Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#31

Post autor: zbyszek1982 »

dale pisze:
21 lut 2018, 11:22
No jeszcze nie tak niedługo... Zwróć uwagę Zbyszku że uderzy taki zakaz głównie w elektorat partii rządzącej (polityka nie zamierzona), zbyt dużo domów korzysta z takiego ogrzewania - to po drugie, zaś po trzecie, kopalnie też gdzieś muszą sprzedawać węgiel. Równie istotne jest też "prawo zwyczajowe" - była by to zbyt duża ingerencja, poza tym, z tego co wiem, w żadnym państwie nie ma zakazu palenia w kominach...

W Krakowie już uchwalony całkowity zakaz palenia paliwami stałymi wchodzi w życie chyba za dwa lata. W całym województwie Małopolskim też już są ograniczenia w kwestii pieców. Można montować tylko piece 5. klasy do ogrzewania domów. Na kominki też przyjdzie czas.
Na Śląsku też juz są podobne regulacje. Tylko czekać na resztę kraju.

Z jednej strony szkoda, ale z drugiej strony, inaczej nie sprawisz, że ludzie przestaną walić śmieci do pieców.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#32

Post autor: dale »

Ale to i kominki są objęte tym zakazem? No i wracamy do poprzedniego systemu, kiedy to karano prewencyjnie...
Nie zdawałem sobie sprawy ze skali problemu. Zaś co do palenia śmieci - popiół łatwo zbadać, osady kominowe też. Dosolić karę solidną, obciążyć kosztami badania, a jak trzeba - wysłać do egzekucji komornika. Grzywnę można odpracować.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7593
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#33

Post autor: amrowek »

@dale
hm
ja o...
Załączniki
kot.jpg
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#34

Post autor: dale »

@amrowek
... ale zdajesz sobie sprawę że Kain zabił Abla za tłumaczenie dowcipów ... :) ?
Miej trochę wiary w inteligencję czytających :)

ps. też tak to odebrałem :)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#35

Post autor: Myszor »

To tak jeszcze o paleniu...

Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#36

Post autor: Wojtek »

Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#37

Post autor: zbyszek1982 »

dale pisze:
21 lut 2018, 13:11
Nie zdawałem sobie sprawy ze skali problemu.
W kominku się świetnie spalają butelki plastikowe. Jeżeli wyślisz, że ludzie palą w tym tylko sezonowaną metrówką bukową to niestety jesteś w błędzie.
dale pisze:
21 lut 2018, 13:11
Zaś co do palenia śmieci - popiół łatwo zbadać, osady kominowe też.
Najpierw trzeba ten popiół uzyskać, a zasadniczo nie masz żadnego obowiązku wpuszczać kogokolwiek do domu.
W Krakowie zaczęli wypuszczać drony z czujnikami, które badają skład dymu, ale to na razie pilotaż.

Niestety bez drastycznych kroków nie przestaniemy być krajem o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#38

Post autor: Myszor »

Dwa lata temu zakupiłem 2 metry drewna. Dalej mam z 1,5 metra...ładnie wygląda w drewutni przed chałupą 8-)
Wolałbym jakby sąsiedzi też takie lenie byli ale niestety .....jak wczoraj wieczorem w sypialni wywietrzyłem to potem czułem się jakbym przy kominku spał :lol:
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7593
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#39

Post autor: amrowek »

Myszor pisze:
21 lut 2018, 13:56
Dwa lata temu zakupiłem 2 metry drewna. Dalej mam z 1,5 metra...ładnie wygląda w drewutni przed chałupą 8-)
Wolałbym jakby sąsiedzi też takie lenie byli ale niestety .....jak wczoraj wieczorem w sypialni wywietrzyłem to potem czułem się jakbym przy kominku spał :lol:
raczej chyba kominie :mrgreen:
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#40

Post autor: dale »

Policja zawsze może na podst. art. 308 kpk wejść i sprawdzić. Nie wiem jak straż miejska. Ale takie osady utrzymują się długo. A plastik czy inna guma nie spala się bez śladu.

Myszorze - przykro słyszeć że potraktowano Ciebie, jak nie przymierzając, wędzonkę... Ale na pocieszenie powiem że mam palących sąsiadów - studentów. Powoli ich oduczam palenia, ale jeszcze stawiają opór.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7593
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#41

Post autor: amrowek »

dale pisze:
21 lut 2018, 14:07
Policja zawsze może na podst. art. 308 kpk wejść i sprawdzić. Nie wiem jak straż miejska. Ale takie osady utrzymują się długo. A plastik czy inna guma nie spala się bez śladu.

Myszorze - przykro słyszeć że potraktowano Ciebie, jak nie przymierzając, wędzonkę... Ale na pocieszenie powiem że mam palących sąsiadów - studentów. Powoli ich oduczam palenia, ale jeszcze stawiają opór.
zakaz jest wędzenia dymem , teraz się maże pędzlem i jakoś tam substancja robiącą za.....

a z jakiego powodu na podstawie 308 KPK? Art.308 KPK umożliwia wykonanie czynności bez nakazu sadu lub prokuratora w trakcie czynności niecierpiących zwłoki,
A po za tym to to jeśli chodzi o palenie czym popadnie to ustawa o odpadach
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#42

Post autor: dale »

Art. 308 umożliwia podjęcie niezbędnych czynności, niezwłocznie, w zakresie zabezpieczenia np. dowodów. Co w wypadku podejrzenia spalania śmieci jest jak najbardziej uzasadnione. Z tym że, pamiętać należy iż policja czy inne służby, działając w tym trybie zobowiązane są przedstawić protokoły z powyższych czynności do zatwierdzenia prokuratorowi. Który bada, między innymi, zasadność jak i sposób przeprowadzenia podjętych działań. Takie wejście było by - tak myślę - przeszukaniem.
Dodatkowo, policja, jak każdy urzędnik, jest "leniwa" - jeśli nie ma ewidentnych przesłanek, których nie może pominąć bądź inaczej zinterpretować (szeroko rozumiane domniemanie niewinności), nie nadużywa tego trybu postępowania - w sytuacjach codziennych. Co innego, jak by - trzymając się tematu spalania śmieci - zobaczyła czarny dym, czy ognisko z płonącymi oponami na podwórzu.
Co innego działania prewencyjne - np. kontrola radarowa w widocznym miejscu czy spacery po targowiskach.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3204
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#43

Post autor: Pawelec »

Ja nie wyobrażam sobie domu bez kominka. Nie jest to niestety tanie. Dobry kominek (sam wkład to 6-10 kz i więcej) im lepsza konstrukcja tym wydajność cieplna lepsza i z dobrze wysuszonego drewna minimalna ilość popiołu (spalanie prawie do zera). Szyba oczywiście gilotyna by kominek służył jako otwarte palenisko. Dodatkowa zaleta, że żadziej ją trzeba czyścić. Efekt jedyny i powtarzalny jedynie w naturze. Może robić za ognisko "domowe" przy pełnym otwarciu jak i ogrzewać przy zamkniętej szybie (najczęściej w nocy). Ja w roku spalam ok 10 m3 drewna ale to za przyczyną otwartego paleniska bo wtedy zużycie jest min 4 krotnie większe. Należy dobrze przemyśleć i nie żałować na wstępie bo późniejsze przeróbki kosztują dużo więcej. Namawiam ale tak jak wcześniej pisałem wariant podnoszonej szyby bo przez zamknięte okienko to ofekt wizualny, zapachowy i soniczny taki jak lizanie lodów przez szybę witryny sklepowej :(
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
baksiu
Posty: 223
Rejestracja: 26 lis 2017, 17:50
Gramofon: SL-1200mk2
Lokalizacja: Żywiec

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#44

Post autor: baksiu »

kominki też syfią! A przez tych co dla swojego widzimisię spalają 4xtyle dla przyjemności, lub wrzucają do kominka śmieci lub mokre drewno-mamy w Żywcu i większej części Polski wędzarnię. Też ma kominek i piec na ekogroszek 5klasy/gazu u nas nie ma/ i ten piec spala praktycznie bezdymnie, a kominek syfi, w dodatku piec ma rzeczywista sprawność w ok. 80%, a kominek ma taką, ale teoretycznie. Kominek w porównania do dobrej klasy kotła na drewno lub do pieca zgazowującego, to takie ognisko zamknięte w blaszanej skrzynce, prehistoria. Oby moda na kominki szybko przeszła, bo nawet wymiany kotłów nie pomogą w walce ze smogiem! Kto ma możliwość powinien się podpiąć się do gazu, kto nie ma powinien zamontować pompę ciepła, inaczej nigdy nie rozwiążemy sprawy. Właśnie jesteśmy na etapie załatwiania dotacji na fotowoltaikę i pompę ciepła, to ma przyszłość.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocioł gazowy, piec do ogrzewania domu i wody

#45

Post autor: Myszor »

Pawelec pisze:
21 lut 2018, 15:15
Ja nie wyobrażam sobie domu bez kominka. Nie jest to niestety tanie. Dobry kominek (sam wkład to 6-10 kz i więcej) im lepsza konstrukcja tym wydajność cieplna lepsza i z dobrze wysuszonego drewna minimalna ilość popiołu (spalanie prawie do zera). Szyba oczywiście gilotyna by kominek służył jako otwarte palenisko. Dodatkowa zaleta, że żadziej ją trzeba czyścić. Efekt jedyny i powtarzalny jedynie w naturze. Może robić za ognisko "domowe" przy pełnym otwarciu jak i ogrzewać przy zamkniętej szybie (najczęściej w nocy). Ja w roku spalam ok 10 m3 drewna ale to za przyczyną otwartego paleniska bo wtedy zużycie jest min 4 krotnie większe. Należy dobrze przemyśleć i nie żałować na wstępie bo późniejsze przeróbki kosztują dużo więcej. Namawiam ale tak jak wcześniej pisałem wariant podnoszonej szyby bo przez zamknięte okienko to ofekt wizualny, zapachowy i soniczny taki jak lizanie lodów przez szybę witryny sklepowej :(
Pawelec ty masz olbrzymi dom i ogrod wiec u ciebie i kominek i wędzarnia się zmieści i miejsca na kort tenisowy zostanie. W malym blizniaku zamiast kominka mozna za to szafke audio wstawic albo szafe na plyty.
ODPOWIEDZ