Ostatnio oglądałem...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#1471

Post autor: Myszor »

Dobrze, że czasem dokręcą nowy sezon czegoś o czym nie miałem pojęcia bo wtedy to można wyczaić.
FAUDA (izr/arab. "chaos") to sensacyjna historia oparta na konflikcie izraelsko-palestyńskim, opowiadająca o zmaganiach hamasu i służb specjalnych obu krajów. Obejrzałem sezon 1 i wciągnął mnie dość mocno. Akcja jest zróżnicowana, jak to w życiu, czasem spokojna czasem szybka. Postacie są krwiście narysowane, a gra aktorska stoi na wysokim poziomie.
Smaczku dodaje, że główny twórca scenariusza i odtwórca głównej roli naprawdę służył w elitarnej jednostce antyterrorystycznej Sayeret Duvdevan, a kiedy był nastolatkiem jego dziewczyna zginęła z ręki arabskiego terrorysty. Był też ochroniarzem Arnolda Schwarzeneggera. Kolorowy życiorys którego współczesnym "Rambo" brak.
Całość jest sfilmowana bardzo spokojnie, surowo i realistycznie. Jak dla mnie to jest porządne kino i czuję że kolejne obejrzane sezony to potwierdzą.
Awatar użytkownika
pedro9
Posty: 163
Rejestracja: 07 mar 2018, 11:14

Re: Ostatnio oglądałem...

#1472

Post autor: pedro9 »

A'propos #1467:
tomaszek pisze:
02 maja 2020, 23:06
tam jedna scena pościgu
A widziałeś pan (a może Pan, co by było comme il faut i nie urazić...) to?:
https://www.filmweb.pl/film/Bullitt-1968-4376
Piotr
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#1473

Post autor: tuczi77 »

Myszor też masz Mellera w polubionych na FB? :D

Jesteśmy na 8 odc. i rzeczywiście fajnie się to ogląda. Dodam tylko, że moim zdaniem postacie po obu stronach nie są jednoznaczne, a serial przy okazji pokazuje bezsens tego konfliktu.
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#1474

Post autor: Myszor »

tuczi77 pisze:
04 maja 2020, 08:44
Myszor też masz Mellera w polubionych na FB?
Mam ale Faudę polecił mi akurat mój przyjaciel zafascynowany Izraelem. Jak Meller o tym napisał to kończyłem 1 sezon.
tuczi77 pisze:
04 maja 2020, 08:44
bezsens tego konfliktu
Wszystkiemu winni angole którzy kiedyś podzielili tereny od linijki zamiast uwzględnić naturalne uwarunkowania.
Teraz to już sam diabeł tam nie poradzi tak to jest zapętlone ale faktycznie sytuacja Palestyńczyków jest nieciekawa.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#1475

Post autor: Myszor »

CDN ...wykopaliska YT czyli zapomniane filmy z PRL :
"Historia pewnej miłości" - operator wózka z łódzkiej fabryki przędzalniczej dostaje przydział na mieszkanie od Rady Zakładowej ale pod warunkiem, że się ożeni i to daje początek serii niefortunnych zdarzeń. Smutne.
"Jeden dzień w PRL" - ciekawy pomysł na archiwalne zdjęcia kroniki zilustrowane milicyjnymi donosami, obwieszczeniami i innymi dokumentami z epoki czytanymi przez lektorów.
"Koniec" - dość odjechany film w reżyserii Bogusława Lindy. (debiut reżyserski). Pracownicy fabryki przewidują wybuch wojny światowej. Pełna schiza i postindustrial ale kilka scen z udziałem Marka Walczewskiego bardzo dobrych.
"Mniejsze Niebo" - dramat psychologiczny z świetną rolą Wilhelmiego (czy ten facet miał słabe role ???) . Dość ciężkie.

Ze wszystkich filmów przebija obraz ówczesnego smutnego jak pizda kraju nad Wisłą.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2385
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Ostatnio oglądałem...

#1476

Post autor: dale »

Rozmowy przy wycinaniu lasu.... Klasyk sam w sobie. Błyskotliwa gra aktorska i ciekawe spojrzenie na świat z nieco innej, perspektywy.

Psy III - zupełne przeciwieństwo w/w. Aktorzy, do znudzenia grają samych siebie z przed nastu lat, naiwna fabuła oparta na socjotechnicznych sztuczkach - obejrzałem "dla zasady". Daleko im do pierwszych części.

Apollo 13 - po raz kolejny, tym razem "rodzinnie" - wysokiej klasy kino, kiedy grali ludzie, nie pieniądze.
Awatar użytkownika
Martinez83
Posty: 223
Rejestracja: 18 lis 2019, 13:22

Re: Ostatnio oglądałem...

#1477

Post autor: Martinez83 »

Ja właśnie skończyłem serial "Billions".

Jeśli lubicie klimaty wallstreet, traderów, układnych elit itp. to serdecznie polecam.
Pozytywne jest to, że odcinki nie są robione według jednego schematu, co się zdarzało w niektórych produkcjach HBO.
Sprzęt służy do słuchania muzyki - nigdy odwrotnie :!:

Technics SL-1200GR + Nagaoka MP-150 + Schitt Mani + Marantz Model40N + Marantz CD60 + Dali Epicon2
Awatar użytkownika
xyz
Posty: 568
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:09
Gramofon: Sony PS X-50
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ostatnio oglądałem...

#1478

Post autor: xyz »

"Piano to Zanskar" opowieść o Desmondzie, stroicielu pianin, oraz jego wesołej kompanii, który podjął się dostarczenia instrumentu do odległej wioski w indyjskich Himalajach.
Awatar użytkownika
Totoro
Posty: 168
Rejestracja: 07 lut 2020, 21:37
Gramofon: Unitra Fonica pl-731

Re: Ostatnio oglądałem...

#1479

Post autor: Totoro »

A ja jak ktoś jeszcze nie widział to polecam na netflix serial "Jessica Jones". Marvel ale w zupełnie niemarvelovym stylu, połaczenie historii superbohaterskiej z czarnym kryminałem. No i główny czarny charakter to mistrzowstwo świata, chyba najlepszy antgonista z wszystkich komiksowych ekranizacji.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2385
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Ostatnio oglądałem...

#1480

Post autor: dale »

.."Zabawa w chowanego".... masakra...
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#1481

Post autor: Myszor »

SimonTemplar pisze:
21 kwie 2020, 12:48
The Last Dance na Netflix
Dokument o drużynie NBA Chicago Bulls i MJ.
Wczoraj pożarłem dwa pierwsze odcinki.
Jak by były dostępne wszystkie dziesięć to jestem pewien że bym siedział do rana. Kolejne bedą dokładać co tydzień.
Bardzo fajne. Dzięx
Awatar użytkownika
xyz
Posty: 568
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:09
Gramofon: Sony PS X-50
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ostatnio oglądałem...

#1482

Post autor: xyz »

Dokument „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” Pawła Łozińskiego. Przedstawia terapię prowadzoną przez uznanego Bogdana de Barbaro.
Świetnie przedstawia bolesny proces pojednania i nazwania tego co stoi na przeszkodzie.

„Honeyland” plastyczna opowieść o Turczynce, która jako jedyna, pozostała w swojej wiosce po wojnie bałkańskiej. Na co dzień opiekuje się swoją niedołężną matką oraz pszczołami które zapewniają jej utrzymanie.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2385
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Ostatnio oglądałem...

#1483

Post autor: dale »

Upload na Amazonie - polecam
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#1484

Post autor: Myszor »

"Ucieczka z Dannemory" niezbyt porywająca ale autentyczba historia ucieczki z jednego z lepiej strzeżonych więzień w USA.
Jakoś ogląda się dzięki znakomitym kreacjom Patricii Arquette (Złoty Glob) i Benicio del Toro. Na HBOgo.
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Ostatnio oglądałem...

#1485

Post autor: wojtekf »

Myszor pisze:
23 maja 2020, 19:30
"Ucieczka z Dannemory" niezbyt porywająca ale autentyczba historia ucieczki z jednego z lepiej strzeżonych więzień w USA.
Jakoś ogląda się dzięki znakomitym kreacjom Patricii Arquette (Złoty Glob) i Benicio del Toro. Na HBOgo.
Ja wiem czy „niezbyt porywająca”? :) Kilka razy sprawdzałem, czy reżysera podali dobrze, bo wychodzi na to, że Stiller jest znacznie lepszym reżyserem niż aktorem. Jechało Eastwoodem na kilometr ;) Benicio w świetnej roli i w świetnej formie.
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
ODPOWIEDZ