Samochód dla rodziny

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1580
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Samochód dla rodziny

#16

Post autor: domibobi »

Pewnie już to czytałeś... wybór rzeczywiście nie największy.

https://autokult.pl/31057,samochody-dla ... -jest-duzy
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Samochód dla rodziny

#17

Post autor: zbyszek1982 »

domibobi pisze:
16 lis 2021, 09:33
Pewnie już to czytałeś... wybór rzeczywiście nie największy.

https://autokult.pl/31057,samochody-dla ... -jest-duzy
Hehe, Wymagania spełnia Audi Q7. Także płać i płacz.

Znajomy z piątką małych dzieci ma Forda S-Maxa i jest zadowolony. Ale nie wiem jak z isofixami.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Samochód dla rodziny

#18

Post autor: pan_winyl »

zbyszek1982 pisze:
16 lis 2021, 09:54
Znajomy z piątką małych dzieci ma Forda S-Maxa
Jest na krótkiej liście. Ale na jej końcu - gdzieś w okolicy C4. Bardzo nie podoba mi się design i to szczucie SONY na każdym kroku. Renualt Bose sie aż tak nie chwali. Co design to design.

A artykuł - idealnie podsumowuje to co dziee sie na rynku "Samochody dla rodziny 2+3. Wybór wcale nie jest duży" rzekłbym - wybór jest żadny. Żeby było śmieszniej - gdybym kupował w czerwcu płaciłbym o 20 K mniej :(
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4738
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Samochód dla rodziny

#19

Post autor: Mawis »

pan_winyl pisze:
16 lis 2021, 09:14
to
Fakt moja tez tym nie jezdzi choc C4Picasso jezdzila. No ale cos za coś albo 3 oddzielne fotele w drugim rzędzie i duze auto jak Pug albo mniejsze ale bez takiego komfortu. Rozwiaaniem jest to ze sam prowadzisz. Ja nie narzekam. Lubie jeździć. No ale mozes dac wybor żonie niech pogłowkuje co woli :think:
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Samochód dla rodziny

#20

Post autor: zbyszek1982 »

A nie musi być czerwony?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Samochód dla rodziny

#21

Post autor: Wojtek »

Patrząc na to wszystko - mało realne biorąc pod uwagę budżet.
Chyba tylko import z USA coś tu może uratować, ale tu znowu trzeba by uważać na silniki/normy spalin.
pan_winyl pisze:
16 lis 2021, 09:14
Chodzi o głupie przepisy - otóż - w Krakowie wymyślili sobie że od 2026 roku nie będą mogły do centrum (promień mniej więcej 6 km od rynku) wjeżdzać samochody z silnikiem - benzyna poniżej euro 4, diesel poniżej euro 6. No a jak będą mogły to będzie za taką przyjemność kara w postaci opłaty godzinowej.
Ciekawe. Niemniej - to dzisiaj nie macie parkometrów w centrum?
Przelicz sobie czy faktycznie zakup auta który spełnia te normy (czyli nowsza fura) bardziej się opłaci niż te niedogodności za 5 lat.

Poza tym - myślę że furę spokojnie sprzedaż. Kraków to jeszcze nie cała Polska czy świat :)
pan_winyl pisze:
16 lis 2021, 09:14
Szkoda że benzyna - mam uraz.
??? :shock:

Swoją drogą ciekawe czy kombinacja benzyna+instalacja LPG spełniająca normy Euro 6 by "przeszły" przez krakowski rygor.
pan_winyl pisze:
16 lis 2021, 09:14
Nie ma nic ładnego/zrywnego.
Audi Q7? Volvo XC90? :x
pan_winyl pisze:
16 lis 2021, 09:14
nasi włodarze dorzucili przepisy skutecznie zniechęcające mnie do leasingu.
Oj tam, w końcu zapchano luki optymalizacyjne.
domibobi pisze:
16 lis 2021, 09:33
Pewnie już to czytałeś...
Podzieliłem się tym linkiem parę postów temu :morda:
zbyszek1982 pisze:
16 lis 2021, 10:13
A nie musi być czerwony?
Dobre pytanie :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Samochód dla rodziny

#22

Post autor: pan_winyl »

zbyszek1982 pisze:
16 lis 2021, 10:13
A nie musi być czerwony?
:D aż dziwne że nie padło to pytanie wcześniej - nie musi. Ale wiesz jak jest Ty masz Brauna, ja Kenwooda - każdy gdzieś tam ma gust swój. A że on często koliduje z rzeczywistością - jeśli pada argument wyglądu - wskazuję drogę do salonu samochodowego.
Wojtek pisze:
16 lis 2021, 10:55
Patrząc na to wszystko - mało realne biorąc pod uwagę budżet.
I dlatego jestem w kropce.
Wojtek pisze:
16 lis 2021, 10:55
Ciekawe. Niemniej - to dzisiaj nie macie parkometrów w centrum?

No tak mamy :) :D ale wiesz do tego dojdą jeszcze ekstra kary. Ale to już inna bajka - po prostu nie bedzie się opłacało posiadanie takich silnikó w Krakowie - a patrząc na to co się u nas wyprawia jestem więcej niż pewny że temat wejdzie w życie w najbardziej ekstremalnej wersji.
Wojtek pisze:
16 lis 2021, 10:55
Szkoda że benzyna - mam uraz.
???

Swoją drogą ciekawe czy kombinacja benzyna+instalacja LPG spełniająca normy Euro 6 by "przeszły" przez krakowski rygor.
Przelicz sobie czy faktycznie zakup auta który spełnia te normy (czyli nowsza fura) bardziej się opłaci niż te niedogodności za 5 lat.

Poza tym - myślę że furę spokojnie sprzedaż. Kraków to jeszcze nie cała Polska czy świat
Nie wiem jak z takimi historiami - myślę że te normy to nie realne (bo wtedy nic by nie jeździło) tylko podadwane przez producenta. A uraz do benzyny mam prosty - pali duuuuuużo, sypie się częściej niż diesel. Kiedyś bałem się diesla. Potem przesiadłem się i odkryłem jego plusy- spalanie, wygodę jazdy, niskie obroty, usterki rzadkie (choć oczywiście wymiana dwumasy czy wtrysków boli). Ale umówmy się - w samochodach produkowanych po 2015 roku (bez dacii) z silnikiem benzynowym są wszystkie atrakcje diesla - dwumasa + dpf + wtryski.

Jest jeszcze trwałość - po rozmowach z kilkoma mechanikami / serwisantami ASO - silnik diesla spokojnie wytrzymuje 400 K (jeśli jest na łańcuszku rozrządu) i więcej bez remontu.

Benzyna 150 K. Benzyny są niemożebnie wyżyłowane (ot choćby Kona teściów - silnik 1.0 i 160 KM :D), niestety widzę że to samo dzieje się w dieslach. Hura ekologio.
Wojtek pisze:
16 lis 2021, 10:55
Audi Q7? Volvo XC90?
:) no tak. Podjazdu mi brakuje pod blokiem:)
Wojtek pisze:
16 lis 2021, 10:55
Oj tam, w końcu zapchano luki optymalizacyjne.
W sensie ucieli jakiekolwiek opcje na optymalne prowadzenie działalności na JDG. Tell me more ;) nie dość że sam jestem JDG to pracuję z firmą która siedzi głęboko w tych przepisach i uwierzcie mi idzie zima. Dobrze nie było a będzie gorzej. Ale nie narzekajmy- cieszmy się że możemy gadać o zakupie samochodów i generalnie - dobrze jest.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2048
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Samochód dla rodziny

#23

Post autor: Peter007 »

Gdzieś mi się rzuciło w oczy, że Polska podpisała jakieś zobowiązanie, że do 2035r w ogóle wycofa auta spalinowe. To dopiero będzie. Chyba że coś pokićkałem
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Samochód dla rodziny

#24

Post autor: Wojtek »

pan_winyl pisze:
16 lis 2021, 11:17
Nie wiem jak z takimi historiami - myślę że te normy to nie realne (bo wtedy nic by nie jeździło) tylko podadwane przez producenta.
Nie rozumiem. Instalacja LPG też przechodzi test na normy spalin.
pan_winyl pisze:
16 lis 2021, 11:17
Ale umówmy się - w samochodach produkowanych po 2015 roku (bez dacii) z silnikiem benzynowym są wszystkie atrakcje diesla - dwumasa + dpf + wtryski.
Zależy których/z jakiego rynku. Osobiście nie uznaję downsizingu :)
pan_winyl pisze:
16 lis 2021, 11:17
Benzyna 150 K. Benzyny są niemożebnie wyżyłowane (ot choćby Kona teściów - silnik 1.0 i 160 KM :D), niestety widzę że to samo dzieje się w dieslach. Hura ekologio.
Downsizing.
pan_winyl pisze:
16 lis 2021, 11:17
:) no tak. Podjazdu mi brakuje pod blokiem:)
To dorzuć wynajem garażu do budżetu na nowe auto :morda:
pan_winyl pisze:
16 lis 2021, 11:17
W sensie ucieli jakiekolwiek opcje na optymalne prowadzenie działalności na JDG. Tell me more ;)
Przez "optymalne prowadzenie JDG" masz na myśli ściemnianie etatu i "generowanie" kosztów, których zwykle po prostu ciężko mieć bo de facto nie prowadzi się biznesu tylko jest się de facto pracownikiem jednej firmy? :morda:
To jest patologia naszego systemu pracy i prędzej czy później skończy się eldorado dla wybrańców.
pan_winyl pisze:
16 lis 2021, 11:17
Ale nie narzekajmy- cieszmy się że możemy gadać o zakupie samochodów i generalnie - dobrze jest.
Dokładnie. Stać nas na łatanie luk :morda:
Peter007 pisze:
16 lis 2021, 11:41
że do 2035r w ogóle wycofa auta spalinowe.
Tak. Wycofa to może zbyt mocne słowo, ale będzie zakaz sprzedaży nowych aut z silnikiem spalinowym.
Co generalnie nie jest jakimś strasznym problemem bo rozwiązania hybrydowe nie podpadają już pod ten zakaz, a dzisiaj już jak się rozejrzysz po salonach to praktycznie każdy ma jakąś hybrydę w ofercie.

Samochody w pełni elektryczne - to dopiero eko-obłuda :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Samochód dla rodziny

#25

Post autor: pan_winyl »

Peter007 pisze:
16 lis 2021, 11:41
Gdzieś mi się rzuciło w oczy, że Polska podpisała jakieś zobowiązanie, że do 2035r w ogóle wycofa auta spalinowe. To dopiero będzie. Chyba że coś pokićkałem
Tak na rejestrację nowych samochodów i chyba sprzedaż (ale to wszak to samo).
Wojtek pisze:
16 lis 2021, 11:46
Nie rozumiem. Instalacja LPG też przechodzi test na normy spalin.
Tak jak napisałem - nie wiem :D jeśli to wyjedzie z fabryki z norma euro 5 np to chyba nie ma problemu.
Wojtek pisze:
16 lis 2021, 11:46
To dorzuć wynajem garażu do budżetu na nowe auto
Dużego garażu bo to duże auta.
Wojtek pisze:
16 lis 2021, 11:46
Przez "optymalne prowadzenie JDG" masz na myśli ściemnianie etatu i "generowanie" kosztów, których zwykle po prostu ciężko mieć bo de facto nie prowadzi się biznesu tylko jest się de facto pracownikiem jednej firmy?
To jest patologia naszego systemu pracy i prędzej czy później skończy się eldorado dla wybrańców.
A tutaj już wchodzimy w szarą strefę. Fakt jest sporo ludzi którzy tyrają w jednej firmie na jdg i "generują" koszty. Ale są też tacy którzy mają np 1 stałego klienta i kilka dodatkowych zleceń miesięcznie. Wszystko zależy od perspektywy. Ja np kosztów prawie nie mam - taka historia. A z tymi kosztami to umówmy się - jeśli nie produkujesz albo nie sprzedajesz to nie poszalejesz - odliczenie kosztów paliwa pff. nie wiem ile musiałbym jeździć żeby choć 100 z tego uzbierać.

A z tym edlorado dla wybrańców - nie kumam. Jaki jest problem być wybrańcem? Aaaa bo nie ma zasiłków, emerytury, świadczeń, trzeba się giąć z księgowością i użerać z fakturami. No to rzeczywiście eldorado :) KAŻDY kto mówi mi że czemu narzekam skoro pewnie zarabiam więcej słyszy ode mnie że:
a) Ty wychodzisz z pracy po 8 h a ja nie koniecznie i czasami 2 etaty można by ukręcić z tego
b) Zapraszam na JDG i pogadamy za jakiś czas kiedy okaże sie że nie ma już kodeksu pracy, urlopów L4 itd

Z mojej perspektwy - etatowcy mają eldorado i to jest ostra patologia - albo inaczej - rynek pracy to jest mocna patologia i system który go kontroluje, ale nie ma co sie oszukiwać- na ten moment raczej lepiej nie bedzie bo nie ma na to warunków - ale dla czego ma być gorzej - tego już zrozumieć nie mogę - no chyba że chodzi o utrzymanie obietnic bez pokrycia ;)
Wojtek pisze:
16 lis 2021, 11:46
Tak. Wycofa to może zbyt mocne słowo, ale będzie zakaz sprzedaży nowych aut z silnikiem spalinowym.
Co generalnie nie jest jakimś strasznym problemem bo rozwiązania hybrydowe nie podpadają już pod ten zakaz, a dzisiaj już jak się rozejrzysz po salonach to praktycznie każdy ma jakąś hybrydę w ofercie.
+ samochody zabytkowe :)
Wojtek pisze:
16 lis 2021, 11:46
Samochody w pełni elektryczne - to dopiero eko-obłuda
To dopiero patologia. Jak to mawia mój mechanik- elektronarzędzia nadają się tylko do majsterkowania w warsztacie. Jestem fanem dywersyfikacji źródeł energii w samochodach ale prąd to tak bardzo ślepy zaułek że aż boli myślenie o tym. 10- 15 lat i będzie z tego kabała. Szkoda że nie idą w wodór tak mocno jak w prąd - no ale - wodór nie ma aż takiej grupy lobbystów.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4738
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Samochód dla rodziny

#26

Post autor: Mawis »

Podsumowując i wracajac ad rem to albo przekonaj żonę do jazdy wieksza fura albo zaakceptuj ze Ty tylko bedziesz prowadził. A jak chcesz pogodzic wode z ogniem to kup mniejszy/mniej wygodny.
A tak jeszcze sie zastanawiając nad Twoim problemem to przyszy mi do glowy 2 japonce na rynek amerykański: Toyota Sienna i Honda Odyssey. To sa auta spelniajace twoje wymagania tylko musisz chyba zagazowac bo malych litrazy to one nie mają. Albo tak jak wczesniej pisalem 807/C8 z 2 litrowym dieslem HDI. Bedzies Pan zadowolony :D
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Hiper86
Posty: 1274
Rejestracja: 13 maja 2017, 22:32
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samochód dla rodziny

#27

Post autor: Hiper86 »

bms01pl pisze:
16 lis 2021, 07:00
Ciągnięty bezpośrednio ze Stanów, czy z Europy Zach.?
ciągnięty ze Stanów, w sensie decyzji już płynął
pan_winyl pisze:
16 lis 2021, 09:14
I to był mój wybór - ale żona uznała że nie wsiądzie za kółko w tej galerze
moja też była sceptycznie nastawiona na ten pomysł, pojechaliśmy zobaczyc auto i po przejechaniu przyznała mi racje że to świetny pomysł
Kenwood KP-990+Denon 103r +NUDAmini+Snell E III+ LAR IA 30mK2 +Rotel RCD 955
Awatar użytkownika
zwy
Posty: 680
Rejestracja: 10 cze 2018, 19:50
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Kraków

Re: Samochód dla rodziny

#28

Post autor: zwy »

pan_winyl pisze:
15 lis 2021, 11:02
Szukam samochodu. 3 isofixy z tyłu, rocznik 2015 i wyżej w automacie - budżet do 80 K. I załamuje się.

Renualt Espace...Siedziałem już w s-maxach (nie podobają mi się a ceny szalone) touranach - jak poprzedniu, c4 picasso (cena niewspółmierna do jakości)... Ba siedziałęm nawet w 5008, ale znów cena/jakość.
Panie Winylu miałem S-maxa pierwszej generacji i był to najlepszy samochód jaki miałem do tej pory. 3 niezależne fotele w drugim rzędzie z odchylanymi oparciami, 2 dodatkowe złożone w bagażniku, miejsca mnóstwo. Miałem co prawda benzynę, ale przecież 95% to był 2,0 diesel z PSA, czyli jeden z najlepszych.
W porównaniu do tych wszystkich samochodów, które wymieniłeś to Ford najlepiej się prowadzi, a granie Sony nie jest takie najgorsze ;)
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Samochód dla rodziny

#29

Post autor: pan_winyl »

zwy pisze:
16 lis 2021, 21:01
Panie Winylu miałem S-maxa pierwszej generacji i był to najlepszy samochód jaki miałem do tej pory. 3 niezależne fotele w drugim rzędzie z odchylanymi oparciami, 2 dodatkowe złożone w bagażniku, miejsca mnóstwo. Miałem co prawda benzynę, ale przecież 95% to był 2,0 diesel z PSA, czyli jeden z najlepszych.
W porównaniu do tych wszystkich samochodów, które wymieniłeś to Ford najlepiej się prowadzi, a granie Sony nie jest takie najgorsze
Też mam poczucie że to taki rozsądny wybór- będę pewnie umawiał się na oglądanie / jazdę próbną. Jest zakręt z tymi samochodami. Nie polecam :D

BTW. co myślicie o wynalazkach typu kupowanie samochodu online? Nie będę wymieniał z nazw bo po co, ale jest już kilka tyhc firm w kraju, flotę mają spoko, ceny ok, niby gwarancje, zwroty w ciągu 14 bez opłat itd - ale kupować samochód przez neta? Trochę to dziwne :D No chyba że jestem dinozaurem i się starzeje.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3292
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samochód dla rodziny

#30

Post autor: bms01pl »

Panowie, co do amerykańskich - proponuję ostrożnie z "rozbitkami", które są naprawiane w Polsce. może być problem. zachęcam do zapoznania się z wyrokiem WSA w Warszawie z dnia 19/03/2020, sygnatura IV SA/Wa 3017/19.
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
ODPOWIEDZ