Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Zablokowany
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Polityka

#76

Post autor: zbyszek1982 »

bms01pl pisze:
09 lis 2020, 13:10
bardzo lewicowa
Z amerykańskiej perspektywy "bardzo lewicowe", to mniej więcej europejskie centrum. Bernie Sanders, który w europejskich realiach byłby bardzo umiarkowanym socjaldemokratą, jest w USA traktowany niemalże jak komunista.
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polityka

#77

Post autor: tuczi77 »

Bms nie dam Ci konkretnego linka, bo nie ma artykułu pt. "Kamala Harris jest lewaczką - vademecum". Wynika to z jej zachowań, opinii itp nt. ekologii, spraw społecznych, imigrantów, polityki zagranicznej itd. Przy czym ja mam inną niż Twoja definicję lewaka, więc mogą na tym polu wynikać nieporozumienia. Dla mnie lewak to to samo co lewicowiec.

Co do problemów z pamięcią JB to jest mniej więcej tak samo jak z Panią Harris, ale można coś tam znaleźć: https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wyb ... Id,4832533 Masz ten sam internet, więc możesz pogrzebać jeśli to Cię zainteresowało.

Odnośnie tej rezygnacji - może niefortunnie użyłem słowa "eksperci", a lepiej byłoby gdybym napisał "komentatorzy" i znowu trudno byłoby mi przypomnieć sobie i szukać jakichś konkretnych linków do artykułów, które czytałem. Niemniej, to jest oczywiście dość drastyczny scenariusz, który wcale nie musi się potwierdzić. Patrząc jednak na gafy jakie strzela, trudno uwierzyć, że to rzeczywiście on będzie u steru okrętu "polityka USA", a nie że będzie jedynie firmował twarzą posunięcia swoich doradców, którzy de facto będą tę politykę tworzyć. Polecam w tym zakresie film pt. "Vice", a szczególnie jego fragment dotyczący George W. Busha. Ciekawie opisane są mechanizmy istniejące w środowisku politycznym USA (choć pewnie nie tylko USA) ;) Notabene sam JB mówił gdzieś, że w przypadku wygranej nie będzie starał się w 2024 o reelekcję, a więć KH będąc vice byłaby naturalną sukcesorką do przejęcia prezydentury z ramienia Demokratów.

____________________________
*Europą oczywiście tylko z nazwy, bo wiadomo, że chodzi tutaj o dominujące Niemcy.


Biogon pisze:
09 lis 2020, 14:42
Dlatego tak ważna jest polityka zagraniczna i mocne partnerstwa
I właśnie z przez kiepską politykę zagraniczną i słabe partnerstwa pozamykali nam cukrownie i wybudowali Nord Stream 2. ***** ***..., a nie czekaj :doh: Swoją drogą ciekawy jestem czy JB utrzyma blokadę NS2 czy w imię "naprawy stosunków z Europą*" pójdzie w tym zakresie na ustępstwa.
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#78

Post autor: Wojtek »

tuczi77 pisze:
09 lis 2020, 11:54
Bms jeśli nie wiesz to zainteresuj się panią Kamalą Harris i jej poglądami ;) Pani Wiceprezydent, która de facto będzie Stanami rządziła rękami JB. Wielu ekspertów stawia też tezę, że JB maksymalnie do końca 2021 roku będzie urząd prezydenta sprawował, a potem "abdykuje" z powodu stanu zdrowia i przekaże władzę właśnie Pani Wiceprezydent. Tajemnicą poliszynela jest, że JB ma coraz większe problemy z demencją.
Póki co są to jedynie bardzo grube plotki :)
tuczi77 pisze:
09 lis 2020, 15:05
Bms nie dam Ci konkretnego linka, bo nie ma artykułu pt. "Kamala Harris jest lewaczką - vademecum". Wynika to z jej zachowań, opinii itp nt. ekologii, spraw społecznych, imigrantów, polityki zagranicznej itd. Przy czym ja mam inną niż Twoja definicję lewaka, więc mogą na tym polu wynikać nieporozumienia. Dla mnie lewak to to samo co lewicowiec.
Super :D
tuczi77 pisze:
09 lis 2020, 15:05
Odnośnie tej rezygnacji - może niefortunnie użyłem słowa "eksperci", a lepiej byłoby gdybym napisał "komentatorzy" i znowu trudno byłoby mi przypomnieć sobie i szukać jakichś konkretnych linków do artykułów, które czytałem.
Robi się coraz lepiej.

Też uważam że gospodarczo i dyplomatycznie popełniono błąd odwracając się od naszych sąsiadów ze wschodu i przytulając się do wujka zza wielkiej wody.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3786
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Polityka

#79

Post autor: Obywatel »

bms01pl pisze:
09 lis 2020, 10:34
gdzie te mieszkania dla młodych, setki tysięcy aut elektrycznych i tysiące kilometrów nowych dróg? gdzie podatki dla sklepów wielkopowierzchniowych (przy okazji dorżnięcia małych sklepów zakazem handlu w niedzielę)? póki co partyzantka na polu gospodarki doprowadziła do potężnego zjazdu na giełdzie spółek skarbu państwa (a przez to do utraty przez każdego z nas ok. 30% kasy zgromadzonej w OFE) w efekcie np. zaangażowania spółek energetycznych we wsparcie sektora górniczego czy też realizacji do niczego niepotrzebnej repolonizacji banków (wartość PEKAO od przejęcia spadła o jakieś 20 mld. zł, dobrze funkcjonujący jako prywatny Alior Bank dziś jest w takiej sytuacji, że PZU podobno rozważa jego sprzedaż gdyż rezerwy nadmiernie obciążają wynik naszego narodowego ubezpieczyciela). kolejne przykłady - inwestycja w elektrownię Ostrołęka (miliard wtopy?), praktycznie zastopowane OZE i energetyki wiatrowej, chaos w sferze socjalnej (500+ nie przyniósł wzrostu dzietności, obniżenie wieku emerytalnego przyniesie katastrofę za 20-30 lat). i na koniec - do niedawna dość dobrze plasowaliśmy się w skali UE w kategoriach zadłużenia. byliśmy w środku stawki w kontekście deficytu sektora finansów publicznych. w tym roku, w ramach realizacji programu wstawania z kolan, w końcu będziemy na czele - najwyższy deficyt na poziomie 12,9% PKB przy średniej unijnej 7,8%. o rewizji "pierwszego po '89 budżetu bez deficytu" (chyba tak to reklamowano?) czy o galopującym zadłużaniu kraju chyba nie trzeba mówić. i takie "sukcesy" czekają nas przez kolejne co najmniej trzy lata.
Ty mi tego nie musisz tłumaczyć bo ja nie jestem wyznawcą PiSu.

Natomiast dryfowanie USA w lewo (podatki, rozbudowa socjalu, nasilanie ekoterroru) jest fatalne również w skali globalnej bo jako supermocarstwo Stany Zjednoczone nadają ton i pozwalają rosnąć w siłę określonym środowiskom.
bms01pl pisze:
09 lis 2020, 13:10
zapewne powrót do WHO i porozumienia paryskiego
Obydwa te powroty są fatalne ze względu na silnie ideologiczne zabarwienie i będą katalizowały ogólnoświatowy lewicowy 'marsz przez instytucje'. Globalni macherzy typu Gates czy Soros już zacierają ręce. Do tej pory Trump chociaż trochę psuł im szyki.
tuczi77 pisze:
09 lis 2020, 15:05
Swoją drogą ciekawy jestem czy JB utrzyma blokadę NS2 czy w imię "naprawy stosunków z Europą*" pójdzie w tym zakresie na ustępstwa.
I to jest kolejne fatalne następstwo zmiany w Białym Domu bo w naszym interesie jest, żeby Ameryka nadal trzymała Niemców za jaja.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityka

#80

Post autor: dale »

Wojtek pisze:
09 lis 2020, 16:22
Też uważam że gospodarczo i dyplomatycznie popełniono błąd odwracając się od naszych sąsiadów ze wschodu i przytulając się do wujka zza wielkiej wody.
W tym wypadku, niezależnie do kogo byśmy się przytulili, niesmak w ustach by pozostał. Jedni Nas sprzedali drugim. Zachód Nas oddał wschodowi i jeszcze ładnie zapakował "na wynos".

Historia lubi się powtarzać a pieniądz nie śmierdzi. Jak nie będziemy liczyli na siebie, nikt Nam nie pomoże.
ps. moje dzieci uczą się zarówno rosyjskiego, jak i niemieckiego (obok wszechobecnego angielskiego).
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polityka

#81

Post autor: tuczi77 »

Obywatel pisze:
09 lis 2020, 17:57
w naszym interesie jest, żeby Ameryka nadal trzymała Niemców za jaja
Niestety, w środowisku celebryckim i mediach z nim związanych, ważniejsze jest, że JB powiedział o "strefach wolnych od LGBT" w Polsce, a nie to czy budowa NS2 nadal będzie blokowana. Ważniejsze jest żeby było fajnie, miło i w ogóle kochajmy się, a bezpieczeństwo energetyczne kraju to jest oczywiście temat dla faszystów, a nie normalnych ludzi i kogo w ogóle ono obchodzi poza grupką krzykaczy ;)
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3786
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Polityka

#82

Post autor: Obywatel »

Niestety mamy słabych dyplomatów, którzy nie potrafią odpowiednio rozmawiać z partnerami zagranicznymi i zabezpieczać nasze interesy. Bo warto pamiętać, że państwa nie mają przyjaźni - mają tylko interesy.

tuczi77 pisze:
09 lis 2020, 18:08
Obywatel pisze:
09 lis 2020, 17:57
w naszym interesie jest, żeby Ameryka nadal trzymała Niemców za jaja
Niestety, w środowisku celebryckim i mediach z nim związanych, ważniejsze jest, że JB powiedział o "strefach wolnych od LGBT" w Polsce, a nie to czy budowa NS2 nadal będzie blokowana. Ważniejsze jest żeby było fajnie, miło i w ogóle kochajmy się, a bezpieczeństwo energetyczne kraju to jest oczywiście temat dla faszystów, a nie normalnych ludzi i kogo w ogóle ono obchodzi poza grupką krzykaczy ;)
No niestety, tak jest. Dla celebrytów bezpieczeństwo energetyczne to wiatraczki i fotowoltaika.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#83

Post autor: Wojtek »

dale pisze:
09 lis 2020, 18:00
W tym wypadku, niezależnie do kogo byśmy się przytulili, niesmak w ustach by pozostał. Jedni Nas sprzedali drugim. Zachód Nas oddał wschodowi i jeszcze ładnie zapakował "na wynos".
Właśnie wolałbym historyczne zaszłości odstawić na bok, bo to mentalne siedzenie w przeszłości jest jednak mocno ograniczające.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityka

#84

Post autor: dale »

Wojtek pisze:
09 lis 2020, 19:00
Właśnie wolałbym historyczne zaszłości odstawić na bok, bo to mentalne siedzenie w przeszłości jest jednak mocno ograniczające.
Należy odróżnić mentalne siedzenie w przeszłości, czyli innymi słowy, umysłowe średniowiecze, od odcięcia się od korzeni czy historii.
Może dla Ciebie nie ma to znaczenia, ale ja będę pamiętał sławetne "Poles go home" - jakim podziękowano, choćby lotnikom z 303 dywizjonu.
Pochodzę ze wschodu Polski, sporo czytałem o historii tych ziem, zarówno dawnej, jak i okołowojennej. Nie była to historia czarno-biała. Każdy ma jakieś zaszłości. Ale pamięć o nich, pomoże uniknąć podobnych w przyszłości.

Widzisz, gdyby Polacy we Wrześniu i w Sierpniu lepiej znali sojuszników, być może historia by się potoczyła inaczej.
Obecnie, za nic mając historię, powtarzamy błędy przeszłości, radośnie wyrywając się z ograniczeń historii.

ps. żebyś nie zrozumiał mnie źle, nie namawiam do odwetu, rozrachunku czy innych podobnych nonsensów. Jedynie do opierania przyszłych decyzji na wnioskach z minionych zdarzeń.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#85

Post autor: Wojtek »

dale pisze:
09 lis 2020, 19:42
ps. żebyś nie zrozumiał mnie źle, nie namawiam do odwetu, rozrachunku czy innych podobnych nonsensów.
Z jednej strony nie, a z drugiej czuję że jednak masz na myśli "popamiętanie" tego i owego.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Re: Polityka

#86

Post autor: arturxyz »

:mrgreen:
Załączniki
FB_IMG_1604958965284.jpg
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityka

#87

Post autor: dale »

Wojtek pisze:
09 lis 2020, 21:11
Z jednej strony nie, a z drugiej czuję że jednak masz na myśli "popamiętanie" tego i owego.
Tylko dlatego że używam Daniela :) ?
Nie wiem jak przekonać Ciebie że się mylisz, ale z drugiej strony, nie jest to mi do szczęścia niezbędne :) W każdym razie, możesz "spać spokojnie" :)
Bardziej od popamiętania, odpowiadło by powiedzenie "Raz idzie Cygan przez wieś" - bo drugi raz, nie dadzą się tam nabrać.
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polityka

#88

Post autor: tuczi77 »

Coś na rozluźnienie ;)
Załączniki
FB_IMG_1605034036162.jpg
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3786
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Polityka

#89

Post autor: Obywatel »

Biedny Donald... Cytując klasyka: "ale urwał, a tylko troche było". Zrobili go w jajo na "całego, mógł chłop rządzić, koniec".

A tak na serio to mam nadzieję, że przewałki demokratów w Pensylwanii, Michigan i Wisconsin wyjdą na światło dzienne.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Latro
Posty: 1920
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Polityka

#90

Post autor: Latro »

Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Zablokowany