Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Zablokowany
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Polityka

#2761

Post autor: Merrick »

chudy_b pisze:
16 sty 2023, 12:31
Kiepski żart. Niemcem nie jestem i w sumie powinno mi to latać, ale jednak zrównywanie kogoś tylko z powodu miejsca urodzenia z mordercami, ludobójcami uważam za wyjątkowo prymitywne.
W niemieckich sądach do lat 60dziesiątych zasiadali sędziowie powiązani z NSDAP którzy skazywali niemieckich żołnierzy za odmowę strzelania do niewinnych ludzi i dezercję..
https://www.dw.com/pl/bezkarni-naziści- ... a-50232957
https://www.dw.com/pl/der-spiegel-o-poc ... a-59305816
chudy_b pisze:
16 sty 2023, 12:31
wyjątkowo prymitywne.
"prymitywna" to jest Twoja wiedza o powojennych Niemczech. Żeby nie było ... powyżej linki z Deutsche Welle
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

#2762

Post autor: chudy_b »

Merrick pisze:
16 sty 2023, 12:51
W niemieckich sądach do lat 60dziesiątych
Czyli sprawa z przed 60 lat z okładem. Dwa pokolenia. Nikt z ludzi pracujących w tamtych czasie nie zużywa już dziś tlenu. Ale co z tego. Walmy na oślep, bo ... No własnie, dlaczego? Coś Ci współczesni Niemcy zrobili złego? Czy tylko kompleksy leczysz?
Merrick pisze:
16 sty 2023, 12:51
"prymitywna" to jest Twoja wiedza o powojennych Niemczech.
Moja wiedza jest prymitywna w większości obszarów. Tylko w nielicznych jest specjalistyczna. Ale ja nie mam w zwyczaju wrzucania wszystkich do jednego worka i nalepiania obraźliwej nalepki. Ot, uważam że tak jest uczciwie i honorowo.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polityka

#2763

Post autor: klin »

Merrick pisze:
16 sty 2023, 12:20
a to są Niemcy a tam jest żywa tradycja Gestapo i NSDAP
Takiego bełkotu i bredni to się nie spodziewałem tutaj. Miałeś do czynienia z Niemcami czy tak tylko pieprzysz żeby popieprzyć? Bardzo szkodliwe i niebezpieczne jest takie pieprzenie...
Pracuję dość blisko z Niemcami od 17 lat. Bywam dośc regularnie we Frankfurcie, Berlinie, Dreźnie. Nigdy nie widziałem na murach ani jednej sfastyki czy krzyża celtyckiego (u nas jednego i drugiego gówna jest monóstwo). Oni w ogóle są przewrażliwieni obecnie w drugą stronę. Na przykład, w projektach które prowadzę, zdarza się że jest problem z używaniem niektórych terminów technicznych służacych do opisywania procesów, bo są nacechowane według nich "rasizmem", jak na przykład określenie: "backlist".
Nie wiem z jakiego dna to wyciągnąłeś Merrick. Proponuję dodać do Twojego stwierdzenia, że "Jezus jest nasz, słowianin" i że "Żydzi rządzą światem" i będziemy mieć komplet.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#2764

Post autor: Wojtek »

chudy_b:
Merrick Tuska też tłumaczy genami i genealogią. To chyba już taka szkoła wychowania czy coś.
Wszystko ma bardzo proste wytłumaczenie w przeszłości i we krwi, tak jakby.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Polityka

#2765

Post autor: Merrick »

chudy_b pisze:
16 sty 2023, 13:21
Czy tylko kompleksy leczysz?
Akurat mam Niemców w rodzinie i uwierz mi że to nie są tytani intelektu. Niektórzy z nich do teraz myślą że Beethoven to pies z filmu :)
chudy_b pisze:
16 sty 2023, 13:21
Moja wiedza jest prymitywna w większości obszarów. Tylko w nielicznych jest specjalistyczna.
Pocieszę Ciebie... w dzisiejszych czasach trudno być człowiekiem renesansu.
klin pisze:
16 sty 2023, 16:17
Takiego bełkotu i bredni to się nie spodziewałem tutaj. Miałeś do czynienia z Niemcami
Napisałem wyżej. Mam Niemców w rodzinie i wielokrotnie rozmawiałem z Niemcami.
klin pisze:
16 sty 2023, 16:17
Nigdy nie widziałem na murach ani jednej sfastyki czy krzyża celtyckiego (u nas jednego i drugiego gówna jest monóstwo)
Dobrze że nie jesteś Żydem w Niemczech :D Czytaj link poniżej i przestań konfabulować. Fote też Tobie wrzuciłem
https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/art ... -proc.html
klin pisze:
16 sty 2023, 16:17
"Jezus jest nasz, słowianin"
Chyba Twój panslawisto :lol:
klin pisze:
16 sty 2023, 16:17
"Żydzi rządzą światem"
To Ty wystąpiłeś w obronie honoru Niemców z NSDAP i Gestapo. Ja akurat potępiam Shoah. Każdy ma prawo do swoich poglądów
Załączniki
Opera Zrzut ekranu_2023-01-16_185043_forsal.pl.png
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#2766

Post autor: Wojtek »

Merrick pisze:
16 sty 2023, 19:04
Akurat mam Niemców w rodzinie i uwierz mi że to nie są tytani intelektu.
A Polacy są czy też cienko z tym?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Polityka

#2767

Post autor: Merrick »

Wojtek pisze:
16 sty 2023, 19:37
A Polacy są czy też cienko z tym?
Widzę że nie wytrzymałeś bez uszczypliwości :D Mały odłam mieszka w Niemczech i są 100% Niemcami a drugi mniejszy jest całkowicie spolonizowany i mieszka w WLKP

A tu taki dodatek dla osób które ze mną polemizują :D
"jeszcze nigdy partia, w której przynajmniej odłam propaguje hasła otwarcie rasistowskie i neonazistowskie nie weszła do parlamentu na poziomie federalnym" prof. dr hab. Klaus Ziemer
file:///C:/Users/Mirek/Downloads/Klaus%20Ziemer.pdf
Załączniki
Klaus Ziemer.pdf
(213.78 KiB) Pobrany 9 razy
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polityka

#2768

Post autor: klin »

Merrick pisze:
16 sty 2023, 19:04
To Ty wystąpiłeś w obronie honoru Niemców z NSDAP i Gestapo. Ja akurat potępiam Shoah. Każdy ma prawo do swoich poglądów
Kłamiesz, albo jesteś jakiś niedorozwinięty... cholera wie, współczuję. Ja nic takiego nie napisałem i nie broniłem "honoru Niemców z NSDAP i Gestapo".
Poziom konwersacji z Tobą jest na tak niskim poziomie, że ja się wypisuję z tej dyskusji.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Polityka

#2769

Post autor: Merrick »

klin pisze:
17 sty 2023, 11:23
niedorozwinięty.
:shock:
zacznij czytać cokolwiek, może nieco zmądrzejesz i przestaniesz ubliżać. Deprecjonowanie kogoś i sugerowanie
klin pisze:
16 sty 2023, 16:17
"Jezus jest nasz, słowianin"
że jestem panslawistą było bardzo głupie. Sugerowanie że pasuje do mnie
klin pisze:
16 sty 2023, 16:17
Żydzi rządzą światem"
nie ma pokrycia w moich poglądach i wypowiedziach a tym bardziej w życiu bo pewnie jako jedyna osoba na forum mam kumpli Żydów
klin pisze:
17 sty 2023, 11:23
Poziom konwersacji z Tobą jest na tak niskim poziomie, że ja się wypisuję z tej dyskusji.
Też stanowczo żegnam Pana Wielkiego "Europejczyka" :D który z braku wiedzy o świecie i powojennych losach Niemiec wysnuwa różne bezwartościowe teorie bez pokrycia w rzeczywistości z przejazdów autem po najbliższej okolicy Niemiec i Wrocławia. Jesteś jedynym takim badaczem i ewenementem na forum.
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#2770

Post autor: Wojtek »

Przeginasz pałę Merrick.
Merrick pisze:
16 sty 2023, 19:04
To Ty wystąpiłeś w obronie honoru Niemców z NSDAP i Gestapo.
W sensie, to że się z Tobą nie zgodził znaczy że wpisuje się w Twoje rasistowskie pierdololo i jest pro-nazi?

To chyba tak nie działa jednak. A potem się dziwisz że ludzie mają Twoje zdanie gdzieś.
Merrick pisze:
17 sty 2023, 13:48
bo pewnie jako jedyna osoba na forum mam kumpli Żydów
Muszę Ciebie zmartwić, pępku świata.
Merrick pisze:
17 sty 2023, 13:48
wysnuwa różne bezwartościowe teorie bez pokrycia w rzeczywistości
Merrick pisze:
17 sty 2023, 13:48
Jesteś jedynym takim badaczem i ewenementem na forum.
Rozumiem że lustra w domu nie masz? Możemy się zrzucić :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
jacek_1
Posty: 106
Rejestracja: 25 lip 2014, 13:16
Gramofon: Technics SL D303
Lokalizacja: Trójmiasto - okolice ;-)

Re: Polityka

#2771

Post autor: jacek_1 »

kinky pisze:
16 sty 2023, 12:49
Merrick pisze:
16 sty 2023, 12:20
nową kopalnię węgla brunatnego
To nie jest nowa kopalnia tylko nowe pole wydobywcze kopalni Garzweiler - Garzweiler II
Jakie nowe pole wydobywcze - to przecież jest kopalnia, tyle tylko że odkrywkowa... Zresztą jak zwał tak zwał i na jedno wychodzi - Niemcy wydobywają węgiel brunatny, który jest ponoć bardziej nieekologiczny niż kamienny.
Moje Technics-y:
gramofon SL D303
wzmacniacz SU-V3
odtwarzacz CD SL-PJ1
korektor SH-8044
magnetofon kasetowy RS-M226
tuner ST-Z55
***
kolumny Indiana Line Nota 550 X
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Polityka

#2772

Post autor: Merrick »

Wojtek pisze:
17 sty 2023, 23:58
Twoje rasistowskie pierdololo i jest pro-nazi?
Dlaczego mnie obrażasz? Nie zauważyłeś że w Niemczech powstała AFD i zasiada w Bundestag a to właśnie duch NSDAP i Gestapo o którym pisałem? Tak ciężko to zrozumieć ? Nie potrafisz polemizować to nie polemizuj ze mną. Pewnie nikt nawet nie przeczytał wstępu Klausa Ziemera dlatego wrzucam zrzut ekranu
Wojtek pisze:
17 sty 2023, 23:58
Muszę Ciebie zmartwić, pępku świata.
Czyli jest nas dwóch
Wojtek pisze:
17 sty 2023, 23:58
Rozumiem że lustra w domu nie masz? Możemy się zrzucić
"klin" aż się prosił o ostrą ripostę za sugerowanie że jestem niedorozwinięty no to ją dostał
Załączniki
Opera Zrzut ekranu_2023-01-18_105524_Klaus20(2).pdf.png
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#2773

Post autor: kinky »

jacek_1 pisze:
18 sty 2023, 11:10
Niemcy wydobywają węgiel brunatny, który jest ponoć bardziej nieekologiczny niż kamienny.
My też :) W Turowie, Bełchatowie, Sieniawie i w mojej wsi - Koninie, w KWB Konin. Tak na marginesie złoża węgla brunatnego zaczęli eksploatować w zagłębiu konińskim Niemcy, podczas II WŚ, wybudowali też wtedy brykietownię, która funkcjonowała do 2003.
jacek_1 pisze:
18 sty 2023, 11:10
Jakie nowe pole wydobywcze - to przecież jest kopalnia, tyle tylko że odkrywkowa... Zresztą jak zwał tak zwał
Pozwolę sobie w skrócie naświetlić temat na przykładzie mi znanym, o ile to w ogóle kogoś zainteresuje.
Zaznaczam, że nie znam niemieckich przepisów w tym temacie, co konkretnie obejmuje koncesja przyznana RWE, ani warunków geologicznych i technicznych złoża tej kopalni. I nie zamierzam zgłębiać tematu, a już na pewno nie po germańsku (tfu! ;) ).
W ramach tej samej kopalni odkrywkowej (jako bytu prawnego - zakładu górniczego) może funkcjonować kilka odkrywek, te z kolei mogą być podzielona na kilka np. pól, I, II... itd. W zależności jak złoże było opisane geologicznie, albo firma sobie przyjęła ze względów praktycznych/logistycznych. Koncesję można dostać na całe złoże lub podzieloną na etapy, to już kwestia wielkości i przepisów, te lubiejom się zmieniać, a ja straciłem zainteresowanie tematem kilka lat temu. Dlaczego dzieli się wydobycie na odkrywki na tym samym złożu? Poza geologią, zawodnieniem złoża, przeszkodami itp, to np. ze względów ekonomicznych. Po co kupować od razu cały teren, płacić odszkodowania, ponosić koszty przenoszenia infrastruktury drogowej, energetycznej etc. skoro można to robić etapami z zysków z bieżącej działalności. Inny temat to np. odwodnienie złoża, bariera pomp (głębinowych) musi pracować na przedpolu odkrywki, w odpowiedniej odległości od frontu i przesuwać się sukcesywnie wraz z jego postępem. To też kosztowny temat począwszy od opracowań geologiczno hydrologicznych po wiercenia, instalację i działanie.
Ludzie wiedzą gdzie "pójdzie" kopalnia i są na to przygotowani. Jeśli wydobycie jest zaplanowane np. na kilkadziesiąt lat to zanim kopalnia dotrze do jakieś wsi czy miasteczka spokojnie sobie mieszkają, pracują, uprawiają ziemię wychowują dzieci, a dla wnuków mają kasę z odszkodowania, które sięgało np. ok. 10 lat temu kilku milionów za gospodarstwo, z domem, budynkami gospodarczymi, sadem itp.
Często powtarza się w mediach, że Niemcy otwierają nowe kopalnie, a to niekoniecznie prawda, jak wyżej wspomniałem mogą otwierać nowe odkrywki w ramach tej samej kopalni. Jeśli jest tam firma/kopalnia, która została utworzona do zagospodarowania danego złoża to będzie kopać dopóki jakimiś innymi przepisami nie zostanie wstrzymane wydobycie.
Nie wiem jak to wygląda w Garzweiler, czy front robót przechodzi "z marszu" do Garzweiler II zdejmując nadkład czy muszą wykonać nowy wkop udostępniający. Mapa, którą wczoraj wkleiłem sugeruje, że jest to ciąg dalszy eksploatacji tego samego złoża.
Tak jak w przypadku KWB Konin. Na grafice zaznaczone na czerwono jedno złoże podzielone na kilka odkrywek zaznaczonych w tabeli poniżej, a te z kolei podzielone na pola wydobywcze.

Złoża KWB Konin.jpg
Odkrywki KWB Konin.jpg

Jako ciekawostka, ta przerwa na północy złoża, na lewo od "J" Jóżwina - musieliśmy "wyjść" na poziom zero żeby przejść nad rurociągiem Przyjaźń i za nim wkopać się do złoża ponownie.
Nie pamiętam jakie są przepisy UE odnoście kopalń, w tym w. brunatnego, także polskich, nie ślęczę też po nocach obserwując co tam miłościwie nam panujący znów zmienili/poprawili w odpowiednich ustawach, jak pisałem wyżej przestało mnie to interesować, ale Niemcy zamykają wszystkie swoje (przegłosowali to w Bundestagu) do 2037 lub 8, a w Nadrenii Północnej Westfalii (gdzie kopie opisywana tu RWE) do '30. 7 lat to sporo przy dobrej organizacji i umaszynowieniu.
To tak po krótce, czasami warto mieć dystans do tego co piszą dziennikarze i czy ktoś nie próbuje nas informacyjnie zmanipulować.
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#2774

Post autor: Wojtek »

@Merrick:
O neo-nazi wiem, ale dla mnie to nie jest jeszcze powód do generalizowania i potępiania narodu niemieckiego.

A właśnie, WOŚP się rozkręca, czyli instytucja która z jakiegoś powodu obecnej władzy bardzo przeszkadza :(
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Polityka

#2775

Post autor: Doman »

Tak sobie czasem zaglądam do wątku "polityka" i widzę że teraz na tapecie są zachodni sąsiedzi.. a o Mitteleuropa 1915 pewnie słyszeliście? jeśli nie to warto się w to zagłębić, może otworzyć co nieco niektórym oczy.
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Zablokowany