Sprzedaż OLX itp

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Awatar użytkownika
Hiper86
Posty: 1274
Rejestracja: 13 maja 2017, 22:32
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sprzedaż OLX itp

#16

Post autor: Hiper86 »

zbyszek1982 pisze:
19 sty 2021, 13:40
Ja bym wpisał klauzulę, że z racji wieku urządzenia kupujący zrzeka się odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu rękojmi.

Sprzedajesz sprzęt, któremu gwarancja producenta minęła kilkadziesiąt lat temu, więc trudno oczekiwać, żebyś brał przez rok odpowiedzialność za jego prawidłowe działanie. A, że w sądach u nas siedzą formaliści i często idioci, to jeszcze w razie jak się ten wzmak za rok zepsuje to będziesz musiał pieniądze zwracać. Sprzedajesz w dobrej wierze i sprawny, ale nie jesteś przecież jasnowidzem.
Wojtek pisze: ↑19 sty 2021, 13:27
Serio nikt nie chciałby brać prostego papierka na taki zakup w kraju?
Papierek tak, ale nie odwracajmy kota ogonem. Hiper nie sprzedaje tego jako przedsiębiorca i handel sprzętem audio nie jest przedmiotem jego działalności. Na tej zasadzie, to by musiał zamrozić środki ze sprzedaży na rok i czekać czy się sprzęt przypadkiem nie zepsuje. Ani wzmacniacza, ani pieniędzy. Mogą się dogadać co do jakiejś gwarancji rozruchowej, typu miesiąc-dwa, ale bez przesady.
Właśnie dokładnie o to mi chodziło, i dopytując nie uważam się za janusza, tylko o ile ja zdaję Sobie sprawę kupując 30/40 letni sprzęt z czym się to wiąże itp, to np kupujący jak coś mu strzeli za pół roku nie chcę aby mnie targał po "sądach"
napisałem przecież że umowa nie jest problemem , ale nigdy się z tym nie spotkałem dlatego wolałem dopytać
Kenwood KP-990+Denon 103r +NUDAmini+Snell E III+ LAR IA 30mK2 +Rotel RCD 955
Andy05
Posty: 805
Rejestracja: 08 lut 2019, 12:20

Re: Sprzedaż OLX itp

#17

Post autor: Andy05 »

zbyszek1982 pisze:
19 sty 2021, 13:40
Ja bym wpisał klauzulę, że z racji wieku urządzenia kupujący zrzeka się odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu rękojmi.
o, to, to.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Sprzedaż OLX itp

#18

Post autor: chudy_b »

Michal35 pisze:
19 sty 2021, 13:32
A jest mu znany? To typowe u pseudo handlarzy samochodów. Dziwi mnie że proponujecie taki "Januszowy" wpis. Czyli bierz a jak coś się stanie to
To nie jest wpis "januszowy" To jest wpis 'antyjanuszowy". Jak już tu wiele razy zauważono, przedmiotem sprzedaży jest wiekowy sprzęt. Nie ma na niego gwarancji, chyba że sprzedający postanowi inaczej. Mi raz "janusz" zwrócił magnetofon z powodu rozregulowanego kabestanu. Zwrot przyjąłem, bo nie chcę kogoś na siłę uszczęśliwiać niechcianym sprzętem a także na użeranie się dziwakiem nie mam czasu. Ten magnetofon nie miał regulacji kabestanu.
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Sprzedaż OLX itp

#19

Post autor: Michal35 »

chudy_b pisze:
19 sty 2021, 16:31
To nie jest wpis "januszowy" To jest wpis 'antyjanuszowy". Jak już tu wiele razy zauważono, przedmiotem sprzedaży jest wiekowy sprzęt. Nie ma na niego gwarancji, chyba że sprzedający postanowi inaczej.
I potem dziwić się ze Jan Kowalski vel inny nasz kolega znany ze sprzedaży "wiekowego sprzętu" nie daje gwarancji. :D
Nie ma sensu dalej dyskutować bo ja mogę ale inni nie :lol:
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sprzedaż OLX itp

#20

Post autor: tuczi77 »

Michal35 pisze:
19 sty 2021, 18:30
I potem dziwić się ze Jan Kowalski vel inny nasz kolega znany ze sprzedaży "wiekowego sprzętu" nie daje gwarancji. :D Nie ma sensu dalej dyskutować bo ja mogę ale inni nie
Różnica polega na tym, że "Cycu ze Szczecina" wali w ch.. z pełną świadomością i z zimną krwią rżnie głupa, a tu mamy do czynienia ze sprzętem, który ledwo co wrócił z "najbardziej znanego serwisu Pioneera w PL" i jest sprzedawany tylko z powodu przejścia na lampę. Dla jednych (np. ja) różnica kolosalna, dla innych (Ciebie) subtelna, ale jak widać, jak chce się psa uderzyć to kij się znajdzie, c'nie? ;)
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Sprzedaż OLX itp

#21

Post autor: zbyszek1982 »

Michal35 pisze:
19 sty 2021, 18:30
Nie ma sensu dalej dyskutować bo ja mogę ale inni nie
Rozumiem, że jak kiedyś sprzedasz swojego PS-X 60 to z roczną gwarancją i pełną obsługą serwisową?
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Sprzedaż OLX itp

#22

Post autor: Michal35 »

tuczi77 pisze:
19 sty 2021, 18:37
a tu mamy do czynienia ze sprzętem, który ledwo co wrócił z "najbardziej znanego serwisu Pioneera w PL" i jest sprzedawany tylko z powodu przejścia na lampę.
Ale kupujący o tym nie wie. Nie każdy czyta to forum. Ja oczywiście kupował bym w ciemno bo wiem że w razie W rozmawiam z uczciwymi ludźmi.
zbyszek1982 pisze:
19 sty 2021, 18:43
Rozumiem, że jak kiedyś sprzedasz swojego PS-X 60 to z roczną gwarancją i pełną obsługą serwisową?
Oczywiście że nie ale na pewno nie powiem :gościu masz co widzisz i bierz. Jak jutro się zepsuje to sory, widziały gały...
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Sprzedaż OLX itp

#23

Post autor: zbyszek1982 »

Michal35 pisze:
19 sty 2021, 18:48
Oczywiście że nie ale na pewno nie powiem :gościu masz co widzisz i bierz. Jak jutro się zepsuje to sory, widziały gały...
Przecież nikt nie mówi, że tak będzie. Hiper chce udzielić gwarancji rozruchowej, ale w granicach rozsądku. Żeby nie było sytuacji w której za ileś tam miesięcy coś się zepsuje ze starości/zużycia, a kupujący będzie machał źle skonstruowaną umową i żądał rekompensaty tak jakby kupił nówkę sztukę na gwarancji.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2021, 18:54 przez zbyszek1982, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzedaż OLX itp

#24

Post autor: restimek »

chudy_b pisze:
19 sty 2021, 16:31
Michal35 pisze:
19 sty 2021, 13:32
A jest mu znany? To typowe u pseudo handlarzy samochodów. Dziwi mnie że proponujecie taki "Januszowy" wpis. Czyli bierz a jak coś się stanie to
To nie jest wpis "januszowy" To jest wpis 'antyjanuszowy". Jak już tu wiele razy zauważono, przedmiotem sprzedaży jest wiekowy sprzęt. Nie ma na niego gwarancji, chyba że sprzedający postanowi inaczej. Mi raz "janusz" zwrócił magnetofon z powodu rozregulowanego kabestanu. Zwrot przyjąłem, bo nie chcę kogoś na siłę uszczęśliwiać niechcianym sprzętem a także na użeranie się dziwakiem nie mam czasu. Ten magnetofon nie miał regulacji kabestanu.


To ten 750ES co jest teraz mój? Co prawda u mnie służy on za "mebel". A kasetę włączę raz na pół roku żeby sobie popatrzeć na śmigające "paski" na wyświetlaczu :P. ale mimo to mogę powiedzieć że u mnie działa on bez problemu :P

Co to jest kabestan?
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Sprzedaż OLX itp

#25

Post autor: Michal35 »

restimek pisze:
19 sty 2021, 18:51
Co to jest kabestan?
Wikipedia mówi;
Kabestan – urządzenie spotykane zazwyczaj na jednostkach pływających lub w przemyśle, służące do ułatwienia wybierania bądź luzowania lin, łańcuchów będących pod znacznym obciążeniem.
:lol:
Sory ale nie mogłem się powstrzymać ;)
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Sprzedaż OLX itp

#26

Post autor: chudy_b »

restimek pisze:
19 sty 2021, 18:51
To ten 750ES co jest teraz mój?
Chyba nie. Nie pamietam ;)
restimek pisze:
19 sty 2021, 18:51
Co to jest kabestan?
Wałek dociskający taśmę do gumowej rolki i odpowiadający za równy przesuw taśmy. Zwany również capstanem. Ale chyba można tak, można tak wg. wiki.

W umowie którą zażyczył sobie kupujący jest inny bardzo dobry, moim zdaniem, zapis. O tym ,że sprzęt jest własnością sprzedającego. Zabezpiecza to przed oskarżeniem o paserstwo, gdyby okazało się że sprzęt "spadł z TIRa". Hiper86 - nie bierz tego do siebie, tak ogólnie piszę.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Sprzedaż OLX itp

#27

Post autor: amrowek »

Panowie
Jeśli sprzedający choć trochę podkorowal opis sprzętu to....nic nie da co mi napisze w umowie proszę sobie wyguglowac jak to jeden pan sprzedał samochód drugiemu i się zdziwił jak po roku kupujący pozwał go do sądu i stwierdził że oddaje samochód a sprzedający kasę i co .....dalej to poczytajcie sami
https://autoprawo.pl/na-czym-polega-rekojmia/
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Sprzedaż OLX itp

#28

Post autor: zbyszek1982 »

amrowek pisze:
19 sty 2021, 20:47
Jeśli sprzedający choć trochę podkorowal opis sprzętu to....
No, jeszcze jak napisze, że dźwięk super, a kupujący stwierdzi, że nie super. To będzie niezgodny z umową. :lol:
Jacek 1972t
Posty: 401
Rejestracja: 20 kwie 2017, 09:44

Re: Sprzedaż OLX itp

#29

Post autor: Jacek 1972t »

Dlatego sprawa jest prosta, zarówno kupujący jak i sprzedający robi zrzuty ekranu - zdjęcia oraz opis aukcji jako dowód zawarcia legalnej transakcji pozostawia również korespondencję z OLX i tyle.

To nie jest sprzęt, który podlega rejestracji albo jakiemu kolwiek zgłoszeniu żeby spisywać umowy.

Reszta to już tylko kwestia zaufania.
ODPOWIEDZ