Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#46

Post autor: Pawelec »

baksiu pisze:
21 lut 2018, 15:38
A przez tych co dla swojego widzimisię spalają 4xtyle dla przyjemności,
Nie martw się, pewnie jestem gatunkiem wymierającym ale stawianie znaku równości ze spalaczami śmieci to trochę przesadziłeś ;)
baksiu pisze:
21 lut 2018, 15:38
Kto ma możliwość powinien się podpiąć się do gazu, kto nie ma powinien zamontować pompę ciepła
Tu zgoda, jestem podpięty do gazu a teraz jak bym budował to zapewne z pompą ciepła i rekuperacją. Jednak do tych wszystkich rozwiązań trzeba stworzyć ludziom warunki, bo co do ich zalet to nikt nie ma wątpliwości. Tym powinni się zająć rządzący a oni niestety bez wyobraźni utrudniają. Zamiast dotować nowe technologie, to za chwilę upomną się o zwrot z części dotacji by dalej dopłacać i utrzymywać kopalnie i własne stołki przy następnych wyborach. Taki mamy klimat :mrgreen:
Myszor pisze:
21 lut 2018, 16:08
na kort tenisowy zostanie
na korcie też będzie kominek :D
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Hiper86
Posty: 1274
Rejestracja: 13 maja 2017, 22:32
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#47

Post autor: Hiper86 »

Myszor pisze:
21 lut 2018, 13:56
Dwa lata temu zakupiłem 2 metry drewna. Dalej mam z 1,5 metra...ładnie wygląda w drewutni przed chałupą
No właśnie tego chcę uniknąć!
baksiu pisze:
21 lut 2018, 15:38
lub wrzucają do kominka śmieci lub mokre drewno
Skupmy się na meritum, rozmawiamy konkretnie o kominku dla mnie a nie dla innych, więc JA nie będę palił śmiaciami itp. Kominek również nie ma służyć jako główne źródło ciepła, od tego będzie piec!

Kominek ma służyć w razie awarii pieca oraz w celach wizualnych/dogrzewczych( jest takie słowo?) w okresach przejściowych!
Kenwood KP-990+Denon 103r +NUDAmini+Snell E III+ LAR IA 30mK2 +Rotel RCD 955
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#48

Post autor: Myszor »

No to juz sam zadecyduj. Ale teksty typu „bedziemy wieczorami siedzieć przy kominku” zasadniczo mozna między bajki włożyć.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#49

Post autor: Pawelec »

Mogę polecić taki:
http://arysto.com.pl/a10-910x510-h/
mam już 10 lat i bez niespodzianek :)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
baksiu
Posty: 223
Rejestracja: 26 lis 2017, 17:50
Gramofon: SL-1200mk2
Lokalizacja: Żywiec

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#50

Post autor: baksiu »

mam kominek, mieszkam w domu 5lat, nigdy nie było przerwy w dostawie prądu dłuższej niż 2h!!! zamiast inwestować w kominek i komin do niego-zdecydowanie lepiej zainwestować w rekuperację, lub powietrzną pompę ciepła, reku zrobisz samodzielnie za 5000zł i to z jednostka z wysokiej półki, to na prawdę żadna filozofia, ja to mam, użytkuję i korzystam przez cały rok, a kominek....cóż-pięknie to wygląda w TV, w rzeczywistości same wady: za ciepło w pokoju z kominkiem, wszędzie syf i zawsze nieco syfu się wydostanie podtruwając rodzinkę pyłem zawieszonym i gazami spalinowymi, o szybkim brudzeniu się ścian chyba nie muszę wspominać...

acha, i jeszcze jedno- awaryjnie to sobie można agregat za 1000zł kupić i mieć w zanadrzu, mam takowy, przydaje się na "akcjach wyjazdowych".

Jak będę się budował ponownie, to nie zbuduję ani jednego komina, a zaoszczędzone pieniądze zainwestuję w w/w wynalazki.

Pawelec, dla mnie każdy kto bez potrzeby truje powietrze to wróg, jak mieszkasz w gęstej zabudowie, to nawet z eko-pieców się tego trochę nazbiera. Użytkownicy kopciuchów na mokry muł i inne cuda to inna liga, taki jeden debil potrafi całą okolicę zatruć na dobre kilka h po jednym załadunku i tak codziennie przez całe swoje nieświadome życie. Polityka rządu to osobna sprawa. Mendy z tej wielomln dotacji ściągną sobie 8-23% VAT-u, a ustawa o OZE to jawne złodziejstwo, oddają 0,8 wytworzonej przez prosumenta energii, a ewentualne nadwyżki możesz sobie w słoiki powekować, bo nie zobaczysz za nie ani złotówki. Promujemy polski węgiel :lol:

ten twój kominek z teoretyczną sprawnością 71%, to zwykły kopciuch, takie sprzęty na zachodzie już są dawno zakazane. realna sprawność przy mocach pośrednich, a nie nominalnych wyjdzie w okolicach 50% i to przy ciepłej obudowie, lub DGCP, jednym słowem masakra, na ogrzanie pomieszczenia idzie 1/2 opału, reszta zużywana jest do eksterminacji rodziny, sąsiadów i przyrody. Piec gazowy to 105% rzeczywistej sprawności przy instalacji na niską temperaturę czynnika, np podłogówkę. Promujesz średniowieczne źródła ciepła za niemały pieniądz.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#51

Post autor: amrowek »

dale pisze:
21 lut 2018, 14:43
- trzymając się tematu spalania śmieci - zobaczyła czarny dym, czy ognisko z płonącymi oponami na podwórzu.
Co innego działania prewencyjne - np. kontrola radarowa w widocznym miejscu czy spacery po targowiskach.
Żeby moc powołać się na z art 308 kpk to trzeba mieć uzasadnione podejrzenie popełnienia czynu.. A nie że jak leci czarny dym , A co w przypadku smolistego węgla a takowy sie trafia? Paleniem opon to straż miejska może się zająć w związku z w/w ustawą. Żeby zmienił się sposób myslenia niektórych starych ludzi to muszą wymrzeć. Nie przekona się niektórych że fajczenie opon w piecu lub petów to nie jest dobry sposób.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#52

Post autor: Myszor »

Tak jest. U nas ostatnio była afera bo budowlancy jarali śmieci budowlane, plastiki, folie i takie tam i czarny dym walił.
Ludzie ponoć dzwonili do różńych służb ale każdy zwalał na drugiego.
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#53

Post autor: MISSE »

Dziś w radio podano komunikat o zwiększonej liczbie sprzedaży używanych opon w naszym kraju (najwięcej małych - takich bez cięcia do kominka, piecyka)

a swoją drogą mam piec-lodówkę z V....... taki wypust na rynek niemiecki i jestem bardzo zadowolony już 6Lat- choć kupując płakałem
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#54

Post autor: Pawelec »

MISSE pisze:
21 lut 2018, 18:34
Dziś w radio podano komunikat o zwiększonej liczbie sprzedaży używanych opon w naszym kraju
mam już zapas i to właśnie tych małych - duże mrozy idą :mrgreen:
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#55

Post autor: dale »

amrowek pisze:
21 lut 2018, 18:14
dale pisze:
21 lut 2018, 14:43
- trzymając się tematu spalania śmieci - zobaczyła czarny dym, czy ognisko z płonącymi oponami na podwórzu.
Co innego działania prewencyjne - np. kontrola radarowa w widocznym miejscu czy spacery po targowiskach.
Żeby moc powołać się na z art 308 kpk to trzeba mieć uzasadnione podejrzenie popełnienia czynu.. A nie że jak leci czarny dym , A co w przypadku smolistego węgla a takowy sie trafia? Paleniem opon to straż miejska może się zająć w związku z w/w ustawą. Żeby zmienił się sposób myslenia niektórych starych ludzi to muszą wymrzeć. Nie przekona się niektórych że fajczenie opon w piecu lub petów to nie jest dobry sposób.
Nie jestem specem od dymu, więc nie powiem jak czarny by musiał być. Ale poradzę, od serca, że jeśli policja działa w 308 to ona się wybroni przed zarzutem przekroczenia uprawnień. A to dlatego że ewolucja tam tez działa i samobójcy są usuwani z szeregów. To juz nie te czasy że "władza" mogła wszystko.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#56

Post autor: amrowek »

czasy nie te ale nikt za dymem nie będzie latał jak są poważniejsze sprawy, takimi rzeczami zajmuje się SM, to nie jest przestępstwo a wykroczenie wiec...
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
charlee
Posty: 15
Rejestracja: 03 lis 2015, 20:32
Gramofon: Adam GS-424

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#57

Post autor: charlee »

Hiper86 pisze:
20 lut 2018, 20:16
Cześć

Postanowiłem zapytać bo może ktoś siedzi w temacie, a ja totalnie zielony jestem.
Jestem w trakcie zakupu domu i potrzebuję wybrać piec gazowy, tylko totalnie nie wiem o co w tym chodzi? Czy może ktoś się tym zajmuje tudziez ma wiedzę na ten temat
Witam. "Siedzę w temacie" jak to określasz. Dwufunkcyjny jest dobry gdy łazienki i kuchnia są blisko miejsca montażu kotła, tak aby nie czekać zbyt długo na ciepłą wodę od chwili odkręcenia kranu. Jednofunkcyjny z zasobnikiem dobrze jest stosować gdy masz instalację ciepłej wody z przygotowaną cyrkulacją, gdy masz zasobnik z dwoma wężownicami to do jednej podłączasz kocioł a do drugiej inne źródło ciepła jak wspomniana pompa ciepła lub solary lub np. kominek z płaszczem wodnym. Ja mam solary płaskie i większość lata ciepłą wodę ze słońca. Komin przy kotle kondensacyjnym do 20kW nie musi być wyprowadzony nad dach, może przechodzić na zewnątrz przez ścianę pomieszczenia w którym jest zamontowany kocioł - jest to dopuszczone przez przepisy i dużo tańsze rozwiązanie ale dotyczy domów jednorodzinnych czy też bliźniaków.
ODPOWIEDZ