Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Zablokowany
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2047
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Polityka

#2776

Post autor: Peter007 »

Ale jaki ma sens rozpatrywanie co się komu marzyło 100 lat temu? Czy to że w Polsce jest kilku świrów którzy chcą Polski od morza do morza to znaczy że wszystkie kraje pomiędzy Bałtykiem a Morzem Czarnym powinny za wczasu się rzucić na nas? Strach pomyśleć co by się działo jakby jacyś nacjonaliści chcieliby odbudowy Cesarstwa Rzymskiego
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Polityka

#2777

Post autor: Doman »

wydaje mi się że trochę ich nie doceniasz względem tego co było te 100 lat temu albo nie chcesz dostrzegać jak panoszą się teraz w UE. w Mitteleuropa trzeba się trochę mocniej zagłębić i porównać to co się działo na przestrzeni tych 100 lat i co się dzieje w naszych czasach. w ogóle UE powstała niby na wzór stanów w Usa... tylko że w Usa w każdym stanie mówi się tym samym językiem, każdy stan ma niby jakieś swoje prawa, zakazy itp ale to jest cały czas ten sam kraj. a w UE na Niemców mają wszyscy zap...alać czyli czyt. właśnie 1915 Mitteleuropa:) Anglia w tych wszystkim się przebudziła i zrobiła co zrobiła, oczywiście my nie mamy się co do nich porównywać ale gdybyśmy po II wojnie byli dobrze zarządzani a nie przez komuchów to też spokojnie moglibyśmy taki ruch wykonać bo byłoby nas na to stać:)
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3290
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#2778

Post autor: bms01pl »

Wlk. Brytania się nie przebudziła, tylko została zmanipulowana. dziś większość respondentów (widziałem jakieś badania pod koniec roku, chyba 57-43 było) jest zdania, że brexit był głupotą. rozumiem, że członkostwo w UE to z perspektywy naszego kraju to zło, euro to zło itp.?
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

#2779

Post autor: chudy_b »

Doman pisze:
21 sty 2023, 00:10
gdybyśmy po II wojnie byli dobrze zarządzani a nie przez komuchów to też spokojnie moglibyśmy taki ruch wykonać bo byłoby nas na to stać:)
Co by było jakby babcia miała jaja. :think:
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#2780

Post autor: kinky »

Doman pisze:
21 sty 2023, 00:10
Anglia w tych wszystkim się przebudziła i zrobiła co zrobiła
:lol:
Czytaj - England się dała wy...ć w d...ę Najdżeleom Faradżom i tym podobnym miernotom spod znaku sub zero vel ziobro :morda:
bms01pl pisze:
21 sty 2023, 00:22
Wlk. Brytania się nie przebudziła, tylko została zmanipulowana. dziś większość respondentów (widziałem jakieś badania pod koniec roku, chyba 57-43 było) jest zdania, że brexit był głupotą. rozumiem, że członkostwo w UE to z perspektywy naszego kraju to zło, euro to zło itp.?
:clap:

"Brexit był katastrofą. Czy powrót Wielkiej Brytanii do UE jest możliwy? Już 57 proc. elektoratu przyznaje, że wyjście z UE było złą decyzją, w tym jeden na pięciu brexitowców. Gdyby referendum w sprawie przyszłości wysp przeprowadzono teraz, znacząca większość opowiedziałaby się za powrotem do unii."
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... do-ue.html
Chardonnay Tuska (tfu!) :morda:
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#2781

Post autor: Wojtek »

Doman pisze:
21 sty 2023, 00:10
w ogóle UE powstała niby na wzór stanów w Usa
Pierwsze słyszę. Widocznie to "niby" to kluczowe słowo. Z tego też względu reszta wywodu porównawczego ma trochę mało sensu, bo nie było takich intencji w założeniach, już od pierwszej inkarnacji powojennej unii państw europejskich.

Helmut straszny, Helmut zły, a ile towarów do Helmuta eksportujemy?
Ilu Polaków robi za przysłowiowych murzynów u Herr i Frau bo ojro się zgadza bardziej niż złotówki u siebie?
U Helmuta, który przecież, jakby nie patrzeć, przegrał dwie wojny światowe :D
I to Polaczek jest tym geniuszem w równaniu? A gdzieżby.

Można by tak jeszcze długo wymieniać. Aż szkoda strzępić ryja.

W 90s mieliśmy wielką szansę być pomostem który łączy zachód z wschodem, odcinać kupony na handlu, kontraktach i wszystkim co tylko, trząść regionem wschodnio-europejskim, świecąc świeżym przykładem jak obalać komunę.
Ale niestety, sarmacka czapka została ponownie założona na czerep, szabelka w dłoń, kufel piwa belgijskiego w rękę, a od reszty się odwracamy, szczególnie od Rosji, po czym zachód zaczął działać direkt bo na hugona mu taki kapryśny pośrednik, i pozamiatane, eksport-import, fabryki i transfery.

Do czego jest jeszcze Polska potrzebna? Wódka, pierogi i kiełbasa.
Indie Europy.
Doman pisze:
21 sty 2023, 00:10
bo byłoby nas na to stać:)
Ty chyba nie bardzo wiesz co się działo i nadal dzieje w UK po Brexit'cie, prawda?
Dam wskazówkę: Irlandia się śmieje.

To że w ogóle podążamy za banknotami zawieszonymi na unijnym kiju wynika już przecież nie tylko z komuny (30+ lat to kupa czasu), ale z naszej świetnej gospodarności i rządowej strategii wydatków państwowych.

Cebulandia oczywiście jest narodem wybranym, którego jakimś cudem każdy dyma i powinno się nas manną obsypywać za sam fakt istnienia dlatego też wszystko co złe... to Tusk :morda:

Normalniej myślący ludzie po prostu nie przejmują się tym wszystkim i zapierdalają, dzięki czemu mamy jako takie wyniki i nie ma się czego wstydzić tak w gruncie rzeczy.
kinky pisze:
21 sty 2023, 00:48
Chardonnay Tuska (tfu!) :morda:
Napijmy się!
Do mnie właśnie płynie skrzyneczka, prosto z San Escobar w ramach strategicznego sojuszu i misji handlowej :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#2782

Post autor: kinky »

Wojtek pisze:
21 sty 2023, 01:54
płynie skrzyneczka, prosto z San Escobar
Piękny kraj, na wycieczce zakładowej zwiedzaliśmy te winnice, gdzieś na południowych stokach Sierra Corleone, tak było :morda:

SanE.jpg
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Polityka

#2783

Post autor: Doman »

Panowie - każdy ma swoje zdanie i bardzo dobrze inaczej świat byłby nuuuudny jak cholera w każdej dziedzinie. ale... nikt mi nie zaprzeczy że najgorsze co może spotkać dany kraj, naród to komunizm i nazizm. nasz kraj zdewastowały obydwa te cholerne twory i teraz płacimy za to cenę i niestety będą płaciły kolejne pokolenia. w ogóle komunizm znowu sie panoszy - patrz Usa i nie tylko.
gdybyśmy nie byli w UE też byśmy funkcjonowali gdyby tylko nasze rządy były polskie i normalne a że najpierw było lsd (czyt. Polacy" wykształceni w Moskwie" potem złodzieje z po (achh ta ich początkowa nowoczesność... nie było chyba jeszcze rządu który jeżdziłby za granicę i krytykowal swój, chodzi o UE ) , teraz złodzieje z pis (choć początki władzy mieli obiecujące ).. dobra bo się rozpisałem;)
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#2784

Post autor: Wojtek »

Doman pisze:
21 sty 2023, 13:56
w ogóle komunizm znowu sie panoszy - patrz Usa i nie tylko.
Weź rozwiń temat bo to ciekawe jest.
Doman pisze:
21 sty 2023, 13:56
gdybyśmy nie byli w UE też byśmy funkcjonowali
Oj wiadomo, tylko czy samo "funkcjonowanie" to jakiś super cel?
Doman pisze:
21 sty 2023, 13:56
gdyby tylko nasze rządy były polskie
A wybrali ich Polacy czy nie-Polacy? :think:
Doman pisze:
21 sty 2023, 13:56
nie było chyba jeszcze rządu który jeżdziłby za granicę i krytykowal swój, chodzi o UE )
Pewnie dlatego że nie byliśmy wtedy jeszcze w UE :morda:
Doman pisze:
21 sty 2023, 13:56
pis (choć początki władzy mieli obiecujące )
Ten komentarz mówi mi wszystko :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
marianoaitaliano
Posty: 126
Rejestracja: 13 sty 2023, 14:15
Gramofon: Toshiba SR-255
Lokalizacja: UK

Re: Polityka

#2785

Post autor: marianoaitaliano »

Żadnemu krajowi nie życzę takich turbulencji jak ma obecnie Wielka Brytania z powodu wyjścia z UE. Wszystko co kiedyś było normą - swobodny przewóz towarów, usług, sezonowa praca dla osób bez wizy stał się obecnie biurokratycznym koszmarem. Najlepszy przykład to próba kupna czegokolwiek z UE w UK i odwrotnie przez internet. Przesyłki oficjalnie pocztą czy renomowanym przewoźnikiem zamiast góra tygodnia jak dawniej idą prawie miesiąc, trzeba wypełniać mnóstwo formularzy, liczyć się z możliwością naliczenia cła, podatku VAT i bóg wie czego jeszcze przez co wszystko jest dużo droższe i traci na tym cała gospodarka. Korzyści tego wyjścia póki co jako mieszkający tu od 15 lat nie zauważyłem jeszcze żadnych, absolutnie żadnych - wręcz przeciwnie. Nie ma kto pracować, ogłoszenia o prace wiszą tygodniami bez odpowiedzi, był to jeden z powodów dla którego odszedłem z pracy w kadrach w brytyjskiej służbie zdrowia, bo była to istna orka na ugorze.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#2786

Post autor: Wojtek »

Może Doman się ustosunkuje dlaczego wg niego w UK powinna być teraz sielanka właśnie :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Polityka

#2787

Post autor: Doman »

@Wojtek
nie chce mi sie odpisywać na wszystko... ale... czy kiedyś mieszkałeś i pracowałeś w Usa? ja tak. podczas mojego pobytu dla mnie to był kraj gdzie wolność to była podstawa i ten kraj był wzorem pod tym względem. ale od jakiegoś czasu czytaj od czasu gdy Trump został prezydentem to parodia tego co było wcześniej. jakiś fb czy tłiter zawiesza konto PREZYDENTA USA? to uważaasz za normalne? tylko dlatego bo nie podoba im sie to jakie ma naj jakiś temat zdanie? mam rodzinę w Usa, mam znajomych i twierdzą że to jakaś parodia wolności jaka była w Usa do tej pory. wybory w Usa gdy "wygrał" Bajden to też uważasz za normalne gdy oddają głosy Amrykanie którzy nie żyją od dobrych kilku lat? (tzw wybory kopertowe jak u nas za które Pis wyłożył olbrzymią kasę... ). może o tym nie słyszałeś a jeśli coś o tym wiesz to z internetu ale ja wiedziałem od mojej rodziny i o tym się mówiło w Usa ale w mediach nie za bardzo bo to niewygodny temat dla wszystkich). druga sprawa tzw straszna pandemia czy wiesz że w Usa leczono ludzi amantadyną która u nas jest taka zła a ostatnio w mediach podano że jest w ogóle nie skuteczna? ) USA - wzór wolności od lat a nagle tam a to nie można pisać coś złego na temat covidu, na temat wojny na Ukrainie, na temat najgorszego prezyedenta w historii Bajdena itp itd uważasz za normalne??
a czego nie rozumiesz że polskie rządy nie są polskimi od czasów powiedzmy okrągłego stołu a o wcześniejszych nie wspomnę?:)

a co do UE? jeśli jest taka wspaniała to dlaczego nie mamy do tej pory pensji takich samych jak w Niemczech, Francji? wg Ciebie przyjęcie Ojro to zmieni?:)
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

#2788

Post autor: chudy_b »

Doman pisze:
22 sty 2023, 00:35
jeśli jest taka wspaniała to dlaczego nie mamy do tej pory pensji takich samych jak w Niemczech, Francji? wg Ciebie przyjęcie Ojro to zmieni?:)
:doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:

Czasem lepiej nic nie pisać, niż pisać i się kompromitować. Poziom wiedzy ekonomicznej w naszym społeczeństwie jest tak dramatycznie niski, że trudno w to czasem uwierzyć. :shock: :shock:
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Polityka

#2789

Post autor: Doman »

chudy_b pisze:
22 sty 2023, 00:48
Doman pisze:
22 sty 2023, 00:35
jeśli jest taka wspaniała to dlaczego nie mamy do tej pory pensji takich samych jak w Niemczech, Francji? wg Ciebie przyjęcie Ojro to zmieni?:)
:doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:

Czasem lepiej nic nie pisać, niż pisać i się kompromitować. Poziom wiedzy ekonomicznej w naszym społeczeństwie jest tak dramatycznie niski, że trudno w to czasem uwierzyć. :shock: :shock:
możliwe że jestem ekonomicznym debilem dlatego rozwiń myśl, wytłumacz wszystkim na czym to wszystko polega:)
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

#2790

Post autor: chudy_b »

Wiedza kosztuje. Czasem tylko czas. Więc poświęć go na zgłębienie takich pojęc jak PKB na osobę, wydajność pracy, mechanizmy wymiany walut i ustalania kursów walutowych. Warto poznać też statystyki średniej i minimalnej pensji w roku 1990 i 2022. To samo PKB. Najlepiej na wykresie, żeby nie było że wszystko jest zasługą PIS. Mechanizmy wzrostu inflacji i wpływ banku centralnego i rządu na nią. Dlaczego wskaźnik inwestycji jest taki ważny i na co wpływa. Wskaźnik BigMaca i efekt cappucino też wiele rozjaśniają w głowie. To tak na początek. Dodatkowo wyjaśnij mi skoro jesteś takim wolnościowcem i z jednej strony narzekasz że w USA pojawiają się różne ograniczenia wolności, a z drugiej odmawiasz prawa wywalenia na zbity pysk z prywatnego biznesu kogoś kto mi się choćby zwyczajnie nie podoba. Czasem warto spojrzeć na różne tematy z szerszej perspektywy, a nie tylko ze swojego ciepłego fotela, gdzie dobre jest wyłącznie to, co dla mnie jest dobre.
Zablokowany