Życie w czasach zarazy

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Życie w czasach zarazy

#91

Post autor: Zeroqll »

Wyrazy współczucia.
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Życie w czasach zarazy

#92

Post autor: Tarkus »

Z drobnych upierdliwości: planowałem zakup jakichś "podstawkowych" kolumienek do Luxmana, ale chyba trzeba będzie się z tym wstrzymać. Po prostu to jest za duże, aby wysyłać paczkomatem, a za ciężkie, żeby odbierać w punkcie, choćby był czynny. No nic, przynajmniej im dłużej zwlekam, tym budżet większy.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Felix1988
Posty: 3483
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Życie w czasach zarazy

#93

Post autor: Felix1988 »

Branża w coraz większej zapaści, a to dopiero trzeci tydzień...
https://progresja.com/vouchers/
Awatar użytkownika
metallsnow
Posty: 1563
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26
Gramofon: Wega 301P

Re: Życie w czasach zarazy

#94

Post autor: metallsnow »

Ja ciągle pracuję, a od tego tygodnia skrócili nam zmiany o 45 min, żeby nie było niepotrzebnego kontaktu... I zostałem wytypowany do dezynfekcji szatni...
A w domu Netflix, Tidal, przegląd (przesłuchanie) płyt, książki (głównie King). Nawet zabrałem się za porównanie moich wzamków :mrgreen: I doszedłem do wniosku, że najlepiej gra Hitachi HA-250, potem JVC AX-333 a na końcu Marantz PM45. Jeśli zaś chodzi o wbudowane pphono, to też prowadzi HA 250, ale JVC spada na ostatnie miejsce. Odkryłem też dlaczego trzeszczała mi kopułka od średnich tonów w Coronach :D (zagięty drucik od cewki ocierał o obudowę). Miałem też szukać jakiejś fajniejszej igły do AT13EaV, ale nie wiem jak to będzie dalej z kwestią finansową, więc na razie "męczę" Om10 i QLM-a od Wojtka ;) W sumie to i tak brakuje czasu :(
Wega Modul 301P+ADCQLM/AT13EaV/OM10, Sony TA-F570ES, Akai CD-62, JVC TD-X502, Pioneer N-30AE, Onkyo T-4270, Heco TE 1200
Marantz PM-45, Sony MDS-JE520, Summit Exclusive RF550 i pecet
Awatar użytkownika
Martinez83
Posty: 223
Rejestracja: 18 lis 2019, 13:22

Re: Życie w czasach zarazy

#95

Post autor: Martinez83 »

Felix1988 pisze:
31 mar 2020, 10:55
Branża w coraz większej zapaści, a to dopiero trzeci tydzień...
https://progresja.com/vouchers/
No niestety eventy, turystyka i gastronomia dostają po tyłku niemiłosiernie. Jakiekolwiek drobne usługi też.
Teraz właśnie opłaca się mieć lojalnych klientów.

Zadzwoniłem do swojego fryzjera, do którego chodzę ok.6 lat. Pytam go, jak sobie radzi itd., a on, że jest w szoku. Ma masę klientów, którzy dzwonią i mówią, że są gotowi zapłacić np. za 10 wizyt z góry, jeśli to może pomóc.
Sporo jest takich inicjatyw. Oczywiście całej gospodarki to nie uratuje ale może pomóc przetrwać kilku przedsiębiorcom.
Sprzęt służy do słuchania muzyki - nigdy odwrotnie :!:

Technics SL-1200GR + Nagaoka MP-150 + Schitt Mani + Marantz Model40N + Marantz CD60 + Dali Epicon2
Felix1988
Posty: 3483
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Życie w czasach zarazy

#96

Post autor: Felix1988 »

Martinez83 pisze:
31 mar 2020, 11:08
Zadzwoniłem do swojego fryzjera, do którego chodzę ok.6 lat. Pytam go, jak sobie radzi itd., a on, że jest w szoku. Ma masę klientów, którzy dzwonią i mówią, że są gotowi zapłacić np. za 10 wizyt z góry, jeśli to może pomóc.
U nas jest podobnie: usługi, małe sklepy, gdzie kupuje się od wielu lat, jakoś może przetrzymają, bo stali klienci są solidarni. Ale już pewnie antykwariat prowadzony przez pewną starszą panią pewnie nie przetrwa, bo od trzech tygodni jest zamknięty, a sprzedaży w sieci kobieta nie ma, bo się na tym nie zna...
Awatar użytkownika
Martinez83
Posty: 223
Rejestracja: 18 lis 2019, 13:22

Re: Życie w czasach zarazy

#97

Post autor: Martinez83 »

Felix1988 pisze:
31 mar 2020, 11:14
Martinez83 pisze:
31 mar 2020, 11:08
Zadzwoniłem do swojego fryzjera, do którego chodzę ok.6 lat. Pytam go, jak sobie radzi itd., a on, że jest w szoku. Ma masę klientów, którzy dzwonią i mówią, że są gotowi zapłacić np. za 10 wizyt z góry, jeśli to może pomóc.
U nas jest podobnie: usługi, małe sklepy, gdzie kupuje się od wielu lat, jakoś może przetrzymają, bo stali klienci są solidarni. Ale już pewnie antykwariat prowadzony przez pewną starszą panią pewnie nie przetrwa, bo od trzech tygodni jest zamknięty, a sprzedaży w sieci kobieta nie ma, bo się na tym nie zna...
Ale może któryś z jej klientów się zna i mógłby pomóc, skoro i tak siedzi w domu.
Ogarnięcie Allegro albo nawet prostej strony to dla kogoś obeznanego w temacie to chwila moment.
Sprzęt służy do słuchania muzyki - nigdy odwrotnie :!:

Technics SL-1200GR + Nagaoka MP-150 + Schitt Mani + Marantz Model40N + Marantz CD60 + Dali Epicon2
Andy05
Posty: 805
Rejestracja: 08 lut 2019, 12:20

Re: Życie w czasach zarazy

#98

Post autor: Andy05 »

Tarkus pisze:
31 mar 2020, 10:53
przynajmniej im dłużej zwlekam, tym budżet większy.
Powodzenia w akumulacji, choć akurat "na sprzęt" może to nie być potrzebne, raczej na towary pierwszej potrzeby. Niestety, za chwilę pojawią się niewiarygodne sprzęty w jeszcze mniej wiarygodnych cenach... ja też mawiam (po teściowej), kupując coś niezbyt taniego , że "jak przyjdą trudne czasy, to choć na worek pyrek się zamieni".

Co chwila zestaw do telepracy mi się rozrasta, bo coś dokupuję (paczek z płytami też nie zdążyłem wszystkich jeszcze otworzyć). Jakby nie zawód "kurier/dostawca/paczkomat :lol: " byłoby bardzo słabo.
Też pomagam innym (kupując od nich) i sobie (poprawiając sobie stanowisko pracy, na szczęście mam co robić, przynajmniej przez jakiś czas - bez nowych zleceń i wyjazdów w teren, może być kiepsko), przydałoby się tylko większe biurko, bo kolejnego monitora nie zmieszczę (a praca z kilkoma jest bardzo atrakcyjna) a głośniki (też nowy nabytek, bo nawet radio z monitora raniło moje uszy) ustawione na podstawach z kartonów z papierem nie wyglądają atrakcyjnie.
Felix1988
Posty: 3483
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Życie w czasach zarazy

#99

Post autor: Felix1988 »

Martinez83 pisze:
31 mar 2020, 11:23
Ale może któryś z jej klientów się zna i mógłby pomóc, skoro i tak siedzi w domu.
Ogarnięcie Allegro albo nawet prostej strony to dla kogoś obeznanego w temacie to chwila moment.
Fakt, ktoś młodszy z rodziny może to ogarnąć - podpowiem, dzięki. Tu pewien plus jest taki, że to w sumie już emerytka, więc sobie tylko tym handelkiem dorabia. Nawet więc przy zamknięciu sklepu nie zostanie całkowicie na tzw. lodzie - młodsi sprzedawcy z różnych branż mają zdecydowanie gorzej, np. znajomi z biura turystycznego.
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Życie w czasach zarazy

#100

Post autor: Tarkus »

Andy05 pisze:
31 mar 2020, 11:29
Powodzenia w akumulacji, choć akurat "na sprzęt" może to nie być potrzebne
Wyliczyłem, że można by wysłać nieduże kolumny paczkomatem, w pewnych wypadkach - gdyby każdą zapakować osobno. I też już wcześniej o tym myślałem, że wspomógłbym przynajmniej jednego sprzedawcę z Allegro lub OLX. Na razie kupiłem tak parę winyli, czekam na dostawę.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Andy05
Posty: 805
Rejestracja: 08 lut 2019, 12:20

Re: Życie w czasach zarazy

#101

Post autor: Andy05 »

A Nasza Filharmonia jakoś sobie radzi. Miło popatrzeć i posłuchać choć przez sieć ... choć sam Twarzoksiążki nie posiadam ... :violin:

https://www.facebook.com/watch/?v=830940644069811
Awatar użytkownika
pedro9
Posty: 163
Rejestracja: 07 mar 2018, 11:14

Re: Życie w czasach zarazy

#102

Post autor: pedro9 »

Nie tylko życie ale i:
https://www.filmweb.pl/Milosc.W.Czasach.Zarazy
Widzieli?
Piotr
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Życie w czasach zarazy

#103

Post autor: RadTang »

Kwarantanna kwarantanną ale kolekcja musi się rozwijać! :)
Dlatego też zamówiłem kilka płyt, ze sprawdzonego źródła.
3 CD i jeden winyl. By mieć jeszcze tę darmową wysyłką. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Życie w czasach zarazy

#104

Post autor: Biogon »

Powoli wywołuję zaległości z lodówki. Fotka poniżej uchwycona w zeszłym roku na Helu podczas D-Day. Film Ilford DELTA 400, wywoływacz Ilford DDX. Szkło Pentax 105/2,4 , format 6x7.
Załączniki
mjp6x7_19_09_002.jpg
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Życie w czasach zarazy

#105

Post autor: tuczi77 »

Biogon pisze:
03 kwie 2020, 11:47
Jestem laikiem, ale zdjęcie fajne ;)
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
ODPOWIEDZ