Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Zablokowany
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Polityka

#271

Post autor: Merrick »

Tomaszek1974 pisze:
15 lut 2021, 13:45
czy pana w którym co drugie słowo które wypowiada to ku..a.
Ale musisz przyznać że knajacki język Platformy Obywatelskiej ma swój koloryt i nadaje im dość charakterystyczny styl :lol: :lol:
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Polityka

#272

Post autor: Obywatel »

bms01pl pisze:
15 lut 2021, 13:22
i do tego jeszcze jak tolerancyjna i kulturalna ta "sól"
Nie zawsze można i należy być miłym i tolerancyjnym, a poprawność polityczna nakłada taki obowiązek, co mi się osobiście nie podoba. Co więcej ten obowiązek coraz częściej zaczyna być sankcjonowany prawnie i jest egzekwowany przez internetową cenzurę. Poprawność polityczna - jeśli nadal będzie forsowana - doprowadzi kraje Zachodu do kastracji intelektualnej albo do aktów agresji i wojen domowych bo przecież w nieskończoność nie da się temperować emocji.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Tomaszek1974
Posty: 77
Rejestracja: 07 lut 2021, 16:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Polityka

#273

Post autor: Tomaszek1974 »

Do Merrick

Fakt. W pracy przez lata miałem dwóch fanatyków PISU i dwóch PO. Nagminnie wchodzili w szranki i konkury miedzy sobą. Czasami walka przybierała taka formę, iż zastanawiałem sie wtedy, czy aktualnie nie jestem przeniesiony w czasie do 15 lipca 1410r... Niemniej patrząc obiektywnie zwolennicy PISU byli mniejszymi erudytami niz Po- wcy w wiekszości wypadków. Co nie znaczy, że Po-wcy byli jak Sokrates czy Klejstenes sławiący się własnym oratorstwem nA agorze. Do czasu.... Przyszedł sądny dzień kiedy zwolennik Pisu powiedział, że więcej Polaków ratowało Żydów niż wydawało. Z gardzieli Po-wców padły słowa , których nie powstydził by się najgorszy oprych i lump z rynku bałuckiego w Łodzi. Miejsce znane w Polsce i mega sławne. W gwoli przypomnienia jeden z Powców był z wykształcenia prawnikiem. Fanatyzm to najgorsze co może spotkać ludzkość. Przeklęty PO-PIS!!!
Tomaszek1974
Posty: 77
Rejestracja: 07 lut 2021, 16:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Polityka

#274

Post autor: Tomaszek1974 »

Obywatel pisze:
15 lut 2021, 14:04
bms01pl pisze:
15 lut 2021, 13:22
i do tego jeszcze jak tolerancyjna i kulturalna ta "sól"
Nie zawsze można i należy być miłym i tolerancyjnym, a poprawność polityczna nakłada taki obowiązek, co mi się osobiście nie podoba. Co więcej ten obowiązek coraz częściej zaczyna być sankcjonowany prawnie i jest egzekwowany przez internetową cenzurę. Poprawność polityczna - jeśli nadal będzie forsowana - doprowadzi kraje Zachodu do kastracji intelektualnej albo do aktów agresji i wojen domowych bo przecież w nieskończoność nie da się temperować emocji.
Podpisuję się pod tym rękoma i nogami!!!
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3290
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#275

Post autor: bms01pl »

Tomaszek1974 pisze:
15 lut 2021, 14:29
Obywatel pisze:
15 lut 2021, 14:04
bms01pl pisze:
15 lut 2021, 13:22
i do tego jeszcze jak tolerancyjna i kulturalna ta "sól"
Nie zawsze można i należy być miłym i tolerancyjnym, a poprawność polityczna nakłada taki obowiązek, co mi się osobiście nie podoba. Co więcej ten obowiązek coraz częściej zaczyna być sankcjonowany prawnie i jest egzekwowany przez internetową cenzurę. Poprawność polityczna - jeśli nadal będzie forsowana - doprowadzi kraje Zachodu do kastracji intelektualnej albo do aktów agresji i wojen domowych bo przecież w nieskończoność nie da się temperować emocji.
Podpisuję się pod tym rękoma i nogami!!!
dla Was to "poprawność polityczna", dla kogoś innego to kultura wypowiedzi i brak agresji. jeden powie "gej", drugi powie, cytując wyimek z jednego z powyższych postów, "pan o odmiennej orientacji seksualnej z dobrze nagwintowanym odbytem" (chyba, że to określenie odnosi się wyłącznie do tych Indoeuropejczyków, którzy z imprezy z mającymi "przewagę mentalną Europejczykami Wschodnimi" zabierają niedopitą flaszkę...).
chyba do nieznanego mi człowieka z poważną nadwagą i czerwoną twarzą od spowodowanego ową nadwagą nadciśnienia nie powiedziałbym "ta gruba świnia z czerwonym ryjem" i to nie jest kwestia mej poprawności politycznej... co więcej, właśnie taki język, nie zaś poprawność polityczna, może doprowadzić do agresji. na zasadzie reakcji słownej (czasami również mojej) na mordy zdradzieckie, hołotę, Polaków gorszego sortu, kanalie etc.
OK, koniec z mojej strony, nie dorosłem do poziomu Waszych argumentów.
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Polityka

#276

Post autor: Obywatel »

Chodzi o to żeby kultura wypowiedzi była adekwatna do sytuacji i adresata - a przede wszystkim zależała od woli autora wypowiedzi - a nie była wymuszona kneblem zwanym poprawnością polityczną.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Tomaszek1974
Posty: 77
Rejestracja: 07 lut 2021, 16:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Polityka

#277

Post autor: Tomaszek1974 »

(chyba, że to określenie odnosi się wyłącznie do tych Indoeuropejczyków, którzy z imprezy z mającymi "przewagę mentalną Europejczykami Wschodnimi" zabierają niedopitą flaszkę...).

Sam sobie odpowiedziałeś.
ps. Rozumiem, że gdy będziesz szedł z żoną/dziewczyną/ córką i podejdzie do was gość i powie - Chciałbym zerżnąć Twoją babę , Ty grzecznie odpowiesz w takim stylu: Bardzo Pana najmocniej przepraszam , ale łono mojej kobiety nie jest do użytku publicznego i ponadto uważam , że jest Pan bardzo niegrzecznym obywatelem, Pana zachowania nie jest stosowne i sieje Pan mowę nienawiści. :lol:
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polityka

#278

Post autor: tuczi77 »

bms01pl, mylisz właśnie ogładę i kulturę z poprawnością polityczną. To nie jest to samo i nie jest równoznaczne, choć obecnie dąży się do tego by tak było, bo to znacznie upraszcza wskazywanie wrogów i dzielenie ludzi. Polityczna poprawność nie pozwoli Ci nazwać idioty idiotą, jeśli ten jest innego koloru skóry, wyznania, narodowości, orientacji. Wtedy automatycznie zostajesz sklasyfikowany jako rasista, antysemita/christianofob/islamofob, ksenofob, homofob itd. Nie można zła nazwać złem "bo to niekulturalne" i może kogoś urazić. Takie postępowanie prowadzi do wyprania mózgów i tez w stylu: "matematyka jest rasistowska" albo "statystyki policyjne są rasistowskie". Przykład:
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Polityka

#279

Post autor: Merrick »

tuczi77 pisze:
15 lut 2021, 15:27
bms01pl, mylisz właśnie ogładę i kulturę z poprawnością polityczną. To nie jest to samo i nie jest równoznaczne, choć obecnie dąży się do tego by tak było, bo to znacznie upraszcza wskazywanie wrogów i dzielenie ludzi. Polityczna poprawność nie pozwoli Ci nazwać idioty idiotą, jeśli ten jest innego koloru skóry, wyznania, narodowości, orientacji.
Już miałem koledze bms01pl to tłumaczyć na szczęście mnie uprzedziłeś. Posłużę się jeszcze raz wcześniejszym przykładem jak mój kolega Duńczyk dziwił się że w gazetach duńskich na statku wycieczkowym młodą Szwedkę zgwałcił Somalijczyk i Arabowie a w gazetach szwedzkich napisano że zgwałcili ją Szwedzi (co nie jest do końca prawdą gdyż byli to młodzi faceci z obywatelstwem szwedzkim wychowani w kulturze islamu gdzie kobieta jest zwykłym popychadłem) Duńska wersja przybliża nas do prawdy a szwedzka maskuje coś...jakby jakiś problem i zaciemnia obraz. Tu powinna włączyć się czerwona lampka.
tuczi77 pisze:
15 lut 2021, 15:27
"matematyka jest rasistowska"
na Twitterze miałem od amerykanów statystki policyjne kto kogo zabija najczęściej w USA a wiadomo że czarni są najbardziej aktywnymi zabójcami. Niestety z badań psychologicznych wynika że osoby o skłonnościach do łamania prawa mają niższe IQ. Oczywiście w grupie łamiących prawo są biali, czarni i Latynosi ale czarni nie wiedzieć czemu wiodą w niej prym :D Wniosek z tego taki że " MATEMATYKA JEST RASISTOWSKA" Szkoda że nie mogę przedstawić wam statystyk które miałem w korespondencji od amerykanów. Zlikwidowali mi konto na Twitzerze na tydzień przed wyborami w USA i do teraz nie odblokowali :lol: taki nowy rodzaj lewicowej cenzury :lol:
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
xyz
Posty: 569
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:09
Gramofon: Sony PS X-50
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Polityka

#280

Post autor: xyz »

Kulturalnie, do pewnego momentu, ale czy poprawnie? 😉
https://youtu.be/6Oz5-Eur1-w
Merrick pisze:
15 lut 2021, 16:14
na
Dwie minuty w internecie:
https://www.statista.com/statistics/585 ... e-by-race/

Czy wiarygodne? Nie wiem, można spędzić dodatkowe dwie i porównać z innymi wynikami.
Merrick pisze:
15 lut 2021, 16:14
cenzury
Myślę że tu dotykasz szerszego problemu korporacji i monopolu.
Nie każdy ma potencjał by się „odgryźć”:
https://twitter.com/demilogic/status/13 ... 45696?s=21
Można sobie wyobrażać na co zgodzi się zwykły Kowalski/ Smith któremu grozić będzie utrata całego dorobku życia/odcięcie od sieci.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Polityka

#281

Post autor: Merrick »

xyz pisze:
15 lut 2021, 19:56
Kulturalnie, do pewnego momentu, ale czy poprawnie?
https://youtu.be/6Oz5-Eur1-w
Widziałem to kiedyś :D Dzięki za przypomnienie. To jest świetne :lol:
xyz pisze:
15 lut 2021, 19:56
Dwie minuty w internecie:
Nie o te statystyki chodzi. Miałem statystyki kto pierwszy strzela i do kogo
czarny do policjanta
czarny do białego
czarny do czarnego
czarny do latynosa
biały do policjanta
biały do białego itd
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Re: Polityka

#282

Post autor: arturxyz »

:idea:
Załączniki
FB_IMG_1614675614610.jpg
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Re: Polityka

#283

Post autor: arturxyz »

:doh:
Załączniki
FB_IMG_1614593878344.jpg
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polityka

#284

Post autor: tuczi77 »

- Mamo, możemy mieć Jokera w Polsce?
- Przecież mamy Jokera w Polsce...
Joker w Polsce:
Załączniki
BOBI 2.jpg
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
syko
Posty: 2363
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Polityka

#285

Post autor: syko »

Przed chwilą zarejestrowałem samochód co wygląda jak wojskowy, który wojskowym nie jest.
Zapytałem pana żołnierza dlaczego auto ma zakryte tablice to nie udzielił mi odpowiedzi zasłaniając się tajemnicą wojskową.
O co kaman?
Załączniki
IMG_20211012_132804.jpg
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Zablokowany