Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Zablokowany
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polityka

#2431

Post autor: Tarkus »

MaciejT pisze:
25 lis 2022, 07:37
Tak powiedział papież w 2014 roku. Wystarczy trochę poszukać (https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1176198)
Z końcówki tego tekstu wynika, że wywiad nie był autoryzowany, więc nie mamy pewności, co papież naprawdę powiedział. Po drugie "wiedział to od swoich współpracowników", a skąd oni wzięli te dane, tego również nie wiadomo. Po trzecie, niestety, ojciec święty Franciszek bywa prędki w mowie i już co najmniej raz sam w piśmie musiał prostować własną wypowiedź (tzn. o jednej takiej sprawie wiem), zatem jego wypowiedzi bezwzględnie wymagają autoryzacji. To nie jest Jan Paweł II ani Benedykt XVI, które każde słowo mieli trzy razy przemyślane, zanim je wypowiedzieli. Te 2% mogły być równie dobrze 20 procentami, jak i dwoma promilami.
Najczęściej szacunki nt. pedofilii opierają się na tzw. ciemnych liczbach. Innymi słowy: wykrywanych jest średnio tyle a tyle procent przypadków, więc ilość znanych przypadków trzeba pomnożyć przez tyle a tyle. Lecz takie kalkulacje nie uwzględniają np. poprawy wykrywalności, która w 2014 była już wyższa od tej w latach 90.
Reasumując: owe 2% może być prawdą, ale może być też przeszacowane albo niedoszacowane.
MaciejT pisze:
25 lis 2022, 07:37
Chyba żyjemy w innych rzeczywistościach
Rzeczywistość jest taka, że Kościół (także w Polsce) walczy z pedofilią coraz skuteczniej. Powiem więcej: jest teraz jedną z tych instytucji, które najmniej tolerują tę patologię. Jeśli w ostatnich latach czytaliśmy o pedofilach (w tym księżach) stających przed sądem, to nie dlatego, żeby wzmogło się to zjawisko, tylko spadła dlań tolerancja. Że do ideału jeszcze daleka droga, o tym akurat nie trzeba mnie przekonywać. Problemem jest rozliczenie dawnych przypadków.
Trzeba jednak pamiętać, że ukarać przed sądem - i świeckim, i kościelnym - można tylko oskarżonego, któremu winę udowodniono. Postawić w stan oskarżenia można zaś tylko tego, wobec kogo zachodzi uzasadnione podejrzenie, a nie jakiekolwiek podejrzenie. Nikogo nie zawieszą w obowiązkach kapłana, tak jak nikogo nie postawią przed sądem, "bo ludzie gadają, że...". Nie wszystko, co "ludzie gadają", jest prawdą.

PS. Ciągle nie wiemy, skąd dane o 15% dzietności księży.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Polityka

#2432

Post autor: Merrick »

kinky pisze:
25 lis 2022, 02:45
Pomieszkiwałem kilka lat na Bajkowym koło Ławicy, a później na osiedlu Linei w Dąbrówce.
Znam Bajkowe znam Dąbrówkę. W sumie to znam wszystkie fyrtle w Poznaniu :D Ja mieszkałem na Sołaczu i nad Maltą a potem dyrektorowi rzuciłem moje wypowiedzenie i wyjechałem do Canterbury w UK :D
kinky pisze:
25 lis 2022, 02:45
"Ezoteryczny Poznań"...
a na placu obok Dwóch Krzyży pędzą szemrane auta :D Wtedy na Dębcu w nocy zawsze można było dostać w mordę za nic :D
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#2433

Post autor: Wojtek »

Tarkus pisze:
25 lis 2022, 12:25
Powiem więcej: jest teraz jedną z tych instytucji, które najmniej tolerują tę patologię.
Przecieram oczy ze zdumienia.
Tarkus pisze:
25 lis 2022, 12:25
Problemem jest rozliczenie dawnych przypadków.
Trochę jak z PRL, co nie? ;)
Tarkus pisze:
25 lis 2022, 12:25
PS. Ciągle nie wiemy, skąd dane o 15% dzietności księży.
A nawet gdybyśmy wiedzieli to:
Tarkus pisze:
25 lis 2022, 12:25
może być prawdą, ale może być też przeszacowane albo niedoszacowane.
Lelum polelum.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3858
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#2434

Post autor: kinky »

Badania teologa i socjologa, profesora Józefa Baniaka specjalizującego się w socjologii religii, ponad 60 procent księży nie przestrzega celibatu, a około 15 procent z nich ma dzieci.
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3858
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#2435

Post autor: kinky »

Merrick pisze:
25 lis 2022, 12:46
Sołaczu
:romance-heartstiny: :romance-heartbeating:
Ach, ten park i przedwojenne wille :romance-hearteyes:
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2033
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Polityka

#2436

Post autor: MaciejT »

Tarkus pisze:
25 lis 2022, 12:25
Z końcówki tego tekstu wynika, że wywiad nie był autoryzowany
Rzecznik prasowy Watykanu przyznał, że "że tekst odzwierciedla sens i ducha ich rozmowy". A współpracownicy papieża pewnie wszystko zmyślili. Tarkus zakładam że były robione badania, do wyników których Watykan ma dostęp. Ja nie mam, przykro mi.
Tarkus pisze:
25 lis 2022, 12:25
jest teraz jedną z tych instytucji, które najmniej tolerują tę patologię
:shock: Odjęło mi mowę, nie będę tego komentować.
Tarkus pisze:
25 lis 2022, 12:25
Ciągle nie wiemy, skąd dane o 15% dzietności księży.
"Celibat jest powszechnie łamany, czego dowodzą badania. W 1996 r. „Irish Times” napisał, że 98 proc. irlandzkich księży nie zachowuje abstynencji seksualnej. W Polsce według badań profesora Baniaka – 60 proc., a 15 proc. ma dzieci – mówi dr Marta Abramowicz, autorka książki autorka książki „Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica”.
https://www.wprost.pl/tylko-u-nas/10164 ... zieci.html
warto przeczytać: https://kobieta.dziennik.pl/twoje-emocj ... owicz.html
Niestety Watykan chyba nie staje w obronie dzieci księży: https://oko.press/dzieci-ksiezy-kosciol
Spodziewam się Tarkus co napiszesz. Że dane niewiarygodne, będziesz próbował umniejszyć rozmiar problemu, tak jak wspomniałeś że wywiad Franciszka był nie autoryzowany, to furda.
Staram się odpisywać na zadawane przez Ciebie pytania, żałuję nie zdobyłeś się na odpowiedź na jedno, które zadałem Ci trzy lub czterokrotnie. Karty na stół, pamiętasz?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

#2437

Post autor: chudy_b »

Wy tu o pedofilach, a tu i teraz dzieją się rzeczy od których oczy wychodzą z orbit.
Niemcy chcą nam od ręki postawić antyrakiety przy granicy wraz obsługą. Minister mówi, świetnie. A po zjebce od prezesa, mówi, że jednak nie chcemy. Doskonale wie, że na Ukrainie postawić ich nie można. Z prezydenta jak zwykle zrobiono idiotę. Biedny próbuje się stawiać, ale smrodek już poszedł w świat. Czy Wy coś z tego rozumiecie? Bo coraz bardziej nasuwa się wniosek, że Kaczor gra do jednej bramki, ale nie z NATO i UE. :shock: :shock:
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2033
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Polityka

#2438

Post autor: MaciejT »

chudy-b, wierzysz że decyzja zapadła na Nowogrodzkiej? Bo jak dla mnie to efekt nacisku Wielkiego Brata i pokłosie sporu o prymat Europie.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

#2439

Post autor: chudy_b »

MaciejT pisze:
25 lis 2022, 14:00
chudy-b, wierzysz że decyzja zapadła na Nowogrodzkiej?
Oczywiście że zapadła na Nowogrodzkiej. A niby dlaczego USA miałoby się sprzeciwiać przesunięciu paru zestawów ich własnej produkcji trochę na wschód? Kaczyński nie mógł znieść, że ktoś zaraz powie, że muszą nas bronić Niemcy. Przecież to kładzie cały jego plan na wybory. Oby tylko taki powód był.
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2033
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Polityka

#2440

Post autor: MaciejT »

No ja to widzę raczej jako efekt rywalizacji między DE-USA. Kaczafi jest za krótki by podejmować takie decyzje. Ale możemy sobie domniemywać, jak tam faktycznie było nigdy się nie dowiemy.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 190
Rejestracja: 16 kwie 2018, 09:55
Gramofon: UHER PS950

Re: Polityka

#2441

Post autor: farmer »

MaciejT pisze:
25 lis 2022, 14:23
Kaczafi jest za krótki by podejmować takie decyzje.
W tej republice bananowej tylko Kaczafi podejmuje decyzje...
UHER PS950+FISHER MT-6331+Lo-D HA-7700+PHILIPS CD350+POHLER SOUND PS 43O2
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3306
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#2442

Post autor: bms01pl »

też czytałem analizę, że to stałoby w sprzeczności z antyniemiecką retoryką, z którą dziadyga (sorry, geniusz ekonomii i genialny geostrateg) jeździ od jakiegoś czasu po Polsce. no ale może faktycznie Ameryka zadziałała. ale jeśli tak, to Biden raczej gadałby z Anżejem, a Anżej ręcyma i nogyma za...
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Polityka

#2443

Post autor: Merrick »

kinky pisze:
25 lis 2022, 13:17
Ach, ten park i przedwojenne wille
ale krótko tam mieszkałem bo drogo
MaciejT pisze:
25 lis 2022, 14:00
chudy-b, wierzysz że decyzja zapadła na Nowogrodzkiej? Bo jak dla mnie to efekt nacisku Wielkiego Brata i pokłosie sporu o prymat Europie.
Dlatego chudego wyłączyłem :)
MaciejT pisze:
25 lis 2022, 14:00
Wielkiego Brata
tak coś mi się wydaje czytając między wierszami, wypowiedziami polityków i dziennikarzy prawdopodobnie Wielki Brat poprosił Kaczyńskiego o zmianę ministra obrony z Macierewicza na Błaszczaka:)
farmer pisze:
25 lis 2022, 14:25
W tej republice bananowej tylko Kaczafi podejmuje decyzje...
W małych sprawach owszem ale w sprawach wielkiej wagi już nie
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

#2444

Post autor: chudy_b »

Merrick pisze:
25 lis 2022, 14:39
chudy-b, wierzysz że decyzja zapadła na Nowogrodzkiej? Bo jak dla mnie to efekt nacisku Wielkiego Brata i pokłosie sporu o prymat Europie.

Dlatego chudego wyłączyłem
Wyłączyłeś mnie bo napisałem, że piszesz pierdoły. Trzymajmy się faktów.
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polityka

#2445

Post autor: Tarkus »

kinky pisze:
25 lis 2022, 13:13
Badania teologa i socjologa, profesora Józefa Baniaka specjalizującego się w socjologii religii
Dziękuję, to jest konkret.
ojcami może być ok. 10-15 proc. katolickich duchownych
To jednak pewien zakres, więc nie można z góry zakładać maximum, jak już to średnią. A zjawiska jako takiego nie neguję, bo o nim wiem.
kardynał Beniamino Stella powiedział, że „Księża, którzy mają dzieci, powinni opuścić stan kapłański dla ich dobra”.
Z tym się zgadzam. Chociaż być może w takich wypadkach należałoby umożliwić księdzu sprawowanie opieki nad dzieckiem bez zrzucania sutanny, pod warunkiem, że nie będzie dalej łamał celibatu... No tak, tylko wtedy z kolei "życzliwi Kościołowi" pomówią takiego księdza o pedofilię. Lepiej niech już zrzuci tę sutannę.
Wojtek pisze:
25 lis 2022, 12:54
Trochę jak z PRL, co nie?
Zauważ: nie napisałem, że nie należy ich rozliczać. Problemem jest to, że nie są rozliczane.
MaciejT pisze:
25 lis 2022, 13:19
Spodziewam się Tarkus co napiszesz.
Telepatą to Ty nie jesteś.
MaciejT pisze:
25 lis 2022, 13:19
A współpracownicy papieża pewnie wszystko zmyślili.
Nie doszukuj się podtekstu tam, gdzie go nie ma. Podałeś wcześniej dane bez źródła, więc normalne, że stawiałem kwestię ich wiarygodności.
O niestarannych i nieprzemyślanych wypowiedziach obecnego papieża słyszałem więcej niż trochę, stąd była moja wątpliwość. Ale, czego chyba nikt nie zauważył, nie napisałem, że dane są na pewno nieprawdziwe.
Wojtek pisze:
25 lis 2022, 12:54
Przecieram oczy ze zdumienia.
MaciejT pisze:
25 lis 2022, 13:19
Odjęło mi mowę, nie będę tego komentować.
Bo...? Jeśli ktoś z Was ma wiarygodne dane, że w Kościele nic się w tej sprawie nie robi, to niech je poda. Że robi się ciągle za mało, to wiem bez Was. Jeśli piszę, że Kościół "jest teraz jedną z tych instytucji, które najmniej tolerują tę patologię", to nie oznacza, że jest w nim idealnie. Znaczy tylko, że są miejsca, gdzie jest jeszcze gorzej (np. młodzieżowe kluby sportowe).
MaciejT pisze:
25 lis 2022, 13:19
Staram się odpisywać na zadawane przez Ciebie pytania, żałuję nie zdobyłeś się na odpowiedź na jedno, które zadałem Ci trzy lub czterokrotnie. Karty na stół, pamiętasz?
To nie było pytanie, tylko szantaż emocjonalny. Albo zgadzam się z Tobą, albo jestem bez serca. Jakbyś nie wiedział, że Tarkus jest w połowie maszyną i nie ma serca, tylko ewentualnie sprężarkę.
Poważnie mówiąc, błędnie zakładasz, że każdy sam sobie ustala moralność i zmienia ją, gdy uzna to za słuszne. Wyobraź sobie, że niektórzy tego nie robią. I dla niektórych na przykład grzech ciężki jest realnym problemem, a ludzkie życie - nienaruszalne nie dlatego, że oni tak sobie postanowili. I to m.in. dlatego nie zgadzają się na eutanazję cierpiących bliskich, a nie dlatego, że "są bez serca".
chudy_b pisze:
25 lis 2022, 13:44
Niemcy chcą nam od ręki postawić antyrakiety przy granicy wraz obsługą. Minister mówi, świetnie. A po zjebce od prezesa, mówi, że jednak nie chcemy. Doskonale wie, że na Ukrainie postawić ich nie można. Z prezydenta jak zwykle zrobiono idiotę. Biedny próbuje się stawiać, ale smrodek już poszedł w świat. Czy Wy coś z tego rozumiecie? Bo coraz bardziej nasuwa się wniosek, że Kaczor gra do jednej bramki, ale nie z NATO i UE.
Ja w tym nie widzę żadnego sensu. Może go zobaczę, jeśli poznam dalsze szczegóły. Jak pisałem, przydałaby się już PiS wymiana elit, te się chyba zużyły.
MaciejT pisze:
25 lis 2022, 14:23
No ja to widzę raczej jako efekt rywalizacji między DE-USA. Kaczafi jest za krótki by podejmować takie decyzje.
To może być racjonalne wytłumaczenie. USA mogło się wmieszać w tę sprawę.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Zablokowany