Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Zablokowany
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

#2971

Post autor: chudy_b »

Arkadyo pisze:
21 mar 2023, 09:48
specjalista od polityki historycznej, zwykły gebels.
:clap: :clap: :clap:
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Polityka

#2972

Post autor: Doman »

Arkadyo pisze:
21 mar 2023, 09:48
Nie lubię faceta. Kilkukrotnie próbowałem obejrzeć go na you tube i jak dla mnie specjalista od polityki historycznej, zwykły gebels.
Nie cierpię takiego sposobu uprawiania historii. Dobierając fakty wybiórczo można sobie udowodnić każdą tezę.
Jak już ktoś chce posłuchać kogoś naprawdę świetnego z historii, kto nie uprawia gwałtu na faktach, to polecam kanał dr. Piotra Napierały.
a co tu lubić historyka czy nie lubić? taka osoba między innymi ma mieć wiedzę, nie czytać z kartki i najważniejsze ma nie być byłym komuchem i Michalkiewicz taki jest. porównanie do Gebelsa o kurde:)
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3248
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#2973

Post autor: bms01pl »

Doman pisze:
21 mar 2023, 16:06
ma mieć wiedzę, nie czytać z kartki i najważniejsze ma nie być byłym komuchem i Michalkiewicz taki jest.
czyli może być np. antysemitą? OK, wartościowanie całkiem logiczne...
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Polityka

#2974

Post autor: Doman »

bms01pl pisze:
21 mar 2023, 20:47
Doman pisze:
21 mar 2023, 16:06
ma mieć wiedzę, nie czytać z kartki i najważniejsze ma nie być byłym komuchem i Michalkiewicz taki jest.
czyli może być np. antysemitą? OK, wartościowanie całkiem logiczne...
oj tam od razu antysemitą, po prostu mówi jak było historycznie nic nie zmyśla;)
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Polityka

#2975

Post autor: darkman »

Doman pisze:
21 mar 2023, 21:33
po prostu mówi
jak zwykły ksenofob, nic oryginalnego. :mrgreen:
Arkadyo
Posty: 810
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Polityka

#2976

Post autor: Arkadyo »

Doman pisze:
21 mar 2023, 16:06
Arkadyo pisze:
21 mar 2023, 09:48
Nie lubię faceta. Kilkukrotnie próbowałem obejrzeć go na you tube i jak dla mnie specjalista od polityki historycznej, zwykły gebels.
Nie cierpię takiego sposobu uprawiania historii. Dobierając fakty wybiórczo można sobie udowodnić każdą tezę.
Jak już ktoś chce posłuchać kogoś naprawdę świetnego z historii, kto nie uprawia gwałtu na faktach, to polecam kanał dr. Piotra Napierały.
a co tu lubić historyka czy nie lubić? taka osoba między innymi ma mieć wiedzę, nie czytać z kartki i najważniejsze ma nie być byłym komuchem i Michalkiewicz taki jest. porównanie do Gebelsa o kurde:)
No zwyczajnie lubię albo nie. Chyba wolno mi oceniać w jaki sposób ktoś przekazuje informacje. Nie ma znaczenia czy ma wiedzę czy nie. Nie wiem też, co masz przeciwko czytaniu z kartki. Byłem na wielu wykładach gdzie prowadzący posiłkował sie danymi z kartki i w żaden sposób nie ujmowało to clue przedstawianego problemu. Wręcz powiedziałbym, że jest odwrotnie. Najczęściej specjalistyczny wykład z wąskiej dziedziny jest tak naładowany danymi, że posiłkowanie się ściągami to konieczność. Człowiek to nie komputer. To gadanie z pamięci powinno budzić jak największe zastrzeżenia, bo oznacza, że gość jedzie po ogólnikach a po ogólnikach się jeździ jak chce się udowodnić jakąś tezę. Łatwo wtedy pominąć niewygodne detale. Pisanie materiału pod z góry ustaloną tezę to jest własnie polityka historyczna od jakiej dzisiaj przestrzeń informacyjna się aż ugina. W ten sposób historie uprawiał m. in. gebels dlatego potrafił w swoich wypocinach udowodnić, co tylko chciał.
Nie ma dla mnie znaczenia czy facet jest byłym komuchem czy nie. Liczy sie treść. Nie zagłębiałem się w jego antysemickie wywody ale facet w ostatnim czasie podejmował się oceny obecnej sytuacji geopolitycznej w związku z wojną na Ukrainie. Jeżeli w ten sposób uprawia każdy inny zakres historii to ja za niego dziękuję. Wyciąganie z drugiego szeregu faktów tylko po to aby na nich położyć ciężar dowodu w danej sprawie przy sprytnym przemilczeniu lub manipulowaniu głównymi dowodami, to nie dla mnie. Nie zgadzam się z takim uprawianiem historii i dlatego go nie lubię. Może nie jest to Bartosiak, który w swojej stratedzyandfiuczer jest zwyczajnie niekompetentny ale cele polityczne panu Michalkiewiczowi zbyt mocno weszły w historyczne tezy.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Arkadyo
Posty: 810
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Polityka

#2977

Post autor: Arkadyo »

darkman pisze:
21 mar 2023, 21:45
Doman pisze:
21 mar 2023, 21:33
po prostu mówi
jak zwykły ksenofob, nic oryginalnego. :mrgreen:
To nie jest zwykły ksenofob. To ksenofob do kwadratu ale nie to w nim najgorsze Dawno straciłem łączność z konfederacją i miki koralgolem ale to co oni wyprawiają od majdanu to łapy opadają. Przecież to jakas ruska V kolumna... Nazwe to gówno powinno zmienić na konfederosja.
Siadłem dzisiaj do kilku opowieści Michalkiewicza i facet jest dzisiaj jeszcze niżej, niz jak go pamietam z czasów studiów... Podobnie zresztą jak miki. Tak jak kiedyś, dalej siedzą mu na mózgu tylko spec. służby i pejsaci... I choć zgadzam sie z tym w wielu miejscach to po całości... Miecz pejsatych wisi nad nami cały czas a kwity typu just 447 tej sytuacji nie poprawiają. Choć może własnie wojna na Ukrainie przyszła nam z pomocą bo w interesie jankesów, akurat teraz, nie leży wydojenie nas z kasy. Za coś armie musimy zbudować. Bedziemy pełnić w europie taką samą rolę jak korea p. w azji. Wspólne projekty zbrojeniowe pomiędzy nami to nie jest żaden przypadek. Z drugiej strony, kolesia kalibru kiszczaka mielismy tylko jednego i to niestety, nie po tej stronie co trzeba. Zrobił swoje, najlepiej jak można było zrobić i prlowski syf przejął państwo tak gładko, ze nawet mydlić dla poślizgu nie trzeba było.
Ale ten stary debil widzi lekarstwo na nasze choroby w przytulasach z moskwą...
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Arkadyo
Posty: 810
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Polityka

#2978

Post autor: Arkadyo »

Już chyba wolę zydowską okupacje od duetu łukaszenka-putin... Przynajmniej jak coś, to w merkavie nie będe musiał siedzieć na karuzeli z amunicji jak w ruskich wynalazkach.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7597
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Polityka

#2979

Post autor: amrowek »

tak sobie myślę , jak czytam i słyszę w mediach jak to jedni a jak to drudzy, że ja zagłosuje na czarnego nacjonalistę rasistę antysemitę będącego lewicowcem o poglądach radykalnie katolickich propagującego hasła liberalne, i będzie on spełniał wymagania i jednych i drugich
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#2980

Post autor: Wojtek »

Nie ma idealnych kandydatów amrowek :) Zawsze będzie to jakaś walka kompromisów.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7597
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Polityka

#2981

Post autor: amrowek »

Nie wiem co bierze ale może niech zmieni dealera
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... -tu-154-m/

albo niech weźmie raz a porządnie ... Bo jak na razie oprócz wyrzuconych pieniędzy nic nie wyjaśnili. Samolot mieli odzyskać i co....
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

#2982

Post autor: chudy_b »

amrowek pisze:
16 kwie 2023, 13:23
jak na razie oprócz wyrzuconych pieniędzy nic nie wyjaśnili.
A mieli wyjaśnić? :shock: Kaman...... Mieli zaciemnić tak tylko jak się da. Bo w przeciwnym wypadku wyszło by że praprzyczyną katastrofy była zmiana prawa lotniczego przez PIS tak żeby wyższy stopniem/funkcją mógł przejąć dowodzenie samolotem od kapitana. Zrobił to generał z kokpitu skorumpowany kilkoma awansami w krótkim czasie przez ówczesnego prezydenta i jego brata. Na wszystko są papiery, dowody. Ten tragiczny lot był formalnie lotem szkoleniowym w którym kapitan nie dowodził samolotem. Kto meldował prezydentowi gotowość maszyny? Protasiuk? No chyba nie. Dodatkowo Rosjanom wysłano sfałszowane dokumenty o uprawnieniach pilotów. Gdyby to wszystko ktoś kiedyś jasno i twardo powiedział, to nie byłoby rządów PISu i miliardów wyprowadzonych do swoich. To nie jest gra o honor i prawdę. To jest gra o grube pieniądze i wyroki wieloletniego pierdla. Jeśli taką optykę przyłożycie do działań zamachofanów, to wszystko zacznie się składać i klarować.

Żeby nie było, że to moje wymysły. Pilot instruktor mjr A.Szczęsny dość jasno wszystko tłumaczy:
https://www.youtube.com/watch?v=7GejFhVRyaI
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4637
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Polityka

#2983

Post autor: Mawis »

Dokładnie. Pan M. już dawno powinien byc w kaftanie wywieziony do Tworek za głupoty jakie opowiada od ponad 10 lat...Takich bredni świat dawno nie słyszał i w każdym normalnym kraju komisja ktorej przewodniczy nie tylko dawno by zostala rozwiązana ale w ogole by nie powstała...To jest normalne dramat to co sie dzieje wokół tej sprawy od 2010 roku...
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2023, 15:33 przez Mawis, łącznie zmieniany 1 raz.
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityka

#2984

Post autor: dale »

Ludzie, a czego Wy oczekujecie? Polska co dzień traci grube pieniądze z Unii, najpierw złodzieje nachapali się na ukraińskim zbożu a teraz wydaje im się ze byle minister może zmieniać politykę celną Unii, no ale skoro wszystkie resorty opanowali, to kto im, co zrobi?

Wszyscy są zadowoleni, bo pieniądze rozdają, tylko to są puste pieniądze, o czym przekonają się ludzie po wyborach. Tyle że będzie to kryzys o kilka rzędów wielkości większy niż w Grecji.
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3814
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#2985

Post autor: kinky »

W procesie z Sikorskim Kaczyński posługiwał się raportem Millera dowodząc, że to wypadek. Ciekawe, prawda?
Zlikwidowali prokuraturę wojskową prowadzącą śledztwo i połączyli z cywilną żeby Zero mógł kontrolować przebieg i przedłużać w nieskończoność, bo religia smoleńska służy graniu zamachem na potrzeby bieżącej polityki, a nie wyjaśnieniu sprawy.
Nadszyszkownik z Żoliborza wyciąga z szafy wariata Macierewicza jak im się coś sypie w przekazie o krainie mlekiem i miodem płynącej. OIOM Witek i afera zbożowa przebiły się przez zaporę kurwizji i pisowskich szmatławców do twardego elektoratu, trzeba znów przykryć Smoleńskiem.
Jest panika, że stracą wieś i rozpaczliwie wyciągają stare i sprawdzone narzędzie manipulacji.
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Zablokowany