Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Zablokowany
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1626
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#3286

Post autor: Szelak »

chudy_b pisze:
05 cze 2023, 11:53
Wszyscy politycy maja swoje za uszami, bo to taki zawód. Oczekiwanie, że szambiarz w pracy będzie pachniał fiołkami jest trochę naiwne. Dla mnie istotny jest kierunek w jakim prowadzone ma być państwo i metody do tego wykorzystywane. PIS kreuje się na partię konserwatywno-chrześcijańską będąc w otwartym i nieustannym konflikcie z Unią Europejską. Z uporem godnym lepszej sprawy stara się mówić nam jak mamy żyć, czego uczyć dzieci i jak spędzać niedziele. PO idzie w kierunku liberalno europejskim. Stawia na wzmacnianie Unii i naszej w niej roli, przy jednoczesnym wzmacnianiu samorządów. To wymaga poszanowania zasad panujących w tej organizacji dotyczących gospodarki, wymiaru sprawiedliwości i wielu innych obszarów. I teraz niech każdy sobie wybierze co woli. Ja każdy wolny wybór szanuję, ale chcę też mieć możliwość dokonania własnego. Bez wysłuchiwania, że jestem komuchem, gorszym sortem, zdradziecką mordą. Bez znoszenia tępych uśmieszków opowiadających takie bzdury, że zęby bolą. I mam nadzieję, że większość wybierze podobnie jak ja.
Przynajmniej jasne postawienie sprawy. Zgadzam się, ale tylko by nie skakać sobie do oczu.
Unia już jasno podzieliła role na państwa wiodące i te podległe. Narzuca swoją rolę w wielu obszarach np. zielony ład. Co do komuchów, to ja nikogo nie wyzywam, ale w marszu takim co miał miejsce wczoraj szła znaczna ich reprezentacja, i nawet nie mam na myśli typowych komuchów, esbeków i ubeków bo ci już pomarli albo są na wykończeniu, ale ich rodziny i potomkowie, którzy wychowali się na kasie i ich przywilejach, których normalni ludzie nie mieli. Kolejna sprawa to lewackie organizacje i te spod znaku LGBT, których siłę mieliśmy okazję poznać nawet w przypadku niedawno opisywanego przykładu niejakiego sędziego piłkarskiego Marciniaka, szły w tym marszu ogromną siłą. Poza tym Tusk wyraźnie na pierwszym miejscu będzie miał dobro Unii, a na drugim Polski, a u mnie priorytety są odwrotne. Trzecia sprawa to oglądam Tuska regularnie podczas objazdu przez Polskę i wczoraj oglądałem, na tym półmilionowym wiecu (jak dziś usłyszałem w TOK FM, szkoda, że nie w milionowym :lol: ) i ten człowiek prócz pięknej pustej mowy nie powiedział NIC konkretnego, poza tym że szydzi i kpi z ludzi, którzy są po drugiej stronie. Ten gość i jego organizacja poza ideologicznymi liberalnymi pomysłami nie ma dla ludzi do zaoferowania kompletnie nic. No i ta podleglość, po raz drugi napiszę, względem Uni, a na drugim miejscu dopiero Polska.
Nie podoba mi się to wszystko. Mam nadzieję, że ludzie to widzą.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41639
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#3287

Post autor: Wojtek »

Arkadyo pisze:
05 cze 2023, 12:04
Napiszę to ostatni raz - pewne ekspertyza polskiej prokuratury wykazała śladowe ilości tnt we wraku tupolewa - nie ma znaczenia, dobra była zła czy całkiem zjebana - było to oficjalne stanowisko, które zostało upublicznione i powielone przez jednego z dziennikarzy gazety na Rz... Zrobiła sie z tego straszna chryja, naczelny sie tlumaczył publicznie, że pomyłka itp. i ostatecznie autor tekstu wyleciał z pracy. A przecież opisał tylko informacje jakie dostał od ekspertów i ich przywołał.
Gdzie na dywaniku był naczelny też jest do wyśledzenia...
A to ty się czegoś boisz że nie możesz napisać wprost kto z nazwiska kiedy dostał kopa? :morda:
Wiadomo że są takie instytucje co się zaczynają na P, a kończą na A (krótsze i dłuższe wyrazy), jak i taki krótki wyraz na S i na D, ale skoro mówimy o jakichś faktach to chyba strachu nie ma, co?

To tak jak z tym 100% niepolskim cukrem czy trochę lżej tym razem? :morda:
Arkadyo pisze:
05 cze 2023, 12:04
Różnica jest dzisiaj tylko taka, że za obecnej władzy bardzo zaostrzono prawo i wprowadzono horrendalne kary za wykroczenia gospodarcze o przestepstwach gospodarczych nawet nie wspominam.
Pamiętaj o uniewinnieniach zanim zapadły wyroki (sprawa wyborów kopertowych).
Szelak pisze:
05 cze 2023, 12:58
esbeków i ubeków bo ci już pomarli albo są na wykończeniu, ale ich rodziny i potomkowie, którzy wychowali się na kasie i ich przywilejach, których normalni ludzie nie mieli.
Jak śmieli śmieć się urodzić i korzystać z przywilejów! Zabrać im! Niech płacą!
Tylko pytanie Szelak - na ile pokoleń wprzód? Tak żeby było sprawiedliwie i każdy Polaczek czuł się kontent.

A może w ogóle z tej okazji należałoby odpalić piece w Oświęcimiu bo jak tak czytam te wynurzenia to wychodzi że te komusze rodziny po dziadkach czy ojcach w SB/UB to przecie krew splamiona jest i zawsze będzie lewacko knuła przeciwko "prawdziwym Polaczkom". Trzeba się ich pozbyć inaczej nigdy nie będzie spokoju, a ich prawnuki będą dalej narodem sterowały (jakim cudem? nie wiem, ale Szelak pewnie wie czy też "wie").

Dorzuciłbym jeszcze wszystkich potomków tych którzy mieli legitymację członka partii. Skoro już się raz ktoś do partii zapisał to znów mamy problem splamionej krwi.

Dyplomy ukończenia szkół niższego i wyższego szczebla, wydane przed 1990 rokiem - do anulowania.
Każdy kto za komuny ukończył szkołę powinien się wstydzić i za to płacić teraz.

Dobrze piszę Szelak? Rozwiążmy "problem" po faszystowsku.

By żyło się lepiej.

Tfu sory Szelak, przez przypadek użyłem dawnego sloganu wroga narodu sprzedawczyka Donalda T.
Szelak pisze:
05 cze 2023, 12:58
a u mnie priorytety są odwrotne
Wiadomo, z Unii to trza tylko hajs brać, a tak generalnie to na nią srać. Taka szlachta sarmacka :morda:
Bo nam się należy i generalnie "dejcie mi Polaczkowi bo wy po dwa Mercedesy macie, wstydźcie się" :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3855
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#3288

Post autor: kinky »

Będę odważny ;)
Cezary Trotyl Gmyz zapewne...
W środowisku dziennikarskim ksywa "flaszka" bodajże, bo za kołnierz nie wylewa ;)

I z tego co pamiętam to wyleciał nie tyle za ujawnienie tego, że znaleziono tam śladowe ilości mat. wybuchowych, ale za stwierdzenie expressis verbis, że to 100% dowód na zamach co było nadużyciem i dziennikarsko nieprofesjonalne.
To trochę tak jakby patrząc z okna na 10 piętrze widzieć bliski horyzont i stwierdzić, że ziemia jest płaska, a nauka kłamie.
Pozornie oba stwierdzenia mogły by być prawdziwe, na podstawie tych szczątkowych obserwacji, a jak wiemy obydwa są bzdurą.
W kwestii tak wrażliwej jak katastrofa smoleńska i rodziny ofiar dziennikarz nie może sobie pozwolić na pisanie bzdur dla taniej sensacji i wpisywania się w mitomańskie bajania religii smoleńskiej.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2023, 13:38 przez kinky, łącznie zmieniany 1 raz.
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41639
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#3289

Post autor: Wojtek »

kinky pisze:
05 cze 2023, 13:15
Cezary Trotyl Gmyz zapewne...
Przecież on od lat w TVP siedzi.
Za zasługi :morda:

No i co, było czego się tak wstydzić Arkadyo? Historia z trotylem i Rzeczpospolitą ma nawet na wikipedii swój paragraf.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3855
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#3290

Post autor: kinky »

Wojtek pisze:
05 cze 2023, 13:29
Przecież on od lat w TVP siedzi.
Za zasługi
Widziałem nawet jak prowadził transmisję na żywo... no letko wczorajszy, tak to ujmę ;)
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1626
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#3291

Post autor: Szelak »

Nie rozśmieszaj mnie Wojtek. My do Unii wpłacamy olbrzymie składki, a poza tym otworzyliśmy dla Unii ogromny 36 milionowy rynek zbytu, wcześniej likwidując niemalże w całości swój przemysł, którego nikt nie odważył się restrukturyzować, gdzie zamknięto nawet najnowocześniejszą na świecie fabrykę kabli w Ożarowie na przykład. Unia na swoim otwarciu i poszerzeniu tylko ogromnie zyskała a nie straciła, poprzez ogrom inwestycji w dawnym bloku wschodnim.
Już Twój lekceważący i ironiczny sposób w jaki się wyrażasz: „Polaczek”, dużo o Tobie mówi i o stosunku do Polaków.
Unię trzeba szanować, ale niech ona szanuje i te słabsze gospodarczo państwa jak Polska.
Potomkowie ubeków i esbeków polecą za Tuskiem, bo ten zagwarantuje im przywileje ich ojców i dziadziów, w tym wysokie renty i emerytury, łatwe ścieżki kariery, i często w nieczysty sposób zagrabione mienia i nieruchomości.
O krzywdzie ludzkiej zasponsorowanej przez UB i SB nie wspomnę, bo tu najlepiej Tusk wymazałby to wszystko z pamięci.
Nie ma znaczenia ile lat minęło od krzywdy komuś wyrządzonej. Była krzywda, należy o niej pamiętać zawsze i wynagrodzić.
Dla Tuska jest to bez znaczenia.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2023, 13:55 przez Szelak, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3304
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#3292

Post autor: bms01pl »

Wojtek pisze:
05 cze 2023, 13:12
Pamiętaj o uniewinnieniach zanim zapadły wyroki (sprawa wyborów kopertowych).
no nie tylko kopertowych... pan Kamiński i pan Wąsik zostali ułaskawieni ciut wcześniej. a krytykom ubecji, esbecji i innych różnych Kiszczaków nie przeszkadza, że sędzią sprawozdawcą (chyba tak to się nazywa) po ostatnich obradach TK, w trakcie których uznano, że można ułaskawiać bez wyroku, był jakże zasłużony i dzisiejszej, i przedprzełomowej władzy sędzie/prokurator stanu wojennego Stanisław Piotrowicz. ot, takie wybiórcze podejście do oceny rzeczywistości ;-)
Szelak pisze:
05 cze 2023, 13:45
gdzie zamknięto nawet najnowocześniejszą na świecie fabrykę kabli w Ożarowie na przykład.
a skąd takie rewelacje??? kto zamknął? Tele-Fonika, prywatna firma produkująca kable, kupiła zakłady w Ożarowie w ramach normalnej transakcji rynkowej... pamiętam prasowe awantury pomiędzy min. Hausnerem (komuch) a Cupiałem (pewnie ojciec UBek, bo kto normalny w biednym kraju mógł do takich pieniędzy dojść ;-))
skończmy z tym super polskim przemysłem schyłkowej komuny i spiskiem mającym na celu go zamknąć i rozkraść... mój ś.p. wuj, też piewca socjalistycznej myśli technologicznej, do końca życia miał żal do Amerykanów, że sprzedali nam licencję na produkcję sztucznej skóry w Pionkach, ale potem nie chcieli jej od nas kupować... świnie imperialistyczne...
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3855
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#3293

Post autor: kinky »

Wojtek pisze:
05 cze 2023, 13:12
tych którzy mieli legitymację członka partii
Na pierwszy ogień towarzysz Piotrowicz - wiadomo.
I dwaj naczelni komentatorzy kurwizji - Marek Król, sekretarz PZPR do samego końca, do '89.
I Jan Pietrzak, ojciec członek przedwojennej Komunistycznej Partii Polski i Rewolucyjnej Rady Robotniczo-Chłopskiej „Młot i Sierp” w czasie II WŚ.
Sam Pietrzak członek Związku Młodzieży Polskiej i Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Studia na Wydziale Socjologii Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR. Podporucznik rezerwy LWP, członek grupy zabezpieczenia propagandy specjalnej przy Głównym Zarządzie Politycznym LWP.
To wstyd, że nie było ich wczoraj na tym komuszo esbeckim marszu :lol:
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

#3294

Post autor: chudy_b »

Szelak pisze:
05 cze 2023, 13:45
My do Unii wpłacamy olbrzymie składki
Szelak pisze:
05 cze 2023, 13:45
otworzyliśmy dla Unii
No widzisz. Nie dogadamy się, bo Ty uważasz że jest Polska i Unia. A ja uważam że jest Polska W Unii. Jesteśmy jej częścią i możemy współtworzyć jej prawa i zasady. Tylko trzeba chcieć i umieć. A że silniejsi się rozpychają i nie dają wszystkiego na tacy, chyba nie powinno nikogo dziwić. To była, jest i będzie gra interesów. Mądrzy politycy mogliby nas w tej strasznej Unii ustawić w bardzo korzystnej pozycji. Szczególnie w obliczu wiatru zmian na wschodzie. Tylko że trzeba o tym myśleć i działać. A nie całą energię poświęcać na to jak kupić działeczkę od plebana i jakie bzdury nagadać ciemnemu ludowi, żeby za szybko nie wylecieć z biorącego stołka na zbity pysk.
Szelak pisze:
05 cze 2023, 13:45
Potomkowie ubeków i esbeków polecą za Tuskiem, bo ten zagwarantuje im przywileje ich ojców i dziadziów, w tym wysokie renty i emerytury, łatwe ścieżki kariery, i często w nieczysty sposób zagrabione mienia i nieruchomości.
To jest tak słabe że szkoda elektronów na komentowanie. Jeśli Ci się w życiu nie wiedzie, to nie obwiniaj o to innych. tylko weź się do roboty. Mi się wiedzie nie dzięki rodzicom w SB, tylko dzięki nauce i pracy. I wkurza mnie gdy jakieś partyjne lizodupy kradną bezkarnie miliony śmiejąc się ludziom w twarz. Vide NCBR jako przykład.
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3855
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#3295

Post autor: kinky »

Szelak pisze:
05 cze 2023, 13:45
najnowocześniejszą na świecie fabrykę kabli w Ożarowie
Konkrety, jakie maszyny, linie produkcyjne, jak daleko w tyle za nią były europejskie (siemens, schneider), amerykańskie (np. general electric) czy japońskie (np. Hitachi) fabryki kabli? Albo chociażby fińska Nokia, potentat kablowy jeszcze zanim komórki zaczęli produkować.
Jak to jest pluć na komuchów i esbecję, a jednocześnie być piewcą osiągnięć komunistycznej gospodarki?
Ostatnio zmieniony 05 cze 2023, 14:21 przez kinky, łącznie zmieniany 2 razy.
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1626
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#3296

Post autor: Szelak »

chudy_b pisze:
05 cze 2023, 14:07
No
No nie dogadamy się. Dla Ciebie wystarczy Polska w Unii, a ja bym chciał, by Polska była podmiotem w Unii.
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1626
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#3297

Post autor: Szelak »

kinky pisze:
05 cze 2023, 14:00
Sam Pietrzak
Już się dawno zrehabilitował skoro jest znienawidzony przez komunistów i lewaków.
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3855
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#3298

Post autor: kinky »

:lol: :lol: :lol:
Mój komunista jest lepszy niż Twój :lol:

Miller i Kwaśniewski, którzy nas wprowadzili do UE i NATO (a nie musieli) się nie zrehabilitowali.
Pietrzak, który poza pluciem jadem w kurvizji i przegrywaniem kolejnych procesów o zniesławienie nic po obaleniu komuny nie zrobił dla Polski się zrehabilitował. Zaprawdę ciekawa logika.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2023, 14:28 przez kinky, łącznie zmieniany 1 raz.
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1626
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#3299

Post autor: Szelak »

Ale mój służy Polsce.
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3855
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#3300

Post autor: kinky »

Szelak pisze:
05 cze 2023, 14:26
Ale mój służy Polsce.
PiS i jej propagandowe przybudówki to nie jest Polska!
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Zablokowany