Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Zablokowany
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#2911

Post autor: kinky »

Peter007 pisze:
14 mar 2023, 22:41
ta grupa społeczna to trzon elektoratu
Nie cała, nie cała!!! I nie mówię tego tylko za siebie! :morda:
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Polityka

#2912

Post autor: Doman »

wyluzuj człowieku:) to tylko dyskusje, rozmowy skąd u ludzi ta nerwowość...
a 12, 13, 14-tki biorą się tylko że idą wybory? czy że po prostu emerytury są głodowe? ubeki brali po 20 tys a człowiek pracujący uczciwie 1,5 tys. powtórzę po raz kolejny nie zrobiono grubej krechy, nie rozliczono tej czerwonej i zarazy i mamy jak mamy.
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#2913

Post autor: kinky »

Doman pisze:
14 mar 2023, 22:47
12
:shock:
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2047
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Polityka

#2914

Post autor: Peter007 »

Dyskutować też trzeba umieć.
Doman pisze:
14 mar 2023, 22:47
12, 13, 14-tki biorą się tylko że idą wybory?
To oczywiste. Było tyle czasu na to ale trzeba sypnąć kasą przed wyborami. I oczywiście na to że z emerytury nie starcza na nic nie mają wpływu ceny wszystkiego? Niepełnosprawni też mają niskie zasiłki ale jest to na tyle mała grupa że procentów to nie doda więc trzeba ich wypchnąć za drzwi
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Polityka

#2915

Post autor: Doman »

kraj jest rozkradany niemiłosiernie od lat, zero rozliczeń za byle gówno, te same twarzyczki od okrągłego stołu, w Magdalence piją sobie brudzia, następne lata komuchy pod nazwą Lsd, nastepne lata to samo kurde, afera za aferą nie ma winnych, sądy dalej lewackie nie można ich ruszyć o czym tu dyskutować? PiS ma też za uszami i nie jest święty ale składać tylko na nich za obecną sytuację to lekka przesada. tu trzeba całkowicie nowego rozdania, nie dopuścić do koryta nawet nikogo z tych którzy byli u koryta między powiedzmy 1990-2015. ale to raczej si-fi może kiedyś taki film powstanie:)
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Polityka

#2916

Post autor: amrowek »

darkman pisze:
14 mar 2023, 21:57
Policzyłem to wszystko w rozbiciu jednostkowego przychodu na 10 miesięcy i w istocie wzrost jest. Nie da się ukryć.
Żałosny niestety.
Nie ważne.... ważne że się daje na prawo i lewo przepraszam ale barany lecą i się je potem strzyże. Może też w końcu dadzą d...y w wyborach ... przeraża mnie tylko jedno na kogo zagłosować , bo ci co jeszcze nie wygrali i nic nie mają to już d...y dają.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Polityka

#2917

Post autor: Doman »

tak muzycznie na koniec, w 1997 powstała piosenka "Jest super" T.Love- kto rządził wtedy wiadomo, mamy 2023 piosenka aktualna do dzisiaj.
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#2918

Post autor: Wojtek »

Nie wiem od ilu lat ZUS musi co roku pożyczać pieniądze od skarbu państwa, bo przychody (składki) nie bilansują wydatków, ale jestem pewien że trwa to więcej jak dekadę, a może i dwie.
Doman pisze:
14 mar 2023, 22:30
ja to bym podwyższył emerytom kwoty do takiej jaką miał ten sbek w końcu mielibyśmy jakiś poziom w jednej dziedzinie jak na zachodzie:)
Tak tak, niech z niebios kasa spadnie.
Doman pisze:
14 mar 2023, 22:30
ja rozumiem że mamy sytuację jaką mamy w kraju ale czepiać się że ktoś w końcu podwyższa i tak dziadoskie od dawna i starczające tylko na czynsz i chleb renty i emerytury to trochę przesada.
A kto się czepia? Wskaż palcem, zacytuj, cokolwiek. Jeśli nie jesteś w stanie - przestań z łaski swojej pierdolić, OK?
Doman pisze:
14 mar 2023, 22:47
ubeki brali po 20 tys a człowiek pracujący uczciwie 1,5 tys. powtórzę po raz kolejny nie zrobiono grubej krechy, nie rozliczono tej czerwonej i zarazy i mamy jak mamy.
Co by nie mówić - praca w wojsku czy w ogóle służbach za PRL to też była praca.

Ogólnie umówmy się że niewydolność naszego systemu emerytalnego to scheda jeszcze po PRL-u i zupełnie nie chodzi tutaj o emerytowanych wojskowych, bo to kropka w morzu.

Rozwiązaniem nie jest "sypanie kasy" (wybaczcie, ale to jest ekonomicznie nieuzasadnione panaceum), a raczej to że w każdej ekipie rządzącej od transformacji brakuje odważnego który by się zabrał za ZUS, KRUS i NFZ. Oczywiście że pokłosiem takiego "nowego rozdania" będzie to że część społeczeństwa uderzy po kieszeni, ale właśnie dlatego brakuje odważnego który by cokolwiek w tym temacie chciał zrobić - bo każdy liczy nie na jedną, a na kolejną kadencję.

Takie błędne koło trochę, ale brakuje mądrych pomysłów by to załatwić.

Może nie wszyscy to wiedzą, ale wielu funkcjonariuszy państwowych po dziś dzień nie ma odprowadzanych składek na ubezpieczenia społeczne od wynagrodzenia. Ich renty czy emerytury są dotowane przez państwo, w podzięce za służbę. Nie mówi się o tym kiedy ów grupy społeczne z budżetówki protestują że mają zbyt niskie wynagrodzenia.
Doman pisze:
14 mar 2023, 23:17
sądy dalej lewackie nie można ich ruszyć o czym tu dyskutować?
Sądy lewackie? :shock: Coraz mniej mamy już sędziów którzy byli sędziami jeszcze za poprzedniego systemu.
Doman pisze:
14 mar 2023, 23:17
PiS ma też za uszami i nie jest święty ale składać tylko na nich za obecną sytuację to lekka przesada.
W sensie że ile kadencji jeszcze musi upłynąć zanim będziemy mogli oceniać ich rządy?
Doman pisze:
14 mar 2023, 23:17
tu trzeba całkowicie nowego rozdania, nie dopuścić do koryta nawet nikogo z tych którzy byli u koryta między powiedzmy 1990-2015. ale to raczej si-fi może kiedyś taki film powstanie:)
Kwestia czasu i pokoleń. Co by nie mówić, mamy bardzo stary parlament, choć to chyba już jest taka średnia europejska.

Finlandia i Estonia m.in. świecą przykładem. Rządzący którzy nie pamiętają żelaznej kurtyny bo urodzili się w drugiej połowie 80s.

Jeśli chcemy rozmawiać o zupełnie czystej karcie to przydałaby się u nas taka partia młodych bez powiązań z obecnymi ugrupowaniami (ergo - odpadają wszelkie młodzieżówki czy inne KO Jugend).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

#2919

Post autor: chudy_b »

Wojtek pisze:
14 mar 2023, 23:49
Nie wiem od ilu lat ZUS musi co roku pożyczać pieniądze od skarbu państwa, bo przychody (składki) nie bilansują wydatków, ale jestem pewien że trwa to więcej jak dekadę, a może i dwie.
Od zawsze.
Wojtek pisze:
14 mar 2023, 23:49
Doman pisze: ↑
dzisiaj, 22:47
ubeki brali po 20 tys a człowiek pracujący uczciwie 1,5 tys. powtórzę po raz kolejny nie zrobiono grubej krechy, nie rozliczono tej czerwonej i zarazy i mamy jak mamy.

Co by nie mówić - praca w wojsku czy w ogóle służbach za PRL to też była praca.

Bzdurny populizm. Nie chce mi się rozwijać tematu UBeckich emerytur, ale ogólnie problem był z tym taki, że każdego kogo pracodawcą było MSW choćby jeden dzień, potraktowano jak śmiecia.
Wojtek pisze:
14 mar 2023, 23:49
Rozwiązaniem nie jest "sypanie kasy" (wybaczcie, ale to jest ekonomicznie nieuzasadnione panaceum), a raczej to że w każdej ekipie rządzącej od transformacji brakuje odważnego który by się zabrał za ZUS, KRUS i NFZ.
To nie do końca prawda. Reforma rządu Buzka z 1999 roku była bardzo poważna i prawidłowa w założeniu. Niestety reforma nie została dokończona, źródła finansowania pozostały teoretyczne. Przede wszystkim nie wypaliło OFE. Podniesienie wieku przez Tuska też było istotną reformą. I niestety konieczną czy to się komuś podoba, czy nie. System emerytalny będzie zdrowy, jeśli składki zrównoważą wypłaty. A jak ma się to stać, gdy obniża się wiek? Gdy podnosi się wypłaty? Owszem składki też, ale o to jest wielki krzyk. Gdy nie wspiera się demografii, a wprost przeciwnie. Niestety nie mamy ropy żeby z niej finansować świadczenia. Pozostaje tylko albo sprzedaż majątku, albo pożyczki. Pożyczki na konsumpcję to prosta droga do bankructwa.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityka

#2920

Post autor: dale »

Wojtek, Chudy, szkoda Waszego czasu, beton nawet pisowski, betonem pozostanie, zupełny brak świadomości politycznej. Ja już sobie odpuściłem.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15129
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Polityka

#2921

Post autor: darkman »

amrowek pisze:
14 mar 2023, 23:34
darkman pisze:
14 mar 2023, 21:57
Policzyłem to wszystko w rozbiciu jednostkowego przychodu na 10 miesięcy i w istocie wzrost jest. Nie da się ukryć.
Żałosny niestety.
Nie ważne.... ważne że się daje na prawo i lewo przepraszam ale barany lecą i się je potem strzyże. Może też w końcu dadzą d...y w wyborach ... przeraża mnie tylko jedno na kogo zagłosować , bo ci co jeszcze nie wygrali i nic nie mają to już d...y dają.
Andy to całkiem podobnie jak ja. Rozdawnictwo bulwersuje, rzecz jasna swoją irracjonalnością.
Wskazuję jedynie, że owe podwyżki w niektórych działach mają spore znamiona pozornych ruchów i kupę zamieszania z ukrytymi kosztami. Natomiast przykłady jak ten podany przez Pawła to po prostu skandal. Zasiłek pielęgnacyjny to najzwyczajniej polski wstyd.
Z głosowaniem nie mam problemu, bo wiem przeciwko komu zrobić to na pewno.
A przeraża mnie tak jak i Ciebie, programowa słabość opozycji i kolejne "rozbicie dzielnicowe".
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3284
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#2922

Post autor: bms01pl »

ale że żaden pisioro-piewca nie zwróci uwagi skąd ta kasa pochodzi - zajumać z funduszu dla przyszłych emerytów żeby dać dzisiejszym emerytom... pożyczka, która jak sprawa przycichnie jest umarzana...
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15129
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Polityka

#2923

Post autor: darkman »

Ha! Bo to Bartku cza być czujnym jak PSL. Lep na JPII łyknęli od razu i natychmiast jako trampolinę odbicia się spod progu wyborczego.
W życiu bym nie wpadł na to, że Kosiniak taki religijny..w sejmie jak Rejtan głosił bitwy na obrazach. Świętość JPII to jedno, zaś adoracja tegoż już współczesnego dogmatu przez fałszywych proroków to czysta kiełbasa wyborcza. Tyle w niej szczerości co obrzydliwości.

A przekładanie z kupki na kupkę to specjalność polskich nieudaczników, tyle że kupa z tego będzie nie do posprzątania.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Polityka

#2924

Post autor: amrowek »

Jak widać JPII to taki joker partii politycznych jak już nie ma czym to... JPII i pedofilią to co jak co ale politycy nie powinni się zajmować . Więcej z tego szkody niż pożytku. No ale jak się liczy na darmową reklamę i agitke to czemu nie. Nie ogarnie się tego tematu z JPII dopóki nie otworzy się archiwum kościelnego i nie porówna z SB i zestawi z wypowiedziami świadków. Tak to dalej będzie nasza specjalność wyciągania czegoś po 30-40 latach. Jak królika z kapelusza. Nie ma rozmowy na argumenty jest tylko hejt i kalumnie.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3284
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#2925

Post autor: bms01pl »

Arcyłotr Jędraszewski zamknął archiwa jakoś tak chwilkę temu😉
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Zablokowany