Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Zablokowany
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4091
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Polityka

#31

Post autor: trafalgar »

Wojtek pisze:
04 lis 2020, 16:42
Skoro tematyka jednak jest popularna to wydzielamy osobny temat z "Ale jaja" :)
:clap:
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Polityka

#32

Post autor: Biogon »

Wojtek pisze:
04 lis 2020, 16:42
Skoro tematyka jednak jest popularna to wydzielamy osobny temat z "Ale jaja"
To ja się wypowiem: ***** *** :morda:
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3317
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#33

Post autor: bms01pl »

:lol: :lol: :lol:
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4742
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Polityka

#34

Post autor: MMarek »

Skoro Admin wydzielił wątek o takim tytule...

To ja też pozwolę sobie na jeden post, a w zasadzie grafikę w tym wątku...

BTW: Oczywiście także ***** *** i każdego, kto będzie próbował ograniczać moje prawa !!!

jp.jpg
jp.jpg (23.34 KiB) Przejrzano 4085 razy
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2033
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Polityka

#35

Post autor: MaciejT »

Myślę że rychło wszelkie środki antykoncepcyjne ta ekipa jest skłonna zdelegalizować:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... m,79cfc278
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2408
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityka

#36

Post autor: dale »

Zapisów pozwalających na odmowę sprzedaży antykoncepcji od kilku lat domagało się Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich
Niech tylko otagują swoje apteki. Mam prawo wiedzieć komu zostawiam swoje pieniądze. Sumienie nie pozwala mi wspierać oszustów....

ps. ciekawe kiedy Policja wystąpi o klauzulę sumienia... w sumie miło było by spotkać Policjanta któremu sumienie nie pozwala wystawić mandatu :)
Awatar użytkownika
xyz
Posty: 570
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:09
Gramofon: Sony PS X-50
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Polityka

#37

Post autor: xyz »

MaciejT pisze:
04 lis 2020, 17:50
Myślę że rychło wszelkie środki antykoncepcyjne ta ekipa jest skłonna zdelegalizować:
no zlituj się. czytasz chociaż co wklejasz czy
zbyszek1982 pisze:
03 lis 2020, 19:05
pierdolisz jak potłuczony
?
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3796
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Polityka

#38

Post autor: Obywatel »

Tarkus pisze:
02 lis 2020, 23:09
Fajno, tylko co (a raczej kto) w zamian?
Poprzedniej ekipy nie chcę - nevermore!
Lewicy nie chcę - nevermore!
Świry z ulic? Never, never, never! Fanatycy w stanie agresji podkręcanej histerią (co widać po stylu zacytowanego listu - jego autorowi nie pozwoliłbym rządzić nawet klatką schodową, w której mieszkam).
To kto pozostaje? Oczywiście, ktoś pozostaje, ale kiedy On przyjdzie, to tylko On wie... ;)
Widzę, że bardzo podobnie myślimy.

PiS rządzi kiepsko - to nie ulega wątpliwości. Są jak słonie w składzie porcelany, aroganccy, słabi kadrowo, zbyt etatystyczni, a w sferze gospodarczej wręcz socjalistyczni, przez co rujnują finanse państwa.

Niemniej jednak duża część zarzutów z pierwszego wpisu to manipulacja i ideologiczne wrzutki. Nie szukając zbyt daleko - sprawa TK - szkoda że opozycja nie mówi o tym jak sama tuż przed końcem kadencji na szybkiego próbowała wstawiać tam swoich sędziów. Albo sprawa dzików... Jak można mieć pretensje do myśliwych, że wykonują swoją pracę w postaci koniecznych, kontrolowanych odstrzałów? O nazywaniu patriotów faszystami i roztkliwianiu się nad mniejszościami próbującymi narzucać swoją optykę większości nawet nie wspomnę.

Centrolewicowa opozycja za to jest opozycją totalną - obrażoną na naród za wyniki wyborów. Te wyniki wyborów z czegoś wynikają - przede wszystkim ze słabości drugiej strony sceny politycznej, która potrafi tylko ujadać w stylu "PiS jest dziki, PiS jest zły!" a nie formułuje żadnej konstruktywnej krytyki i nie przedstawia żadnej alternatywnej wizji państwa - ich jedynym idee fixe jest bycie antypisem. Mówią wiele o demokracji, ale sami nie szanują demokratycznych wyroków i co rusz próbują dokonać przewrotu przy pomocy "ulicy i zagranicy". A na myśl im nie przychodzi, że naród w swojej większości po prostu stracił do nich bezpowrotnie zaufanie. Zresztą utrata zaufania do elit - światłych, wykształconych, z dużych miast - to ogólnoświatowe zjawisko. Elity tracą dziś licencję na 'manie racji' tylko dlatego, że są elitami i to je doprowadza do wściekłości. Cham postanowił się zbuntować - jak śmiał?
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Deszatie
Posty: 344
Rejestracja: 24 lip 2018, 08:06
Gramofon: Technics SL-200K
Lokalizacja: Elbląg

Re: Polityka

#39

Post autor: Deszatie »

Polityka w Polsce to już prawie starcia plemienne trwale okopanych na swoich pozycjach. Szkoda, że na forum też można zauważyć pewne niezdrowe podziały. Akurat w tym wątku Tarkus i Tuczi piszą całkiem rozsądnie, bez histerii i nadmiernych emocji. Szkoda, że inni są tak po sarmacku zacietrzewieni, a mienią się być takimi Europejczykami, "światowcami" i demokratami. Szczególnie oni czują się pokrzywdzeni rządami innej opcji i są wyraźnie sfrustrowani. Chyba zapomnieli, że na każdy polski rząd były, są i będą uTUSKiwania ;). A tak ogólnie wiara, że nagle ktoś "nowy" wniesie o niebo lepszą jakość do polskiej polityki i uczyni życie rodaków komfortowym to czcze nadzieje dla naiwnych. Wyborcy zaczną lżyć swoich następnych złotoustych wybrańców po kilku miesiącach. :lol: Nagminne czepianie się Zjednoczonej Prawicy, mając w pamięci taką samą, jeśli nie dłuższą listę "osiągnięć" poprzedników dotyczącą edukacji, zdrowia, systemu emerytalnego itd. to jednak hipokryzja. PIS to partia z silnym sanacyjnym akcentem i to ich może zgubić. Chcieli na siłę uzdrowić polskie patologie po rządach postkomuny. Natrafili na opór wielu środowisk, którym "status quo" okrągłego stołu odpowiadał. Pięć lat temu obywatele w demokratycznych wyborach kazali wyp... Donaldinio, Zbychowi, Grzesiowi, Rychowi, więc tak samo druga opcja będzie miała szansę się zrewanżować. Patrząc jednak na podziały po lewej stronie, wydaje mi się, że to konserwatywne partie mogą wyjść zwycięsko z następnych wyborów. (albo inaczej: obronić swoją dominujacą pozycję)
Ostatnio zmieniony 04 lis 2020, 21:16 przez Deszatie, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polityka

#40

Post autor: Tarkus »

MMarek pisze:
04 lis 2020, 17:37
To ja też pozwolę sobie na jeden post, a w zasadzie grafikę w tym wątku...
Grafika bardzo słuszna... Tylko że tyczy się wyłącznie zakazów (i nakazów) ściśle religijnych i poza religią nie istniejących. Nikt nie ma moralnego prawa żadnym paragrafem zakazać Ci używania prezerwatyw, jedzenia mięsa w Wielki Piątek, ani w ogóle jedzenia mięsa, czy też, dajmy na to, tylko wieprzowiny. Ale już np. to, że ktoś nie wierzy w Boga, który powiedział "nie kradnij", nie uprawnia go do zabrania Ci sprzętu i płyt. :)
Obywatel pisze:
04 lis 2020, 19:13
PiS rządzi kiepsko - to nie ulega wątpliwości.
Ujmę to tak: PiS jest partią, która ze wszystkich najmniej mi się nie podoba. Tylko tyle i aż tyle.
Liberalizm (przynajmniej ten we współczesnym wydaniu) uważam za utopię nie lepszą od komunizmu. Jednak brakuje mi w działaniach tej partii jakiegoś długofalowego planu. Spalają się w działaniach mniej lub bardziej słusznych/niesłusznych, ale doraźnych. Inna sprawa, że to chyba jest lub staje się ogólnym problemem systemu demokratycznego: zakres czasowy działań ograniczony długością kadencji etc. W czym również widzę powolny zmierzch demokracji ustrojowej.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3984
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Polityka

#41

Post autor: SimonTemplar »

Biogon pisze:
04 lis 2020, 16:59
To ja się wypowiem
:clap: Nie mam nic więcej do dodania.
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polityka

#42

Post autor: Tarkus »

Deszatie pisze:
04 lis 2020, 21:11
PIS to partia z silnym sanacyjnym akcentem i to ich może zgubić. Chcieli na siłę uzdrowić polskie patologie po rządach postkomuny. Natrafili na opór wielu środowisk, którym "status quo" okrągłego stołu odpowiadał.
"Solidarnościowy" numer 6/7 kwartalnika "Nowy Napis" otworzył mi oczy na parę spraw. Nie znaczy to, bym zaczął bardziej lubić PiS, natomiast jeszcze mniej lubię ich adwersarzy. ;)
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2033
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Polityka

#43

Post autor: MaciejT »

UFF. Niepotrzebnie się odniosłem do odpowiedzi na swój post.
Nie warto, edytuję i kasuję. Temat kontrowersyjny i chyba nikt tutaj nikogo nie przekona. Choć dyskutować warto. Byle kulturalnie.
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Re: Polityka

#44

Post autor: arturxyz »

:evil:
Załączniki
FB_IMG_1603918443134.jpg
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
xyz
Posty: 570
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:09
Gramofon: Sony PS X-50
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Polityka

#45

Post autor: xyz »

MaciejT pisze:
04 lis 2020, 22:44
Byle kulturalnie
skoro wymagasz kultury, szanuj też innych i nie promuj bezwartościowych treści, które ocierają się o kłamstwo. to działa we dwie strony.
Obywatel pisze:
04 lis 2020, 19:13
Zresztą utrata zaufania do elit
ciekawie jest to opisane, na przykładzie stansów, przez Le Duffa w "Shitshow".
MMarek pisze:
04 lis 2020, 17:37
każdego, kto będzie próbował ograniczać moje prawa
w takim razie ******* 3/4 społeczeństwa. bez złośliwości: włącznie z rodziną, skoro ograniczają np Twoje prawo do wolności ;)
(jeśli chcesz sprawdzić co mam na myśli, poszukaj wypowiedzi Bogdana De Barbaro)
Zablokowany