COVID - jak przechodzę przez chorobę. Objawy, samopoczucie, leki.

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4582
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Zachorowałem na COVID, jak przechodzę przez chorobę. Objawy, samopoczucie, czy przyjmuję jakieś leki.

#76

Post autor: zelazny »

Nie wiem panowie, myślałem żeby anulować. W pracy parę osób jest już po pierwszej dawce i czują się dobrze.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41584
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zachorowałem na COVID, jak przechodzę przez chorobę. Objawy, samopoczucie, czy przyjmuję jakieś leki.

#77

Post autor: Wojtek »

Natura tych szczepionek jest taka, że nikt nie powinien się dziwić że może się po niej rozchorować.
Niemniej - nadal jest to szczepionka.

Sianie paniki na pewno w niczym nie pomoże.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4582
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: COVID - jak przechodzę przez chorobę. Objawy, samopoczucie, leki.

#78

Post autor: zelazny »

Też tak uważam, ale mimo to boję się. Może nie tak, że bardzo i ciągle o tym myślę, ale mam obawy.
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2048
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: COVID - jak przechodzę przez chorobę. Objawy, samopoczucie, leki.

#79

Post autor: Peter007 »

Żonie powiedzieli żeby przed szczepionką wzięła ibuprofen to złagodzi ewentualne dolegliwości. Zlekceważyła i wzięła dopiero jak zaczęła się źle czuć. Przed drugą dawką już wzięła wcześniej i nic się nie działo
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: COVID - jak przechodzę przez chorobę. Objawy, samopoczucie, leki.

#80

Post autor: Merrick »

zelazny pisze:
13 mar 2021, 20:20
Też tak uważam, ale mimo to boję się. Może nie tak, że bardzo i ciągle o tym myślę, ale mam obawy.
Będziemy trzymać za ciebie kciuki
zelazny pisze:
13 mar 2021, 20:20
Też tak uważam, ale mimo to boję się. Może nie tak, że bardzo i ciągle o tym myślę, ale mam obawy.
To muszę mojemu ojcu o tym powiedzieć bo pewnie za miesiąc będzie szczepiony
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: COVID - jak przechodzę przez chorobę. Objawy, samopoczucie, leki.

#81

Post autor: pan_winyl »

Moi rodzice są 3 tygodnie po pierwszej dawce (80 i 73) lata. Oprócz bólu ręki nic więcej się nie działo. Trochę się bali chyba ale jednak chęć zobaczenia wnuczki kolejnej ich przekonuje. Siostra z racji zawodu pedagoga też tydzień po szczepieniu. Czuła się źle trzy dni. Moim zdaniem to kwestia nastawienia bardziej niż czegoś konkretnego. Ja się boisz to organizm sam źle się nastawia. Kiedy słyszę że umiera ktoś po 90 bo szczepionka, przypomina mi się moja 93 letnia babcia narzekająca na ból kolana. Jasne jest zawsze ryzyko jakieś ale ja zazdroszczę każdemu zaszczepionemu.

Ps. Wybaczcie wcześniejszy off top.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4582
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: COVID - jak przechodzę przez chorobę. Objawy, samopoczucie, leki.

#82

Post autor: zelazny »

Luz, miałem też rozmowę z pielęgniarką. W ogóle miałem wyznaczoną godzinę spotkania i myślałem, że spotkanie odbędzie się w mojej przychodni, a okazało się, że telefonicznie. Powiedziałem o swoich obawach, o tym że jestem chory i się schizuję. Miła kobieta powiedziała żebym się nie martwił.
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3290
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: COVID - jak przechodzę przez chorobę. Objawy, samopoczucie, leki.

#83

Post autor: bms01pl »

gorzej czasem przechodzę kaca niż żona i starsza córa przeszły covid... ja z młodszą negatywni. zrobiłem test na przeciwciała - brak. ojciec zaszczepiony, matka musi poczekać, bo ma "dopiero" 68 lat. ostatnio źle się czuła, przez dziesięć dni wiejska konowałka leczyła telefonicznie. jak się matka wku...ła i zaczęła głośniejszym tonem rozmawiać, to dostała skierowanie nie test (!!!). wczoraj się okazało, że pozytywna. czuje się jak przy mocniejszym przeziębieniu, ale ma ciężar w płucach. a że jara faje przez całe życie, to czuję, że może być niefajnie...
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
ebola1972
Posty: 561
Rejestracja: 18 gru 2018, 12:02
Gramofon: Sony PS-X50
Lokalizacja: Płock

Re: COVID - jak przechodzę przez chorobę. Objawy, samopoczucie, leki.

#84

Post autor: ebola1972 »

Bartek, zdrówka dla Twojej mamy. sam jestem nałogowym palaczem (1,5 paczki na dobę). covid przeżyłem praktycznie bezobjawowo poza utratą węchu. coś tam w klacie czułem i czuje do dziś dyskomfort ok. 10%. da się żyć.
dzisiaj mój ojciec został zaszczepiony phizerem. czuje się dobrze.
moja szwagierka i jej 2 koleżanki z pracy zaszczepione zostały AstraZeneca. wszystkie mają gorączke 40 stopni.
Sony PS-X50
lampa EL34 by Misse, Yaqin MS-30L, Ugoda
Preamp PeeCeeBee
pre MaCaBRiaa
Philips CD 350 (mod by Martynka) Beogram CD 7000
DAC Topping D50S l1541gold dac (mod by Martynka)
Kolumny DIY
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: COVID - jak przechodzę przez chorobę. Objawy, samopoczucie, leki.

#85

Post autor: wojtekf »

Wirus-loteria.

W grudniu 2020 cztery osoby w tym samym gospodarstwie domowym (my i teściowie, u których akurat jakiś czas temu się zadekowaliśmy) przeszły koronawirusa. Rozrzut objawów od kaszlu, lekko podwyższonej temperatury i ogólnego osłabienia (starszyzna) po nieco wyższe temperatury z utratą węchu i/lub smaku (my, w różnym stopniu nasilenia). Gdyby nie to, że któregoś dnia żona obudziła się z temperaturą pod 40 stopni i została skierowana na test, to nikt z nas by nie podejrzewał koronawirusa — przynajmniej do momentu utraty węchu/smaku. Generalnie paskud obszedł się z nami dość łagodnie, wszyscy saturację mieli w normie, jedynie żona załapała się na antybiotyk o szerokim spektrum na ewidentną infekcję towarzyszącą. Zobaczymy za jakiś czas, czy nie zostawił jakichś ukrytych przykrych niespodzianek. W miarę szybko wróciłem do ćwiczeń na wioślarzu (przyznaję, że w trakcie niespecjalnie czułem się na siłach, szczególnie że cały czas pracowałem zdalnie) i po kilku dniach było jak przed koronawirusem.

Jakiś miesiąc po wszystkim zrobiliśmy testy ilościowe na poziom przeciwciał (IgG) — i znowu loteria. Rozrzut od 500 do 5000 jednostek, wyraźna zależność od nasilenia objawów.

Dla odmiany znajomy, który przez ostatni rok nie miał żadnych objawów sugerujących koronawirusa w tym samym teście miał 12 tysięcy jednostek.
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4582
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: COVID - jak przechodzę przez chorobę. Objawy, samopoczucie, leki.

#86

Post autor: zelazny »

No i jestem po szczepieniu. Minęła godzina od zaszczepienia. Na razie nie odczuwam bólu w ręce i nie mam wyższej temperatury. Będę pisał co jakiś czas o tym jak się czuję. Szczepienie w mojej przychodni idzie szybko i sprawnie. Były numerki na podłodze i szło po kolei. Cały czas pojawiały się nowe osoby w wieku coś około 40 i więcej. Aaa bym zapomniał, zaszczepili mnie Oxford/AstraZeneca.
Następna dawka po około trzech tygodniach. (3-12 tygodni)
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: COVID - jak przechodzę przez chorobę. Objawy, samopoczucie, leki.

#87

Post autor: Merrick »

zelazny pisze:
15 mar 2021, 12:51
No i jestem po szczepieniu. Minęła godzina od zaszczepienia. Na razie nie odczuwam bólu w ręce i nie mam wyższej temperatury. Będę pisał co jakiś czas o tym jak się czuję. Szczepienie w mojej przychodni idzie szybko i sprawnie. Były numerki na podłodze i szło po kolei. Cały czas pojawiały się nowe osoby w wieku coś około 40 i więcej. Aaa bym zapomniał, zaszczepili mnie Oxford/AstraZeneca.
Następna dawka po około trzech tygodniach. (3-12 tygodni)
W takim razie będziemy czekać na kolejne wpisy. Ja życzę tobie dużo zdrówka ale tak szczerzy od serca
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4582
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: COVID - jak przechodzę przez chorobę. Objawy, samopoczucie, leki.

#88

Post autor: zelazny »

Dzięx i nawzajem. Merr miałeś szczepionkę?

Minęły dwie godziny i dalej ok.
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: COVID - jak przechodzę przez chorobę. Objawy, samopoczucie, leki.

#89

Post autor: SimonTemplar »

Zelazny trzymaj się - będzie dobrze.
Ja czekam na swoją kolejkę (w UK). Podobno przełom kwietnia, maja. Też już chciałbym mieć to za sobą. Nigdzie nie można dupy ruszyć. Już mi głowa wariuje od tych restrykcji. Powodzenia.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: COVID - jak przechodzę przez chorobę. Objawy, samopoczucie, leki.

#90

Post autor: Merrick »

zelazny pisze:
15 mar 2021, 14:05
Dzięx i nawzajem. Merr miałeś szczepionkę?
Nie. W PL mieszkam a tu spore opóźnienie w szczepieniu. Nawet mój ojciec lat 75 nie dostał jeszcze pierwszej dawki
zelazny pisze:
15 mar 2021, 14:05
Minęły dwie godziny i dalej ok.
Myślę że będzie OK
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
ODPOWIEDZ