Sensowność zabawy winylami

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Sensowność zabawy winylami

#166

Post autor: darkman »

Już się zgubiłem całkiem, to jest temat o winylach czy o regulacji i ochronie słuchu? :)
Pora chyba jakoś uporządkować tę farsę bez urazy jakoś specjalnie. Czyli przeniesienie do własciwego miejsc - inne, a zapewne najlepiej by mu było w poza temtycznych - off topic.
To chyba jedyny temat na forum z przywilejem takiej aż tolerancji.

Przypomnę tylko - lokalizacja tematu obecnie to:
Sprzęt -> Ogólne
Czyż nie dobija się koni?
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Sensowność zabawy winylami

#167

Post autor: MMarek »

darkman pisze:
07 sty 2018, 10:16
Już się zgubiłem całkiem,
Nie tylko TY Darku.....

Ja w ogóle omijam ten temat szerokim łukiem - ale zauważyłem, że coś skrobnąłeś i z ciekawości wszedłem....
darkman pisze:
07 sty 2018, 10:16
a zapewne najlepiej by mu było w poza temtycznych - off topic
o właśnie :clap:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41523
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sensowność zabawy winylami

#168

Post autor: Wojtek »

To prawda. Temat niby filozoficzny, niby techniczny, niby o płytach, niby o sprzęcie... trafia do off-topic bo nie da się go obecnie skategoryzować ;)

Kusi by przenazwać go na "Boje baksia albo jak rozpętałem drugą wojnę nośnikową" :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3981
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Sensowność zabawy winylami

#169

Post autor: SimonTemplar »

Wojtek pisze:
07 sty 2018, 20:02
Kusi by przenazwać go na "Boje baksia albo jak rozpętałem drugą wojnę nośnikową" :morda:
:clap: TO LUBIĘ :clap: ...... :morda:
baksiu
Posty: 223
Rejestracja: 26 lis 2017, 17:50
Gramofon: SL-1200mk2
Lokalizacja: Żywiec

Re: Sensowność zabawy winylami

#170

Post autor: baksiu »

...tak minął rok i trochę sprzętu pozmieniałem, aktualnie to dzielony Rotel RC/RB-1070 i głośniki Audio Physic Tempo 6, kabelki Fadel Stream. Nareszcie jestem kontent z brzmienia niektórych LP, w obecnej sytuacji niestety muszę przyznać, że LP wygrywają z CD odtwarzanymi na Rotel RCD-1072, co skłania mnie do poszukiwać lepszego CD-ka...a dla przypomnienia gram na Technics SL-1200, Shure V15mkIII z igłą Jico eliptyk. Pomijając kwestie wygody, bo płyty trzeba by co chwilę myć, by uniknąć trzasków, kwestię cen starych, dobrych wydań LP i kwestię miernej jakości brzmienia nowych tłoczeń winylowych- stwierdzam sensowność zabawy winylami, zwłaszcza, jeśli posiadamy ich sporą kolekcję na starcie:), dodam tylko, że w porównaniu bierze udział sprzęt z 2-ch mocno różnych półek cenowych. Wartość CD- okolice 1500zł, wartość gramofonu- okolice 3000zl, to tak na obronę płyt CD, jeszcze kwestia ceny nośnika: LP z epoki, stan BDB okolice 200zł, CD nieremasterowane, z epoki za 20zł- pewnie wydanie Japan w cenie >150zł byłoby lepsze...ale nie mam, bo cebula nie pozwala...wiadomo ;)

Przewaga brzmieniowa LP objawia się zwłaszcza w zakresie tonów wysokich, tutaj wybrzmienia talerzy i przeszkadzjki mają należyty blask, dźwięk zyskuje na przestrzenności, odczuwalna dynamika też wydaje się lepsza..

...takie moje przemyślenia.

pozdrówka, wszystkiego dobrego w 2019 roku dla Was chłopaki i dziewczęta!
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Re: Sensowność zabawy winylami

#171

Post autor: arturxyz »

......a już myśleliśmy że się obraziłeś...... albo nas nie lubisz..... :mrgreen: :D
WITAMY z powrotem syna marnotrawnego..... :clap:
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Sensowność zabawy winylami

#172

Post autor: amrowek »

No no kto by pomyslał :D
wg mnie cena nie gra( no może nie do końca :D )

co do vinyli jednak inaczej niż CD. Żeby zobaczyć różnicę i wiedzieć co do ciebie piszą i co się samemu czasami pisze warto się pomęczyć naleśnikami :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
baksiu
Posty: 223
Rejestracja: 26 lis 2017, 17:50
Gramofon: SL-1200mk2
Lokalizacja: Żywiec

Re: Sensowność zabawy winylami

#173

Post autor: baksiu »

trochę mnie wciągnął sprzęt, a najbardziej muzyka i tak w ciągu roku zebrałem dyskografię Budgie/aktualna faza/, Black Sabbath/w tamtym miesiącu mnie siekło/, TSA/to chyba z powodu pogody ta nostalgia/, Stivie Ray Vaughan & Double Trouble/co chwile mi nawraca, jak opryszczka/, ACDC/to w lecie dopada najmocniej, kiedy słońce świeci, aż chce się żyć/, Dire Straits/do nich zawsze warto wrócić, kiedy nerwy nadszarpnięte/. Trochę posłuchałem sprzętów- kontrukcji Audio Physic, wzmacniaczy lampowych, m.inn. Manley i już wiem czego chcę. Jak kupię jakiś wzmacniacz bez pre phono, to chyba będzie się trzeba bliżej przyjrzeć Nudzie...

no i ja się raczej nie obrażam Zakapiory, bo złość piękności szkodzi

możecie mi ew. podrzucić pomysł jakiegoś dobrze grającego CD do 4kzł i wzmaka do 6kzł, mile widziane z jednej firmy, co by pilotów jak psów nie było... na razie interesuję się Krellem z serii KAV, ale nigdzie blisko nie ma, żeby posłuchać. Ciekawa opcja na wzmak z ebaya, jednak znowu w PL praktycznie brak użytkowników...bo cena...W Rotelach to chyba max na co tą firmę stać, no może poza leciwą serią MICHI:
https://www.ebay.pl/itm/283337421094?ul_noapp=true
a tu CD z kręgu moich zainteresowań, tylko jego sprzedawca to prawdopodobnie palant- sądząc po tym, jak mi odpisał na maila...
https://allegro.pl/oferta/krell-kav-250 ... 7787581908
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Sensowność zabawy winylami

#174

Post autor: amrowek »

baksiu
https://allegro.pl/oferta/akai-cd-79-7771989351
fakt nie 93 ale podobny

może kiedyś uda ci się AKAI CD1100 z lampami w dac-u :D
i nie 4 K
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
baksiu
Posty: 223
Rejestracja: 26 lis 2017, 17:50
Gramofon: SL-1200mk2
Lokalizacja: Żywiec

Re: Sensowność zabawy winylami

#175

Post autor: baksiu »

dalej się chyba nie da...Elbląg, choć pasował by do mojego magnetofonu GX-95...nie wiem czy jestem gotowy na taki vintage. Czy faktycznie te modele są takie nieosiągalne, jak pisze sprzedawca?
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Sensowność zabawy winylami

#176

Post autor: amrowek »

hm czy nie osiągalne to raczej wątpie co jakiś czas sę pojawiają w ofercie sprzedaży . kwestia stanu tylko.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
baksiu
Posty: 223
Rejestracja: 26 lis 2017, 17:50
Gramofon: SL-1200mk2
Lokalizacja: Żywiec

Re: Sensowność zabawy winylami

#177

Post autor: baksiu »

amrowek- coś dużo maż tych CD w stopce, który naj? Posłuchać się nie wybiorę, bo też daleko...
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Sensowność zabawy winylami

#178

Post autor: amrowek »

hm baksiu trudno mi wybrac i dlatego tyle :D
ale jak juz to Dual /rotel 5150/855
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
baksiu
Posty: 223
Rejestracja: 26 lis 2017, 17:50
Gramofon: SL-1200mk2
Lokalizacja: Żywiec

Re: Sensowność zabawy winylami

#179

Post autor: baksiu »

i ten rotel za 200zł tak miażdży? kurde, to sprzedam swojego i kupie sobie 5szt :) na razie na alledrogo nie ma, ale jak by się pojawił, to mogę zaryzykować wydatek ;)
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Sensowność zabawy winylami

#180

Post autor: wojtekf »

The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
ODPOWIEDZ