Ostatnio oglądałem...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ostatnio oglądałem...

#706

Post autor: ojcie_c »

Myszor pisze:
30 wrz 2018, 00:12
Trochę się wynudziłem. Za to Braciak..rola oskarowa. Na pewno nie jest to film przeciwko księżom i nie wiem o co ten szum. Pewnie marketing. Kina pełne. Hit kasowy.
Najlepszy dowód na to był w telewizorni, w którejś porannej politycznej kłótni. Prawi i sprawiedliwi jechali po filmie i od czci i wiary osądzali Smarzowskiego, a jak przyszło co do czego, to okazało się, że żaden z krzykaczy filmu nie oglądał...
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Latro
Posty: 1915
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Ostatnio oglądałem...

#707

Post autor: Latro »

Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1383
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Re: Ostatnio oglądałem...

#708

Post autor: arturxyz »

... Film według mnie i tak delikatnie obszedł się z "klerem" powinni cieszyć się że nie Vega go robił.... Na szczęście dla reszty odbiorców... ;) gra aktorska... Super... Zobaczyć trzeba!

... No i niezły sprzęt hi fi miał Braciak ;) napewno nie tani.... Ktoś namierzył co to a gramofon....? :D
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#709

Post autor: Myszor »

arturxyz pisze:
02 paź 2018, 07:30
Ktoś namierzył co to a gramofon.
A nie adfontes ?
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1383
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Re: Ostatnio oglądałem...

#710

Post autor: arturxyz »

... Łapówka... :lol:
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Latro
Posty: 1915
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Ostatnio oglądałem...

#711

Post autor: Latro »

Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Ostatnio oglądałem...

#712

Post autor: SimonTemplar »

Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1672
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#713

Post autor: tuczi77 »

Podobno nie do końca akcja się udała, bo (znowu) podobno obraz w tej pociętej formie zyskał na wartości dwukrotnie :roll:
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#714

Post autor: Myszor »

„22 lipca” musiał powstać. To było zbyt ważne i trumatyczne doświadczenie by tego nie uwiecznić dla potomnosci.
Pierwsze 20 minut to chirurgiczna rekonstrukcja zdarzeń. Wbija w fotel jak Szeregowiec Ryan.
Ale kiedy kończy się masakra zaczyna się właściwa akcja. Niesamowite jak jeden zjeb może zniszczyć życie setek ludzi.
Dobrze że film wyszedł teraz, kiedy na całym swiecie nacjonalistyczne ruchy coraz śmielej podnoszą swoją brunatną mordę.
Film dostepny w niektórych kinach i na Netflixie.
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Ostatnio oglądałem...

#715

Post autor: decu »

Odebrałem ten film zupełnie inaczej. Podczas oglądania nie mogłem pozbyć się wrażenia że wszystkie aspekty wydarzenia zostały potraktowane po łebkach. Postać samego Breivika nie ma żadnego tła, aktor również nie wypadł przekonująco.
Z kolei to czemu w filmie poświęcono najwięcej uwagi, czyli cierpieniu ofiar i ich rodzin zostało pokazane w sposób niezbyt wprawny. Mnie film zmęczył i jednak zawiódł. Temat ważny ale wyszło to tak, jakby twórcom bardziej zależało na "poprawności" niż "filmowości".
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2036
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Ostatnio oglądałem...

#716

Post autor: Peter007 »

Skończyłem islandzki serial "W pułapce". Podobny do szwedzko-duńskiego "Most nad Sundem". Obydwa mogę śmiało polecić.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14997
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Ostatnio oglądałem...

#717

Post autor: darkman »

decu pisze:
15 paź 2018, 18:04
Odebrałem ten film zupełnie inaczej. Podczas oglądania nie mogłem pozbyć się wrażenia że wszystkie aspekty wydarzenia zostały potraktowane po łebkach. Postać samego Breivika nie ma żadnego tła, aktor również nie wypadł przekonująco.
Z kolei to czemu w filmie poświęcono najwięcej uwagi, czyli cierpieniu ofiar i ich rodzin zostało pokazane w sposób niezbyt wprawny. Mnie film zmęczył i jednak zawiódł. Temat ważny ale wyszło to tak, jakby twórcom bardziej zależało na "poprawności" niż "filmowości".
Ufff.. dzięki za recenzję Panowie. Jeden film mniej do oglądania. Wnoszę, że też by mnie zmęczył pewnie. To sobie odpuszczę.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#718

Post autor: Myszor »

decu pisze:
15 paź 2018, 18:04
Odebrałem ten film zupełnie inaczej. Podczas oglądania nie mogłem pozbyć się wrażenia że wszystkie aspekty wydarzenia zostały potraktowane po łebkach. Postać samego Breivika nie ma żadnego tła, aktor również nie wypadł przekonująco.
Z kolei to czemu w filmie poświęcono najwięcej uwagi, czyli cierpieniu ofiar i ich rodzin zostało pokazane w sposób niezbyt wprawny. Mnie film zmęczył i jednak zawiódł. Temat ważny ale wyszło to tak, jakby twórcom bardziej zależało na "poprawności" niż "filmowości".
Ja nie napisałem jak go odebrałem tylko o czym jest. O Brejviku tła było tyle ile on sam miał...dzieciństwo, relacje z rodzicami itp. Geengrass nie staje po żadnej stronie i film jest dość analityczny.
Nie jest to może wybitne dzieło ale temat ważny i dobrze że zekranizowany.
Najbardziej mnie poruszyla wypowiedź tego chłopca w sądzie do Brejvika „ja mam rodzinę i przyjaciół a ty będziesz siedzieć do końca życia sam”.
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Ostatnio oglądałem...

#719

Post autor: decu »

Myszor pisze:
15 paź 2018, 19:20
Ja nie napisałem jak go odebrałem tylko o czym jest.
Sorry, faktycznie nie pisałeś wprost że to dobry film, ale zrozumiałem że skoro wstęp jest jak "Szeregowiec..." a potem dopiero zaczyna się właściwa akcja to jednak raczej zachwalasz.
Myszor pisze:
15 paź 2018, 19:20
O Brejviku tła było tyle ile on sam miał...dzieciństwo, relacje z rodzicami itp.
Tego nie wiem, bo nie czytałem za dużo na jego temat, ale po prostu podczas oglądania filmu odniosłem wrażenie że zbagatelizowano ideologię która stała za jego czynami, tzn. mamy potwora który zabija, ale nie do końca wyjaśniono co go napędza. Domyślam się przyczyn, ale trochę mi to przeszkadzało.
Myszor pisze:
15 paź 2018, 19:20
Geengrass nie staje po żadnej stronie i film jest dość analityczny.
Tutaj też mam wątpliwości. Służby zawaliły na kilku frontach. Jest o tym wzmianka na koniec i raczej półgębkiem. OK, tylko czemu nie widzieliśmy tego w pierwszej części filmu?
Myszor pisze:
15 paź 2018, 19:20
Najbardziej mnie poruszyla wypowiedź tego chłopca w sądzie do Brejvika „ja mam rodzinę i przyjaciół a ty będziesz siedzieć do końca życia sam”.
Ta wypowiedź ma oczywiście znaczenie symboliczne, ale ja ją odebrałem jako zaklinanie rzeczywistości i rozpaczliwą próbę zachowania godności. Chłopak stracił w zamachu zdrowie i przyjaciół. Breivik osiągnął cel, uważa się za zwycięzcę, proces wykorzystuje do głoszenia ideologii, wyraża ubolewanie że nie udało mu się zabić więcej osób itd. Dostał 21 lat + ew. przedłużenie.

Możliwe że za bardzo się czepiam ale chory jestem i to pewnie dlatego. ;)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#720

Post autor: Myszor »

Brejvik dostał wyrok osadzenia „do póki będzie stanowił zagrożenie”.
W sumie przegrał bo nawet lider prawicy się od niego obrócił i to było świetnie pokazane.
Jego ideologia też była pokazana. Zmyślił większość rzeczy łącznie z „templariuszami”.
ODPOWIEDZ