Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Zablokowany
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#2716

Post autor: kinky »

Merrick pisze:
03 sty 2023, 23:15
ty chyba nigdy nie boksowałeś się z prokuraturą i policją
Nie wiem jaki mają związek moje osobiste doświadczenia w tej kwestii w stosunku do ustawowych i konstytucyjnych kompetencji/uprawnień organów kontrolnych, o których pisaliśmy :P
Merrick pisze:
03 sty 2023, 23:15
napisanie zawiadomienia o przestępstwie to pikuś w porównaniu z napisaniem zaskarżenia decyzji prokuratury do sądu albo wniosku o nadzór prokuratury rejonowej do prokuratury okręgowej.
Od tego są prawnicy, jak nie potrafią to znaczy, że się nie nadają do tej roboty ;)
Merrick pisze:
03 sty 2023, 23:15
postanowień i decyzji sądu często się nie wykonuje
Zgadza się, od egzekwowania tego jest władza wykonawcza, komornicy i policja.
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Polityka

#2717

Post autor: Merrick »

kinky pisze:
04 sty 2023, 14:17
Nie wiem jaki mają związek moje osobiste doświadczenia w tej kwestii w stosunku do ustawowych i konstytucyjnych kompetencji/uprawnień organów kontrolnych, o których pisaliśmy
Bo w prokuraturze i policji panuje spychologia. To jak kopanie się z koniem. Na dzień dobry prokuratura umarza każdą sprawę. Czasem markują działania czyli przesłuchują świadków, zbierają dowody tylko po to aby mieć podstawę do umorzenia postępowania. Jedynie co tłumaczy prokuratorów to fakt że pracują po 10, 12 godzin na dobę a wynosić akt sprawy do domu nie można tak jak to kiedyś za komuny bywało
kinky pisze:
04 sty 2023, 14:17
Od tego są prawnicy, jak nie potrafią to znaczy, że się nie nadają do tej roboty
Nie jestem prawnikiem ale nauczyłem się pisać pozwy i zawiadamiania
kinky pisze:
04 sty 2023, 14:17
Zgadza się, od egzekwowania tego jest władza wykonawcza, komornicy i policja.
O boże :D Ty naprawdę nie wiesz jak to wszystko funkcjonuje
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#2718

Post autor: kinky »

Merrick pisze:
04 sty 2023, 15:57
O boże Ty naprawdę nie wiesz jak to wszystko funkcjonuje
Merrick, ale Ty wciąż o patologiach systemu i urzędniczej indolencji, niesumienności, pozorowaniu itp, znamy to wszyscy z autopsji. Nie o tym mówiliśmy tu kto czego nie robi, bo wali w chuja, albo robi źle, bo jest niekompetentny, ale o tym co może i powinien.
A jak system nie działa to już pretensje nie do mnie, od 7 lat wiadomo kto go nadzoruje i reformuje ze skutkiem jaki tu sam opisujesz :P
Uprzedzając ewentualne "a za Tuska..."... Wiadomo, że za Tuska była chujnia, ale przeca od 2015 miało być lepiej, silne państwo, wstawanie z kolan itp, itd... co nie? To jest lepiej czy jest taka sama chujnia, a może większa? ;) Jeśli coś nie działa to jest chyba wina tych, którzy tym zarządzają?
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41584
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#2719

Post autor: Wojtek »

Merrick pisze:
04 sty 2023, 15:57
O boże :D Ty naprawdę nie wiesz jak to wszystko funkcjonuje
W sensie że komu trzeba posmarować łapsko? :morda:
kinky pisze:
04 sty 2023, 16:26
Jeśli coś nie działa to jest chyba wina tych, którzy tym zarządzają?
To nadal jest Chianti Tuska :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#2720

Post autor: kinky »

Opisanie współczesnego świata, rzeczywistości społeczno politycznej bez Tuska jest chyba zbyt skomplikowane :lol:
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2394
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityka

#2721

Post autor: dale »

Merrick pisze:
04 sty 2023, 15:57
Bo w prokuraturze i policji panuje spychologia. To jak kopanie się z koniem. Na dzień dobry prokuratura umarza każdą sprawę. Czasem markują działania czyli przesłuchują świadków, zbierają dowody tylko po to aby mieć podstawę do umorzenia postępowania. Jedynie co tłumaczy prokuratorów to fakt że pracują po 10, 12 godzin na dobę a wynosić akt sprawy do domu nie można tak jak to kiedyś za komuny bywało
To nie tak, tam panuje statystyka, tylko nie statystyka złapanych złoli, tylko ilości czynności, czasu trwania postępowania itp. Te dane są oczekiwane i wymagane przez ministerstwo i rząd, na ich podstawie pokazują że są zajebiści. Skutecznie zreformowali instytucję po poprzednim systemie. Dym i lustra dla społeczeństwa, żeby móc się pochwalić wskaźnikami. A że nie są skuteczni? No a jak mają być skuteczni skoro we wszystkich organach ścigania jest presja z góry na liczby?
A w praktyce? A przypomnijcie sobie sprawę Komedy i jak wyglądało postępowanie dowodowe, który prokurator generalny spowodował postanowienie zarzutów i w konsekwencji skazanie? Tak wygląda jeśli polityka wcina się w organy ścigania.
A w efekcie wielu sfrustrowanych policjantów, prokuratorów czy funkcjonariuszy innych formacji poszło na emeryturę lub rzuciło pracę.
Każdy, kto ma jakikolwiek związek z praca w tych instytucjach nie zaprzeczy że tak to wygląda.

ps. Tusk też ma wiele za uszami - jak każdy skorumpowany, bądź korumpujący polityk, ale wtedy, owszem, trudno było ścigać rodzinę polityków, ale przynajmniej zwyczajnych bandziorów można było. A teraz rodzin dalej nie można, polityków i swoich tym bardziej - przykład komendanta policji, ale i bandytów się nie da...
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#2722

Post autor: kinky »

Czytam, że kilkadziesiąt portali prowadzi dzisiaj akcję publikacji reportażu Piotra Świerczka "Siła kłamstwa" o manipulacjach Antkowej "komisji" w proteście przeciwko działaniom KRRiT.
Jeśli ktoś nie widział jeszcze to warto. Jest dostępny na Press.pl, Zet, RMF, Interia, Onet, WP, "Gazeta Wyborcza", Gazeta.pl, "Rzeczpospolita", Tok FM, Radio Zet, RMF FM, „Press”, "Fakt", "Newsweek", "Tygodnik Podhalański", Natemat, Oko.Press, "Polityka", "Dziennik Gazeta Prawna", "Więź", "Tygodnik Powszechny", media zrzeszone w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych i wielu innych.

https://www.press.pl/tresc/74543,takze- ... zac-mediow

świr.jpg
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3290
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#2723

Post autor: bms01pl »

dale pisze:
04 sty 2023, 17:05
jak każdy skorumpowany, bądź korumpujący polityk
nie jestem fanem Tuska, mógł dużo lepiej rozwiązać kilka spraw (chociaż zestawiać jego "niedołęstwo" z sukcesami dzisiejszy "panów" to ślepota zakrawająca o coś gorszego), ale cały czas mnie fascynują wypowiedzi dotyczące jego złodziejstwa. przypominam, że jednym ze sztandarowych haseł wreszcie odrodzonej i niepodległej prokuratury miało być puszczenie z torbami aferzystów z czasów Tuska. gdzie? kiedy? ilu oskarżono? ilu wsadzono? gdzie te sukcesy?
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Polityka

#2724

Post autor: Merrick »

Wojtek pisze:
04 sty 2023, 16:32
W sensie że komu trzeba posmarować łapsko?
Taki numer to by nie przeszedł. Zawaleni są pracą bo mają za mało etatów w prokuraturze a policjanci to przeważnie ignoranci dla których najważniejsze są statystyki. Gdy rok temu okradziono mi biuro pod Poznaniem to policjanci na rzęsach stawali aby obniżyć wartość przedmiotów które zniknęły mi z biura
kinky pisze:
04 sty 2023, 16:26
A jak system nie działa to już pretensje nie do mnie,
Czy mam jakieś pretensje do Ciebie? No chyba nie o tym pisałem
kinky pisze:
04 sty 2023, 16:26
A jak system nie działa to już pretensje nie do mnie, od 7 lat wiadomo kto go nadzoruje i reformuje ze skutkiem jaki tu sam opisujesz
Nie o to chodzi. Jeśli nie zagoni się wszystkich sędziów do orzekania to nic się nie zmieni. W polskim systemie sądowniczym jest wielu sędziów funkcyjnych którzy nie orzekają z Ty myślisz Tusk Kaczyński, Ziobro jakby zmiana premiera lub ministra coś dało.
kinky pisze:
04 sty 2023, 16:26
Uprzedzając ewentualne "a za Tuska..."...
oooo widzę że masz mnie za półgłówka
dale pisze:
04 sty 2023, 17:05
To nie tak, tam panuje statystyka
To prawda. Nie tylko w policji i prokuraturze króluje statystyka. W sądzie też
dale pisze:
04 sty 2023, 17:05
prokuratorów
sporo prokuratorów składa papiery do sądów rejonowych
dale pisze:
04 sty 2023, 17:05
który prokurator generalny spowodował postanowienie zarzutów i w konsekwencji skazanie?
Seremet ? chyba ale nie jestem pewien
dale pisze:
04 sty 2023, 17:05
A w efekcie wielu sfrustrowanych policjantów
Hehe. Coś w tym jest.
dale pisze:
04 sty 2023, 17:05
ps. Tusk też ma wiele za uszami - jak każdy skorumpowany,
Paweł Piskorski już dawno temu mówił o pieniądzach z CDU dla KLD i Tuska a nikt nie wierzył. Niestety inni mają pamięć złotej rybki i nie potrafią dodać dwa do dwóch
dale pisze:
04 sty 2023, 17:05
przykład komendanta policji,
Tu mi się bardzo nie podoba bo jak policjant coś złego zrobi to nagle okazuje się że to święta krowa
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2394
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityka

#2725

Post autor: dale »

bms01pl pisze:
04 sty 2023, 18:34
ale cały czas mnie fascynują wypowiedzi dotyczące jego złodziejstwa
A mnie fascynuje, jak ludzie czytają, to co chcę przeczytać. Użyłem słowa "korumpuje" - w dwóch formach - czynnej i biernej. Do definicji słowa, odsyłam do słownika - ogólnie, chodzi o korzyści osobiste związane z zajmowanym stanowiskiem, oczywiście nienależne.
A teraz poczytaj sobie Kolego o związkach Amber Gold z synem pana Tuska. I oceń to przez pryzmat własnej logiki.
Oczywiście to jest zaledwie ułamek tego, co się teraz dzieje w szeroko rozumianym aparacie państwowym...
ps. kiedyś były punkty za pochodzenie - obecnie znacznie rozszerzono to pojęcie :)
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2394
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityka

#2726

Post autor: dale »

Merrick pisze:
04 sty 2023, 19:43
Tu mi się bardzo nie podoba bo jak policjant coś złego zrobi to nagle okazuje się że to święta krowa
Tym bardzie że za to że gość wwiózł granatnik, posługując się paszportem dyplomatycznym, poszły konsekwencje w służbach granicznych...
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#2727

Post autor: kinky »

Merrick pisze:
04 sty 2023, 19:43
oooo widzę że masz mnie za półgłówka
:naughty:
Merrick pisze:
04 sty 2023, 19:43
Seremet
Lech Kaczyński, chyba
dale pisze:
04 sty 2023, 17:05
który prokurator generalny
Dobrze kojarzę?
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2394
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityka

#2728

Post autor: dale »

kinky pisze:
04 sty 2023, 20:18
Dobrze kojarzę?
Bingo. Presja przełożonych często czyni cuda, pojęcie BMW z powietrza się nie wzięło (Bierni, Mierni ale Wierni).
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#2729

Post autor: kinky »

Lech grał wtedy twardziela jako minister sprawiedliwości w rządzie Buzka, bezpardonowo walczącego z przestępczością. Zdobył tym sporą popularność, ludzie lubią szeryfów. Na fali tej popularności założył z Jarkiem PiS i został prez. Wa-wy i Polski.
Gdzie drwa rąbią budując sobie polityczną pozycję tam wióry lecą, Komenda był jednym z takich wiórów... niestety.
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3290
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#2730

Post autor: bms01pl »

dale pisze:
04 sty 2023, 19:45
bms01pl pisze:
04 sty 2023, 18:34
ale cały czas mnie fascynują wypowiedzi dotyczące jego złodziejstwa
A mnie fascynuje, jak ludzie czytają, to co chcę przeczytać. Użyłem słowa "korumpuje" - w dwóch formach - czynnej i biernej. Do definicji słowa, odsyłam do słownika - ogólnie, chodzi o korzyści osobiste związane z zajmowanym stanowiskiem, oczywiście nienależne.
A teraz poczytaj sobie Kolego o związkach Amber Gold z synem pana Tuska. I oceń to przez pryzmat własnej logiki.
Oczywiście to jest zaledwie ułamek tego, co się teraz dzieje w szeroko rozumianym aparacie państwowym...
ps. kiedyś były punkty za pochodzenie - obecnie znacznie rozszerzono to pojęcie :)
proszę, szanujmy się trochę... nie rób mi wykładów z języka ojczystego ani z logiki... maturę zdałem na piątki, na studiach też szło całkiem nieźle... poza tym chyba nie bardzo wiesz, nawiązując znowu do polszczyzny, o czym mówisz... "skorumpowany" to nie jest forma czynna bądź bierna czasownika "korumpuje" jak byłeś łaskaw zauważyć, to jest imiesłów przymiotnikowy bierny, ale kto by sobie zawracał głowę takimi drobnostkami, lepiej się pomądrzyć próbując zdyskredytować adwersarza...
wracając do meritum i abstrahując od potyczek językowych - pokaż dowody, wyroki skazujące, jakieś konkrety... hasło "amber gold" już dawno przestało podniecać gawiedź, jest dość mocno zgrane i płytkie w swej wymowie, nawet w kontekście niezwykłego dorobku odrodzonej prokuratury, wrzuć więc Panie Kolego jakiś konkret, coś, co się prokuratorom udało wyłuskać, o dowiedzenie winy nawet nie śmiem prosić...
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Zablokowany