Bushcraft; ciągnie mnie do lasu.

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Bushcraft, ciągnie mnie do lasu.

#16

Post autor: Merrick »

zelazny pisze:
26 sie 2018, 19:42
Bardzo lubię kanały na YT takie jak Bushcraftowy czy EDC
Polecam Jaskiniowca. Sympatyczny koleś a do tego mocno extremalny
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Latro
Posty: 1920
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Bushcraft, ciągnie mnie do lasu.

#17

Post autor: Latro »

zelazny pisze:
26 sie 2018, 19:42
Zawsze lubiłem chodzić do lasu. Dawno temu mieszkając w Czarnej Białostockiej, bardzo często razem z kolegami chodziliśmy po lasach. Tę miejscowość dookoła otacza piękna puszcza Knyszyńska. No i teraz żyjąc w Anglii chciałbym do tego chodzenia po lesie wrócić.
Byłeś już w angielskim lesie, pewnie różni się od naszego..?
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4582
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Bushcraft, ciągnie mnie do lasu.

#18

Post autor: zelazny »

azael pisze:
26 sie 2018, 22:14
zelazny, świetne noże robi Mora Knife, w PL dostępne za grosze w... Juli :D
Jak nie chcesz się pitolić z konserwacją, to kup ze stali nierdzewnej. Jak chcesz TRUE, to z węglówki ale trzeba dbać o higienę noża. Świetny wół roboczy jest: http://www.hultafors.com/hand-tools/kni ... -knife-gk/ ale z węglówki więc trzeba dbać. Ale jest na tyle rewelacyjny, że można nim drewno rąbać.
Chcesz rozpalać ogień krzesiwem? Można, ale są zapałki albo zapalniczki. :) Mam i tak krzesiwo :) a jako rozpałka... zwykła wata z apteki. Nie uwierzysz jak dobrze działa z krzesiwem. :D
Ale krzesiwo, to raczej nie z kompletu "all in one". Chyba u Was na wyspach jest taka firma "light my fire" pooglądaj gadżety.

Mora, znam tę markę. Coś wybiorę, jest tego od cholery. Wiesz zapałki ok, zapalniczka ok, ale takie krzesiwo jest najlepsze bo nigdy nie zamoknie. Mam zamiar z niego korzystać gdy zajdzie potrzeba. Na rozpałkę najbardziej nadaje się kora brzozy.

@Merrick
Dzięki, nie znałem.

@Latro
Nie, nie miałem jeszcze okazji. :)
Awatar użytkownika
azael
Posty: 220
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:46
Gramofon: PS-X7, TS850
Lokalizacja: Tychy

Re: Bushcraft, ciągnie mnie do lasu.

#19

Post autor: azael »

zelazny pisze:
27 sie 2018, 18:22
Mora, znam tę markę. Coś wybiorę, jest tego od cholery. Wiesz zapałki ok, zapalniczka ok, ale takie krzesiwo jest najlepsze bo nigdy nie zamoknie. Mam zamiar z niego korzystać gdy zajdzie potrzeba. Na rozpałkę najbardziej nadaje się kora brzozy.
Wiesz, to zależy czego oczekujesz. Ja nie bawię się w sztukę przetrwania i nie mam ambicji rozpalać ognia patykiem o patyk. Dla mnie istotne mieć zabezpieczenie na wypadek awaryjny. Mam przygotowany zestaw ratunkowy: zapalniczka (gazowa, bez zaworka do napełniania), trochę waty, wysuszona kora brzozy oraz kawałki mocno żywicznego drewna. Wszystko szczelnie zapakowane i wsadzone w małe hermetyczne pudełko.
Zanim pójdziesz w las, warto poćwiczyć rozpalanie ognia o świcie, kiedy na wszystkim jest rosa. Krzesiwo dobrze pocierać nożem ale nie ostrzem, bo będziesz miał po nożu. A w zasadzie nóż pocierać krzesiwem. Trzeba trochę treningu zanim puścisz snop iskier a nie tylko kilka pojedynczych.
Zabawa przednia. Jak tylko masz czas i możliwości, to ucieczka od cywilizacji i ludzi świetnie resetuje mózg. Polecam
Sony PS-X7 (Shure V15 III) -> NUDAmini -> W. Colburne Pass HA/mod.AVT2850 -> DT1990Pro

TS 850 (Shure M75+N91E, TM500) -> DSP-A5 -> Grundig Box 1600/Canton Quinto 530
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Bushcraft, ciągnie mnie do lasu.

#20

Post autor: zbyszek1982 »

Możesz też kupić Firestarter magnezowy. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10463
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bushcraft, ciągnie mnie do lasu.

#21

Post autor: Myszor »

Naważniejsze by mieć w plecaku butelkę whisky do odkażania ran po ukaszeniach żmii.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Bushcraft, ciągnie mnie do lasu.

#22

Post autor: zbyszek1982 »

Widzę, że mamy sporo preppersów na forum :morda:
Awatar użytkownika
azael
Posty: 220
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:46
Gramofon: PS-X7, TS850
Lokalizacja: Tychy

Re: Bushcraft, ciągnie mnie do lasu.

#23

Post autor: azael »

Nie znasz dnia ani godziny. :twisted:
Sony PS-X7 (Shure V15 III) -> NUDAmini -> W. Colburne Pass HA/mod.AVT2850 -> DT1990Pro

TS 850 (Shure M75+N91E, TM500) -> DSP-A5 -> Grundig Box 1600/Canton Quinto 530
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Bushcraft, ciągnie mnie do lasu.

#24

Post autor: Merrick »

azael pisze:
27 sie 2018, 21:22
Mam przygotowany zestaw ratunkowy: zapalniczka (gazowa, bez zaworka do napełniania), trochę waty, wysuszona kora brzozy oraz kawałki mocno żywicznego drewna. Wszystko szczelnie zapakowane i wsadzone w małe hermetyczne pudełko.
Fajny pomysł
Myszor pisze:
27 sie 2018, 21:47
Naważniejsze by mieć w plecaku butelkę whisky do odkażania ran po ukaszeniach żmii.
Dobry bimber jest lepszy... zwłaszcza Hubertówka spod Suwałk :D Kiedyś nad fiordem w Danii się przydała bo po nocy w lesie miałem 4 kleszcze a drugiej nocy dwa :D W niektórych miejscach trzeba strasznie uważać. Teraz używam permetryny o nazwie Ektopar po której kleszcze zdychają. Poniżej link do producenta leków weterynaryjnych
https://www.vet-agro.pl/ektopar%C2%AE-spray-koncentrat
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10463
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bushcraft, ciągnie mnie do lasu.

#25

Post autor: Myszor »

Ze względu na moje koty potwierdzam skuteczność. Robię oprysk ogrodu raz-dwa w sezonie Permexem 22e. Nie ma kleszczy, komarów i tych jadowitych muszek. Sąsiedzi tez robią i jest git.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4582
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Bushcraft, ciągnie mnie do lasu.

#26

Post autor: zelazny »

Kleszcze. Swego czasu interesowała mnie choroba bolerioza. Niesamowicie wyniszcza organizm. Wolę iść do lasu zimą.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Bushcraft, ciągnie mnie do lasu.

#27

Post autor: Merrick »

Rozkład procentowy kleszczy zainfekowanych beroliozą w UK jest niski. Po za tym gdy kleszcza usuniesz w ciągu 24 godzin i posmarujesz bimbrem :D to nic ci nie grozi. Gorsze jest zapalenie opon mózgowych ale na to można się zaszczepić. Nie marnuj lata i ruszaj do lasu. Ja każdego dnia jestem w lesie i żyję :lol:
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
azael
Posty: 220
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:46
Gramofon: PS-X7, TS850
Lokalizacja: Tychy

Re: Bushcraft, ciągnie mnie do lasu.

#28

Post autor: azael »

Zelazny, szkoda życia, co Ciebie nie zabije... Ciśnij do lasu.
Nie chodź po ulicach, bo pijani jeżdżą.
Sony PS-X7 (Shure V15 III) -> NUDAmini -> W. Colburne Pass HA/mod.AVT2850 -> DT1990Pro

TS 850 (Shure M75+N91E, TM500) -> DSP-A5 -> Grundig Box 1600/Canton Quinto 530
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Bushcraft, ciągnie mnie do lasu.

#29

Post autor: darkman »

Fajnie macie na Silesii; U nas większość naćpanych. W ogóle nie wiedzą nawet, że jadą. :roll:
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Re: Bushcraft, ciągnie mnie do lasu.

#30

Post autor: Acia »

Myślałam, że tylko ja się boję kleszczy😁 ostatnio mieszkam bliżej lasów, raczej sadzonek ale i tak klimat jest, zapas whisky czeka raczej w domu, do lasu idę po zdjęcia. Ostatnio wciągnęło mnie też robienie łyżek z drewna, ale dopiero to początek, ktoś z was struga coś?
ODPOWIEDZ