Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Zablokowany
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3304
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#136

Post autor: bms01pl »

jedyną szansą na przedterminowe wybory jest pozostawienie narodu w nieutulonym żalu i odejście Słońca Żoliborza na łono Abrahama. wtedy pisiorskie frakcje i frakcyjki skoczą sobie do gardeł i wszystko, oby jak najszybciej, po tamtej stronie się skończy. tak długo jak ten świr po ziemi chodzi (a dokładniej - jest wożony) tak długo trzymanie społeczeństwa za mordę będzie się wzmagało. bo z natury jesteśmy leniwi i niekoniecznie skorzy do publicznej manifestacji naszych postaw, niezadowolenia, gniewu czy wkurwienia - strajk kobiet zaraz też umrze śmiercią naturalną.
ein Volk, ein Reich, ein Führer - przecież to właśnie tak wygląda. uniósł łeb Gowin - wyczekali i przypierprzyli mu z drugiej strony. podobno nie poprzez ustawy dot. opodatkowania mediów - no chyba, żeby Duce poparł go w wojence z Bielanem, to wtedy poprze (chociaż nie będzie się cieszył).
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
syko
Posty: 2364
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Polityka

#137

Post autor: syko »

Wojtek pisze:
10 lut 2021, 12:43
Co do reklam - tak w radiu jak i TV - już od paru lat królują... reklamy farmaceutyczne. Wyparły praktycznie wszystko, od banki po spożywkę.
Pomyślcie o ile tańsze byłyby leki gdyby nie bajońskie budżety na marketing przy każdym produkcie :)
I przez to staliśmy się społeczeństwem lekomanów. Znaczna ilość ludzi starszych wydaje połowę emerytury na leki tym samym wspierając przemysł wraz z jego całą otoczką. Świadczy to o świadomości społeczeństwa, które tłumnie robi to co im się narzuca przez telewizję.
Przy okazji tematu leków dodam że krew mnie zalewa jak słyszę że państwo nie chce zapłacić za specjalistyczne leczenia osób chorych na bardzo rzadkie i kosztowne w leczeniu choroby i ludzie dobrej woli wyręczają państwo z jego zasranego obowiązku. Czy taki chcieliśmy kapitalizm?
Teraz gdy społeczeństwo jest już lekomańskie to darmową szczepionkę porównuję z wygrana w lotto.
Dlatego też dłuższy czas siedzę pod kamieniem, bo jak zaczynam się wychylać to coraz więcej rzeczy z otoczenia mnie mierzi.

Jestem prosto myślącym człowiekiem gdzie białe jest białe, a czarne czarne. Jednak często teraz nie wiem co jaki ma kolor bo jak jedni mówią co innego niż drudzy, to znaczy że ktoś kłamie, albo kłamią wszyscy. Jak patrzę co się dzieje na przestrzeni lat i zmieniających się ugrupowań rządzących dochodzę do wniosku że ustawy piszą pod siebie. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych był zakaz reklamowania napojów alkoholowych. Dlaczego teraz nie ma tego zakazu? Dlaczego kolejna ustawa dekomunizacyjna nie potrafi uporać się z pamiątkami po komunie? W sumie to mi wcale nie przeszkadzał pomnik poległych żołnierzy radzieckich "wyzwalających" okoliczne tereny. Bardziej traktowałem go jako element folkloru miejscowego niż pamięć i chlubę po socjalistycznej Polsce. Uważam tez że administracja naszego państwa jest skorumpowana, im wyżej tym bardziej. Urzędnicy wysokiego szczebla podporządkowują się zaleceniom odgórnym bo w innym razie musieli by straci stołki.
Radia słucham tylko okazyjnie i na dodatek przy okazji. :lol:
Gdy słyszę te prostackie reklamy kremów do cipek w każdym wieku to tracę dobry humor. Dziwie się że społeczeństwo nie dostrzega schamienia które postępuje w bardzo szybkim tempie. Do tego dochodzą teleturnieje dla debili na które się wydaje grube miliony. Ech....
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Polityka

#138

Post autor: zbyszek1982 »

syko pisze:
10 lut 2021, 14:10
Czy taki chcieliśmy kapitalizm?
Państwo opiekuńcze i kapitalizm się w zasadzie wzajemnie wykluczają. W Polsce, czy szerzej w Europie, wbrew pozorom nie jest tak źle, zwłaszcza jak się porówna z ubóstwianymi przez wielu USA, gdzie możesz stracić pracę z dnia na dzień, ubezpieczenie zdrowotne kosztuje krocie, rozwarstwienie społeczne się błyskawicznie pogłębia, a infrastruktura gnije i rdzewieje itd.

Problemem u nas jest postępująca dyktatura kolesi, którzy zgodnie z najlepszymi wzorcami z czasów słusznie minionych przejmują kontrolę nad wszelkimi aspektami życia, gospodarki, kultury, mediów, itd.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41647
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#139

Post autor: Wojtek »

syko pisze:
10 lut 2021, 14:10
Przy okazji tematu leków dodam że krew mnie zalewa jak słyszę że państwo nie chce zapłacić za specjalistyczne leczenia osób chorych na bardzo rzadkie i kosztowne w leczeniu choroby i ludzie dobrej woli wyręczają państwo z jego zasranego obowiązku. Czy taki chcieliśmy kapitalizm?
Mylisz socjalizm z kapitalizmem?

To że politycy piszą ustawy pod siebie to akurat nic specjalnie odkrywczego.
syko pisze:
10 lut 2021, 14:10
Pod koniec lat dziewięćdziesiątych był zakaz reklamowania napojów alkoholowych. Dlaczego teraz nie ma tego zakazu?
Był?
Nadal jest.
Kiedyś to nawet można było alko w telewizji reklamować w ciągu dnia, dzisiaj tylko w godzinach nocnych.
Kompanie piwowarskie wylobbowały sobie parę wyjątków.
Więcej info: https://www.infor.pl/prawo/prawa-konsum ... owych.html
syko pisze:
10 lut 2021, 14:10
Urzędnicy wysokiego szczebla podporządkowują się zaleceniom odgórnym bo w innym razie musieli by straci stołki.
Czy to Ciebie serio dziwi?

Co robi każde ugrupowanie po wygraniu wyborów? Wymienia stołki.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Polityka

#140

Post autor: zbyszek1982 »

Wojtek pisze:
10 lut 2021, 14:32
Co robi każde ugrupowanie po wygraniu wyborów? Wymienia stołki.
Do pewnego stopnia tak, ale PiS wyniósł tę praktykę na nowy poziom. Przed nimi istniało coś takiego jak służba cywilna. Zmieniał się minister i wiceministrowie, wojewoda itd, ale urzędnicy byli ci sami. Rotacje były na stanowiskach politycznych, ale trzon administracji się nie zmieniał, bo od tego zależy ciągłość państwa. Wystarczy wspomnieć, że Tusk zostawił Kamińskiego na stanowisku koordynatora służb specjalnych. (To tak jakby dzisiaj Trzaskowiskiemu dać tę fuchę :lol: )

PiS wymiata kadry dużo głębiej. Wsadzają swoich ludzi wg. klucza partyjnego i kompetencje, czy też ich brak nie mają tu żadnego znaczenia. Służba cywilna przestaje istnieć.

To samo dzieje się w siłach zbrojnych. Wcześniej, za PO, za SLD, czy nawet za AWS, były jakies tam zmiany w Sztabie Generalnym, czy na stanowiskach dowódców dywizji, a Macierewicz wymienił dowództwo do szczebla batalionu. I to jest przerażające.
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3304
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#141

Post autor: bms01pl »

Wojtek pisze:
10 lut 2021, 14:32
syko pisze:
10 lut 2021, 14:10
Przy okazji tematu leków dodam że krew mnie zalewa jak słyszę że państwo nie chce zapłacić za specjalistyczne leczenia osób chorych na bardzo rzadkie i kosztowne w leczeniu choroby i ludzie dobrej woli wyręczają państwo z jego zasranego obowiązku. Czy taki chcieliśmy kapitalizm?
Mylisz socjalizm z kapitalizmem?
no nie bardzo. skoro płacę uczciwie całe życie składki, to chyba w ramach tych składek mam prawo oczekiwać, że nawet pięć dni przed śmiercią ze starości znajdzie się dla mnie kasa na leczenie? przecież w "umowie społecznej" dotyczącej zdrowia czy emerytury (nikt się ze mną na nic nie umawiał w tej kwestii, ale co z tego, skoro w kwestii II filaru się umówili a i tak zajumali kasę...) nie jest określone kiedy mam umrzeć albo na co zachorować żeby było OK...
Wojtek pisze:
10 lut 2021, 14:32
Co robi każde ugrupowanie po wygraniu wyborów? Wymienia stołki.
bo u nas nie ma kapitalizmu tylko jakaś hybryda...
niby prywatne, ale państwowe - i dlatego wójt z Pcimia dziś jest grubym milionerem a i partia zadowolona...
tyle, że takiego czyszczenia, jakie nastąpiło po 2015 nasza "młoda demokracja" jeszcze nie widziała. koleżanka jest radcą prawnym (hm, radczynią prawną? ;)) w kilku urzędach centralnych. mówi, że w urzędach "wokółmacierewiczowych" nawet sprzątaczka musiała mieć "certyfikat"...

było kiedyś coś takiego, jak służba cywilna. no ale to dawno i nie prawda.
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3795
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Polityka

#142

Post autor: Obywatel »

Nie czarujmy się, koszty tego podatku od reklam zostaną przerzucone na reklamodawców więc może część z nich przynajmniej zmniejszy intensywność zaśmiecania przestrzeni swoim nachalnym przekazem.

Ten cały lament jest śmieszny. Największe przychody z reklam uzyskują medialni giganci. Nazywanie ich "niezależnymi mediami" to nieporozumienie :lol: Prawdziwie niezależne media są gnębione przez cenzurę uprawianą przez media społecznościowe więc zmuszone są utrzymywać się z innych źródeł niż reklamy. Może ktoś w końcu zająknąłby się na temat notorycznego łamania wolności słowa i przekazu, zamiast załamywać ręce nad strasznym losem światowych gigantów medialnych :lol:

Szkoda że kilka lat temu nie było takiego lamentu kiedy PO podnosiło VAT z 22 na 23%, co miało rzeczywisty wpływ na podniesienie kosztów życia i prowadzenia działalności.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Polityka

#143

Post autor: zbyszek1982 »

Obywatel pisze:
10 lut 2021, 15:09
Ten cały lament jest śmieszny. Największe przychody z reklam uzyskują medialni giganci. Nazywanie ich "niezależnymi mediami" to nieporozumienie :lol: Prawdziwie niezależne media są gnębione przez cenzurę uprawianą przez media społecznościowe więc zmuszone są utrzymywać się z innych źródeł niż reklamy. Może ktoś w końcu zająknąłby się na temat notorycznego łamania wolności słowa i przekazu, zamiast załamywać ręce nad strasznym losem światowych gigantów medialnych :lol:
Fajnie, że znasz przekaz dnia z centrali, ale samodzielne myślenie nie boli.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Polityka

#144

Post autor: Merrick »

Obywatel pisze:
10 lut 2021, 15:09
Prawdziwie niezależne media są gnębione przez cenzurę uprawianą przez media społecznościowe
Cenzurę oraz cenzurę prewencyjną i algorytmy
Obywatel pisze:
10 lut 2021, 15:09
Szkoda że kilka lat temu nie było takiego lamentu kiedy PO podnosiło VAT z 22 na 23%
Pamięć złotej rybki :lol: mało kto sięga tak daleko pamięcią
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Polityka

#145

Post autor: zbyszek1982 »

Merrick pisze:
10 lut 2021, 15:16
Obywatel pisze:
10 lut 2021, 15:09
Szkoda że kilka lat temu nie było takiego lamentu kiedy PO podnosiło VAT z 22 na 23%
Pamięć złotej rybki :lol: mało kto sięga tak daleko pamięcią
Ja pamiętam jak PiS obiecywał w kampani wyborczej, że przywrócą 22% VAT. :lol:
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3795
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Polityka

#146

Post autor: Obywatel »

zbyszek1982 pisze:
10 lut 2021, 15:12
Fajnie, że znasz przekaz dnia z centrali, ale samodzielne myślenie nie boli.
Panie kolego, sam sobie poszukałem o co tak naprawdę chodzi z tym podatkiem medialnym - żadna "centrala" nic mi nie przesyła.

A magnatów medialnych nie ma co żałować - będą mieli odrobinę mniej pieniędzy na duraczenie całych narodów i organizowanie "oddolnych protestów" :lol:
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Polityka

#147

Post autor: zbyszek1982 »

Obywatel pisze:
10 lut 2021, 15:38
A magnatów medialnych nie ma co żałować - będą mieli odrobinę mniej pieniędzy na duraczenie całych narodów i organizowanie "oddolnych protestów
Taki TVN ma sporo mniejsze przychody z reklam, niż propagandowa TVP dostaje złodziejskiej dotacji z naszych podatków. No ale lepiej iść w zaparte z narracją o magnatach.
Obywatel pisze:
10 lut 2021, 15:38
Panie kolego, sam sobie poszukałem o co tak naprawdę chodzi z tym podatkiem medialnym - żadna "centrala" nic mi nie przesyła.
Wyczyść ciasteczka w przeglądarce i poszukaj w trybie incognito, to się dowiesz, że twoja prawda jest tylko twoja :lol:
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3304
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#148

Post autor: bms01pl »

podsumowując - Waszym zdaniem Obywatelu i Merricku to kolejna, jakże trafiona inicjatywa Geniusza z Żoliborza. po podporządkowaniu Trybunału Konstytucyjnego, rozpieprzeniu sądownictwa i prokuratury, sprowadzeniu kobiet do roli ubezwłasnowolnionych inkubatorów, wpompowaniu miliardów w kościół i górnictwo, niebotycznym wzroście zadłużenia skarbu państwa. igraniu ze zdrowiem obywateli (pandemii nie ma, trzeba iść zagłosować, po co przygotowywać się do drugiej fali na jesieni albo teraz kupować szczepionki - można je oddać innym), przewaleniu kasy na niezgodne z prawem wybory kopertowe, zarżnięciu małego biznesu na drodze rozporządzenia itp.? a powiedzcie jeszcze - wiecie co się dziś w świecie dzieje? załóżmy, że nie znam języków obcych - mam szansę dowiedzieć się czegokolwiek z niezależnego od polityków telewizyjnego przekazu?
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3795
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Polityka

#149

Post autor: Obywatel »

zbyszek1982, po pierwsze nigdzie nie napisałem niczego w obronie TVP - to jest od zawsze medium rządowe. TVN to z kolei tuba propagandowa dmąca z drugiej strony, która jest w posiadaniu bardzo wpływowych magnatów medialnych.

Po drugie, nigdzie nie napisałem, że jestem wyborcą PiS :) Nie lubię tylko jak zaczynają pobrzmiewać tony krytyki totalnej w stylu "PiS jest dziki, PiS jest zły..."

Po trzecie, sugerowanie że nie potrafię selekcjonować informacji zabrzmiało już naprawdę niesympatycznie. Czytam / oglądam zarówno reżimówki - z obydwu stron barykady - jak i niezależne media.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 424
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:10
Gramofon: JVC QL-A7

Re: Polityka

#150

Post autor: carmen »

No i poco wam to koledzy, nie lepiej o winylach. Nikt tu nikogo nie przekona a atmosfera jest coraz bardziej gorąca.
W mojej rodzinie polityka jest tematem tabu na zjazdach rodzinnych i jest spokój.
A wszyscy politycy to prostytutki .........itd. itp.
Zablokowany