Ostatnio oglądałem...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ostatnio oglądałem...

#451

Post autor: Wojtek »

dale pisze:
17 paź 2017, 09:03
Akwarium - na podst. Suworowa
Bardzo dobry film (mimo że polski :morda: ) :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10429
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#452

Post autor: Myszor »

Książka fajna.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Ostatnio oglądałem...

#453

Post autor: dale »

Film też nie ustępuje. Ba, nawet momentami przebija. obsada dobrana trafnie, ścieżka dźwiekowa buduje atmosferę pierwszorzędnie, zaś sceny, czy to w lesie, czy kotłowni stanowią punkty zwrotne świadomości bohatera.
Warto zapoznać się z jedną i druga formą utworu :)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10429
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#454

Post autor: Myszor »

Na pewno" jestem z tych zapoznanych. Ale żem tradycjonalista to książki przedkładam.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Ostatnio oglądałem...

#455

Post autor: dale »

No to pewnie i muzykę z czarnych, zamiast srebrnych krążków słuchasz?
:)
A mnie wczoraj krew zalała.... Oglądam sobie najnowszy odcinek Star Treka Discovery (5 odc.), zachwycony że w końcu film nie jest taki obrzydliwie politycznie poprawny jak pokolenia (wszyscy tacy grzeczni, światli, humanitarni, można było wybić pół galaktyki a oni by dalej edukowali...), ba w poprzednich seriach nawet Murzyna do załogi wprowadzili...
A tu sie okazuje że pan doktor jest w związku z panem inżynierem od napędu... Noż q...a czy oni nie mogą sobie odpuścić?
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Ostatnio oglądałem...

#456

Post autor: SimonTemplar »

dale pisze:
18 paź 2017, 05:56
jest w związku z panem inżynierem
Nawet obaj mieli szczoteczki do zębów CZARNE :D
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Ostatnio oglądałem...

#457

Post autor: dale »

I myli zęby... a wiesz z czym to się kojarzy...
ps. jak by dobrze pogłówkować, to wszystko się kojarzy.... :)
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4563
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Ostatnio oglądałem...

#458

Post autor: zelazny »

Zajebisty film "1922".
Właśnie oglądam "Walking Out", dobre kino. :)
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Ostatnio oglądałem...

#459

Post autor: SimonTemplar »

ATOMIC BLONDE
Krótko. Akcja, szpiegowski. Berlin 1989. Lekki (nie z tych ambitnych) film, taki odstresowywacz.
James Bondes to pisdaa w porównaniu z tym co tu wyprawia Charlize Theron.
No i MUZA :D mnóstwo znanych kawałków z tamtych lat wplecionych w akcję. Warto.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Ostatnio oglądałem...

#460

Post autor: dale »

Myszor pisze:
15 paź 2017, 22:09
-Wolf- pisze:
12 paź 2017, 01:04
Właśnie wróciłem z Blade Runnera 2049. Drugi raz oglądałem i nadal się jaram :mrgreen:
Jak ja ci się nie dziwię...właśnie powróciłem.
Film jest EPICKI. Jakoś od razu klimat AI Spielberga mi się skojarzyl....chlopiec szuka swojej wróżki by dowiedzieć się że nie jest robotem. No i pierwszy Bioshock oczywiście (scena walki z Fordem w opuszczonym kasynie).
Zdjęcia i scenografia ....MIAZGA!!! Każda scena miażdży kompozycją, kolorem, przemyśleniem wszystkiego.
Nawet Gejan Rosling dal wspaniale radę. O Jarredzie nie wspomnę. Też genialny.
Brak słów po prostu. Cudo.
Byłem z Żoną. Film jako hołd złożony pierwowzorowi jest dopracowany i genialny. Przez sam fakt że zaistniał, został włączony w kanon klasyki.
Ale bawiąc się w adwokata diabła, chciałbym trochę podyskutować. I zauważyć co następuje:)
Muzyka w filmie stanowi klamrę spinającą obie części. Znam i słucham (z winylu). W kinie była ogłuszająca. W wielu momentach stanowiła jeden łomot. Prawie niezrozumiała. Siła głosu nie była uzasadniona - jako środek przekazu. O ile np. w sadze Gwiezdnych Wojen jest porywająca i wyraźnie budująca dramatyzm, o tyle tutaj - po prostu za głośna.
Fabuła stanowi kalkę kilku wcześniejszych filmów - androidy/klony (ogólnie życie stworzone) - pojawia się ciężarna matka/małe dziecko - zagrożenie dla porządku społecznego, no i w konsekwencji próby eksterminacji.
Program komputerowy zdolny do uczuć? I to na najwyższym poziomie (która kobieta podsunęła by drugą - z miłości?). Zaprogramowany, czy posiadający własną świadomość? Zdolny do poświęcenia, nawet własnego istnienia (ciekawe zwłaszcza w kontekście wypowiedzi iż człowieczeństwo mierzymy miarą poświęcenia dla innych czy sprawy - ten dialog gdzie przekonują K/Joego że musi zabić Harrisona Forda).
Film mówiący wprost, często po kilka razy, to co w pierwowzorze było pozostawione domyślności widza, niedopowiedziane, bądź przekazane pozawerbalnie - no ale to typowe dla współczesnych produkcji masowych - tak podać treść żeby "średnio statystyczny" zrozumiał.
Efekty specjalne i scenografia często przytłaczały akcje - odwracały uwagę od istotnych detali. Zwroty w sposobie postrzegania świata przez Bohatera zbyt mocno akcentowane, przejaskrawione - powinni więcej zostawić dla widza.
Do tego wszechobecne przeciąganie scen. Dłużyzny. Było by zrozumiałe gdyby im płacono od ilości zużytej taśmy, ale, o ile część pierwsza obejrzana przez osobę nie będącą pasjonatem fantastyki, jest w pełni przyswajalne, o tyle tutaj, taka "próbka kontrolna" reaguje pewnym zobojętnieniem na akcje i przekaz.
Dlatego też, moim zdaniem, film należy oceniać wyłącznie przez pryzmat pierwowzoru.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ostatnio oglądałem...

#461

Post autor: Wojtek »

SimonTemplar:
Skoro spodobało Ci się Atomic Blonde to powinieneś zakochać się w Deutschland 83


Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Ostatnio oglądałem...

#462

Post autor: SimonTemplar »

O sprawdzę 😉 dzięki.
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Ostatnio oglądałem...

#463

Post autor: RadTang »

Ostatnio (to jest wczoraj) oglądałem najnowszą Planetę Małp - War For The Planet Of The Apes (2017). Trochę ckliwa, da się obejrzeć. Do końca liczyłem, że zakończenie będzie inne. Niestety, nie doczekałem się. :( Ale przynajmniej znalazły swoje własne miejsce do życia... Nie chcę pisać nic więcej by nie spoilerować.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4563
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Ostatnio oglądałem...

#464

Post autor: zelazny »

Właśnie słucham Trójkowo, filmowo. Dziś w programie gości Jan Kaczmarek twórca muzyki między innymi do filmu Hachi: A Dog's Tale. Znakomity film.
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ostatnio oglądałem...

#465

Post autor: ojcie_c »

Stranger Things 2.

Drugi dzień zbieram szczękę z podłogi. No i ścieżka dźwiękowa z samymi hiciorami: Bowie, The Police, Cindy Lauper plus analogowe syntezatory.

MIÓD!
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
ODPOWIEDZ