Ostatnio oglądałem...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10462
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#1666

Post autor: Myszor »

Krótki ale całkiem fajny dokument o Kukuczce.
Netflix "Jurek".
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10462
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#1667

Post autor: Myszor »

Całkiem fajna miniseria dla osób mających lub chcących mieć psa.
Gość wie o czym mówi. "Psi terapeuta" na Netflix.
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Ostatnio oglądałem...

#1668

Post autor: StarRock »

Oglądnąłem :D DŻENTELMENÓW po raz drugi, bo jak ktoś zauważył, smakują przednio. Duża dawka czarnego humoru, podlana zakręconą fabułą i obsadą aktorską w dużej formie. Grant, no nie widziałem go takiego, klasa sama w sobie :o a Farrell i McConaughey... o innych nie wspominając.
Dawno nie oglądałem obrazu, przy którym tak świetnie się bawiłem. No trza mieć na rozkładzie. Koniecznie. :)
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#1669

Post autor: tuczi77 »

Lecę drugi sezon "Lillyhammer" i zachodzę w głowę jak on na tym do ból poprawnym politycznie Netfliksie jeszcze się uchował :lol:
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2047
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Ostatnio oglądałem...

#1670

Post autor: Peter007 »

Kończę New Amsterdam na Netflixie. Aż sam sobie się dziwię, że tak mnie wciągnął. Coś na wzór Ostrego dyżuru.
Awatar użytkownika
Hiper86
Posty: 1274
Rejestracja: 13 maja 2017, 22:32
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#1671

Post autor: Hiper86 »

Myszor pisze:
07 mar 2021, 18:11
Całkiem fajna miniseria dla osób mających lub chcących mieć psa.
Gość wie o czym mówi. "Psi terapeuta" na Netflix.
jestem w trakcje, dobrze "godo" a dla mnie jak znalazł temat:)
Kenwood KP-990+Denon 103r +NUDAmini+Snell E III+ LAR IA 30mK2 +Rotel RCD 955
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10462
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#1672

Post autor: Myszor »

Ciekawy dokument na netflixie dla fanów piłki.
"Pele"
syko
Posty: 2363
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Ostatnio oglądałem...

#1673

Post autor: syko »

StarRock pisze:
09 mar 2021, 00:21
Oglądnąłem :D DŻENTELMENÓW
Wybacz, ale wyszedłem z kina po dwudziestu minutach oglądania, chciałem to zrobić
już po piętnastu, ale dałem mu jeszcze 5 minut szansy. Niestety.
Nie wypowiem się na temat tego filmu bo go nie widziałem, ale kilkunastominutowy słowotok jednego z bohaterów wzbudził u mnie niesmak.
Rozumiem że gusta są różna i niekoniecznie coś co mi się podoba musi podobać się komuś.

Przy okazji.
Zastanawia i obrzydza zarazem mnie też fakt częstego pokazywania ćpania i całej otoczki z tym związanej jako czegoś modnego, wręcz prestiżowego.
Profilaktyka antyuzależnieniowa w szkołach :lol: kuleje. Dzieciaki same się dokształcają oglądając filmy i słuchając Kalibra 44. Jaranie trawy jest normą. Rozglądając się wokół widzę jak bardzo stała się popularna amfetamina. A może zawsze była, tylko teraz dopiero to zauważyłem? W latach dziewięćdziesiątych był to bardzo popularny narkotyk wśród studentów przed sesjami. Możliwe że jest nadal, nie wiem. Taki absolwent broniąc dyplom jest od razu amfetanimistą. Skoro na spidach da się łatwiej skończyć studia to zapewne też będzie łatwiej zrobić karierę i kółko się zamyka. Jak dużo jest takich przypadków?
Nie życzę sobie żeby uzależniony człowiek uczył moje dzieci, leczył mnie czy tez decydował o moich życiowych sprawach, ale to jest temat na inny wątek.

Wczoraj po raz pierwszy obejrzałem "Requiem do snu". Jeżeli komuś podobał się "Transpoting" to ten film też powinien przypaść go gustu.
Polecam.
Załączniki
IMG_20210314_211623_copy_3120x2340.jpg
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
xyz
Posty: 569
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:09
Gramofon: Sony PS X-50
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ostatnio oglądałem...

#1674

Post autor: xyz »

Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4911
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Ostatnio oglądałem...

#1675

Post autor: eu4yaon »

Czytając Syko od razu przypomniał mi się film Że Życie Ma Sens.
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Ostatnio oglądałem...

#1676

Post autor: StarRock »

syko pisze:
15 mar 2021, 08:41
Wybacz
Co tu wybaczać, albo się podoba, albo nie. Zdania nie zmieniam, jeden z lepszych filmów oglądanych ostatnio.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Ostatnio oglądałem...

#1677

Post autor: dale »

StarRock pisze:
15 mar 2021, 22:55
syko pisze:
15 mar 2021, 08:41
Wybacz
Co tu wybaczać, albo się podoba, albo nie. Zdania nie zmieniam, jeden z lepszych filmów oglądanych ostatnio.
Z filmami, jak z trunkami, jeden preferuje Mamrota na ławeczce a drugi brendawkę w gabinecie (trzymając się kanonu filmowego). Mi osobiście film również przypadł do gustu. Inteligentny humor, błyskotliwe dialogi i przede wszystkim fenomenalna gra aktorska - każda z postaci żyje własnym życiem, niepowtarzalnym.

Trainspotting - bo chyba o ten film chodziło Koledze Syko również obejrzałem. Jeśli chodzi o "Requiem..." to polecam jednak książkę. Sami jesteśmy w stanie wykreować świat bardziej przystający do stworzonego w utworze. Co prawda w filmie nadrabia muzyka, podnosząc klimat, ale całkowita przewidywalność fabuły filmu sprawia że film traci znacznie w odbiorze. To co w książce było nieuchronną konsekwencją - logicznym następstwem, w filmie staje się beznamiętnie odgrywaną chałturą.
Wracając do "Trainspottingu" i podobnych mu filmów - mimo że kończyłem studia w latach "wolności i wolnego rynku" jakoś nie dostrzegam by ktokolwiek z mojego środowiska się zaćpywał na umór, czy choćby z ciekawości, żeby potrzebował tego do zdania sesji lub dobrej zabawy.
Owszem, z pewnym skrępowaniem przyznaję, że zdarzało się nam drzeć ryja (bo śpiewem tego nazwać się nie da, niezależnie od ilości dobrej woli) na miasteczku akademickim ok. 3 rano, ale powodów szukał bym raczej w wyrobach browaru "Perła", bądź też promocyjnie nabywanych wytwornych winach z Ambry :))).
Dlatego nie przemawiają do mnie filmy powstałe w tym nurcie. Jeżeli ktoś ma życzenie się upodlić, nie ma dość silnej woli by zachować resztki godności, nie uważam by był to powód uzasadniający zaistnienie takiego dzieła.

Patrzmy na zjawiska takimi, jakimi są - coś jak kwestia murzynów wyjaśniona w "Chłopaki nie płaczą"...
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3290
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostatnio oglądałem...

#1678

Post autor: bms01pl »

bms01pl pisze:
16 lut 2021, 10:37
zdjęcia robił nasz Dariusz Wolski https://pl.wikipedia.org/wiki/Dariusz_Wolski
a dziś dostał nominację do Oskara
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10462
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#1679

Post autor: Myszor »

"Wykopaliska" na Netflixie.
Bardzo spokojny, powolny i z pięknymi zdjęciami.... film o przemijaniu.
Lubię takie. Człowiek zatrzymuje się w tym pędzie i myśli o trochę innych sprawach.
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Ostatnio oglądałem...

#1680

Post autor: SimonTemplar »

MINDHUNTER
1565896127-41tRmbpWsWL.jpg
Netflix. Dwa sezony. Gatunek: Kryminał, Thriller.
Jak to się stało że nikt tego jeszcze nie zaproponował :think:
Jest rok 1979. Dwóch agentów FBI zostaje wyznaczonych, aby przesłuchać osadzonych w więzieniu seryjnych morderców i wykorzystać pozyskaną wiedzę do zamknięcia nierozwiązanych spraw.
ODPOWIEDZ