Zdjęcie dnia

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zdjęcie dnia

#3331

Post autor: Wojtek »

Szelak pisze:
23 maja 2024, 17:39
Nic dodać nic ująć.
Argumentacja godna przedszkolaka, bo jakby brakuje dowodów na "zatoczenie koła".

Chcemy pogadać o Koperniku i co o jego teorii myśleli kapłani katoliccy? :morda:
Myślę że nie warto. QED.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1662
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zdjęcie dnia

#3332

Post autor: Szelak »

Ty też nie masz dowodów. Żadnych.

https://www.youtube.com/watch?v=mAUYkwFKdak&t=2s
Ostatnio zmieniony 23 maja 2024, 18:30 przez Szelak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3957
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Zdjęcie dnia

#3333

Post autor: kinky »

:lol:

To cytat z profilu Polskie Drogi - znany szur, antyszczep, wielbiciel spiskowych teorii, czipów Gejtsa itp.
Źródłem jego wiedzy historycznej o Egipcie jest film Kawalerowicza.
Nie ma żadnych dowodów historycznych, że kapłani egipscy potrafili przewidzieć zaćmienia pomimo niezaprzeczalnej wiedzy astronomicznej a tym bardziej używać go do manipulowania nastrojami społecznymi. A ten szur twierdzi, że robili to nagminnie :lol:
Tak na marginesie w powieści jest sporo błędów historycznych, ale to powieść, fikcja literacka. Używanie jej przez "poważnych" ludzi do wyciągania wniosków o współczesnej nauce jest żałosne.

Nie mamy stuprocentowej pewności, czy egipscy kapłani potrafili przewidywać zaćmienia Słońca. Mogli znać prawidłowość, dzięki której mogli cyklicznie obserwować tego typu zjawiska.
Kapłani egipscy z całą pewnością śledzili zaćmienia całkowite i tym samym mieli możność dostrzeżenia korony słonecznej wokół ciemnej tarczy Księżyca - pisze Jerzy Kreiner, astronom.


Astronom = naukowiec = kłamie za czyjeś pieniądze. Na stos!

Miliony dolarów zainwestowane przez koncerny "tradycyjnych paliw kopalnych" w zaprzeczanie zmianom klimatu przynoszą efekty jak widać. Również ruska dezinformacja, bo przecież ruskie tylko ropą, gazem i węglem stoją. Nie wspominając już o szejkach, którzy mają nieograniczone środnik na sianie dezinformacji, a ropa i gaz są ich jedynym źródłem dochodu. Ale oczywiście kłamią i opłacani przez Gejtsa są tylko naukowcy, których badania dowodzą czegoś innego. Denialiści klimatyczni robią to za free ;)
Jozi pisze:
23 maja 2024, 14:04
Po mojemu naukowcy to chu chu wiedzą .
W zależności od sytuacji dopasowują narrację i rżną wielce oświeconych.
Patrząc na otaczającą nas cywilizację techniczną opartą na odkryciach naukowych to dość śmiała teza :P
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zdjęcie dnia

#3334

Post autor: Wojtek »

Szelak pisze:
23 maja 2024, 18:24
Ty też nie masz dowodów. Żadnych.
Podałem artykuł ze stron NASA. Nie czuję się kompetentny by z nimi polemizować, ani z materiałami źródłowymi które podają.
kinky pisze:
23 maja 2024, 18:29
To cytat z profilu Polskie Drogi - znany szur, antyszczep, wielbiciel spiskowych teorii, czipów Gejtsa itp.
OK, wszystko jasne.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1662
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zdjęcie dnia

#3335

Post autor: Szelak »

;)
Awatar użytkownika
pedro9
Posty: 168
Rejestracja: 07 mar 2018, 11:14

Re: Zdjęcie dnia

#3336

Post autor: pedro9 »

Gdy rozum śpi...
Francisco_José_de_Goya-The_sleep_of_reason_produces_monsters.jpg
Piotr
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 361
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Zdjęcie dnia

#3337

Post autor: Ukaniu »

kinky pisze:
23 maja 2024, 18:29

Miliony dolarów zainwestowane przez koncerny "tradycyjnych paliw kopalnych" w zaprzeczanie zmianom klimatu przynoszą efekty jak widać. Również ruska dezinformacja, bo przecież ruskie tylko ropą, gazem i węglem stoją. Nie wspominając już o szejkach, którzy mają nieograniczone środnik na sianie dezinformacji, a ropa i gaz są ich jedynym źródłem dochodu. Ale oczywiście kłamią i opłacani przez Gejtsa są tylko naukowcy, których badania dowodzą czegoś innego. Denialiści klimatyczni robią to za free ;)
To nie jest interes jednostronny ale są dwa. Jeśli szczerze wierzy się w dobre intencje i ufa jednej ze stron to jest się towarem do wydojenia w imię cudzych interesów.
Prawdziwa nauka z logicznymi następstwami to matematyka i fizyka klasyczna. Reszta nauki to próba opisu tego co się widzi na chłopski rozum sprawdzając czy się zgadza. Trochę jak w religii - w coś się wierzy a w coś nie. Nawet współczesna relatywistyczna fizyka zapętlona w rozbijaniu cząstek. Znany jest efekt motyla i nim jest obciążona klimatologia. Stąd będzie dwie opinie, dwóch ekspertów, dwie wykluczające się.
Wojtek pisze:
23 maja 2024, 15:21
Ukaniu pisze:
23 maja 2024, 14:37
Za 300, może 500 lat Ci odpowiem
A da się uzyskać jakąś mądrzejszą odpowiedź niż wymijającą?
Moim zdaniem się nie da. Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Zbyt skomplikowany system i efekt jest znany w chwili kiedy następuje. Nie wiemy kiedy Yellowstone i czy w ogóle wybuchnie, nie umiemy przewidywać trzęsień ziemi, próbujemy ale życie to szybko weryfikuje i nie da się gadać bzdur. Też nie wiemy co dokładnie jest jej w środku ziemi ale o klimacie wiemy wszystko... Jeśli ktoś tak twierdzi i zaczyna wpływać na moje życie obciążając mnie kosztami których nie ponoszą inne dużo ludniejsze części świata to zapala mi się lampka ostrzegawcza, że to może choć w intencji pozytywna próba skoku na kasę albo zmiany porządku. A jeśli Yellowstone wybuchnie albo jakiś inny uśpiony gigantyczny podmorski wulkan to ta cała nauka będzie do kitu, a Yellowstone wybuchnie - tak twierdzą naukowcy :]
A gdyby tak policzyć o ile % CO2 zwiększył by się jego udział w atmosferze gdyby np. dziś spalić całe dotychczasowe wydobycie ropy? :shifty:
Jaki procent emisji CO2 jest w źródłach naturalnych?
A co do NASA to Amerykanie się nigdy nie mylą i nie wykorzystują swoich możliwości w swoich interesach, informacyjnych również no i zawsze jak już strzelają to w słusznej sprawie. A na prowincji palą śmieci w beczkach i produkują dioksyny bo im wolno i to dobrze.
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3957
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Zdjęcie dnia

#3338

Post autor: kinky »

Ukaniu pisze:
23 maja 2024, 21:14
Reszta nauki to próba opisu
Parafrazując Fukuyamę - to nie jest jeszcze koniec historii nauki. Zgoda, wciąż przed nami nowe odkrycia, potwierdzanie lub obalanie teorii w miarę rozwoju nauki, technologii, poszerzania i udoskonalania metod obserwacji otaczającego nas świata.
Jeśli więc zakładamy, że w 100% nie możemy potwierdzić wpływu człowieka na zmianę klimatu to nie możemy też w 100% zaprzeczyć i być pewnym, że takiego wpływu i zmian klimatu nie ma.
Według dostępnej mi wiedzy skłaniam się ku twierdzeniu, że ta teoria może okazać się prawdziwa. Ot i tyle z mojej strony :)
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4018
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Zdjęcie dnia

#3339

Post autor: chudy_b »

Jedno jest pewne. Paliwa kopalne które tworzyły się przez miliony lat, spalamy w 100-150 lat. Biorąc pod uwagę proporcje czasu, mamy do czynienia z ogromnym wybuchem kopalin. A wybuch zawsze niszczy :think:
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2434
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Zdjęcie dnia

#3340

Post autor: dale »

Unia Europejska produkuje ok. 8 % całego światowego CO2. Chiny, w tym samym czasie produkują 30%. W Europie, najwięcej CO2 produkują Niemcy (Polska na 3 miejscu - wg. danych na 2016r.).
Zielony ład i inne projekty mające doprowadzić do zmniejszenia emisyjności na terenie UE skutkują znacznym podniesieniem kosztów produkcji dóbr. W konsekwencji ich mniejszą konkurencyjnością na rynkach światowych. Przynajmniej w Polsce - nie znam dokładnie mechanizmów ochronnych w Niemczech i Francji.
Co ciekawe, spotkałem się z tezą że warzywa i owoce sprowadzone do Polski, np. z Hiszpanii, są tańsze od rodzimych. W kontekście powyższego, proponuję poszukać w internecie i samodzielnie poczytać o zmianach klimatu i zaśmieceniu Almerii.
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 521
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Zdjęcie dnia

#3341

Post autor: Frey »

Panie Administratorze kolejny temat do posprzątania. Ogarnij to zanim wszystkie trolle wypełzną z jaskiń.
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B + moOde audio || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2057
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Zdjęcie dnia

#3342

Post autor: MaciejT »

Wojtek, nożyczki się stępiły?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zdjęcie dnia

#3343

Post autor: Wojtek »

Temat klimatyczny chyba się zakończył, a posty Covidowe poprzenosiłem - uznaję za posprzątane.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 361
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Zdjęcie dnia

#3344

Post autor: Ukaniu »

Wojtek pisze:
24 maja 2024, 23:31
Temat klimatyczny chyba się zakończył,
Już nie będę więcej, przysięgam! tylko wrzucę jeszcze jeden obrazek, ściśle związany z ostrą walką UE z ociepleniem klimatu którą związano z CO2.
Global-Carbon-Budget-2022-PIC-2.png
Jak się zsumuje tych innych i Chiny to ja myślę, że powinniśmy jeszcze bardziej zacisnąć pasa, obciążyć się kosztami i rozpocząć jakąś kampanię promocji samobójstw czy coś.
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3831
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Zdjęcie dnia

#3345

Post autor: Obywatel »

Ja w ogóle nie rozumiem o co chodzi z tym demonizowaniem dwutlenku węgla. Chyba po prostu komuniści muszą zawsze mieć jakiegoś wroga wewnętrznego i aktualnie tę rolę pełni CO2.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ODPOWIEDZ