Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#61

Post autor: dale »

Darku, a to już zahacza o filozofię... wiesz, gwiazdy nade mną a prawo we mnie :) Żartuję oczywiście, ale łapiesz o co mi biega.
Blispx :) Tak tylko piszę, bo znam kilka osób które sobie tak życie spaprały. Pracowały w zawodach gdzie wymagana jest niekaralność, a przy okazji mieli pecha albo życzliwych kolegów... Ot sprawdziło się powiedzenie, "jak żeś nie uważał co robisz, to teraz rób co uważasz"...

Rzuć w diabły palenie, ja popalałem sporadycznie (kilka papierosów w roku - ostatnio), aż zmarł mój Przyjaciel - na raka przełyku...
Od tego czasu każdemu odradzę.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#62

Post autor: amrowek »

blispx pisze:
24 sie 2018, 15:50


Darku tylko że właściciel gospodarstwa rolnego a więc taka firma rolna ma później niższą emeryturę z tytułu tych składek nic w przyrodzie nie ginie ma tak samo przejebane jak wszyscy na ZUSie ;)
dokładnie, nie wspominając o 7 dniowym tyg pracy,braku wolnego w święta polityce rolnej państwa o ile taka istnieje, i zbyciu tego co wyprodukował.
Większość myśli ze mleko jest z Biedronki :D , Niektórym to nawet przeszkadza , ze kombajn zboże kosi no bo przecież chleb jest też z Biedronki :mrgreen:

aha ostatni dowcip ,ze prawie 90% produkcji rolnej ma być bioeko :lol:
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#63

Post autor: dale »

amrowek pisze:
24 sie 2018, 17:44
blispx pisze:
24 sie 2018, 15:50


Darku tylko że właściciel gospodarstwa rolnego a więc taka firma rolna ma później niższą emeryturę z tytułu tych składek nic w przyrodzie nie ginie ma tak samo przejebane jak wszyscy na ZUSie ;)
dokładnie, nie wspominając o 7 dniowym tyg pracy,braku wolnego w święta polityce rolnej państwa o ile taka istnieje, i zbyciu tego co wyprodukował.
Większość myśli ze mleko jest z Biedronki :D , Niektórym to nawet przeszkadza , ze kombajn zboże kosi no bo przecież chleb jest też z Biedronki :mrgreen:

aha ostatni dowcip ,ze prawie 90% produkcji rolnej ma być bioeko :lol:
No ale patrząc po rozkładzie elektoratu i działaniach łaskawie nam panującego, można powiedzieć że sami sobie zgotowali ten los.
Pamiętam jak kumpel z pracy za nimi agitował, a teraz kombinuje jak ziemię od rodziców wziąć żeby nie płacić...
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#64

Post autor: amrowek »

Akurat niektórym jest obojetne kto rządzi byle dali im normalnie gospodarować i mieli jakiś program co z produkcją żywności i jak ja skupić i sprzedać. 1 L mleka od rolnika 3 zł mleko pełnowartościowe a 1 L wody zabielonej z biedry 2.45 zł więc na pewno rolnik tu nie zarabia.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#65

Post autor: darkman »

Nie, nie. Koledzy, firma rolna ma niższą emeryturę nie ze względu na wysokość składek, bo to sobie akurat rolnicy wywalczyli dawno temu (a ktoś się wówczas zgodził i tu leży problem pełnej obsady ławeczek piwnych w małych wioskach już od 6 rano pod dawnym GS`em), lecz ze względu na brak dodatków dla grup zawodowych i ich istnienia w robudowanej formie dla grup przemysłowo budżetowych.
W świecie w którym nie ma tych dodatków - większość krajów, emerytury są na tym samym mniej więcej poziomie.
Nie ma to nic wspólnego z produkcją rolną ani sektorem wiejskim. To tak nie działa. Produkcja rolna na poziomi profesjonalnego gospodarstwa rolnego czy sadowniczego to zupełnie coś innego. nie o tym napisałem.

To nie polityka tylko gospodarka de facto w aspekcie socjalno produkcyjnym. Obecne (tegoroczne) ceny skupu położą niejedno solidne i nowoczesne, certyfikowane gospodarstwo sadownicze. Niestety brak interwencji państwa w tej sferze może zniweczyć wieloletnią strategię budowania nowoczesnego sadownictwa w Polsce.

No tak od tytoniu na machorkę to trochę daleko już jesteśmy. Idę zapalić :mrgreen:
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#66

Post autor: dale »

Mi też jest obojętne, tyle że ja słucham co mówią, jak się zachowują i co chcę zrobić. Dlatego potem nie jestem zdziwiony :) Wiem czego oczekiwać i jakie będą efekty. Cześć społeczeńśtwa jednak postępowała inaczej, uwierzyła w obietnice, najadła się kiełbasy wyborczej i teraz narzeka na unię...
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4581
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#67

Post autor: zelazny »

Nie wyobrażam sobie żebym codziennie musiał wypalić paczkę cigaretów. Kiedyś popalałem i tyle. Jest ktoś na forum co pali paczkę dziennie?
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#68

Post autor: blispx »

No te syfy ze sklepu to tak się pali 3 pociągniecia i ni ma to nie dziwota że idzie paczka, mi machorowe bombowce starczają 4-5 na dzień ;) A w planach mam jeszcze cygara własnej roboty
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2047
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#69

Post autor: Peter007 »

A dlaczego niby rząd zablokował w Polsce rozwój e-papierosów? Dlaczego swojego czasu zgodził się tylko na ogólnodostępne watkowce, które były dostępne już dekadę wcześniej ale zostały w tyle, a teraz te kiepy iq costam? Dlatego, że ignoruje badania WHO i promuje to co udostępnia jako alternatywę BAT (British American Tobacco), kasa z akcyzy za śmierdziuchy skutecznie pozwala odrzucić wszystko co może być lepsze. U nas rynek alternatywnych dla tytoniu rozwiazań dalej dyktuje producent fajek. Dziwne? Warto wejść na forum o EIN i dowiedzieć się prawdy dlaczego e-papierosy zniknęły a pojawiły się jakieś "pojary" w ładnej paczce. Oczywiście tylko w tym zacofanym kraju, bo świat dalej promuje e-papierosy ale u nas kasa ważniejsza od zdrowia obywatela.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#70

Post autor: chudy_b »

Od razu mówię, że nie mam nic wspólnego z BAT, nie handluję IQOSami. Jestem jedynie użytkownikiem.
Peter007 pisze:
24 sie 2018, 22:24
U nas rynek alternatywnych dla tytoniu rozwiazań dalej dyktuje producent fajek.
Czy ja wiem czy dyktuje? Piszą natomiast, że opracowanie IQOSa kosztowało bimbaliony dolców. Jesli to prawda, to kogo na to byłoby stać jeśli nie producenta fajek?
Peter007 pisze:
24 sie 2018, 22:24
dowiedzieć się prawdy dlaczego e-papierosy zniknęły a pojawiły się jakieś "pojary" w ładnej paczce.
A e-papierosy zniknęły? Nie wydaje mnie się. W "moim" markecie ciągle jest wyspa ze wszystkim co potrzeba.
Peter007 pisze:
24 sie 2018, 22:24
Oczywiście tylko w tym zacofanym kraju, bo świat dalej promuje e-papierosy ale u nas kasa ważniejsza od zdrowia obywatela.
Wkłady do IQOSa nie są objęte akcyzą. Przynajmniej na razie. BAT dzięki temu pewnie grubo zarabia na nich, no ale co zrobić. Od nowego roku zdaje się, rząd zamierza położyć łapę i na płynach do e-fajek i na HEETsach i dowalić akcyzę. Zobaczymy czy BAT utrzyma cenę.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#71

Post autor: zbyszek1982 »

Kiedyś z ciekawości popatrzyłem co jest w takim liquidzie. Był tam m.in. izopropanol. Faktycznie bardzo zdrowe :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#72

Post autor: kriss »

Nikt tu nie mówi że e fajki są zdrowe ale jest to pewien krok który daje możliwość oduczenia się nawyku , co jest chyba najtrudniejsze...
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#73

Post autor: blispx »

Znajomy "pali" e-papierosy i taki z niego cwaniak a kiedy się napierdzieli to i tak po analogi sięga bo z taką lufą jaką ma to trochę w towarzystwie wstyd sie pokazywać. Normalnie żal dupę ściska. Tyle że go te liquidy jakoś tanio wychodzą bo bazę kupuje tylko resztę samemu robi, ale to już chyba akcyza jest na te płyny?
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2047
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#74

Post autor: Peter007 »

Dyskusja na argumenty "moim zdaniem" nie ma sensu. Kto będzie chciał poszukać składu czy innych informacji to je znajdzie. Izopropanol kiedyś ktoś gdzieś wyczytał i tyle. Pewnie to samo źródło co podawało odkładanie się wody w płucach :lol: :lol: Ja kiedyś gdzieś czytałem, że Ziemia jest płaska...
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Rzucenie palenia, czy to w ogóle możliwe

#75

Post autor: zbyszek1982 »

Peter007 pisze:
24 sie 2018, 23:22
Izopropanol kiedyś ktoś gdzieś wyczytał i tyle.
Nie ktoś i gdzieś, tylko ja i na opakowaniu.
ODPOWIEDZ