Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Zablokowany
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#3226

Post autor: kinky »

Zagadka na niedzielę, o jakim to kraju w Europie? 8-)

Screenshot_20230604-092326.png
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityka

#3227

Post autor: dale »

No cóż, USA miało McCarthego i FBI - w roli inkwizycji, przeciwko czerwonym czarownicom, a u nas? U nas, jaki kraj i władza, takie polowanie...
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1611
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#3228

Post autor: Szelak »

Czy to ten The Economist, który robi z nas wykonawców Holokaustu?
Latro
Posty: 1920
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Polityka

#3229

Post autor: Latro »

chudy_b pisze:
04 cze 2023, 01:49
odznaczenia
Prawie jak ruski generał, robi wrażenie.
chudy_b pisze:
04 cze 2023, 01:49
życiorysem
Tiaaa, mamy też prezydenta, który "obalił" komunę i to sam. Też "piękny" życiorys.
I mamy "demokratów" co to myślą, że demokracja jest wtedy gdy wszystko im wolno i mają co chcą , a raczej to co dostaną od swoich mocodawców, a za takich na pewno nie uważają swoich wyborców.
Szelak pisze:
04 cze 2023, 07:24
czytali
Na pewno znają ten list, przy czytaniu pewno szlochali ze wzruszenia.
Warto przypomnieć jak łasił się do Kiszczaka.
"Wielce Szanowny Panie Premierze. Pragnę podziękować Panu z całego serca za Pana niezwykły list, który sprawił mi wiele radości. Dziękuję za znalezienie czasu, aby obejrzeć "Ryszarda III", później zaszczycić mnie Pańskim komentarzem. Wyobrażam sobie bowiem, jak bardzo jest Pan zajęty. Cieszy mnie niezmiernie Pańska pozytywna ocena pracy reżysera przedstawienia, kolegów, jak również mojej pracy. Proszę mi wierzyć, że Szekspir jest tak wielkim dramaturgiem i poetą, iż jego postaci, sytuacje dramatyczne, głębia problematyki i wzorowe wręcz konstrukcje dramaturgiczne, unoszą po prostu aktora, kierując jego intelekt, emocje i ciało. Tak "uskrzydlonemu" aktorowi łatwiej zagrać Hamleta, niełatwo zaś Jana z "Pierwszego dnia wolności". Porównanie nieco uproszczone, ale chyba słuszne. Nie kryję również Szanowny Panie Premierze, że inny aspekt pana listu napełnił mnie radością i nadzieją. Sposób, w jaki mówi Pan o problemie władzy, Pańskie refleksje na temat samego Ryszarda, tak mi bliskie, są, jak sądzę, jeszcze jednym dowodem na to jak wiele zmieniło się w naszym kraju. Obserwując to wszystko, co dzieje się w Polsce, i zdając sobie sprawę z grożących nam niebezpieczeństw, pragnę wyrazić mój najgłębszy szacunek dla tych, którzy decydują dziś o losach naszej Ojczyzny."
Andrzej Seweryn.
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityka

#3230

Post autor: dale »

Szelak pisze:
04 cze 2023, 10:51
Czy to ten The Economist, który robi z nas wykonawców Holokaustu?
Masz może link do artykułu? Chętnie przeczytam, angielski znam dobrze.
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1611
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#3231

Post autor: Szelak »

https://twitter.com/TheEconomist/status ... ali-niemcy

https://dzieje.pl/wiadomosci/m-swirski- ... p-na-mapie
The Economist” jest żenująca i stawia nas w niekorzystnym świetle jako współwinnych Holokaustowi
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15138
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Polityka

#3232

Post autor: darkman »

Latro pisze:
04 cze 2023, 13:14
Na pewno znają ten list
Przyznam, że nie znam. Nic osobistego Latro, ot polemika faktu.
Znam ten p. Szczepkowskiej:
"Jeśli rzeczywiście uważa Pan wypowiedziane przeze mnie zdanie za istotne w historii naszego kraju, proszę złożyć partyjną legitymację PiS i dymisję z funkcji ministra kultury. Wobec przegłosowania w Sejmie w dniu 26 maja 2023 r. komisji mającej uprawnienia ponad wszelkimi strukturami prawa, złożenie legitymacji partii, która jest jej pomysłodawcą, powinna być obowiązkiem każdego, dla którego granice kompromisu są też granicami sumienia.

Partia PiS łamie konstytucyjne zasady, dlatego nie mogę przyjąć nawet kurtuazyjnego listu od członka tej partii, a zwłaszcza reprezentującego ją na tak wysokim i sprawczym stanowisku"

Najładniejsze na koniec:
"Życzę Panu odwagi i determinacji, jaka powinna towarzyszyć decyzji złożenia legitymacji partyjnej. Dopiero w takim wypadku będę mogła do swojego podpisu dołączyć wyrazy szacunku"

:lol:
źródło:
no jest ich wile, bo jak podam Onet to ktoś się przypierdoli, że niemiecki. A jak wp to , że pisowski, a jak no sam nie wiem co? to też nie bedzie dobrze :) Na Plejadzie Se zobaczą albo na Pudelku :D
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15138
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Polityka

#3233

Post autor: darkman »

Szelak pisze:
04 cze 2023, 13:32
stawia nas w niekorzystnym świetle
Dwa pytania mam:
1. Nas czyli kogo Tomku? Prośba o zdefiniowanie, to się odniosę.
2. Jak bardzo musi być korzystne światło by wybielić szmalcowników?
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1611
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#3234

Post autor: Szelak »

darkman pisze:
04 cze 2023, 13:46
Szelak pisze:
04 cze 2023, 13:32
stawia nas w niekorzystnym świetle
Dwa pytania mam:
1. Nas czyli kogo Tomku? Prośba o zdefiniowanie, to się odniosę.
2. Jak bardzo musi być korzystne światło by wybielić szmalcowników?
1. Nas Polaków.
2. A kto pociągnął za spust? Wyjątki jakimi byli szmalcownicy potwierdzają regułę. Szmalcowników nie wybielam. Szuje są wszędzie.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Polityka

#3235

Post autor: amrowek »

Tak się zastanawiam... władza która ... tak promuje historię ... tak się do niej odwołuje ... tak jej nie zna, że aż
stosuje propagandę rodem z III Rzeszy, albo z czasów stalinowskich. Tak plują na komunę i w ogóle, a zagrania z socjalem i nie tylko mają jeszcze lepsze niż komuna ... no i to centralne sterowanie całym krajem... Czy ja żyję w PRL bis?
Pracowałem i pracuję i tak się zastanawiam... jak patrzę jak niektórzy tylko chodzą po różnego rodzaju datki... a to 500+ na dzieci a to wyprawka do szkoły a to RKO a to 13, 14 emerytura a to 500+ dla emeryta ... a to dodatek do emerytury że się było w OSP.
Dzieci musiałem wychować bez żadnych datków, musiałem im podręczniki kupić z pensji, jedyną ulgę miałem w podatku raz na rok. I tak się qu...a zastanawiam ile to będę musiał pracować na tą... patologię finansową , która uczy jednego ... nie warto być uczciwym obywatelem , pracować i płacić podatki w tym kraju, ba nie można mieć innego zdania niż miłościwie nam panujący. Bo jak się ma to zrobią nagonkę w mediach ...oczernią , pomówią...
Cała ta komisja to nic innego jak.... Władzy raz zdobytej nie oddamy za wszelką cenę będziemy się jej trzymać, a narodowi się powie że my jesteśmy ci dobrzy w wszyscy inni są be. Na pewno co im się udało... podzielić naród ... zastanawia mnie jeszcze jedno...jakie trzeba mieć klapki na oczach żeby nie widzieć tego co oni wyprawiają?
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15138
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Polityka

#3236

Post autor: darkman »

Szelak pisze:
04 cze 2023, 13:52
darkman pisze:
04 cze 2023, 13:46
Szelak pisze:
04 cze 2023, 13:32
stawia nas w niekorzystnym świetle
Dwa pytania mam:
1. Nas czyli kogo Tomku? Prośba o zdefiniowanie, to się odniosę.
2. Jak bardzo musi być korzystne światło by wybielić szmalcowników?
1. Nas Polaków.
2. A kto pociągnął za spust? Wyjątki jakimi byli szmalcownicy potwierdzają regułę. Szmalcowników nie wybielam. Szuje są wszędzie.
O definicję poprosiłem, nie narodowość. Nas czyli was czy was czyli nas?
Jaki spust? .. o co chodzi :?:
Szmalcownicy nie byli wyjątkami. O jaką regułę chodzi? Możesz przytoczyć?
Byli? Oni są nadal. Mijasz ich na ulicy każdego dnia.

A byłbym zapomniał, tak na odchodne.
Tomku z jednym się zgodzę z Tobą. Szmalcownicy nie mają narodowości. To prawda, ale i truizm. Nasi mieli.
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1611
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#3237

Post autor: Szelak »

Oskarża się naród polski o Holokaust.
Reguła jest taka, że za Holokaust odpowiedzialni są Niemcy i to oni pociągali za spust.
Polacy są najliczniejszą grupą wśród Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

Tak na odchodne Darku, to powiem, że to Twoje ostatnie zdanie jest dla mnie bardzo przykre.
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1577
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Polityka

#3238

Post autor: domibobi »

Za Polskę bez PIS 🥂
PXL_20230604_130434326.PORTRAIT~2_copy_1445x1927.jpg
Fajnie się słucha muzyczki, oglądając marsz...
https://tidal.com/playlist/e913f47b-3b8 ... 37a09c1138
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15138
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Polityka

#3239

Post autor: darkman »

Szelak pisze:
04 cze 2023, 14:51
Polacy są najliczniejszą grupą wśród Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.
Jasne, że tak. To jednak nie na temat. Ostatnie zresztą statystyki skupiają się na relacji procentowej liczby mieszkańców, których w swoim kraju dotknął shoah. Tu Polska nie wygląda już tak dobrze, choć to też swego rodzaju truizm populacyjny i antropologiczny.
Temat jest inny i sam go wywołałeś.
Udziału w holokauście wstyd się nie wstydzić i wstyd mu zaprzeczać.

Przykre jest dla Ciebie, że narodowość szmalcowników w zdecydowanej większości należy określić jako polską? No dla mnie też. Takie jednak są fakty historyczne. Musisz nauczyć się z tym żyć lub dalej ufać państwowej telewizji opss przepraszam, narodową miałem oczywiście na myśli.

Sądzę, że dla Warszawiaka nie będzie aż tak wielkim wyzwaniem wybranie się do muzeum getta przy Siennej/Śliskiej Szpital Dziecięcy Bersohnów i Baumanów.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

#3240

Post autor: chudy_b »

Szelak pisze:
04 cze 2023, 14:51
Oskarża się naród polski o Holokaust.
Bzdura. Gdzie masz takie oskarżenia? Czasem zdarzają się, zwłaszcza wśród niedouczonych zachodnich dziennikarzy, geograficzne uproszczenia typu polskie obozy zagłady. Z tym trzeba walczyć, to trzeba tępić. Ale z wyprowadzanymi wprost oskarżeniami Polaków o Holokaust nikt nie występuje.
Szelak pisze:
04 cze 2023, 14:51
Reguła jest taka, że za Holokaust odpowiedzialni są Niemcy i to oni pociągali za spust.
Żadna reguła. Wśród Niemców również byli porządni ludzie. Listę Schindlera oglądałeś? Oczywiście trzeba znać proporcje, czy raczej skrajne dysproporcje. Jednak nie można mówić o regule, bo reguła to każdy albo żaden. Ja matematyczny jestem.
Szelak pisze:
04 cze 2023, 14:51
Polacy są najliczniejszą grupą wśród Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.
Oczywiście!!! Nikt tego nie podważa, nikt tego nie umniejsza. No ale były wśród Polaków w czasie wojny również jednostki wyjątkowo podłe. Taka jest prawda. I nie da się temu zaprzeczać. Ostatnia tego rodzaju próba skończyła się tym, że cały świat poznał znaczenie słowa 'szmalcownik".

Wojna to okrutny czas. W obliczu walki o życie wyzwala w ludziach skrajne zachowania. Myślę, że nikt kto tego nie przeżył, tego nie zrozumie. Ale znając historię możemy żyć tak, by więcej się to nie powtórzyło. Tak powiedział pewien Niemiec pod pomnikiem w Ravensbruck do grupy polskich dziaciaków w której byłem i ja.
Zablokowany