Z wizytą u Regi

Awatar użytkownika
holy_shit_89
Posty: 1432
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:24

Re: Z wizytą u Regi

#31

Post autor: holy_shit_89 »

Wojtek pisze:
holy_shit_89 pisze: Doświadczenie cooledita kazałoby jednak sądzić, że jakaś różnica tam jest.
Dopiero cooledit Cię przekonał że to nie bujdy? Smutno.

Generalnie z wątku o fabryce Regi zrobił się wątek techniczno-problemowy :)
Dopiero ten wątek sprawił, że zacząłem drążyć problem. Smutno? Nie wiem, może trochę.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Z wizytą u Regi

#32

Post autor: cooledit »

Najprostszym sposobem jaki mi przychodzi do głowy i chyba najtańszym to spróbować na rolkę napędową nałożyć koszulkę termokurczliwą i podgrzać ją aby się zacisnęła a nadmiar odciąć. Założyć z powrotem pasek i sprawdzić jaka jest różnica. Jak będzie dobrze to zostawić a jak nie to koszulkę usunąć. Bez śmiechu. Ja bym tego spróbował. Koszulki są dostępne w różnych średnicach więc nie powinno być problemu z dostępem.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Z wizytą u Regi

#33

Post autor: Wojtek »

Nie ma sensu kombinować z poprawą skoro nie ma póki co sposobu na pomiar/weryfikację :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Z wizytą u Regi

#34

Post autor: cooledit »

Jedynie może porównać z czasem podany na labelu czy kopercie. Póki co, zawsze to już coś. Będzie przynajmniej wiedział czy warto powalczyć z obrotami.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
holy_shit_89
Posty: 1432
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:24

Re: Z wizytą u Regi

#35

Post autor: holy_shit_89 »

Dzięki, będę próbował :)
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Z wizytą u Regi

#36

Post autor: cooledit »

Napisz jaki był efekt eksperymentu.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Z wizytą u Regi

#37

Post autor: Myszor »

holy_shit_89 pisze:
Wojtek pisze:To Ty nie wiedziałeś w co się pakujesz kupując Regę? Sam gramofon to zachęta. Żeby to grało jak trzeba to musisz doinwestować we wszystkie upgrade kity ;)

Może sprawdź obroty appką w telefonie?
No nie wiedziałem... :? Nie stać mnie teraz ani na inwestowanie ani na ewentualną wymianę gramofonu, więc zostanie tak jak jest. Serio, gdybym dzisiaj nie przeczytał tego wątku to nigdy bym się nie skapnął, że Rega kręci szybciej. Większość płyt które mam znałem już wcześniej, a różnicy nie słyszę, więc albo coś mam ze słuchem, albo różnica nie jest tak znaczna. Doświadczenie cooledita kazałoby jednak sądzić, że jakaś różnica tam jest.

Nie mam apki, bo nie mam mądrego telefonu ;)

@cooledit - cienki pasek gumowy

E no ktoś w twoim otoczeniu musi mieć samsunga czy ajfona. Ładujesz np. RPM i pokazuje całkiem nieźle.
ODPOWIEDZ