Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Zablokowany
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2018
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Polityka

#241

Post autor: MaciejT »

Miałem już nie zabierać głosu w tym temacie, ale pękłem.
Tarkus pisze:
12 lut 2021, 09:29
Polska miała to (w niczym nie zasłużone) "szczęście w nieszczęściu", że rok 1968 miał tutaj zupełnie inny przebieg niż np. we Francji. Dlatego jesteśmy jednym z tych narodów w których wielu patrzy na świat trzeźwiej.
Czytając tą implikację nie mogłem powstrzymać uśmiechu. Teraz już wiem dlaczego Polacy są najmądrzejsi na świecie.
Tarkus pisze:
12 lut 2021, 09:29
Jak długo ta tendencja potrwa, trudno powiedzieć. Ale jeśli utrzyma się wystarczająco długo, to na aborcji prenatalnej się nie skończy
To tylko Twoje strachy, niczym nie poparte. Tak Ci się wydaje, ja to rozumiem i szanuję jako Twoje zdanie, ale wybacz, mam również swoje własne, odmienne w tej kwestii. Nie wydaje mi się żeby w dającej się przewidzieć przyszłości groziło nam takie rozwiązanie, nikt poważnie tego nie rozważa, ja też nie.
Na zakończenie napiszę tylko, że gdyby moja córka była w ciąży, a płód by miał poważną wadę, to bym zrobił wszystko by jej pomóc. Gdyby zdecydowała że chce przerwać taką ciążę, wydobyłbym spod ziemi potrzebne pieniądze żeby zapewnić Jej zabieg w cywilizowanych warunkach, skoro nie może tego zrobić we własnym kraju. Pożyczyłbym choćby od Providenta, nie ważne ile i na jaki procent. Zrobiłbym tak, bo ją kocham, i jestem skłonny zrobić wszystko by Jej pomóc. Wierzę, że moja wnuczka, gdyby nie daj Bóg, kiedyś znalazła się w takiej sytuacji, będzie mogła zrobić taki zabieg w kraju, i będzie on refundowany przez NFZ czy jak to się będzie wtedy nazywało. I tego nam wszystkim życzę.
Tarkus nie przekonamy się wzajemnie, cenię sobie fakt że możemy rozmawiać bez nerwów i inwektyw. I to jest OK. Pozwólmy sobie pozostać w świadomości, że mamy rację. Czas pokaże po której stronie opowie się historia.
Dla pewności, aby nie korciło, przez jakiś czas lepiej chyba nie odwiedzać tego wątku.
Bez odbioru.
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3245
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#242

Post autor: bms01pl »

Merrick pisze:
11 lut 2021, 20:33
Gdyby nie nurt neoliberalizmu z domieszką postkomuny w Platformie Obywatelskiej, Platforma Obywatelska i PiS byliby w koalicji
ciekawe to co piszesz. po czym wnosisz? o jakim okresie mówisz?
poza tym jakie nurty w z założenia liberalnej partii byś widział? narodowo-katolickie?
Merrick pisze:
11 lut 2021, 20:33
nieudacznik Tusk i nieudacznik von der Leyen
a kto jest "udacznikiem" w takim razie?
Merrick pisze:
11 lut 2021, 20:33
wymuszać na Niemcach 2% PKB na wojsko (teraz przeznaczają 1,3% PKB)
kto i jak miałby to spowodować? ci sami geniusze, którzy od dziesięciu ponad lat sprowadzają wrak i żądają reparacji wojennych?
Tomaszek1974 pisze:
11 lut 2021, 19:50
A co Polaczki robią
czemu nie szanujesz narodu, z którego się wywodzisz?
Tomaszek1974 pisze:
11 lut 2021, 19:50
premier spie... za koraliki do Niemiec, o przepraszam do UE na komisarza. Przecież wystarczyło tylko poczekać rok i Merkelowa załatwiła by mu inny stołek , równie dobrze płatny.
pewien jesteś, że chodziło o "koraliki"? znasz wyższe stanowisko w strukturach międzynarodowych? czy polityk mający ambicję może odmówić takiej propozycji? taką szansę otrzymuje się raz. nie jestem fanem Tuska (choć wysoko cenię jego sprawność jako polityka), ale nie dziwię się, że przyjął tę propozycję. każdy z nas by przyjął stanowisko wyższe, niż piastuje obecnie. no chyba, że ambicji nie ma żadnych i generalnie wszystko mu "wisi".
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Polityka

#243

Post autor: Merrick »

bms01pl pisze:
12 lut 2021, 16:52
a kto jest "udacznikiem" w takim razie?
Tzw ojcowie założyciele EWG i osoby które wpierały zjednoczenie Nimiec i Europy po 1989 roku
bms01pl pisze:
12 lut 2021, 16:52
kto i jak miałby to spowodować?
pan Donad Tusk? :lol:
bms01pl pisze:
12 lut 2021, 16:52
ci sami geniusze, którzy od dziesięciu ponad lat sprowadzają wrak
Masz na myśli Leopardy ?
bms01pl pisze:
12 lut 2021, 16:52
żądają reparacji wojennych?
Ja jestem za reparacjami do Polski i Białorusi. A ty nie? :D
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polityka

#244

Post autor: Tarkus »

MaciejT pisze:
12 lut 2021, 16:10
Teraz już wiem dlaczego Polacy są najmądrzejsi na świecie.
Nie powiedziałem, że są najmądrzejsi na świecie, tylko że wielu z nas uniknęło szaleństwa Nowej Lewicy. Na marginesie mówiąc, to jakiś czas temu wyleczyłem się z kompleksu Zachodu. To, że ktoś jest ode mnie bogatszy, nie czyni go automatycznie mądrzejszym pod każdym względem. Podobnie jak to, że ktoś jest ekspertem w jakiejś dziedzinie, nie oznacza, że jest autorytetem we wszystkich dziedzinach.
MaciejT pisze:
12 lut 2021, 16:10
To tylko Twoje strachy, niczym nie poparte.
No nie wiem. Przykład Zachodu pokazuje, że za aborcją idzie eutanazja, pół biedy jeśli tylko na życzenie zainteresowanego. A za aborcją do magicznego 12 tygodnia ciąży w paru krajach, tudzież stanach USA, już poszła aborcja do końca ciąży, czyli faktycznie legalne dzieciobójstwo.
MaciejT pisze:
12 lut 2021, 16:10
gdyby moja córka była w ciąży, a płód by miał poważną wadę, to bym zrobił wszystko by jej pomóc. Gdyby zdecydowała że chce przerwać taką ciążę, wydobyłbym spod ziemi potrzebne pieniądze żeby zapewnić Jej zabieg w cywilizowanych warunkach, skoro nie może tego zrobić we własnym kraju. Pożyczyłbym choćby od Providenta, nie ważne ile i na jaki procent. Zrobiłbym tak, bo ją kocham, i jestem skłonny zrobić wszystko by Jej pomóc.
I masz pewność, że taka "pomoc" summa summarum nie pogorszyłaby tylko jej stanu? Czytałem trochę o hospicjach perinatalnych. Rodzice, którzy znaleźli się w takich sytuacjach, twierdzą, że przeżycie narodzin i śmierci dziecka oraz żałoby po nim raczej pomogło im uporać się z tym doświadczeniem.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Tomaszek1974
Posty: 77
Rejestracja: 07 lut 2021, 16:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Polityka

#245

Post autor: Tomaszek1974 »

bms01pl : pewien jesteś, że chodziło o "koraliki"? znasz wyższe stanowisko w strukturach międzynarodowych? czy polityk mający ambicję może odmówić takiej propozycji? taką szansę otrzymuje się raz. nie jestem fanem Tuska (choć wysoko cenię jego sprawność jako polityka), ale nie dziwię się, że przyjął tę propozycję. każdy z nas by przyjął stanowisko wyższe, niż piastuje obecnie. no chyba, że ambicji nie ma żadnych i generalnie wszystko mu "wisi".

Akurat to stanowisko, które Donald dostał jest prestiżowe i tylko prestizowe. A faktycznie nie ma realnych prerogatyw. Przewodniczący Rady Europejskiej to jak u w naszym ustroju prezydent. Czyli tak na prawdę stanowisko bez realnej władzy, wystarczy sie wczytac baaardzo dokładnie w proces tworzenie prawa w UE. Jesteś chyba naiwnym jesli myslisz, że Polakowi dali by stołek z realna władzą... Niestety
Tomaszek1974
Posty: 77
Rejestracja: 07 lut 2021, 16:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Polityka

#246

Post autor: Tomaszek1974 »

do bms01pl

Tomaszek1974 pisze: ↑wczoraj, 19:50
A co Polaczki robią
czemu nie szanujesz narodu, z którego się wywodzisz?

Głupotę nawet albo tym bardziej własnego narodu trzeba piętnować . Niestety my lubimy tylko pięknie pokazywać i płakać po własnych klęskach..
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Polityka

#247

Post autor: Obywatel »

Tarkus pisze:
12 lut 2021, 19:26
Na marginesie mówiąc, to jakiś czas temu wyleczyłem się z kompleksu Zachodu.
A ja nigdy go nie miałem choć mój PESEL wskazuje, że statystycznie powinienem. Kiedyś pamiętam - jeszcze w latach '80 - moja matka powiedziała, że ona chciałaby do Europy :roll: A ja na to z pełnym przekonaniem, że przecież jesteśmy w Europie i to samo powiedziałbym dziś. Jakiekolwiek kompleksy są nieuzasadnione. To że oni dostali coś na tacy (Plan Marshalla) a my nie i w dodatku musieliśmy walczyć z niewydolnym systemem świadczy tylko na naszą korzyść.

Zachodnią Europę bezwysiłkowo osiągnięty dobrobyt doprowadził dziś na skraj upadku a my jesteśmy zaprawieni w bojach i zdeterminowani. Gdyby działały nieskrępowane mechanizmy rynkowe, to już dawno Europa Wschodnia połknęłaby Zachód lub przynajmniej nie byłaby tak zwasalizowana jak jest teraz na skutek różnych chorych zależności.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Polityka

#248

Post autor: Merrick »

Obywatel pisze:
12 lut 2021, 23:26
A ja na to z pełnym przekonaniem, że przecież jesteśmy w Europie i to samo powiedziałbym dziś.
Przez trzy lata mieszkałem w Danii i kiedyś pewien Duńczyk który zaprosił mnie na wystawny obiad włączył Pendereckiego i mówi tak" czytamy te same książki, słuchamy tej samej muzyki... jesteśmy Europejczykami " Dodam od siebie ... bo tak jest To my jesteśmy Europejczykami... solą tej ziemi.
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Polityka

#249

Post autor: Obywatel »

Merrick pisze:
12 lut 2021, 23:53
Dodam od siebie ... bo tak jest To my jesteśmy Europejczykami... solą tej ziemi.
Dokładnie tak, ale dla niektórych bycie Europejczykiem równa się przyjmowaniu brukselskiego punktu widzenia.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Tomaszek1974
Posty: 77
Rejestracja: 07 lut 2021, 16:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Polityka

#250

Post autor: Tomaszek1974 »

Merrick pisze:
12 lut 2021, 23:53
Obywatel pisze:
12 lut 2021, 23:26
A ja na to z pełnym przekonaniem, że przecież jesteśmy w Europie i to samo powiedziałbym dziś.
Przez trzy lata mieszkałem w Danii i kiedyś pewien Duńczyk który zaprosił mnie na wystawny obiad włączył Pendereckiego i mówi tak" czytamy te same książki, słuchamy tej samej muzyki... jesteśmy Europejczykami " Dodam od siebie ... bo tak jest To my jesteśmy Europejczykami... solą tej ziemi.
Bo Duńczycy to inna bajka, na tle innych nacji "zachodnich" . nie mieli kolonii, nie byli nigdy mocarstwem więc nie występuje u nich megalomania jak u rdzennych brytoli, francuzów i niemiaszków. Megalomania , która coraz bardziej jest już mitem bez podstaw. Dwa pokolenia i już ich nie ma. BEZ żalu z mojej strony. Jak pisał przedmówca Europa Wschodnia ma teraz przewagę mentalną - jest głodna sukcesu, pieniędzy. Normalny Cykl cywilizacyjny, gdy coś osiągniesz, chcesz to konsumować i gnuśniejesz w kolejnych pokoleniach. A wracając do Duńczyków - mój wujek Duńczyk (od 40 lat mąż siostry mamy) zawsze jak przejeżdża przez most nad sundem - otwiera okno mijajac tabliczkę, że opuszcza Szwecje i mówi: muszę przewietrzyć to stęchłe szwedzkie powietrze :D ( mieszka w Szwecji już 35 lat) Fakt, że o ile Duńczyków da się naprawde lubić, to Szwedzi to wyjątkowe mendy. Bardziej zawistni nawet od Polaków. Pozostałe narody skandynawskie nie przedają za tymi zjebami. I nie wynika to tylko z historii tych krajów (wzajemna wielowiekowa rywalizacja) oni są po prostu wredni.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Polityka

#251

Post autor: Obywatel »

Tomaszek1974 pisze:
13 lut 2021, 12:25
Bo Duńczycy to inna bajka, na tle innych nacji "zachodnich" . nie mieli kolonii, nie byli nigdy mocarstwem więc nie występuje u nich megalomania jak u rdzennych brytoli, francuzów i niemiaszków. Megalomania , która coraz bardziej jest już mitem bez podstaw. Dwa pokolenia i już ich nie ma.
Z jednej strony megalomania, a z drugiej strony lewicowe elity mają dzisiaj coś na kształt wyrzutów sumienia w stosunku do byłych kolonii i czują się zobowiązane coś rekompensować wcześniej wyzyskiwanym grupom. Próbują to oczywiście projektować na całe narody w swoich krajach, a nawet eksportować do krajów, które nigdy nie bogaciły się na cudzej krzywdzie, np. do Polski. Osoby, które poddają się takiemu myśleniu, że są komukolwiek coś winne są po prostu kretynami i przyczyniają się do rujnowania własnych państw.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Tomaszek1974
Posty: 77
Rejestracja: 07 lut 2021, 16:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Polityka

#252

Post autor: Tomaszek1974 »

Obywatel pisze:
13 lut 2021, 12:36
Tomaszek1974 pisze:
13 lut 2021, 12:25
Bo Duńczycy to inna bajka, na tle innych nacji "zachodnich" . nie mieli kolonii, nie byli nigdy mocarstwem więc nie występuje u nich megalomania jak u rdzennych brytoli, francuzów i niemiaszków. Megalomania , która coraz bardziej jest już mitem bez podstaw. Dwa pokolenia i już ich nie ma.
Z jednej strony megalomania, a z drugiej strony lewicowe elity mają dzisiaj coś na kształt wyrzutów sumienia w stosunku do byłych kolonii i czują się zobowiązane coś rekompensować wcześniej wyzyskiwanym grupom. Próbują to oczywiście projektować na całe narody w swoich krajach, a nawet eksportować do krajów, które nigdy nie bogaciły się na cudzej krzywdzie, np. do Polski. Osoby, które poddają się takiemu myśleniu, że są komukolwiek coś winne są po prostu kretynami i przyczyniają się do rujnowania własnych państw.

dokładnie w 100% się zgadzam.
Tomaszek1974
Posty: 77
Rejestracja: 07 lut 2021, 16:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Polityka

#253

Post autor: Tomaszek1974 »

Nie miałem nigdy do czynienia z Finami, ale ciotka mi mówiła, ze to fajne "chłopaki" są :lol:
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

#254

Post autor: chudy_b »

"Ludzie nie dzielą się na zagranicznych i krajowych, ale prosto - na mądrych i głupich" - jak mawiał klasyk.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Polityka

#255

Post autor: blispx »

o to to :clap: , gardzę pojęciem narodowości, dla mnie nie ma granic a ludzie są wszędzie tacy sami... a teraz możecie mnie sponiewierać :lol:
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Zablokowany