Prywatność na forum

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Prywatność na forum

#1

Post autor: trafalgar »

Witam,mam taki dylemat.Na forum jednego z lokalnych dzienników w postach użytkowników pada moje nazwisko.Nie jestem z tego powodu powiedzmy zachwycony.Czy owy dziennik może nie reagować,ma prawo udostępniać do publiczniej wiadomości moje nazwisko.Zaznaczam iż nie jestem osobą publiczną.Co byście poradzili w tej kwestii?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41506
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prywatność na forum

#2

Post autor: Wojtek »

Jeśli owy dziennik moderuje forum to jak najbardziej może wyciąć Twoje nazwisko, skoro nie wyrażasz na to zgody.
Nawet nie musi to przechodzić przez autora posta ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Prywatność na forum

#3

Post autor: trafalgar »

Owszem moderuje,gdyż jak zgłosiłem jeden z postów do moderacji podając w/w powód mój adres IP został zablokowany.Ciekawe prawda?
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Prywatność na forum

#4

Post autor: blispx »

DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Prywatność na forum

#5

Post autor: trafalgar »

Najbardziej wkurzające jest to że jakieś g..ki piszą o mnie z nazwiska ,sami pozostając anonimowi ,a moderatorzy czy też admin pozostaje obojętny na taka sytuację .Napisałem o tej sytuacji do redakcji dziennika tegoż forum.Wcześniej zrobiłem screeny postów z moim nazwiskiem ,w razie gdyby chieli skasować posty bedę miał dowód.zobaczymy co napiszą.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41506
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prywatność na forum

#6

Post autor: Wojtek »

No to nieładnie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15104
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Prywatność na forum

#7

Post autor: darkman »

Traf najprościej, przeczekać. Świat buraków jest tak skonstruowany, że czekają tylko pożywki by młócić swoją boćwinę. Brak reakcji przyniesie Tobie więcej pożądanego efektu niż udowadnianie, że nie jesteś wielbłądem i wchodzenie w wątpliwe polemiki.
Oczywiście skorzystanie z ochrony danych osobowych ma sens. Zwłaszcza w kwesti publikacji nazwiska jeśli nie ma ku temu żadnych racjonalnych przesłanek formalnych.
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Prywatność na forum

#8

Post autor: trafalgar »

Darku,to trzeba uciąć raz a dobrze.Temat związany jest z moją pracą,więc nie skończy się jeszcze prędko.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15104
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Prywatność na forum

#9

Post autor: darkman »

Hmm.. to inna bajka w takim razie, bo na polu zawodowym. No tak, to może być uciążliwe. :? To GIODO - dobry deal, do tego ponowne żądanie usunięcia do redakcji dziennika z listem rejestrowanym i dodatkowy telefon do redakcji, jeśli nie możesz się tam udać osobiście.
Powiązanie z pracą zawodową to większy ciężar gatunkowy i w mojej opinii łatwiej o uzyskanie zaniechania działań naruszających dobre imię i ochronę danych osobowych.

Ostatecznie to wizyta u adwokata i w konsekwencji przygotowanie pozwu wraz z działaniami przedprocesowymi (zaniechanie wówczas jest niemal gwarantowane). Niestety to uciążliwa droga czasowo i emocjonalnie.
ODPOWIEDZ