Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Zablokowany
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2032
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Polityka

#2416

Post autor: MaciejT »

Tarkus pisze:
24 lis 2022, 20:36
A ja wskazałem na trzecią opcję - ktoś może uważać, że moralnie wyboru nie ma.
to wyczerpuje znamiona drugiej opcji. Nie ma trzech. Masz konkretny przypadek, albo znajdując się w tej sytuacji dopuszczasz możliwość przerwania ciąży, albo nie. Jaka trzecia opcja?
Wyłożysz karty na stół czy nie?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#2417

Post autor: Wojtek »

Tarkus pisze:
24 lis 2022, 17:18
Jest niemało bezdzietnych par, które wezmą od takich "niegotowych" rodziców dziecko z pocałowaniem ręki. Adopcja jest legalna i powinna być w takich przypadkach o wiele łatwiejsza niż jest.
Kompletnie pomijasz aspekt psychologiczny zarówno "przymuszonego" rodzica jak i dziecka.
To tak jakby mówić że działania kryminalne są spoko bo istnieją więzienia.
Tarkus pisze:
24 lis 2022, 17:18
Alternatywą jest pójście do innego ośrodka prowadzonego przez inną organizację. Kto idzie w takie a nie inne miejsce, prowadzone przez takich a nie innych ludzi (nie ukrywających bynajmniej, kim są i czego chcą), ten powinien wiedzieć, czego się tam spodziewać.
Znowu spłycasz zjawisko. Na tym polega paradoks i wkurw środowisk pro-choice, że to nie jest jawne dla tego kto szuka pomocy. Nie ma przed budynkiem dużego napisu "tu będzie indoktrynacja prawicowa" tylko "chodź chodź pomożemy Tobie z Twoimi problemami". Czysta psychologia.
Tarkus pisze:
24 lis 2022, 17:18
Aborcja - legalna czy nielegalna - nie jest za darmo, różnica tylko, kto płaci. Notabene legalizacja też nie wszędzie oznacza państwową refundację. A pieniądze - o czym sam dobrze wiem - zawsze stanowią pokusę, być może największą jaka jest.
Zastąp słowo "aborcja" słowem "poród", reszty słów nie musisz zmieniać, i też będzie to prawda.

Przestań katolu rysować obrazek że ludzie namawiają matki do aborcji bo chcą zarobić. To jest strasznie obrzydliwe.

Powiem vice-versa - katolom zależy na wymuszaniu porodów by było więcej ludzi sypiących na tacę.
Ten sam poziom argumentu.
Tarkus pisze:
24 lis 2022, 17:18
Fortuna Kościoła katolickiego (prawidłowa pisownia) jest mitem. Organizacja bazująca na datkach nie ma szans posiąść fortuny.
Ślepy katol to bardzo posłuszny katol. Dobre klapki na oczach ma.
Czarna stonka po główce głaszcze czule i megafon do ręki da, niech się słowo szerzy.

Wybacz, ale nie potrafię tego na poważnie skomentować bo kamień pod którym żyjesz jest zbyt wielkim głazem.
Tarkus pisze:
24 lis 2022, 17:18
In vitro to inny temat, o którym możemy porozmawiać, ale osobno od aborcji. Nie lubię chaosu, źle się w nim czuję.
Już i tak osobno gadamy o finansach i innych rzeczach, ale spoko, bez stonkowej propagandy i filozofowania obejdzie się.
bms01pl pisze:
24 lis 2022, 20:20
dobra, odpadam z dalszej dyskusji. instytucja jest dobra, tylko ma pecha do tych, którzy ją prowadzą.
Świetnie podsumowane.
Tarkus pisze:
24 lis 2022, 20:36
W cywilizowanym społeczeństwie nie istnieje odpowiedzialność zbiorowa. Ogół kapłanów - tak, jak ogół nauczycieli czy trenerów - nie odpowiada za haniebne czyny niektórych. Odpowiadamy za to, na co mamy jakikolwiek wpływ.
Kto ma wpływ na to kto zostaje oraz kto pozostaje czynnym kapłanem?
Dlaczego ta osoba lub to gremium osób... nie odpowiada za podwładnych?
Czemu musi się to różnić od wojska, policji czy innych instytucji gdzie istnieje ścisła hierarchia i podział na podwładnych i zwierzchników?

Gdyby odpowiadali to nie byłoby dzisiaj takiej nagonki na "dobrą instytucję".


Karty na stół Tarkus. Odwagi.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityka

#2418

Post autor: dale »

Tarkus pisze:
24 lis 2022, 20:36
W cywilizowanym społeczeństwie nie istnieje odpowiedzialność zbiorowa. Ogół kapłanów - tak, jak ogół nauczycieli czy trenerów - nie odpowiada za haniebne czyny niektórych. Odpowiadamy za to, na co mamy jakikolwiek wpływ.
Ale istnieje przyzwoitość. Jeśli mój przełożony łamie prawo bądź zasady, nie kryję go, nie pracuję z nim ani dla niego. Inaczej własną osobą będę firmował jego świństwa.
Po co daleko szukać - aktualny temat na wp.pl
https://wiadomosci.wp.pl/zdjecie-nagieg ... 011896992a
Ksiądz złamał celibat, ktoś to nagłośnił, a teraz pisiurska część policji szuka go... raczej nie po to by podziękować.
Nie czuj się zobowiązany do kontynuowania tego wątku z moją osobą, ja nie widzę sensu, część ludzi sama widzi, a cześć żyje we własnym świecie.
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#2419

Post autor: kinky »

Tarkus pisze:
24 lis 2022, 19:54
Jeśli kapłan nie słucha Kościoła, to argument przeciw niemu, nie przeciw Kościołowi.
Czyli kościół potrafi błyskawicznie spacyfikować księdza, który wyraża poglądy nie podobające się hierarchom, a nie potrafi/nie chce latami spacyfikować księdza, który (co od lat '90 jest tajemnicą poliszynela) jest pijakiem pazernym na kasę i ukrywającym pedofilię. I to wina tego księdza, a nie hierarchów/kościoła.
Muszę Tarkus przyznać, że jestem pod wrażeniem tych fikołków :clap: zakiwałeś się niestety na amen.
Tarkus pisze:
24 lis 2022, 20:36
W cywilizowanym społeczeństwie nie istnieje odpowiedzialność zbiorowa
W cywilizowanym świecie każda organizacja/korporacja/firma ponosi karną odpowiedzialność za ukrywanie przestępstw.
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#2420

Post autor: Wojtek »

MaciejT, dale, kinky:
Co się czepiacie? Przecież to wszystko jest logiczne i racjonalne. W opór i na 100%.

Prawa nadrzędne, rzeczywistość, matematyka i fizyka, chemia, hemoglobina, dwutlenek węgla, taka sytuacja słuchajcie.

Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polityka

#2421

Post autor: Tarkus »

dale pisze:
24 lis 2022, 20:56
Jeśli mój przełożony łamie prawo bądź zasady, nie kryję go, nie pracuję z nim ani dla niego. Inaczej własną osobą będę firmował jego świństwa.
Że nie kryję go - to na pewno. Tylko najpierw muszę o tym wiedzieć. A wierz mi, większość drani i złoczyńców nie jest ostentacyjna. Pedofilów dotyczy to szczególnie.
Z pracowaniem z nim już inna sprawa. W Kościele miejsca pracy ani współpracowników samemu bym sobie raczej wybierać nie mógł.
dale pisze:
24 lis 2022, 20:56
część ludzi sama widzi
Ja też dużo widzę. Na przykład wspaniałych kapłanów, o których Wybiórcza raczej nie napisze. Niegłupich kaznodziei, których homilie potrafią mnie czegoś nauczyć. Ludzi, którzy dzięki wierze wyszli z nałogów. Albo całkiem zwyczajnych kapłanów, którzy po prostu się starają i robią dobrą robotę. Medialny obraz świata jest jednostronny, media gonią za sensacją.
dale pisze:
24 lis 2022, 20:56
Ksiądz złamał celibat, ktoś to nagłośnił, a teraz pisiurska część policji szuka go... raczej nie po to by podziękować.
Za złamanie celibatu to ksiądz może dostać kary kościelne. W prawie świeckim nie ma na to paragrafu - państwem wyznaniowym, jak pisałem, nie jesteśmy. Natomiast wysyłanie pewnego rodzaju zdjęć jest przestępstwem, o ile adresat sobie ich dostawać nie życzy. Jak jest z ujawnieniem przez adresata zdjęć, których sobie życzył, tego nie wiem. Możliwe, że jest to jakieś przestępstwo. Gdybym był prawnikiem, mógłbym powiedzieć więcej, ale że nie jestem, więc...
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polityka

#2422

Post autor: Tarkus »

kinky pisze:
24 lis 2022, 21:12
Czyli kościół potrafi błyskawicznie spacyfikować księdza, który wyraża poglądy nie podobające się hierarchom,
Wyrażane poglądy to nie jest mała rzecz. I nie chodzi o to, że się coś nie podoba personalnie hierarchom, tylko że ktoś jako kapłan mówi rzeczy, pod którymi Kościół się nie podpisuje.
kinky pisze:
24 lis 2022, 21:12
a nie potrafi/nie chce latami spacyfikować księdza, który (co od lat '90 jest tajemnicą poliszynela) jest pijakiem pazernym na kasę i ukrywającym pedofilię. I to wina tego księdza, a nie hierarchów/kościoła.
To o czym piszesz jest winą i księdza, który robił świństwa, i hierarchy, który przymykał oczy na świństwa. Jednakże Kościół to nie tylko hierarchowie, co więcej, Kościół to nie tylko kapłani, ale ogół wiernych. Wszyscy są winni, czy jak?
Są różni hierarchowie, są i różni księża. Z tym, że ja się z takimi, o jakich tu piszecie, nie zetknąłem. Czytam i słyszę o nich jedynie w mediach. A to wydaje się znaczyć, że - przy całej swej ohydzie - są to sprawy ilościowo marginalne.
Nie znaczy to, że spotykałem samych wspaniałych księży. Spotkałem nadmiernie skoncentrowanych na sprawach materialno-organizacyjnych, spotkałem nie umiejących pojąć czyichś problemów duchowych. Spotkałem nieempatycznych spowiedników i nudnych kaznodziejów. I widywałem także kaznodziejów wygadujących rzeczy na pograniczu herezji. Ale spotykałem też wcale nie lepszych świeckich i wcale nie mniej. A i u siebie widzę nie mniej mankamentów.
kinky pisze:
24 lis 2022, 21:12
W cywilizowanym świecie każda organizacja/korporacja/firma ponosi karną odpowiedzialność za ukrywanie przestępstw.
Dobrze, niech więc odpowiada, kto ukrywał. Ale nikt nie odpowiada za to, że w firmie, w której pracuje, działy się rzeczy, przy których nawet nie był.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#2423

Post autor: kinky »

Tarkus pisze:
24 lis 2022, 22:32
Kościół to nie tylko kapłani, ale ogół wiernych. Wszyscy są winni, czy jak?
To teraz jeszcze na wiernych zwalisz winę? Tak jak na te dzeci co niby same się pchają księżom na kolana???
Tarkus pisze:
24 lis 2022, 22:32
winą i księdza, który robił świństwa, i hierarchy
HierarchÓW! Sława Leszka Sławoja dotarła lata temu do wszystkich, włącznie z episkopatem, Watykanem, przymykano oczy tak jak się przymyka oczy na wszystkie świństwa w KK.
Tarkus pisze:
24 lis 2022, 22:32
nikt nie odpowiada za to, że w firmie, w której pracuje,
Tarkus, proszę Cię... nikt nie karze pracowników za to. Tak jak nikt nie wymaga ukarania proboszcza z innej parafii za winy księdza z innej. Zarząd odpowiada karnie i finansowo za ukrywanie przestępstw swoich podwładnych. W przypadku KK episkopat, hierarchowie, Watykan, cała ta ekipa systemowo zamiatająca te sprawy pod dywan.

Walka z wiatrakami, odpadam
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2032
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Polityka

#2424

Post autor: MaciejT »

Tarkus pisze:
24 lis 2022, 22:32
są to sprawy ilościowo marginalne.
No nie wiem. Około 15% księży ma na boku dzieciaka lub dzieci, około 2% księży można połączyć ze zjawiskiem pedofilii. To nie taki znowu margines tylko poważny i wbrew pozorom wcale nie marginalny problem. Nie ma co zaklinać rzeczywistości i próbować rozmywać zagadnienie. Problem jest, czy to się komuś podoba czy nie. Ja po prostu oczekuję, że po postawieniu zarzutów kapłan-potencjalny pedofil powinien zostać zawieszony w czynnościach duszpasterskich. A w przypadku uznaniu winy (jak np. miało to miejsce w przypadku arcybiskupa Poetza) taki kapłan powinien być bezwzględnie wydalony ze stanu duchownego, a nie w spokoju dożywać swych dni z koloratką i sutanną. Niestety, znamy wiele przypadków, kiedy wszyscy wiedzieli że ksiądz to złodziej/babiarz/czy pedofil, a kościół (bynajmniej nie wierni) go chronił i ograniczał się do przenosin do innej parafii. I tutaj jest pies pogrzebany. Tfu.
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polityka

#2425

Post autor: Tarkus »

kinky pisze:
24 lis 2022, 22:55
To teraz jeszcze na wiernych zwalisz winę? Tak jak na te dzeci co niby same się pchają księżom na kolana???
Nie zrozumiałeś, to było pytanie retoryczne. Wiadomo, że nie są winni. Chodziło mi o Twoje obwinianie Kościoła. Tłumaczę Ci więc, co to Kościół.
kinky pisze:
24 lis 2022, 22:55
Zarząd odpowiada karnie i finansowo za ukrywanie przestępstw swoich podwładnych. W przypadku KK episkopat, hierarchowie, Watykan, cała ta ekipa systemowo zamiatająca te sprawy pod dywan.
Jeśli w episkopacie, a nawet w Watykanie są jacyś hierarchowie, którzy wiedzieli i ukrywali - a jest to prawdopodobne - oni powinni odpowiadać. Popieram i podpisuję się. Zwłaszcza, że już tacy byli, o czym wzmiankowałem (Sodano). Ale jeśli ktoś oskarża każdą osobę noszącą sutannę lub habit o podpisywanie się pod czyjąś pedofilią, to przepraszam, ale to jest oszczerstwo.
MaciejT pisze:
24 lis 2022, 23:33
Około 15% księży ma na boku dzieciaka lub dzieci, około 2% księży można połączyć ze zjawiskiem pedofilii.
Skąd te liczby? Żebyśmy się dobrze zrozumieli: nie neguję, że mogą to być prawdziwe dane istotnie wykrytych casusów, ale jeśli to jakieś szacunki, to pytanie, na czym oparte.
MaciejT pisze:
24 lis 2022, 23:33
Ja po prostu oczekuję, że po postawieniu zarzutów kapłan-potencjalny pedofil powinien zostać zawieszony w czynnościach duszpasterskich. A w przypadku uznaniu winy (jak np. miało to miejsce w przypadku arcybiskupa Poetza) taki kapłan powinien być bezwzględnie wydalony ze stanu duchownego
I coraz częściej tak jest. Źle, że w przeszłości było inaczej i nadal bywa.
Wojtek pisze:
24 lis 2022, 20:52
Kto ma wpływ na to kto zostaje oraz kto pozostaje czynnym kapłanem?
Dlaczego ta osoba lub to gremium osób... nie odpowiada za podwładnych?
Czemu musi się to różnić od wojska, policji czy innych instytucji gdzie istnieje ścisła hierarchia i podział na podwładnych i zwierzchników?
Ja nie mówię, że nie powinno być odpowiedzialności, bo powinna być jak najbardziej. Przymykanie oczu na czyjeś łajdactwo jest złe, o czym nie potrzebujesz mnie przekonywać.
Problemem był i jest niedowład informacyjny. Ci, którzy powinni przekazywać informacje, nie przekazują ich tym, którzy powinni wiedzieć. A druga sprawa to bagatelizowanie poważnych problemów. Tak, powinny polecieć głowy, nawet na samej górze. Ale głowy tych rzeczywiście odpowiedzialnych, nie kozłów ofiarnych.
Wojtek pisze:
24 lis 2022, 20:52
Gdyby odpowiadali to nie byłoby dzisiaj takiej nagonki na "dobrą instytucję".
Byłaby. Za same głoszone poglądy.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#2426

Post autor: Wojtek »

Tarkus pisze:
25 lis 2022, 00:03
Problemem był i jest niedowład informacyjny. Ci, którzy powinni przekazywać informacje, nie przekazują ich tym, którzy powinni wiedzieć. A druga sprawa to bagatelizowanie poważnych problemów. Tak, powinny polecieć głowy, nawet na samej górze. Ale głowy tych rzeczywiście odpowiedzialnych, nie kozłów ofiarnych.
Wystarczyłoby żeby nie było takich jajec że to Watykan i episkopat ma większe kompetencje niż lokalna prokuratura kiedy padają zarzuty, a nie że prokurator musi potulnie prosić kogoś o zgodę by móc działać.
Nie bez powodu tak to zostało prawnie rozwiązane w Polsce. Ochrona lepsza niż immunitet dyplomatyczny.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Polityka

#2427

Post autor: Merrick »

MaciejT pisze:
24 lis 2022, 23:33
No nie wiem. Około 15% księży ma na boku dzieciaka lub dzieci,
To dobrze. Mamy demograficzny dołek i nie działające 500 plus :D
MaciejT pisze:
24 lis 2022, 23:33
około 2% księży można połączyć ze zjawiskiem pedofilii.
co masz na myśli " połączyć ze zjawiskiem pedofilii" ? No i skąd te dane?
Tarkus pisze:
25 lis 2022, 00:03
Problemem był i jest niedowład informacyjny.
Tu akurat masz rację bo to przeważnie zamknięte środowiska a takie zakony to strasznie hermetyczne społeczność
kinky pisze:
24 lis 2022, 22:55
To teraz jeszcze na wiernych zwalisz winę? Tak jak na te dzeci co niby same się pchają księżom na kolana???
To chyba cytat jest :D
kinky pisze:
24 lis 2022, 21:12
Czyli kościół potrafi błyskawicznie spacyfikować księdza, który wyraża poglądy nie podobające się hierarchom,
Bo to werbalne i publiczne. Czyny już takimi nie są
kinky pisze:
24 lis 2022, 21:12
(co od lat '90 jest tajemnicą poliszynela)
Klasyczna zmowa milczenia. "Sprawa połaniecka" Jedna z najgłośniejszych zbrodni w PRL
W wigilijną noc z zimną krwią i na oczach 30 świadków zostaje zamordowanych troje niewinnych ludzi, w tym dziecko. Morderców długo chroni zmowa milczenia. Sprawa wyszła na jaw po 20 latach
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... ry/2xxlfbk
kinky pisze:
24 lis 2022, 18:18
kler czarną stonką
Mam nadzieję że rolnicy z mojej ukochanej Pyrlandii wiedzą o tym :D
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polityka

#2428

Post autor: Tarkus »

Wojtek pisze:
25 lis 2022, 00:15
Wystarczyłoby żeby nie było takich jajec że to Watykan i episkopat ma większe kompetencje niż lokalna prokuratura kiedy padają zarzuty, a nie że prokurator musi potulnie prosić kogoś o zgodę by móc działać.
No właśnie problem w tym, że Watykan blokuje np. ujawnianie dokumentów kościelnych prokuraturze. I to nie tylko polski problem. Na nieszczęście, Watykan pozwala ujawniać dokumenty dopiero tam, gdzie policja i prokuratura już same weszły do instytucji kościelnych.
Oj, brakuje Benedykta... :(
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#2429

Post autor: kinky »

Merrick pisze:
25 lis 2022, 00:44
Pyrlandii
Jeździłem przez długi czas z ramką tablicy rejestracyjnej z napisem Pyrlandia :D
Pomieszkiwałem kilka lat na Bajkowym koło Ławicy, a później na osiedlu Linei w Dąbrówce. Dobre czasy i "Ezoteryczny Poznań"... ;)
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2032
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Polityka

#2430

Post autor: MaciejT »

Tarkus pisze:
25 lis 2022, 00:03
Skąd te liczby?
Merrick pisze:
25 lis 2022, 00:44
skąd te dane?
Tak powiedział papież w 2014 roku. Wystarczy trochę poszukać (https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1176198)
Tarkus pisze:
25 lis 2022, 00:03
I coraz częściej tak jest.
Tak? Chyba żyjemy w innych rzeczywistościach, bo mnie się wydaje że konfabulujesz.
Zablokowany