Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Zablokowany
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3269
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Polityka

#1

Post autor: bms01pl »

znalezione w sieci:

"Panie Morawiecki.
Nie był pan oczywiście premierem PISowskiego rządu od samego początku, więc może się pan wydawać, że nie wszystkie te słowa są do pana. Ale w swoim piątkowym wystąpieniu wezwał pan społeczeństwo, by swoją złość i frustrację kierowało na pana. Zrozumiałam więc, że chcąc bronić prezesa Kaczyńskiego, całkowicie się pan podpisuje pod pięcioletnim atakiem na Polskę i prawa jej obywateli.
Skoro tak sobie pan życzy, to do pana skieruję te słowa: My oczywiście wiemy, że jest pan nikim i wolelibyśmy swoje słowa skierować w innym kierunku. Ale skoro się pan prosi...
Cofnijmy się do roku 2015.
Prosiliśmy o opublikowanie wyroku TK. Prosiliśmy by nie zaprzysięgać sędziów dublerów. Prosiliśmy, by dziennikarzom nie blokować wejścia do Sejmu. Prosiliśmy, by nie atakować Rzeplińskiego, by uszanować Małgorzatę Gersdorf. Prosiliśmy, by w ważnych sprawach z nami rozmawiać. Prosiliśmy, by dopuszczać do głosu opozycję, by jej nie przerywać w połowie zdania. Prosiliśmy, by nie powtarzać głosowań, które przegraliście. Prosiliśmy, byście nie przeprowadzali ustaw po nocach i w pospiechu. Prosiliśmy, byście nie wycinali drzew w Puszczy i w całej Polsce. Prosiliśmy o to, by nie robić światowego pośmiewiska z naszej dumy narodowej w Janowie Podlaskim. Prosiliśmy, by bezsensownie nie strzelać do dzików. Prosiliśmy, by nie rozbijać rządowych limuzyn. Prosiliśmy, by Sebastian Kościelny miał uczciwy proces, ale o taki sam uczciwy proces prosiliśmy dla oprawców Igora Stachowiaka. Prosiliśmy o przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego w sprawie „dwóch wież”. Prosiliśmy, by Banaś nie został prezesem NIK-u. Prosiliśmy, by wśród urzędników państwowych nie było hejterów. Prosiliśmy, by nie niszczyć gimnazjów w momencie, kiedy polskie szkolnictwo zaczynało doganiać europejski poziom. Prosiliśmy, by przyjąć sieroty z krajów ogarniętych wojną. Prosiliśmy, by zakończyć pracę podkomisji smoleńskiej, która bez żadnego sensu żeruje na państwowej kasie. Prosiliśmy, by policja była po stronie mniejszości, a nie po stronie faszystów. Prosiliśmy, by docenić pracę rezydentów, którzy są nadzieją dla naszej służby zdrowia. Prosiliśmy, by nie poniżać i nie omijać, jak śmierdzące gówno koczujących w Sejmie niepełnosprawnych. Prosiliśmy o lepsze wynagrodzenie da nauczycieli. Prosiliśmy o prawdę w państwowych mediach. Prosiliśmy o to, by policjant, który nas legitymuje, podawał swoje nazwisko i stopień służbowy. Prosiliśmy, by wszyscy byli równi wobec prawa, by respektowali zakaz wchodzenia na cmentarze i nakaz noszenia maseczek. Prosiliśmy, by pieniądze z naszych podatków nie finansowały kampanii prezydenckiej tylko jednego kandydata i by w jego kampanię, bezprawnie nie angażowali się urzędnicy państwowi. Prosiliśmy, by ścigać kościelnych pedofilów z równą gorliwością, jak sędziego, który ukradł kilogram kiełbasy. Prosiliśmy, by Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz nie zostali sędziami TK, bo to obraza tej instytucję. Prosiliśmy o ujawnienie list poparcia do KRS. Prosiliśmy, by zasiadający tam sędziowie nie byli służalczy wobec żadnej partii. Prosiliśmy, by nie łączyć roli ministra sprawiedliwości z rolą prokuratora generalnego. Prosiliśmy, by nas nie okłamywać na temat pandemii. Prosiliśmy, by nie wydawać NASZYCH pieniędzy na wybory, które nie mogły się odbyć. Prosiliśmy, by nie traktować nas jak motłoch, który się zadowoli miską ryżu. Prosiliśmy, by nam nie fundować zrównoważonego budżetu. Prosiliśmy, by pan osobiście, premierze, nie wysyłał starszych ludzi na wybory w czasie pandemii. Prosiliśmy, by 2 miliardy złotych z naszych podatków poszły dla chorych na raka, a nie na propagandę. Prosiliśmy, byście nie głosowali w Radzie Europy przeciwko Polakowi, jako jedyni... Prosiliśmy, byście nas nie ośmieszali w Parlamencie Europejskim, a niepraworządnymi ustawami nie ciągali nas po europejskich sądach. Prosiliśmy, byście nie obrażali wszystkich naszych sąsiadów od Wschody, Zachody, Północy i Południa. Prosiliśmy, by wszystkich Polaków uważać za równych obywateli, by nie nazywać ich nie-ludźmi. Prosiliśmy, by nie było w Polsce stref wolnych od LGBT. Prosiliśmy, by nie odrzucać programów ochrony środowiska. Prosiliśmy, by nie kupować ruskiego węgla. Prosiliśmy, by naszych podatków nie wydawać na pomniki i nie zasilać wiecznie głodnego potwora z Torunia... Cały czas prosimy o niełamanie Konstytucji.
Jest prawie północ panie Morawiecki, a ja się zastanawiam, czy gdybym posiedziała do rana udałoby się wymienić wszystkie nasze obywatelskie prośby. Pewnie nie.
Czym wy, rządzący, odpowiadaliście na nasze błagania? Gdyby tylko milczeniem nie byłoby najgorzej. Ale wy śmialiście się z nas, szydziliście! Okazywaliście pogardę tłumacząc się wolą suwerena. Suwerena, który na was głosował, bo mydliliście mu oczy kłamstwami o mafii vatowskiej, złodziejstwie Tuska, Polsce w ruinie, a potem rzucaliście mu srebrniki na pocieszenie. Tak panie Morawiecki, do tej pory byliśmy gorszym sortem, elementem animalnym oderwanym od koryta, który nie może pogodzić się z utratą dojnej Ojczyzny. Poniżaliście nas przez te 5 lat każdego dnia! Nigdy nas nie pytaliście o zdanie, w żadnej sprawie uważając, że wy wiecie wszystko najlepiej.
Wie pan ile nocy przepłakałam z bezsilności? Nie, nie z powodu patriotyzmu i obrazu ojczyzny staczającej się w przepaść, ale z bezsilności, że takie chuje kłamią, kupują sobie ludzi, że takie nieuki, takie miernoty opluwają ludzi godnych szacunku, Lecha Wałęsę, Bartoszewskiego, Mazowieckiego, a ja nic nie mogę zrobić. Że takie kurwy decydują o tym, że nie można ukarać ani policjantów mordujących Igora Stachowiaka ani mordercy Pawła Adamowicza. Że kiedy dziennikarz zadaje wam pytanie udajecie, że on nie istnieje, chociaż ten dziennikarz jest naszym głosem, głosem obywateli, który powinniście szanować. Bo żrecie i bawicie się świetnie za nasze pieniądze. Że nie mogę was spotkać na żywo i wam przywalić z liścia albo napluć w twarz. Powie pan, że jestem agresywna... No cóż, każdy ma w sobie jakieś pokłady agresji, a wy doskonale potraficie ją uwolnić.
Niech się więc pan nie dziwi, panie Morawiecki, że zemdliło mnie podczas pana piątkowej konferencji.
Zwrócił się pan do nas: DRODZY PAŃSTWO PROTESTUJĄCY... No, jak pierdolę! Dziennikarz w TVN słusznie zauważył, że Kaczyński przydzielił panu role dobrego policjanta.
Tak oto, mówi pan DRODZY PAŃSTWO PROTESTUJĄCY, w tym samym momencie, kiedy wasza telewizja nazywa nas skrajnie lewackimi, anarchistycznymi bojówkami, a Kaczyński nazywa nas przestępcami. Mówi pan do nas tak słodko, gdy prokurator krajowy nakazuje bezwzględne karanie organizatorów protestu, a Kaczyński wzywa kiboli do obrony kościołów.
I w tej całej sytuacji śmie pan nas prosić, byśmy swój gniew skierowali wyłącznie na pana i wrócili do domów, byśmy nie narażali naszych bliskich na zakażenie.
To mówi premier, który totalnie sobie olał przygotowania do drugiej fali pandemii... Mówi to w imieniu partii i rządu, która chciała nas oszukać, wykorzystać pandemię, by nam odebrać wolność? Naprawdę! Masz czelność o cokolwiek prosić? Po tym, jak przez 5 lat byliście głusi na nasze prośby, jak nas obrażaliście, jak byliście tak pewni siebie, że jedynym suwerenem byli dla was biskupi i członkowie partii. Jak bardzo trzeba być nikczemnym człowiekiem, by zdobyć się na takie Himalaje bezczelności?
Wiesz, czego w tobie nienawidzę? Ktoś chyba cię uczył, byś opowiadając bzdury uśmiechał się do kamery i robił specyficzne ruchy rękami. I kiedy widzę, jak tymi łapami machasz, to po prostu od razu wiem, że obrzydliwie kłamiesz, że te teatralne gesty wykonujesz, bo nas nie szanujesz, bo jesteśmy dla ciebie błotem, które musisz urobić. I czuje się, jak to błoto.
To ta mina i ten gest, który towarzyszył twoim opowieściom o nowej ustawie prezydenta, która ma być kolejnym kompromisem aborcyjnym, i z którego kurwa mamy się cieszyć jak stado baranów. I nie wiem, kogo jest mi bardziej żal. Nas, których Kaczyński uważa za głupków, czy ciebie i Dudy, kaczych pajacyków wysyłanych do łagodzenia tego, co sam podpalił. Wydaje mu się, że da nam paluszek, a my z wdzięcznością go zaczniemy całować, za tę łaskę, że nam trochę ustąpił.
Złego sobie wybrał posłańca w osobie prezydenta. Raz mu się udało nas oszukać wetując ustawy o sądach tylko po to, byśmy przestali protestować. A potem stworzył własne, jeszcze gorsze, jeszcze bardziej niepraworządne. Drugiego razu nie będzie. Nawet jeśli najpierw na front wysłał córeczkę i małżonkę. Nawet one musiały zaczekać na pozwolenie prezesa, by dać głos. I zrobiły to, bo im kazał, a nie dlatego, że im na czymkolwiek zależy.
Tak oto, panie Morawiecki... Nie masz prawa nas o nic prosić. No chyba, że o wybaczenie, kiedy będziesz spierdalał. A będziesz!, zważywszy na fakt, że cokolwiek zarządzisz, wkurwisz znowu jakąś grupę ludzi. Choćby tym zamknięciem cmentarzy w ostatniej chwili. Czy ty nie masz mózgu?, by przewidzieć, co się wydarzy po takiej decyzji? Ludzie w piątek po północy przez płot skakali na cmentarze razem ze zniczami i donicami chryzantem. Mogłeś rozłożyć wizyty na cmentarzu na te 3 dni. Na przykład w sobotę osoby do 30 lat, w niedzielę przedział 30-50, a w poniedziałek seniorzy. Ale musiałbyś się trochę wysilić i pomyśleć. No to jebs!, zamknąć wszystko na głucho! Pozbawić ludzi zarobku. A kiedy się następnego dnia zorientowałeś, co żeś odpierdolił, to od razu chciałeś załatać sytuację pieniędzmi podatników, albo za pożyczone pieniądze, które będą spłacać te dzieciaki, które dziś protestują na ulicach. Bo przecież nie oddasz tego z własnej kieszeni.
Dlaczego ja mam wrażenie, że żyjecie w jakimś nierealnym świecie. Wydaje się wam, że jesteśmy dziećmi, którym najpierw daje się klapsa, ale wszystko można załatać kolorowym lizakiem? Większość ludzi już wie, w jakim żyjemy chaosie. Chaosie, który wy na nas sprowadziliście. Piątka Kaczyńskiego- totalny, nieprzemyślany bubel. Walka z epidemią, gaszenie lokalnych pożarów bez żadnego planu. Wyrok TK w sprawie zakazu aborcji, najgorsze świństwo jakie można było zrobić społeczeństwu.
I tu już nic nie pomoże. Nawet paciory na antenie TVP. Żadne pieniądze nas nie przekonają ani żadne pierdolone kompromisy. Tu już od tygodnia nie chodzi o aborcję ani o żadną inną pojedynczą sprawę. Chodzi już tylko o to, byście wypierdalali! Tylko to nas uspokoi i tylko to nas usatysfakcjonuje. Mamy już dość. Przelała się czara.
I tak naprawdę... mówią, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. I nam chyba było potrzebne te 5 lat. Byśmy w końcu przestali żyć w tych oparach przeszłości, w tej martyrologii, w tym uwielbieniu złych tradycji, byśmy zaczęli tworzyć nowe. Młodzi doszli wreszcie do głosu. My nie umieliśmy, nawet nasi rodzice w komunie nie potrafili tego zrobić. Ale wierzę, że tysiącu lat to się wreszcie uda. Że wreszcie rozum zacznie rządzić w Polsce, a nie zacofanie strach przed jakimś życiem po śmierci dla którego warto to nasze życie, jedyne, jakie mamy, zmarnować."
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
piotrjazz
Posty: 3738
Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: Coventry

Re: Ale jaja !!!!!

#2

Post autor: piotrjazz »

:clap: :clap: :clap:
Technics SL-1200GR - Nagaoka MP-200
Densen Beat B-100
Harbeth C7ES-3 XD
Awatar użytkownika
kukiz 30
Posty: 1921
Rejestracja: 18 wrz 2016, 16:05
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ale jaja !!!!!

#3

Post autor: kukiz 30 »

Oni żyją w Matrixie :think:
Mission Cyrus One, Luxman L405,Sony PS-X6,DAC by Martynka, Infinity RS-4000.
zic10
Posty: 273
Rejestracja: 18 kwie 2019, 07:04
Lokalizacja: Jastrzębie - Zdrój

Re: Ale jaja !!!!!

#4

Post autor: zic10 »

Technics SL-1610MK2, SL-1600MK2, SL-Q33, Shiit Mani, Denon DL-103, DL-160, AT440MLb, AT33ML, Signet TK7E, AT-VM95SH, Ortofon Concorde 30, AT-71, AKAI GX-635D, Denon PMA-1500R, Marantz PM7200, Jamo d590
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2045
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Ale jaja !!!!!

#5

Post autor: Peter007 »

Dobry tekst
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Ale jaja !!!!!

#6

Post autor: Tarkus »

Fajno, tylko co (a raczej kto) w zamian?
Poprzedniej ekipy nie chcę - nevermore!
Lewicy nie chcę - nevermore!
Świry z ulic? Never, never, never! Fanatycy w stanie agresji podkręcanej histerią (co widać po stylu zacytowanego listu - jego autorowi nie pozwoliłbym rządzić nawet klatką schodową, w której mieszkam).
To kto pozostaje? Oczywiście, ktoś pozostaje, ale kiedy On przyjdzie, to tylko On wie... ;)
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9641
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Ale jaja !!!!!

#7

Post autor: Cracker »

Tarkus pisze:
02 lis 2020, 23:09
Fajno, tylko co (a raczej kto) w zamian?
Poprzedniej ekipy nie chcę - nevermore!
Lewicy nie chcę - nevermore!
Świry z ulic? Never, never, never! Fanatycy w stanie agresji podkręcanej histerią (co widać po stylu zacytowanego listu - jego autorowi nie pozwoliłbym rządzić nawet klatką schodową, w której mieszkam).
To kto pozostaje? Oczywiście, ktoś pozostaje, ale kiedy On przyjdzie, to tylko On wie... ;)
Sam spróbuj jak Ci nikt nie pasuje.
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Ale jaja !!!!!

#8

Post autor: Latro »

Tarkus pisze:
02 lis 2020, 23:09
. Fajno, tylko co (a raczej kto) w zamian?
Poprzedniej ekipy nie chcę - nevermore!
Lewicy nie chcę - nevermore!
Świry z ulic? Never, never, never! Fanatycy w stanie agresji podkręcanej histerią (co widać po stylu zacytowanego listu - jego autorowi nie pozwoliłbym rządzić nawet klatką schodową, w której mieszkam).
To kto pozostaje? Oczywiście, ktoś pozostaje, ale kiedy On przyjdzie, to tylko On wie
:clap: :lol:
Mam dokładnie te same odczucia.
Ciekawe czy...na białym koniu przyjedzie. :think:
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Ale jaja !!!!!

#9

Post autor: zbyszek1982 »

No to jeszcze dobierzcie dwóch do zespołu i już będzie czterech jeźdźców apokalipsy. Kolory koni możecie sobie dobrać jak chcecie :lol:
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Ale jaja !!!!!

#10

Post autor: Tarkus »

Latro pisze:
03 lis 2020, 05:36
Ciekawe czy...na białym koniu przyjedzie.
Jest napisane, że zstąpi mniej więcej tak, jak wstąpił. ;)
zbyszek1982 pisze:
03 lis 2020, 08:27
No to jeszcze dobierzcie dwóch do zespołu i już będzie czterech jeźdźców apokalipsy. Kolory koni możecie sobie dobrać jak chcecie :lol:
The leading horse is white,
The second horse is red,
The third one is a black,
The last one is a green.

Cracker pisze:
02 lis 2020, 23:16
Sam spróbuj jak Ci nikt nie pasuje.
Dziękuję za zaufanie. Tylko jest pewien problem:

Od dłuższego czasu mam pewne wrażenie, i ono od co najmniej dziesięciu lat bardzo się nasila. Otóż wydaje mi się (a może wcale nie wydaje?), że w naszych czasach do zdobycia i utrzymania władzy potrzebne są całkowicie inne cechy charakteru, niż do jej skutecznego sprawowania.
Co zrobilibyśmy Ty czy ja, gdybyśmy rządzili w Polsce i gdyby przyszły nieprzewidziane okoliczności? Ano, poszukalibyśmy ekspertów i spytalibyśmy ich o radę, a po wysłuchaniu kilku różnych opinii wyciągnęlibyśmy wnioski. Ale to wymaga pewnej pokory, a ta cecha przeszkadza w porwaniu za sobą tłumów. Skuteczna walka o władzę wymaga sporej dozy arogancji, która po dojściu do władzy nieuchronnie prowadzi do, że tak powiem, "besserwisseryzmu".
To trochę tak, jakby na estradę i do studia mieli wstęp tylko ludzie z niedosłuchem. Albo jakby Twój gramofon serwisować mogła wyłącznie osoba źle widząca z bliska i do tego z lekko drżącymi rękami, czyli np. ja. ;)
Wiele rzeczy ma zapewne wpływ na tę sytuację. Zgaduję (ale nie jestem politologiem, więc nie przywiązuj się specjalnie do tego), że jednym z czynników jest zanik klasy średniej. Innym - zbyt doktrynerskie poddanie mediów i, ogólnie, kultury dyktatowi wolnego rynku. Zaś na totalnie "wolnym", tj. przez nikogo i nic nie kontrolowanym rynku - wbrew liberalnej utopii - gorsze jakoś nie chce przegrywać z lepszym; zamiast tego łatwiejsze wygrywa z trudniejszym.
Tak czy inaczej podejrzewam, że właśnie przeżywamy zmierzch demokracji liberalnej. W obecnych warunkach staje się ona po prostu historycznym przeżytkiem. Być może ratunkiem byłby powrót do dziedzicznej monarchii absolutnej, i to na co najmniej 200 lat. Nie mam jednak żadnego pomysłu, jak moglibyśmy do niej przejść w obecnych warunkach.

To na razie tyle. Ciąg dalszy moich refleksji zapewne nastąpi. :)
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Ale jaja !!!!!

#11

Post autor: zbyszek1982 »

Tarkus pisze:
03 lis 2020, 08:35
Być może ratunkiem byłby powrót do dziedzicznej monarchii absolutnej,
Oczywiście z założeniem, że Ty będziesz wśród tych co jedzą ciastka, no nie :lol: :lol: :lol:
Tarkus pisze:
03 lis 2020, 08:35
Zgaduję (ale nie jestem politologiem, więc nie przywiązuj się specjalnie do tego), że jednym z czynników jest zanik klasy średniej.
I ten zanik klasy średniej ma zostać zatrzymany przez wprowadzenie monarchii absolutnej? Ten wątek, to faktycznie niezłe jaja. :lol:
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Ale jaja !!!!!

#12

Post autor: Tarkus »

zbyszek1982 pisze:
03 lis 2020, 08:42
I ten zanik klasy średniej ma zostać zatrzymany przez wprowadzenie monarchii absolutnej?
Klasa średnia ukształtowała się w ustroju monarchicznym. Autorytaryzm niekoniecznie prowadzi do totalitaryzmu, a podział na tych, którzy jedzą ciastka i tych, którzy nie mają chleba może spokojnie nastąpić w realiach "demokratycznych". Coś takiego obserwujemy np. teraz. Poza tym nie mówię przecież, że muszę mieć rację.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3269
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ale jaja !!!!!

#13

Post autor: bms01pl »

Tarkus pisze:
03 lis 2020, 08:35
Ano, poszukalibyśmy ekspertów i spytalibyśmy ich o radę, a po wysłuchaniu kilku różnych opinii wyciągnęlibyśmy wnioski.
o tym m.in. traktuje znaleziony w sieci "artykuł"
Tarkus pisze:
03 lis 2020, 08:35

Zgaduję (ale nie jestem politologiem, więc nie przywiązuj się specjalnie do tego), że jednym z czynników jest zanik klasy średniej.
rządząca nami zgraja doskonale o tym wie - łatwiej manipulować nieogarniętym tłumem rzucając mu ochłapy chociażby w formie "pińcetplusów". dlatego m.in. zniszczyła Trójkę - ostatnią ostoję inteligenckich treści, nakierowaną na słuchacza świadomego, tworzącego ową klasę średnią. do tego troglodyta pełniący funkcję ministra edukacji (poczytajcie jak zdobył habilitację...) zapowiada dalsze zmiany w i tak już zdemolowanej oświacie => podstawa programowa za słabo uwypukla m.in. kwestie katolickie...
Tarkus pisze:
03 lis 2020, 08:35
...że właśnie przeżywamy zmierzch demokracji liberalnej
tak, co najmniej od pięciu lat demokracja liberalna zostaje u nas zastępowana pełzającym ponurym zamordyzmem, łamaniem prawa, brakiem szacunku do obywatela, dzieleniem na kasty, różnych równych i równiejszych etc.
i właśnie wyrazem sprzeciwu przeciwko temu jest dzisiejszy ruch obywatelski, który jak w lustrze odbija nastroje ludzi mających już dość (choć niestety pojawiają się też hasła kosmiczne i szkodliwe w stylu aborcji na życzenie czy też warcholstwo objawiające się atakiem na świątynie).
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
syko
Posty: 2354
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Ale jaja !!!!!

#14

Post autor: syko »

Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Ale jaja !!!!!

#15

Post autor: Tarkus »

bms01pl, naprawdę uważasz, że "pełzający zamordyzm" zaczął się u nas pięć lat temu? To czymże było szykanowanie, a nieraz bicie, uczestników Marszu Niepodległości? A to, że w głównym nurcie medialnym prawo głosu miała wyłącznie opcja liberalna, z którą kto się nie zgadzał, był "oszołomem"?
Do obecnej władzy mam wiele zastrzeżeń. Sprawa z radiową "Trójką" wzbudziła mój niesmak, choć uważam, że obie strony zachowały się mało dojrzale. Natomiast nie uważam, żeby na tym kanale było teraz mniej programów kulturalnych, czy dobrej muzyki. Poza tym zapominasz o "Dwójce".
Niemniej na obronę rządzących powiem dwie rzeczy. Pierwszą - że obecna władza robi przynajmniej część tego, co mówi. To zaś, jak na Polskę i dzisiejsze czasy, już całkiem niemało. Drugą - że jest to władza, która (niezdarnie, bo niezdarnie) próbuje wziąć w obronę zwykłych ludzi.
Możesz sobie pogardzać "pińcetplusami", ale wielu ludzi naprawdę ich potrzebowało. Nie da się też ukryć, że to świadczenie przynajmniej odrobinę ograniczyło samowolę "pracodawców", dotychczas bez ograniczeń pomiatających pracownikami. Zaś ograniczywszy (nie wnikam teraz, czy słusznie) aborcję niepełnosprawnych dzieci, już zabiera się do zorganizowania jakiejś pomocy dla rodzin z takimi dziećmi. To też w Polsce po 1989 roku pewne novum.
Nie każdy mieszka w dużym mieście, ani wszyscy się tam nie przeprowadzimy. Polityka wspierania wyłącznie metropolii - najpierw polska, potem także unijna - doprowadziła mniejsze ośrodki do zapaści. I znów - dopiero obecnie rządzący przynajmniej próbują jakoś odwrócić ten trend. I zauważ, że "ruch obywatelski", o którym piszesz, jest głównie wielkomiejski. Na prowincji jeśli ktoś protestuje, to głownie osoby o wielkomiejskich aspiracjach.
Mówisz (moim zdaniem słusznie), że przy okazji obecnych protestów "niestety pojawiają się też hasła kosmiczne i szkodliwe w stylu aborcji na życzenie czy też warcholstwo objawiające się atakiem na świątynie". Ale właśnie główna przywódczyni tego "ruchu obywatelskiego" podnosi te hasła (a nie jestem pewien, czy nie podżegała też przeciw Kościołowi). Ten ruch jest skrajnie lewicowy i dlatego nie poprę go ja, nie poprze go chyba nikt dystansujący się od takich ekstremizmów. I nie dlatego - powtarzam! - żebym do obecnej władzy nie miał zastrzeżeń. Ale nie są dla niej żadną alternatywą ludzie, którzy nie zauważyli, że rok 1968 dawno się skończył (nie mówiąc już o tym, że w Polsce miał zupełnie inny przebieg, niż we Francji czy USA).
Ruch ten ma także pewne słuszne hasła, np. likwidacji "śmieciówek". Tyle, że poza (ewentualnie) obecnie rządzącymi, nie widzę żadnej partii, która mogłaby te hasła podchwycić i podjąć bodaj próbę wcielenia ich w życie. Serio.
Ale nie odniosłeś się do meritum mojej wypowiedzi. Demokracja liberalna moim zdaniem upada nie dlatego, że ją ktoś obala. Upada, bowiem ten, kto ma kwalifikacje, że tak powiem, "psychologiczne" do sprawowania władzy, nigdy jej nie zdobędzie.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Zablokowany