Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Zablokowany
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3814
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#1741

Post autor: kinky »

tuczi77 pisze:
12 kwie 2022, 09:44
Siła narodu tkwi w jego spójności narodowej i religijnej.
Na wszystko już Ci koledzy odpowiedzieli, nie mam nic do dodania. A co do powyższego cytatu o sile tkwiącej w spójności narodowej i religijnej - USA. Państwo wielonarodowe, wieloreligijne multikulti utworzone przez emigrantów z całego świata. Mocarstwo. Ma swoje grzechy i nierówności społeczne, ale jednak da się stworzyć naród z takiej mieszanki etnicznej.
tuczi77 pisze:
12 kwie 2022, 10:50
Jak chcesz się cofać w czasie to czemu tak blisko? Wszak miłujący Bóg Ojciec najpierw ubił dinozaury gorącym kamieniem, a potem spuścił potop na niewiernych
Rany, jakie to słabe tuczi ;) Pomijam już, że potop miał utopić wszystkich, nie tylko niewiernych, ale skoro nawracanie krzyżem i mieczem w ciągu całej historii chrześcijaństwa, mordowanie niewiernych, nawet w ramach samego chrześcijaństwa jest ok, ale to zbyt zamierzchłe dzieje wg. Ciebie to może coś współczesnego bardziej - kościół katolicki versus indianie w Kanadzie? Kościół katolicki vs kobiety i ich dzieci z nieprawego łoża w Irlandii?
Raport Ryana irlandzkiej komisji CICA - "Śledztwo wykazało systemowy charakter tortur, gwałtów, rytualnej przemocy fizycznej, seksualnej i poniżania dzieci przez katolickich księży i zakonnice, zarządzających ośrodkami wychowawczymi w Irlandii."
O "kłopotach" również w Irlandii czyli wzajemnych mordach o podłożu religijnym już koledzy napisali. "Belfast" Kenneth Branagha polecam z nowości na ten temat.
No tak, ale dżihad...
Na świecie jest w tej chwili ok. 1.6 miliarda muzułmanów, z czego arabowie to tylko 10%. I co, trwa wojna, muzułmanie próbują przejąć cały świat, narzucić wszystkim islam, nawracają siłą i zbrojnie non stop żeby dostąpić zbawienia zgodnie z tym cytatem o islamie i dżihadzie, który zamieściłeś. Jakoś nie...
Aha! Ten opis islamu, który wkleiłeś to cytat z pracy niejakiego Piotra Bortkiewicza, w chwili opublikowania tej pracy (chyba 2016) był studentem Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. Analiza koranu i islamu jakiegoś młodego kleryka jest dla mnie tak wiarygodna jak wypowiedzi Jędraszewskiego na jakikolwiek temat. Naprawdę, jest wielu badaczy, religioznawców, którzy całe życie poświęcili badaniu koranu, islamu, pracowali z diasporami muzułmańskimi, wydali dziesiątki prac naukowych, wolę czerpać wiedzę z ich pracy.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2022, 12:25 przez kinky, łącznie zmieniany 1 raz.
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3245
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#1742

Post autor: bms01pl »

tuczi77 pisze:
12 kwie 2022, 10:50
Jak chcesz się cofać w czasie to czemu tak blisko? Wszak miłujący Bóg Ojciec najpierw ubił dinozaury gorącym kamieniem, a potem spuścił potop na niewiernych ;)
nie rozumiem, wszak wojujący islam zaczął się chyba ciut wcześniej niż rzezie w Ameryce?
tuczi77 pisze:
12 kwie 2022, 10:50
bms01pl pisze:
12 kwie 2022, 10:26
świetnie zasymilowanych Hindusach czy Pakistańczykach
Bardzo dobry przykłąd, szczególnie w odniesieniu do islamu ;)
doskonały, ponad 96% Pakistańczyków to muzułmanie...
tuczi77 pisze:
12 kwie 2022, 10:50
Naród wybrany :D Żebyś wobec swojej ojczyzny i współobywateli był taki wyrozumiały... ;)
po czym wnosisz, że jestem wyrozumiały wobec Żydów? nie jestem, miałem styczność, nie mógłbym żyć w ich otoczeniu. odniosłem się jedynie do złożoności problemu - dookoła mają śmiertelnych wrogów i to jest w znacznej części podłożem ich, jeżeli można tak powiedzieć, filozofii. w żaden sposób ich nie usprawiedliwiam, ale to nie jest jednowymiarowy problem a wydaje mi się, że do tego chcesz sprowadzić tę kwestię.
a po czym wnosisz, że nie jestem wyrozumiały "wobec swojej ojczyzny i współobywateli", co jest Twoją definicją wyrozumiałości bądź jej braku?
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3814
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#1743

Post autor: kinky »

Zapomniałem, jeszcze w sprawie tej spójności religijnej chrześcijan dorzucę

religia.jpg
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2022, 13:43 przez kinky, łącznie zmieniany 1 raz.
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
jajen
Posty: 108
Rejestracja: 26 lis 2019, 22:12
Gramofon: KD990, Dual Golden11

Re: Polityka

#1744

Post autor: jajen »

tuczi77 pisze:
12 kwie 2022, 11:55
oparta o chrześcijaństwo, jest motorem napędowym naszej cywilizacji i nauki. Nauka oczywiście ewoluowała i koniec końców wyrwała się religii, ale to księża i duchowieństwo byli pierwszymi uczonymi,

Litości. Skąd czerpiesz te rewelacje. Giordano Bruno raczej by z tym polemizował.
Kościół katolicki był największym hamulcowym nauki świeckiej. Klasztory były pierwszymi ośrodkami nauki ale tylko dla mnichów i tylko nauki, którą same uwaząły za słuszną. KK ma najwięcej spalonych ksiąg na sumieniu a lista ksiąg zakazanych inkwizycji liczyła niezliczone ilości. Za ich czytanie tenże światły KK posyłał na stos bacząc pilnie żeby żadne światłe doktryny i teorie nie wymknęły się na świat. KK ma niezliczone zasługi w hamowaniu rozwoju medycyny (do niedawna przeszczep był grzechem, a gdyby kk miało wpływ na prawo, to zabronione byłyby badania prenatalne) . Zaczynam sądzić, że jesteś wiernym słuchaczem radia maryja, albo czytelnikiem gazety polskiej. Takie brednie zwykle tam są serwowane.
tuczi77 pisze:
12 kwie 2022, 11:55
Ja tam widzę opis jakichś wydarzeń, które w tamtych latach nie były niczym niezwykłym czy niepotykanym.
Skoro Bóg i syn Boży mówią tak do swoich wyznawców wskazując im jak postępować , to nie jest to opis wydarzeń tylko wskazanie jak żyć zgodnie z prawami wiary. Zaczynasz się gubić i zaprzeczasz tym samym, że biblia to nie literatura, ale święta księga i zbiór zasad postepowania (dla wiernych).
Analog: Dual golden 11+Ortofon 2M Blue/Black & Kenwood kd990+Nagaoka MP200>MaCaBRiaa>MF M6si>Buchardt s400
Cyfr: MF M3Scd, Yamaha WXC-50, DAC MF DIGILOG na 6N16B/6N2P reszta j.w. & Quad Artera Solus Play>MA Gold GX 50
Latro
Posty: 1915
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Polityka

#1745

Post autor: Latro »

bms01pl pisze:
12 kwie 2022, 10:26
. Latro, o jakiej nienawiści mówisz? nie róbcie z ludzi idiotów (rządzący i ich poplecznicy), skończcie z tępą propagandą za społeczne pieniądze, napiętnujcie złodziejstwo, którego wielką skalę widać już drugą kadencję, i będzie po temacie. ja się zastanawiam, czy u ciebie to nie jest jakaś wariacja na temat syndromu sztokholmskiego - przecież twój guru z Żoliborza jeszcze niedawno nazywał ciebie i twoich sąsiadów z Górnego Śląska zakamuflowaną opcją niemiecką, Górny Śląsk miejscem o niezwykłym natężeniu patologii itp. nie, to oczywiście nie był język nienawiści, to bardzo wyważona diagnoza wybitnego wg ciebie polityka, przed którym codziennie walisz czołem przypisując mu i rządzonej przez niego klice cechy niemal boskie. ja mam w nosie na kogo ty głosujesz, ale chcąc uzasadniać te wybory odklej się od przekazów dnia i linków a zamiast tego odnoś się do faktów i myśl krytycznie. nie tylko wobec wszechobecnego zła, którym jest Tusk...
Że zacytuję portalowego klasyka:
bms01pl pisze:
12 kwie 2022, 10:26
. kończcie z tępą propagandą
dopiszę tylko towarzyszu.
bms01pl pisze:
12 kwie 2022, 10:26
. oczywiście. co nie przeszkodziło nam chrześcijanom, miłującym wszak pokój, wyrżnąć praktycznie w pień rdzennych mieszkańców obu Ameryk, "wyeksportować" miliony Afrykanów czy uciemiężyć Aborygenów ;-)
bms01pl pisze:
12 kwie 2022, 10:26
. kończcie z tępą propagandą
dopiszę tylko towarzyszu.
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Latro
Posty: 1915
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Polityka

#1746

Post autor: Latro »

jajen pisze:
12 kwie 2022, 10:14
. Nowy testament
Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach (Jezus Chrystus) – (ŁK 19,27)
Jezus mówił do ludzi w przypowieściach.
To jest przypowieść o minach.

Łk, 19, 11-28

Przypowieść o minach
11 Gdy tego słuchali, dodał jeszcze przypowieść, ponieważ był blisko Jeruzalem, a oni myśleli, że królestwo Boże zaraz się zjawi. 12 Mówił więc: «Pewien człowiek szlachetnego rodu udał się do dalekiego kraju, aby uzyskać dla siebie godność królewską i wrócić. 13 Przywołał więc dziesięciu sług swoich, dał im dziesięć min i rzekł do nich: „Obracajcie nimi, aż wrócę”. 14 Ale jego współobywatele nienawidzili go i wysłali za nim poselstwo z oświadczeniem: „Nie chcemy, żeby ten królował nad nami”. 15 Gdy po otrzymaniu godności królewskiej wrócił, kazał przywołać do siebie te sługi, którym dał pieniądze, aby się dowiedzieć, co każdy zyskał. 16 Stawił się więc pierwszy i rzekł: „Panie, twoja mina przysporzyła dziesięć min”. 17 Odpowiedział mu: „Dobrze, sługo dobry; ponieważ w drobnej rzeczy okazałeś się wierny, sprawuj władzę nad dziesięciu miastami”. 18 Także drugi przyszedł i rzekł: „Panie, twoja mina przyniosła pięć min”. 19 Temu też powiedział: „I ty miej władzę nad pięciu miastami”. 20 Następny przyszedł i rzekł: „Panie, oto twoja mina, którą trzymałem zawiniętą w chustce. 21 Lękałem się bowiem ciebie, bo jesteś człowiekiem surowym: bierzesz, czegoś nie położył, i żniesz, czegoś nie posiał”. 22 Odpowiedział mu: „Według słów twoich sądzę cię, zły sługo! Wiedziałeś, że jestem człowiekiem surowym: biorę, gdzie nie położyłem, i żnę, gdziem nie posiał. 23 Czemu więc nie dałeś moich pieniędzy do banku? A ja po powrocie byłbym je z zyskiem odebrał”. 24 Do obecnych zaś rzekł: „Zabierzcie mu minę i dajcie temu, który ma dziesięć min”. 25 Odpowiedzieli mu: „Panie, ma już dziesięć min”. 26 „Powiadam wam: Każdemu, kto ma, będzie dodane; a temu, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. 27 Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach”».
28 Po tych słowach szedł naprzód, zdążając do Jerozolimy.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2022, 13:57 przez Latro, łącznie zmieniany 1 raz.
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
jajen
Posty: 108
Rejestracja: 26 lis 2019, 22:12
Gramofon: KD990, Dual Golden11

Re: Polityka

#1747

Post autor: jajen »

No to latro mnie przekonał swoją argumentacją.
Analog: Dual golden 11+Ortofon 2M Blue/Black & Kenwood kd990+Nagaoka MP200>MaCaBRiaa>MF M6si>Buchardt s400
Cyfr: MF M3Scd, Yamaha WXC-50, DAC MF DIGILOG na 6N16B/6N2P reszta j.w. & Quad Artera Solus Play>MA Gold GX 50
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2036
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Polityka

#1748

Post autor: Peter007 »

Z tym gościem nie da się rozmawiać. Nie ma swojego zdania. Jest zaprogramowany
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1672
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polityka

#1749

Post autor: tuczi77 »

kinky pisze:
12 kwie 2022, 12:11
USA. Państwo wielonarodowe, wieloreligijne multikulti utworzone przez emigrantów z całego świata
To nawet zabawne, że Europę określasz "całym światem", czym generalnie wpisujesz się w to co już napisałem o cywilizacji łacińskiej :D
bms01pl pisze:
12 kwie 2022, 12:15
doskonały
Umówmy się, że połowicznie masz rację, chociaż w ujęciu procentowym (Indie vs. Pakistan) to nawet nie byłoby 20% :P
bms01pl pisze:
12 kwie 2022, 12:15
po czym wnosisz, że jestem wyrozumiały wobec Żydów?
Po tej "laurce", którą im tam wystawiłeś, zastanawiając się na oczywistościami, które przytoczyłem.
kinky pisze:
12 kwie 2022, 12:11
Raport Ryana irlandzkiej komisji CICA
Poczytałbym takie raporty o traktowaniu kobiet w świecie arabskim, ale ich nie mogę znaleźć. Pewnie dlatego, że Arabowie tak dobrze traktują kobiety ;)
jajen pisze:
12 kwie 2022, 12:42
Litości
Napisałem, że nauka w pewnym momencie wyrwała się religii i ewoluowała w kierunku świeckim, ale wolałeś to zignorować by móc kontynuować swą bezsensowną w tym wypadku tyradę.
jajen pisze:
12 kwie 2022, 12:42
nie jest to opis wydarzeń
Oczywiście, że jest to opis, bo odnosi się do konkretnych wydarzeń i jest wycinkiem większego fragmentu, który pominąłeś:
https://www.biblijni.pl/%C5%81k,19,11-28

Kościół Katolicki nie był, nie jest i pewnie nigdy nie będzie doskonały, ale przyjmij w końcu do wiadomości, że gdyby nie on to bardzo prawdopodobne, że nadal spałbyś w szałasie, chodził załatwiać się do wychodka pod drzewem i pił wodę z kałuży. I nie odnosi się to jedynie do nauki, ale też do obrony terytorium czy też jego ataków, które zapobiegły innym atakom ludów barbarzyńskich na tereny Europy. Tak skonstruowany był tamten świat - musiałeś napadać by samemu nie zostać napadniętym.
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
jajen
Posty: 108
Rejestracja: 26 lis 2019, 22:12
Gramofon: KD990, Dual Golden11

Re: Polityka

#1750

Post autor: jajen »

tuczi77 pisze:
12 kwie 2022, 13:59
Napisałem, że nauka w pewnym momencie wyrwała się religii i ewoluowała w kierunku świeckim, ale wolałeś to zignorować by móc kontynuować swą bezsensowną w tym wypadku tyradę.
Wcale tego nie zignorowałem. Zgadzam się z tym w pełni. Gdyby tak nie było to dzisiaj bylibyśmy niepiśmiennymi ciemniakami wierzącymi w to, że samodzielne kobiety to czarownice, mycie się jest ciężkim grzechem związanym z dotykaniem się za co grozi piekło, a ksiądz jest istotą pierwszą po bogu.
Analog: Dual golden 11+Ortofon 2M Blue/Black & Kenwood kd990+Nagaoka MP200>MaCaBRiaa>MF M6si>Buchardt s400
Cyfr: MF M3Scd, Yamaha WXC-50, DAC MF DIGILOG na 6N16B/6N2P reszta j.w. & Quad Artera Solus Play>MA Gold GX 50
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3245
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#1751

Post autor: bms01pl »

Latro pisze:
12 kwie 2022, 12:59
dopiszę tylko towarzyszu.
ja już z tobą nie polemizuję, pokonałeś mnie geniuszem, głębokością argumentacji i bogactwem źródeł, z których czerpiesz inspirację.
tuczi77 pisze:
12 kwie 2022, 13:59
Po tej "laurce", którą im tam wystawiłeś, zastanawiając się na oczywistościami, które przytoczyłem.
Irek, po jakiej laurce?! to jest kwestia na tyle szeroka i wielowątkowa, że chyba na szybko nikt z nas nie jest się w stanie wypowiedzieć po tym, co w dużym uproszczeniu wrzuciłeś w kontekście Żydów i Arabów... zaraz zaczniemy o tym, co się działo po I WŚ w Palestynie, zaczepimy o holokaust, wojnę sześciodniową, wojnę Jom Kippur etc. - po prostu uważam, że nie ma szybkiego sposobu odniesienia się do Twojej "wrzutki".
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1672
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polityka

#1752

Post autor: tuczi77 »

bms01pl pisze:
12 kwie 2022, 15:04
po jakiej laurce?!
To miała być przenośnia, dlatego ująłem ją w cudzysłów ;)
bms01pl pisze:
12 kwie 2022, 15:04
"wrzutki"
Ale w tej wrzutce nie ma krzty nieprawdy, więc nie rozumiem co takiego sprawia trudności w odniesieniu się do niej ;)
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3814
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#1753

Post autor: kinky »

tuczi77 pisze:
12 kwie 2022, 13:59
Europę określasz "całym światem"
Sugerujesz, że w stanach nie ma innych nacji poza pochodzacymi z europy? To nawet nie jest zabawne, to jest wyjątkowo odważna teza! Afrykanie nie występują? No wiesz, murzyni, nie ma ich w USA czy to też europejczycy? Azjaci, emigranci z ameryki środkowej i południowej czyli latynosi i wreszcie rdzenni indianie? Są jeszcze np, hawajczycy i wyspiarze pacyfiku, ale co tam... Kurna, tuczi, nie wiem czy jak w spr. tej emigracji z polski w czasach komuny po prostu nie wiesz czy wiesz, ale manipulujesz :doh: :think:
tuczi77 pisze:
12 kwie 2022, 13:59
Poczytałbym takie raporty o traktowaniu kobiet w świecie arabskim, ale ich nie mogę znaleźć. Pewnie dlatego, że Arabowie tak dobrze traktują kobiety
Czyli usprawiedliwiasz KK odwracając kota ogonem i kwitujesz te wszystkie zbrodnie przymrużeniem oka?
W żaden sposób się nie odnosisz, nie potępiasz, zupełnie cię to nie rusza, bo kościół katolicki i katolicy są ok jak mordują i gwałcą, arabowie nie ok. Mentalność Kalego.
Wszystkie te mordy i tragedie są dopuszczalne, bo my krzewiliśmy cywilizację na świecie. Wiesz, że masz dość postkolonialne i pogardliwe wobec reszty narodów, poza Europą spojrzenie na historię i świat? Wręcz podziwiasz... Nie będę tego tutaj nazywał po imieniu.
Że 80% Albańczyków, 90% mieszkańców Kosowa i 60% Bośniaków to muzułmanie nie wiesz czy przemilczasz? Jeszcze 18% Czarnogórców, 35 Macedończyków i ponad 13% Bułgarów. Europejczycy z dziada pradziada...
Już mi się nie chce tuczi... :naughty:
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3245
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#1754

Post autor: bms01pl »

tuczi77 pisze:
12 kwie 2022, 15:15
Ale w tej wrzutce nie ma krzty nieprawdy, więc nie rozumiem co takiego sprawia trudności w odniesieniu się do niej ;)
jeżeli chodzi Ci o ocenę tego, co robi Izrael - nie wdając się w głębsze dywagacje - tak, dopuszczają się wielokrotnie działań nieludzkich. czy to jest właściwa odpowiedź? przecież obaj wiemy, że nie. czy to jest całościowe podejście do tematu? też nie.
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3814
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#1755

Post autor: kinky »

tuczi77 pisze:
12 kwie 2022, 13:59
gdyby nie on [KK] to bardzo prawdopodobne, że nadal spałbyś w szałasie, chodził załatwiać się do wychodka pod drzewem i pił wodę z kałuży.
Czyli zanim pojawiło się chrześcijaństwo i europa stała się tym czym jest teraz nie istniały żadne cywilizacje. Sumerowie, Hetyci, Persowie, Egipcjanie (piramidy to fatamorgana?), wszystkie z rozwiniętą wysoko kulturą, sztuką i nauką? Kurwa nawet antycznej Grecji nie było ze swoimi filozofami, poetami, których do tej pory czytamy i podziwiamy, a dzieła sztuki architektonicznej do tej pory możemy zwiedzać?
Fenicjanie nie "wynaleźli" pieniądza" ok. 1000 lat p.n.e?
Platona, Arystotelesa, Euklidesa i Pitagorasa (pamiętasz z podstawówki?) greckich matematyków, astronomów nie było. Ptolemeusz nie istniał, biblioteki aleksandryjskiej też nie było? Algebra i trygonometria nie istniała. Imperium rzymskiego też niet? Akweduktów, łaźni, kolejnych myślicieli i filozofów... a 7 cudów świata zbudowali wcześni, jeszcze przed Chrystusem chrześcijanie?
Cesarstwo chińskie, które powstało ok 2 tys lat przed naszą erą też nie istniało? Szlak jedwabny, który funkcjonował od ok. 3 wieku przed naszą erą nie istniał? Że już nie wspomnę o cywilizacjach Inków, Majów, Olmeków i innych...
A cyfry i system dziesiętny którym się posługujemy to też mnisi w klasztorach wynaleźli? Nie przywieźli ich czasami arabowie z Indii, a rozpowszechnił perski matematyk?
Gdyby nie chrześcijaństwo i KK to dalej defekowalibyśmy w lesie, pod drzewem?
Pierwsze toalety powstały 4500 lat temu w Mohendżo Daro w dolinie Indusu. Nieczystości można było usunąć za pomocą wody. W takie urządzenia zaopatrzony był każdy dom, a wodę z nich odprowadzano systemem podobnym do dzisiejszych sieci wodociągowych.
Zapraszam też do Efezu, miasta założonego w IX w p.n.e, zwiedzisz tam świetnie zachowane wodne toalety z czasów rzymskich.
Ja pierdolę, tuczi, jaki ty masz spaczony obraz historii świata, współczuję. Z historii pała.
I teraz już serio mi się dalej nie chce...
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Zablokowany