Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Zablokowany
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Polityka

#2791

Post autor: Doman »

Ale powiedzmy że że jestem całkowitym debilem, wyborcą Pisu i dalej nie nic nie rozumiem, jakieś tam przychody na osobę itp itd lata 1990 i 2022 dalej nic nie kumam:) bank centralny? hmm Wall Street i te tam przekręty coś czytałem ale jak to "Pisowiec" dalej nic nie kumam:)
jeśli na świecie zwykły Kowalski zauważa że blokowanie Prezydenta Usa na fejsie czy tłiterze jest czymś dziwnym, wręcz nieprawdopodobnym to sorry to jest normalne? w kraju od lat uważanym za mega wolnym itp itd? na szczęscie są Usa to taki kraj gdzie dany stan może robić co chce bo ustanawia swoje prawa i każdy tam wjeżdżający mają sie do nich dostosować, patrz np Floryda (kowid tam jakoś nie był taki straszny jak go malują ).
ps nie pytaj mnie o Usa bo wiem doskonale co tam sie dzieje i i jak jest z pierwszej ręki. to może Ty masz czerpiesz informacje tylko z tv i innych mediów ale pamiętaj nie każde media mówią jak jest, ba nawet często przekłamują rzeczywistość al o tym chyba wiesz:)
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

#2792

Post autor: chudy_b »

Nie interesują mnie Twoje poglądy polityczne. Każdy musi jakieś mieć. Nie twierdzę że jesteś debilem. Debilizm to jednostka chorobowa. Tobie być może tylko brakuje wiedzy, a być może nie. Być może starasz się mnie tylko sprowokować. Ale to trudne.

W sprawach amerykańskich orientuję się słabo. Dla mnie to dziwny kraj. Z jednej strony latają w kosmos, a z drugiej poza centrami paru większych miast i bogatymi przedmieściami, wyglądają jak jeden wielki slums. Ale nie oceniam, nic mi do tego. Napisałem tylko, że jeśli ma być wolność, to ma być możliwe wywalenie z prywatnego podwórka (biznesu) każdego bez podania powodu. Nawet prezydenta USA. Ja nie do końca jestem tego zwolennikiem. Uważam że nawet prywatny biznes musi podlegać regulacjom ograniczającym wolność, no ale to Ty jesteś wolnościowcem.

A jeśli pytasz dlaczego po wstąpieniu do UE z dnia na dzień nie zarabiamy jak Niemcy, to zrób sobie takie ćwiczenie przed snem. Prowadzisz mały biznes który jakoś się spina i nawet daje zarobić. Pewnego dnia rząd mówi że podnosi pensję minimalną trzy razy. Zaraz wpada do Ciebie kilku najważniejszych Twoich pracowników bez których firma nie działa i pyta czy oglądałeś telewizję. Jak się ta historia potoczy? No dalej już Ty kombinuj .....
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#2793

Post autor: kinky »

Wolność w USA polega też na tym, że żadna władza, w tym prezydent Stanów Zjednoczonych nie może nakazać żadnej prywatnej korporacji jakim jest Facebook i Twitter publikacji jego bzdur i podżegania do nienawiści.
Ważne tu jest kontekst, jego konta zostały najpierw zawieszone, a później zablokowane po przegranych wyborach, bo ten durnowaty narcyz nie potrafił się pogodzić z przegraną. Czym to się skończyło wszyscy widzieliśmy, człowieka bizona itp.
Warto też przypomnieć, że sąd najwyższy USA w którym przewagę mają konserwatyści ( vide ustawa w sprawie aborcji) orzekł, że wybory nie zostały sfałszowane, tak też głosowała sędzina powołana przez Trumpa, ale jak widać nie chciała zostać jego kucharką.
O ile dobrze pamiętam to Trump przegrał też sprawę w sądzie o odblokowanie jego kont. Na prawników go stać, ale nie kojarzę czy wniósł apelację, może nie trafiłem takiego info.
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2031
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Polityka

#2794

Post autor: MaciejT »

Doman pisze:
22 sty 2023, 01:44
patrz np Floryda (kowid tam jakoś nie był taki straszny jak go malują ).
Doprawdy?
https://www.rp.pl/ochrona-zdrowia/art18 ... z-covid-19
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7656
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Polityka

#2795

Post autor: amrowek »

Tak sobie czytam i czytam i normalnie moda na sukces odcinek 2020203.
W tym roku na jesieni wybory . Czekam aż agitka tu się nasili i wzajemne pyskówki i będzie istny PoPis :lol: .
Jak na razie to po 1 zastanawia mnie cena benzyny z niższym wat i wyższym. Czemu rządzący nie mówią , ze Unia nie nakazuje podnoszenia do 23% Watu, może być 5% . Kiedy rząd i nie tylko rząd bo i połowa społeczeństwa zrozumie , że aby dać trzeba mieć. Obstawiam że w połowie roku to bedzie istny cyrk z rozdawnictwem pieniędzy , czyli kupowanie głosów na wyborach,
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zdjęcie dnia

#2796

Post autor: grzehu82 »

Działania "odważnych" służb rosyjskich:
https://twitter.com/HannaLiubakova/stat ... twcon%5Es1
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Ale jaja !!!!!

#2797

Post autor: pawelgrab »

dopiero teraz obejrzałem :shock:
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Ale jaja !!!!!

#2798

Post autor: dale »

pawelgrab pisze:
23 sty 2023, 09:26
dopiero teraz obejrzałem :shock:
Szkoda czasu, gośc pozuje na pokrzywdzonego przez system a sam ma za uszami dużo... Poza tym jest wulgarny i prostacki...
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Ale jaja !!!!!

#2799

Post autor: chudy_b »

dale pisze:
23 sty 2023, 10:24
Szkoda czasu, gośc pozuje na pokrzywdzonego przez system a sam ma za uszami dużo... Poza tym jest wulgarny i prostacki...
:clap:
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Ale jaja !!!!!

#2800

Post autor: dale »

chudy_b pisze:
23 sty 2023, 11:02
:clap:
Co nie znaczy że nie mówi prawdy, ale jak jest, wie każdy kto umie obiektywnie patrzeć na ten nasz świat :)
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Polityka

#2801

Post autor: Doman »

a co Wy niektórzy tak nie lubicie Usa? rozumiem prowadzą wojny, może i są zadufani w sobie ale... gdyby nie oni to kto wie czy w ogóle byśmy się urodzili bo II WŚ mogłaby się potoczyć inaczej gdyby nie wkroczyli. ja miałem przygodę z Usa, zwiedziłem np Florydę i z tych krajów w których byłem to wg mnie najlepsze miejsce do życia, takiego luzu i wolności nie widziałem nigdzie ( wg znajomych którzy ze mną byli chwalili sobie Tajlandię, Japonię tam nie byłem to nie wiem) ale oprócz huraganów nie ma sie tam do czego przyczepić, no chyba że ktoś nie lubi gorąca i wilgotności:) btw dalej watku nie chce mi się toczyć bo ilu ludzi na świecie tyle poglądów, charakterów etc etc... wracając na chwile do Usa tam prawo jest dla ludzi nieważne czy jedziesz najnowszym corvette czy starym fordem czy jesteś zwykłym cieciem czy prezydentem Usa policjant i sąd oceni Cię tak samo i tego im zazdroszczę, zresztą nie tylko tego. u nas komuna jak się wje...ała tak wyleźć nie zamierza.. "taki mamy klimat" :)
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3284
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#2802

Post autor: bms01pl »

Doman pisze:
23 sty 2023, 22:16
wg mnie najlepsze miejsce do życia, takiego luzu i wolności nie widziałem nigdzie
hm, a czy chwilę temu w innym wątku nie mówiłeś czegoś zupełnie przeciwnego? o braku wolności, cenzurowaniu pewnego cymbała przez twitter itp.? co się zmieniło od zeszłego tygodnia :think: ;)
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#2803

Post autor: Wojtek »

@bms01pl:
Z tego co zrozumiałem to "kiedyś to było", a dzisiaj jest "komuna" w USA, wg Domana.

Ciekawe że kinky i chudy_b się ustosunkowali, a Doman nie ma nic do powiedzenia na to.

Nie wiem też czy ktoś tutaj faktycznie jest "anty-USA".
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#2804

Post autor: Wojtek »

Przypomnienie historyczne, bo na łamach wątku padały już różne ciekawe teorie na temat planu Balcerowicza i "co by było gdyby"

Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#2805

Post autor: kinky »

W nawiązaniu do dyskusji w shoutbox, jako ciekawostka.
Samson to oczywiście żona Gilmoura, a tarcia między starymi kolegami są znane ;)

waters.jpg
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Zablokowany