Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 2932
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polityka

Post autor: Tarkus »

Squonk_94 pisze:
24 lis 2022, 13:34
nawet nie mam już pojęcia co chcesz przekazać.
Z całym szacunkiem, ale to Ty rozmywasz całą dyskusję, próbując wszystko relatywizować. Pływanie w rozmytych pojęciach umożliwia jedynie bełkot, udaremniając jakąkolwiek konkretną rozmowę. Notabene, czyli zauważ dobrze, temat homoseksualizmu też podniosłeś, zdaje się, Ty (na pewno nie ja), choć dyskutowaliśmy o czymś innym.
Definicje formułują ludzie. Ale definicje, podobnie jak teorie naukowe, służą porządkowaniu naszej wiedzy o świecie. Wiedza ta zmienia się wraz z rozwojem nauki, a więc zmieniają się też teorie, niekiedy i definicje. Naukowy obraz świata, choć nie jest idealnym odbiciem stanu faktycznego, do prawdziwości dąży. Teorie podlegają falsyfikacji. Dostosowywanie obrazu świata do czyichś zachciewajek (np. ideologicznych) nie jest nauką, lecz "naukowym" przekrętem.
Kultura może opierać się na definicjach, i zwykle mniej lub bardziej opiera się na nich, ale nie ona formułuje definicje, bo nie jest nauką. Chyba że mówimy o teorii kultury, bo ta nauką jest i definicje formułuje.
Rzeczywistość - niestety czy stety, to bez znaczenia - jest prostacka i toporna. To jest tym, tamto jest tamtym. Np. biologia zna dokładnie 2 płci, choćbyśmy ją na kolanach błagali, żeby było ich więcej lub mniej. Człowiekiem biologicznie też albo się jest, albo się nie jest. I jeśli przyjmujemy, że życie człowieka należy chronić, ma to swoje konsekwencje etyczne.
Ciało też albo nas określa albo nie - i nie rozumiem, jaki widzisz możliwy stan pośredni. Nie twierdzę przecież, że jeśli ciało nas określa, to określa nas wyłącznie ono. Choć i taki pogląd oczywiście jest możliwy - dla osoby wyznającej klasyczny ateizm.
Napisałem, że w każdym kupy się trzymającym systemie etycznym (etyki indywidualne bywają niespójne i dlatego systemami etycznymi nie są) z tego, co uważamy za prawdziwe (zauważ: nie napisałem "z tego, co jest z całą pewnością prawdziwe"), wyprowadzamy to, co uważamy za dobre. Sam ciągle to potwierdzasz, opierając swoje przekonania moralne na swoim światopoglądzie. Niemniej zaatakowałeś moją tezę, wywodząc, że spójnej etyki nie ma, zasad wnioskowania też nie, jest tylko jedna wielka papka pojęciowa. Ale właśnie taki pogląd jest irracjonalny, bowiem logika jest dowodliwa. Formułowanie takich tez jak Twoje jest też faktycznie ucieczką od jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji na racjonalne argumenty. Jeśli bowiem negujemy racjonalizm, możemy sobie sobie gadać, co nam ślina na język przyniesie, i nic z niczego nie będzie wynikać.

Wróćmy do meritum.
Zauważyłem, że osoby o poglądach proaborcyjnych uciekają jak mogą od dyskusji o tym, czy mamy do czynienia z człowiekiem, czy nie, a jeśli tak lub nie, to dlaczego. Możliwe, że dzieje się tak, bowiem ustalenie tego sprowadziłoby dyskusję na ziemię, kończąc bujanie w błogiej nieokreśloności. Ale mogę się mylić, być może motywy są inne.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 3644
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

Post autor: chudy_b »

Nie lubię dyskusji światopoglądowych, ale...
Tarkus pisze:
24 lis 2022, 14:56
osoby o poglądach proaborcyjnych
Takie określenie jest z gruntu błędne, bo sugeruje że taka osoba jest zwolennikiem aborcji. Tymczasem ja nie znam osoby, która by uważała aborcję za świetną sprawę. Aborcja to zło. Z różnych powodów. Każdy tak uważa. Nikt nie robi tego dla przyjemności. Ale życie pisze czasem tak przedziwne i okrutne scenariusze, że wg mnie, aborcja musi być prawnie dopuszczalna w pełnym zakresie. Jedynie kobieta i ewentualnie jej partner mają tu coś do gadania. Wszystkie konsekwencje negatywne i pozytywne biorą na siebie. Państwo powinno zapewnić pełną informację o alternatywach i wsparcie psychologiczne, tak by decyzja była podjęta świadomie, w pełnej wiedzy. Niestety nie wszystko da się zapisać na kartkach kodeksu karnego.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 1355
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityka

Post autor: dale »

chudy_b pisze:
24 lis 2022, 14:18
I to chyba jest jeden z największych grzechów PISu. Nie wiem, czy chodzi o zatrudnianie własnych, na pewno muszą być głupsi od prezesa, albo przynajmniej skutecznie takich udawać.
Wiesz, to chodzi o to że oni mają jakąś wizję tego co chcą osiągnąć - oczywiście w dupie mają takie rzeczy jak cele statutowe czy przeznaczenie instytucji, nie, im chodzi o poparcie jakieś linii, uzyskanie jakiegoś efektu materialnego itp, a do tego potrzebują niemyślących, biernych wykonawców swoich decyzji. Dodatkowo, nikt nie może się sprzeciwić, co z tego że instytucja nie działa, jak swoi są obsadzeni na stanowiskach i dostają podwyżki kilka razy do roku ? Bierni, mierni, ale wierni.
chudy_b pisze:
24 lis 2022, 14:18
Gdyby jeszcze z dało się pogadać bezpośrednio z prezesem, to może by to było jakies rozwiązanie.
Chyba żartujesz... po pierwsze, on jest oderwany całkowicie od rzeczywistości, żyje we własnym świecie, a każdego, kto stara się mu przekazać realny obraz, traktuje jako wroga i niszczy. A najśmieszniejsze jest w tym, że ci żałośni idioci, wykonujący jego polecenia, jak przyjdzie czas rozliczeń, poniosą pełne konsekwencje... bo prezes przecież nie ma żadnej władzy realnej... przecież szeregowy poseł nie może decydować za premiera czy prezydenta... :) Ot, to jest cwaniak
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 2932
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polityka

Post autor: Tarkus »

chudy_b pisze:
24 lis 2022, 15:09
Takie określenie jest z gruntu błędne, bo sugeruje że taka osoba jest zwolennikiem aborcji. Tymczasem ja nie znam osoby, która by uważała aborcję za świetną sprawę. Aborcja to zło. Z różnych powodów. Każdy tak uważa.
No to poczytaj sobie hasełka tzw. Aborcyjnego Dream Team - "Aborcja jest OK", "Każdy powód do aborcji jest dobry" - poszukaj ich zdjęć w karnawałowych strojach. To bodajże oni (chociaż, zaznaczam, tego nie jestem pewien) chwalili się w necie pomocą w dokonaniu pigułkowej aborcji w ósmym czy dziewiątym miesiącu ciąży (czyli przyłożeniem ręki do przyspieszenia porodu w celu dzieciobójstwa). Na skrajnej lewicy niemało jest osób i grup uważających aborcję nie za mniejsze zło, tylko za większe dobro.
chudy_b pisze:
24 lis 2022, 15:09
Ale życie pisze czasem tak przedziwne i okrutne scenariusze, że wg mnie, aborcja musi być prawnie dopuszczalna w pełnym zakresie. Jedynie kobieta i ewentualnie jej partner mają tu coś do gadania.
Ciągle unikasz odpowiedzi na pytanie: czy to człowiek, czy nie. A do tego może zależeć, czy ktokolwiek ma cokolwiek do gadania.
chudy_b pisze:
24 lis 2022, 15:09
Państwo powinno zapewnić pełną informację o alternatywach
Nie wiem czy wiesz, ale niedawno w USA była seria ataków (także fizycznych) ze strony organizacji nazywających siebie "Pro Choice" na ośrodki pomocy kobietom w ciąży i samotnym matkom. Czyli chodzi im właśnie o to, żeby wyboru czy alternatywy nie było.

W dyskusji o aborcji zapomina się często o tym, że jest to również biznes. I dlatego są grupy zainteresowane tym, żeby aborcji było jak najwięcej. Bo dla nich każda aborcja to pieniądze. Nieważne czy z kieszeni prywatnej, czy z państwowej refundacji - pieniądze to pieniądze. I nie wykluczam, że takie grupy interesu mogą być jednymi ze sponsorów owych organizacji, niestety zachowujących się coraz bardziej agresywnie wobec swoich oponentów. Ot, lewicowa "tolerancja"...
Ostatnio zmieniony 24 lis 2022, 15:42 przez Tarkus, łącznie zmieniany 1 raz.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Squonk_94
Posty: 165
Rejestracja: 17 paź 2022, 12:33

Re: Polityka

Post autor: Squonk_94 »

Tarkus pisze:
24 lis 2022, 14:56
Np. biologia zna dokładnie 2 płci, choćbyśmy ją na kolanach błagali, żeby było ich więcej lub mniej.
Tylko to o niczym nie znaczy. Nie wyklucza to spektrum różnorodności... Taki argument inwalida żeby poprzeć swoją tezę o braku związków homoseksualnych.
Tarkus pisze:
24 lis 2022, 14:56
Niemniej zaatakowałeś moją tezę, wywodząc, że spójnej etyki nie ma, zasad wnioskowania też nie, jest tylko jedna wielka papka pojęciowa.
Bo nie ma. Jeśli patrzeć na to obiektywnie to chyba najbliżej do stanu faktycznego, poglądom przytoczonego przez Ciebie Petera Seignera. A i to nadal daleko. Jak już napisałem praktycznie w każdym światopoglądzie są luki. Nie wskazałeś przykładu gdzie niby tych luk nie ma.

Do meritum - niezbyt mnie interesuje czy mamy do czynienia z człowiekiem czy nie. Myślę że rodziców w takiej sytuacji też niezbyt interesuje Twoja definicja. Interesuje ich to z czym się mierzą i nikt nie powinien mieć możliwości podejmowania decyzji za nich.
Na potencjalny problem ze zbyt lekkim podejściem do tematu odpowiedzią powinna być odpowiednia edukacja. Ale przy tej ekipie rządzącej i próbie wprowadzenia przymusowych lekcji religii chyba nie ma to sensu.

Przy okazji śmieszne jest że próbując wcisnąć swoją ideologię wszystkim nie przygotują się do tego sensownie - do tej pory pamiętam jak na lekcji religii ksiądz potrafił palnąć twierdzenie typu "na świecie co roku ginie kilka miliardów dzieci z powodu aborcji".
Amplituner - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe
DAC - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe aktywne
Telefon - Referencyjny kabel - Słuchawki
Awatar użytkownika
Squonk_94
Posty: 165
Rejestracja: 17 paź 2022, 12:33

Re: Polityka

Post autor: Squonk_94 »

Tarkus pisze:
24 lis 2022, 15:39
W dyskusji o aborcji zapomina się często o tym, że jest to również biznes. I dlatego są grupy zainteresowane tym, żeby aborcji było jak najwięcej.
Z drugiej strony jest kler dla którego chrzciny to biznes :morda:
Amplituner - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe
DAC - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe aktywne
Telefon - Referencyjny kabel - Słuchawki
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 3644
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

Post autor: chudy_b »

dale pisze:
24 lis 2022, 15:20
Chyba żartujesz...
No niestety nie. Nie da się podejmować decyzji w gronie międzynarodowych partnerów (lub wrogów) przez pośredników. Jak pukasz do sąsiada żeby pożyczyć stówę a otwiera Ci 10-letni syn, to pytasz czy jest ojciec. No bo o czym z bajtlem rozmawiać. No i właśnie jak takich nicniemogę bajtli traktują naszego prezydenta i premiera w świecie. Nie dziwię się.
Tarkus pisze:
24 lis 2022, 15:39
No to poczytaj sobie hasełka tzw. Aborcyjnego Dream Team - "Aborcja jest OK", "Każdy powód do aborcji jest dobry"
Przytaczasz jako dowód swoich tez bzdury jakiś radykalnych krzykaczy. To margines. Zawsze i w każdym temacie tacy się znajdą, co nie znaczy że reprezentują kogokolwiek oprócz siebie.
Tarkus pisze:
24 lis 2022, 15:39
Ciągle unikasz odpowiedzi na pytanie: czy to człowiek, czy nie.
Nie ciągle, bo pierwszy raz w tej kwestii wyraziłem swoje zdanie. Ale nie dam Ci odpowiedzi na to pytanie. To po prostu moja sprawa. Nie ma szans żebym Cię przekonał, zresztą absolutnie tego nie chcę. Masz prawo uważać co chcesz.
Tarkus pisze:
24 lis 2022, 15:39
W dyskusji o aborcji zapomina się często o tym, że jest to również biznes.
Bez przesady. Naciągany argument. No chyba że myślisz o podziemiu aborcyjnym, to wtedy zgoda. Ale im służy raczej zakaz niż dopuszczalność. Legalna medycyna ma po korek pacjentów.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 37591
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

Post autor: Wojtek »

Tarkus pisze:
24 lis 2022, 15:39
Ciągle unikasz odpowiedzi na pytanie: czy to człowiek, czy nie. A do tego może zależeć, czy ktokolwiek ma cokolwiek do gadania.
Co prawda nie jestem chudy_b, ale odpowiem w swoim imieniu.
Płód to nienarodzony człowiek.
Zadowolony? OK.

A teraz przejdźmy do kwestii "czy ktoś ma coś do gadania".
Owszem, uważam że rodzice mają coś do gadania, tak samo jak mają wpływ na rozwój dziecka jeszcze w fazie płodu.
Na samym porodzie zabawa się nie kończy, to dopiero prolog.
Jak ktoś nie ma warunków ku temu bądź nie czuje się gotowy na to - dlaczego musi być przymuszany do narodzin?

Co może wiedzieć o tego typu problemach czy wyborach czarna stonka w celibacie?
Tarkus pisze:
24 lis 2022, 15:39
Nie wiem czy wiesz, ale niedawno w USA była seria ataków (także fizycznych) ze strony organizacji nazywających siebie "Pro Choice" na ośrodki pomocy kobietom w ciąży i samotnym matkom. Czyli chodzi im właśnie o to, żeby wyboru czy alternatywy nie było.
Twoja logika ma solidną lukę skoro stawiasz taki wniosek. Gówno, a nie czyli :)

Ataki o których wspominasz to dzieło ekstremistów.
https://www.theguardian.com/world/2022/ ... attacks-us
W następstwie czego te ataki? Otóż jest to następstwo zaostrzenia prawa aborcyjnego w USA.
Dlaczego celem ataków były wtedy kliniki kryzysów ciążowych?

Otóż dlatego, wyobraź sobie, że te kliniki nie dawały wyboru. Kobieta w kryzysie jest w takich miejscach nakłaniana do porodu tak czy siak.
Żadnych alternatyw.

A ty twierdzisz że organizacje pro-choice nie dają wyboru :)
Przetłumacz sobie wyraz "choice" proszę.

Swoją drogą czy chcemy przy tej okazji porozmawiać o katolickich ekstremistach anty-aborcyjnych? :)
Może lepiej nie, bo nam dopiero szambo wybije.
Tarkus pisze:
24 lis 2022, 15:39
W dyskusji o aborcji zapomina się często o tym, że jest to również biznes. I dlatego są grupy zainteresowane tym, żeby aborcji było jak najwięcej. Bo dla nich każda aborcja to pieniądze. Nieważne czy z kieszeni prywatnej, czy z państwowej refundacji - pieniądze to pieniądze. I nie wykluczam, że takie grupy interesu mogą być jednymi ze sponsorów owych organizacji, niestety zachowujących się coraz bardziej agresywnie wobec swoich oponentów. Ot, lewicowa "tolerancja"...
Wiesz co, strasznie obrzydliwy z Ciebie katol jeśli potrafisz ten problem spłycić do kwestii biznesu.
chudy to dobrze podsumował.

A skoro już o pieniądzach i biznesie mowa - pomyśl sobie ile nowych ludzi by się narodziło gdyby fortuna kościoła katolickiego została przekazana na leczenie in vitro.

Przerażające, prawda?

Ale to odpada. Bo "bóg" tak nie chce, a przynajmniej czarna stonka tak rzecze.
Świątynie pokryte złotem mają wyższy priorytet.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 1394
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

Post autor: kinky »

Tarkus pisze:
24 lis 2022, 15:39
w USA była seria ataków (także fizycznych) ze strony organizacji nazywających siebie "Pro Choice" na ośrodki pomocy kobietom w ciąży
W całej Ameryce wybuchły protesty po decyzji SN USA, który głosami konserwatywnych sędziów unieważnił niemal 50-letni precedensowy wyrok Roe vs. Wade. U nas też były protesty po orzeczeniu trybunału kucharki prezesa, który obalił dotychczasowy konsensus w tej sprawie (popierany jak zapewne wiesz przez L. Kaczyńskiego). Tłumy lewackich, krwiożerczych kobiet wyszły na ulicę domagając się możliwości mordowania swoich dzieci - tak to widzą katotalibowie.
Nie wiem czy wiesz, ale w USA od lat zdarzają się zamachy na kliniki wykonujące aborcję (zgodnie z prawem, bo nawet po ostatnim wyroku SN sprawy dopuszczenia aborcji pozostawiono w kompetencji legislatur stanowych). Napiszesz coś o tych atakach prawicowych ekstremistów na klinki, w których można wykonać zabieg aborcji? Dewastacje, podpalenia, strzelaniny i zamachy bombowe, ofiary śmiertelne.
Tarkus pisze:
24 lis 2022, 15:39
Ot, lewicowa "tolerancja"
Ot, prawicowa tolerancja. Aborcja to morderstwo, zastrzelenie lekarza czy pielęgniarki to zasłużona kara najczęściej w imię boga.
Philips 5877/GP 401 II - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 2932
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polityka

Post autor: Tarkus »

Squonk_94 pisze:
24 lis 2022, 15:42
Tylko to o niczym nie znaczy. Nie wyklucza to spektrum różnorodności... Taki argument inwalida żeby poprzeć swoją tezę o braku związków homoseksualnych.
W ogóle tego nie dotyczył. Dotyczył jedynie racjonalizmu i realizmu. Był przykładem, że rzeczywistość nie zna naszych ludzkich subtelności, jest tak lub inaczej. Nie mogę jednocześnie skręcić w prawo i w lewo.
Swój pogląd na ten temat naturalności lub nie homoseksualizmu przedstawiłem wcześniej i był on warunkowy. Wszystko, jak wywodziłem, zależy pod przyjętego światopoglądu. Przy czym nie próbowałem nawet rozstrzygać, który światopogląd jest zgodny z prawdą.
Squonk_94 pisze:
24 lis 2022, 15:42
Bo nie ma.
To jakim cudem udaje nam się zrobić cokolwiek, jeśli nasza logika jest tylko kreacją naszego umysłu? Jak to się dzieje, że nasze wnioski wyciągnięte logicznie są trafne, tj. okazują się odpowiadać faktom? Jak to się dzieje, że gdy nie zastaję kogoś w domu, wniosek, że jest poza domem, okazuje się słuszny? Jakim cudem wyliczona trajektoria rakiety sprawdza się w praktyce? Jak to się dzieje, że obliczenia pracowników banku z reguły odpowiadają zawartości kasy? Fuksem? Czy może jednak da się rozumować poprawnie?
Vide: http://100-zabobonow.blogspot.com/2008/ ... ywizm.html http://100-zabobonow.blogspot.com/2008/ ... ycyzm.html
Nauki przyrodnicze w toku swego rozwoju korygują swe poglądy. Nie tak dzieje się z matematyką, w tym logiką. "Jakoś tak jest", że ich reguły nie zmieniają się od starożytności, jedynie dochodzą do nich nowe działy.
Squonk_94 pisze:
24 lis 2022, 15:42
niezbyt mnie interesuje czy mamy do czynienia z człowiekiem czy nie
No tak, tylko w efekcie traktujesz człowieka i człowieczeństwo instrumentalnie. Czy jeśli na starość będziesz komuś ciężarem, ten ktoś też będzie miał wyłączne prawo decydowania, co z Tobą zrobić i nie będzie miało znaczenia, czy jesteś człowiekiem, czy nie? Jeśli tak uważasz, to OK. Jeśli nie, to...
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 1394
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

Post autor: kinky »

Wojtek pisze:
24 lis 2022, 16:36
Co może wiedzieć o tego typu problemach czy wyborach czarna stonka w celibacie?
Są gdzieś może statystyki ilu księży zmusiło swoje kochanki do aborcji? No wiem, głupie pytanie...
A może o aborcji wśród zakonnic?
"Pokorne, posłuszne, poniżane, gwałcone, zmuszane do aborcji. Zakonnice katolickie"
https://oko.press/ponizane-gwalcone-zmu ... -zakonnice
Philips 5877/GP 401 II - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 2932
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polityka

Post autor: Tarkus »

Wojtek pisze:
24 lis 2022, 16:36
Płód to nienarodzony człowiek.
No to już coś wiemy.
Wojtek pisze:
24 lis 2022, 16:36
Owszem, uważam że rodzice mają coś do gadania, tak samo jak mają wpływ na rozwój dziecka jeszcze w fazie płodu.
Na samym porodzie zabawa się nie kończy, to dopiero prolog.
Pięknie, tylko tu mowa o czymś jakościowo innym. O decydowaniu, czy inny - jak przyznałeś - człowiek będzie żył, czy nie. Dlaczego ktoś ma mieć prawo o tym decydować i - z drugiej strony - dlaczego prawo do tej decyzji ma mieć jakiekolwiek ramy czasowe? A jeśli tak, to na jakiej racjonalnej podstawie należy je ustalić?
Wojtek pisze:
24 lis 2022, 16:36
Jak ktoś nie ma warunków ku temu bądź nie czuje się gotowy na to - dlaczego musi być przymuszany do narodzin?
Jest niemało bezdzietnych par, które wezmą od takich "niegotowych" rodziców dziecko z pocałowaniem ręki. Adopcja jest legalna i powinna być w takich przypadkach o wiele łatwiejsza niż jest.
Wojtek pisze:
24 lis 2022, 16:36
Ataki o których wspominasz to dzieło ekstremistów.
W następstwie czego te ataki? Otóż jest to następstwo zaostrzenia prawa aborcyjnego w USA.
Dzieło ekstremistów, dobrze. Nie chciałbym żeby ktokolwiek zrobił krzywdę mnie lub komukolwiek innemu, nawet gdyby miał to być tylko ekstremista.
Wojtek pisze:
24 lis 2022, 16:36
Dlaczego celem ataków były wtedy kliniki kryzysów ciążowych?
Otóż dlatego, wyobraź sobie, że te kliniki nie dawały wyboru. Kobieta w kryzysie jest w takich miejscach nakłaniana do porodu tak czy siak.
Żadnych alternatyw.
Alternatywą jest pójście do innego ośrodka prowadzonego przez inną organizację. Kto idzie w takie a nie inne miejsce, prowadzone przez takich a nie innych ludzi (nie ukrywających bynajmniej, kim są i czego chcą), ten powinien wiedzieć, czego się tam spodziewać. Gdy przychodzę do taniego baru na obiad, to też nie spodziewam się szampana i kawioru, tylko krupniku i schabowego z ziemniakami. A gdy idę na koncert jazzowy, to wiem, że nie będą grali heavy metalu.
Wojtek pisze:
24 lis 2022, 16:36
Wiesz co, strasznie obrzydliwy z Ciebie katol jeśli potrafisz ten problem spłycić do kwestii biznesu.
Powtarzam: obelgi nie są żadnym argumentem. Świadczą jedynie o kimś, kto ich używa.
Aborcja - legalna czy nielegalna - nie jest za darmo, różnica tylko, kto płaci. Notabene legalizacja też nie wszędzie oznacza państwową refundację. A pieniądze - o czym sam dobrze wiem - zawsze stanowią pokusę, być może największą jaka jest.
Wojtek pisze:
24 lis 2022, 16:36
pomyśl sobie ile nowych ludzi by się narodziło gdyby fortuna kościoła katolickiego została przekazana na leczenie in vitro
Fortuna Kościoła katolickiego (prawidłowa pisownia) jest mitem. Organizacja bazująca na datkach nie ma szans posiąść fortuny.
In vitro to inny temat, o którym możemy porozmawiać, ale osobno od aborcji. Nie lubię chaosu, źle się w nim czuję.
kinky pisze:
24 lis 2022, 16:41
Napiszesz coś o tych atakach prawicowych ekstremistów na klinki, w których można wykonać zabieg aborcji? Dewastacje, podpalenia, strzelaniny i zamachy bombowe, ofiary śmiertelne.
Uważam je za dokładnie tak samo złe, jeśli chcesz wiedzieć. Jako chrześcijanin, jako humanista i jako człowiek.
kinky pisze:
24 lis 2022, 16:46
Są gdzieś może statystyki ilu księży zmusiło swoje kochanki do aborcji?
Zło jest złem, bez względu na to kto je popełnia.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2022, 17:22 przez Tarkus, łącznie zmieniany 1 raz.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 3644
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

Post autor: chudy_b »

Squonk_94 pisze:
24 lis 2022, 15:44
Z drugiej strony jest kler dla którego chrzciny to biznes
Eee tam. Bez przesady. Trzeba kościół otworzyć, po ministranta zadzwonić, kwity wypisać. Lepiej pójść z kropidłem na jakąś świeżą oczyszczalnię, albo kawałek asfaltu. Machniesz parę razy miotłą, odklepiesz wierszyk. A potem nakarmią, poleją, z pustą kieszenią nie wypuszczą.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 3644
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

Post autor: chudy_b »

Tarkus pisze:
24 lis 2022, 17:18
człowiek będzie żył, czy nie. Dlaczego ktoś ma mieć prawo o tym decydować i - z drugiej strony - dlaczego prawo do tej decyzji ma mieć jakiekolwiek ramy czasowe
Dla mnie EOT. Jedyne co da się na pewno w tej kwestii ustalić i co dawno już wiadomo, to to że są dwa obozy o przeciwnych zdaniach i jedni drugich nie przekonają. Nie ma co męczyć elektronów.
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 1394
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

Post autor: kinky »

Tarkus pisze:
24 lis 2022, 17:18
Uważam je dokładnie tak samo złe, jeśli chcesz wiedzieć. Jako chrześcijanin, jako humanista i jako człowiek.
Szkoda tylko, że w dyskusji tutaj zawsze zauważasz, punktujesz i podkreślasz tylko lewicowe (w swoim mniemaniu) ekstremizmy co jest po prostu manipulacją.
Philips 5877/GP 401 II - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A