Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#76

Post autor: Peter007 »

I ile to dekad temu było? Dziś przepisy dotyczące tych rzeczy są bardzo surowe i jasno określające co się tam może znaleźć i nic poza tym. Warto się zapoznać choćby z blogiem Starego Chemika, który zbiera wszelkie informacje i badania na ten temat w jednym miejscu. Jest tam też piękny opis jak na konsultacjach społecznych przed wprowadzeniem kilku ustaw głos mogli zabrać tylko przedstawiciele BAT, którzy oczywiście "udowodniali", że jedyną słuszną alternatywą dla fajek są ich wynalazki. Cały ogromny rynek EIN to zło. Pięknie ich naprostowali w Wielkiej Brytanii ale u nas państwo nie da zrobić krzywdy swojej kurze znoszacej złote jajka. Nawet kosztem obywateli. Nigdy nie powiem że EIN są zdrowe ale napewno mniej szkodliwe! W Polsce w myśl zasady "nie znam się więc się wypowiem" wielu powtarza, że to sama chemia wypalajaca człowieka od środka. Głównymi składnikami są glikol i gliceryna a więc rzeczy stosowane w lekach wziewnych.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#77

Post autor: zbyszek1982 »

Wiesz, mnie to dynda co jest w środku, bo ja nie palę ani normalnych fajek ani nie ssam tych długopisów.
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#78

Post autor: Peter007 »

No i to jest najlepsza opcja :clap:
MacManus
Posty: 216
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:06

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#79

Post autor: MacManus »

Paliłem 11 lat. Nie palę od 10. Jedno podejście radykalne bez żadnych wspomagaczy, ograniczania ilości. Dla mnie to kwestia psychiki i motywacji. U mnie przeważyły ceny tego g... (jak podjąłem decyzję, ceny moich pall mall'i oscylowały wokół 6 pln) i dobijająca wydolność na basenie. Najtrudniejszy był pierwszy miesiąc i sytuacje, w których zwykłem jarać. Potem już z każdym kolejnym dniem z górki.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#80

Post autor: darkman »

U nas jest łatwiej, bo w TC na basenach nie wolno palić :mrgreen:
MacManus
Posty: 216
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:06

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#81

Post autor: MacManus »

:mrgreen:
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#82

Post autor: zelazny »

Nie wiem czy wiecie ale do 2030 roku w UK ma wejść zakaz sprzedaży papierosów tradycyjnych. Nie znoszę smrodu dymu papierosowego.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#83

Post autor: blispx »

fajki nie znikną zawsze będzie czarny rynek a ten w UK i Eire ma się dobrze, walka z wiatrakami :D
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#84

Post autor: zelazny »

Wstrętny nałóg. Tym co rzucają życzę wytrwałości.
Awatar użytkownika
Therion
Posty: 456
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:49

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#85

Post autor: Therion »

MacManus pisze:
24 paź 2018, 14:05
Paliłem 11 lat. Nie palę od 10. Jedno podejście radykalne bez żadnych wspomagaczy, ograniczania ilości. Dla mnie to kwestia psychiki i motywacji. U mnie przeważyły ceny tego g... (jak podjąłem decyzję, ceny moich pall mall'i oscylowały wokół 6 pln) i dobijająca wydolność na basenie. Najtrudniejszy był pierwszy miesiąc i sytuacje, w których zwykłem jarać. Potem już z każdym kolejnym dniem z górki.


Jeden może rzucić inny nie jest w stanie. I zanim zaprotestujesz, moge Ci podać przykłady ludzi, którzy po rzuceniu palenia rozwodzili się, tracili pracę oraz jedno i drugie. Wszyscy się wykazali silną wolą, tylko ich uzależnienie było tak silne, że nie byli w stanie się skupić ma pracy, lub byli rozdrażnieni całymi latami. Siła uzależnienia, to sprawa indywidualna i nie zależy to od ilości wypalanych papierosów. Wiele osób, które rzuciły z dnia na dzień po 30 latach i męczyły się tylko miesiąc, było uzależnionych w stopniu lekkim. Ci z ciężkim uzależnieniem, nie będą w stanie rzucić. Dla nich są zamienniki w postaci e-papierosów.

Ale znowu - nie można wpadać w skrajność. Wszelkie mody, 30-40 ml liquidu dziennie i chmury na cały pokój, to najgorsza z możliwych dróg. Mówi się, że można wszystko, tylko w małych ilościach. I tak jest tu. Kieliszek wina / nalewki dziennie krzywdy nie zrobi. Butelka dzień w dzień? Wiadomo, co bedzie. Z liquidami jest podobnie. 10ml na 2-3 dni jest ok. 30-40ml dzień w dzień to wyraźne proszenie się o kłopoty.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#86

Post autor: zelazny »

Aaa epapierosy to też gówno.
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#87

Post autor: Latro »

Ja rzuciłem palenie gdy miałem jakieś 6 może 7 lat. Ojciec mnie przyłapał i zlał mnie pasem :lol: I chwała mu za to :D
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
ozii
Posty: 299
Rejestracja: 19 wrz 2017, 20:11
Gramofon: 1210 mk2
Lokalizacja: Białystok

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#88

Post autor: ozii »

To ja opowiem swoją historyje, jak udało mi się rzucić szlugi.

A było to w roku 2012.

Wiozłem ojczulka do szpitala, ze względu na odmę którą miał w płucach i została źle zdiagnozowana. tzn. lekarze tej odmy w ogóle nie widzieli, a ojciec się dusił. Po szybkiej interwencji kumatego ordynatora zapadła decyzja o natychmiastowym przewiezieniu ojczulka na salę operacyjną w celu wykonania zabiegu. Zabieg polegał na przebiciu się szpikulcem przez żebra do płuc w celu usunięcia "odmy" -balon z wodą w płucach po krotce.

Oczywiście wszystko przebiegło w znieczuleniu, nie koniecznie ogólnym, ojczulek doszedł do siebie i nawet dobrze się czuł, Stwierdzono w ogóle po tym zabiegu chorobę POHP - Przewlekła obturacyjna choroba płuc, czyli nigdy lepiej.

Odwiedzając ojczulka w szpitalu spotkałem dwie młode osoby na zewnątrz, widać było że są to osoby z oddziału płucnego. Nie było by w tym nic dziwnego że sobie stały, ale paliły szlugi, no to podbijam i się pytam:

Dlaczego palicie papierosy, po operacji jesteście ? Jeden z nich rzuca, Panie, pół roku życia zostało, nie będę płakał, pale dalej, drugi się zastanowił i powiedział, a co Pan z gazety ?

- odpowiedziałem że nie, ojczulek leży i tak się zastanawiam jaki w tym jest sens, że lekarze leczą ludzi, dają wam wszystkim kroplówki, latają nad wami, a pół oddziału jak nie więcej jara szlugi, zamilkli...

I tu się zastanowiłem, po co mam siebie sam unicestwiać jak mogę rzucić draństwo, udało się, dużo nie paliłem bo do 8 fajek dziennie, no ale przy chmielu szło więcej, wiadomo.

Rzucanie poszło beż żadnych specyfików, położyłem ramke fajek na stole, i czekałem kto jest silniejszy, one czy ja, wygrałem ja, czego obecnym i przyszłym palaczom życzę.

Hej !
1210 mk2 - Nagoka MP200 - A-8450 - T-4250 - CA CP 1
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#89

Post autor: dev »

Latro pisze:
04 lis 2018, 21:35
Ja rzuciłem palenie gdy miałem jakieś 6 może 7 lat. Ojciec mnie przyłapał i zlał mnie pasem :lol: I chwała mu za to :D
O, to moja droga podobna - w wieku 8 lat sprawdziłem jak smakują "Marsy" (nie, niestety nie batoniki) od babci z szuflady. Nałykałem się dymu i następne dwie godziny burzliwych rozmów z porcelanowym uchem w toalecie wyleczyły mnie z fajek na zawsze.
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6680
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#90

Post autor: konrads0 »

Nigdy nie paliłem dużo. Kilka dziennie. Ale i to mi przeszkadzało. Rzuciłem z dnia na dzień. Miałem bardzo silną motywację...
ODPOWIEDZ