Ostatnio oglądałem...

ODPOWIEDZ
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Ostatnio oglądałem...

#1501

Post autor: wojtekf »

Hiper86 pisze:
03 cze 2020, 09:05
Na netflixie dodali "jak zostałem gangsterem" kurczę naprawdę dobrze się oglądało! jak na gościa od KSW to szacun za film!
W kategorii „luźny film o gangsterce” wstydu nie ma, nawet w zestawieniu ze światowymi produkcjami. Oczywiście, trzeba przyjąć narzuconą konwencję, ale bardzo pozytywne zaskoczenie.
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4916
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Ostatnio oglądałem...

#1502

Post autor: eu4yaon »

wojtekf pisze:
08 cze 2020, 15:24
Hiper86 pisze:
03 cze 2020, 09:05
Na netflixie dodali "jak zostałem gangsterem" kurczę naprawdę dobrze się oglądało! jak na gościa od KSW to szacun za film!
W kategorii „luźny film o gangsterce” wstydu nie ma, nawet w zestawieniu ze światowymi produkcjami. Oczywiście, trzeba przyjąć narzuconą konwencję, ale bardzo pozytywne zaskoczenie.
Oglądałem w sobote przy flaszce. Dobry film :)
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Ostatnio oglądałem...

#1503

Post autor: Regsoft »

„Można panikować”, reż. Jonathan L. Ramsey, prod. 2020
Dokument w którym prof. Malinowski opowiada o klimacie i o życiu.
Sorry ale już niedostępny. Miał być darmowy do wczoraj.
Proszę o usunięcie tej wiadomości ...
Ostatnio zmieniony 09 cze 2020, 09:12 przez Regsoft, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#1504

Post autor: tuczi77 »

"Film jest niedostępny lub prywatny"
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
kukiz 30
Posty: 1924
Rejestracja: 18 wrz 2016, 16:05
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ostatnio oglądałem...

#1505

Post autor: kukiz 30 »

Miałem to szczęście oglądnąć wczoraj. Powiem że robi wrażenie. Daje do myślenia co z naszą planetą może się stać jak ludzie się nie opamiętają. Żałosne jest to że ci "nasi politycy" nie mają zielonego pojęcia i mówią to co chcą bez żadnej wiedzy w tym temacie. Dla mnie jest to dramat.
Mission Cyrus One, Luxman L405,Sony PS-X6,DAC by Martynka, Infinity RS-4000.
Awatar użytkownika
kukiz 30
Posty: 1924
Rejestracja: 18 wrz 2016, 16:05
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ostatnio oglądałem...

#1506

Post autor: kukiz 30 »

tuczi77 pisze:
09 cze 2020, 08:52
"Film jest niedostępny lub prywatny"
Film będzie dostępny dopiero jesienią taką informację przekazał główny bohater i narrator filmu prof. Malinowski.
Mission Cyrus One, Luxman L405,Sony PS-X6,DAC by Martynka, Infinity RS-4000.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2397
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Ostatnio oglądałem...

#1507

Post autor: dale »

wojtekf pisze:
08 cze 2020, 15:24
Hiper86 pisze:
03 cze 2020, 09:05
Na netflixie dodali "jak zostałem gangsterem" kurczę naprawdę dobrze się oglądało! jak na gościa od KSW to szacun za film!
W kategorii „luźny film o gangsterce” wstydu nie ma, nawet w zestawieniu ze światowymi produkcjami. Oczywiście, trzeba przyjąć narzuconą konwencję, ale bardzo pozytywne zaskoczenie.
Ale ten film jest beznadziejnie zagrany. Atmosfera przejaskrawiona, gra aktorska polegająca na rekwizytach wchodzących na pierwszy plan, tamtejsza rzeczywistość odmalowana schematycznie, tendencyjnie i stereotypowo.
Dodatkowo film epatuje prostacką wulgarnością, nie uzasadnioną artystycznie.
Z netflixa polecam "9 wrota" właśnie znalazłem :) chętnie wrócę
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Ostatnio oglądałem...

#1508

Post autor: wojtekf »

dale pisze:
09 cze 2020, 18:15
Ale ten film jest beznadziejnie zagrany. Atmosfera przejaskrawiona, gra aktorska polegająca na rekwizytach wchodzących na pierwszy plan, tamtejsza rzeczywistość odmalowana schematycznie, tendencyjnie i stereotypowo.
Dlatego napisałem o konwencji. Dokumentu się spodziewałeś? :mrgreen:
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10467
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#1509

Post autor: Myszor »

dale pisze:
09 cze 2020, 18:15
Dodatkowo film epatuje prostacką wulgarnością, nie uzasadnioną artystycznie
W tym przypadku - uzasadnioną. A film dobry imho.
Awatar użytkownika
pedro9
Posty: 165
Rejestracja: 07 mar 2018, 11:14

Re: Ostatnio oglądałem...

#1510

Post autor: pedro9 »

dale pisze:
09 cze 2020, 18:15
Z netflixa polecam "9 wrota" właśnie znalazłem :) chętnie wrócę
A skąd wrócisz i dokąd podążysz, Dale?

Film ów, jak widać objawieniem się jawi, bo chociaż powstał lat temu 20 z okładem, nadal potrafi błyszczeć na tle nowomodnych, politycznie poprawnych "dzieł" wypierdów (Tuwim) artystami zwanych. A Polański (de domo Raymond Thierry Liebling) artystą jest i basta. Jego "Nóż w wodzie", powstały w PRL, w roku 1962, co "nowoczesnym" jawi się epoką kamienia łupanego i artystów piekłem, zwiastował niebywały talent naszego(?) rodaka, który to talent dostrzegł nawet tak zwany świat cywilizowany z jego "łowieniem czarownic". Ale, jak już starożytni zauważyli, "pecunia non olet" i nawet taki komuszy(?) produkt jak Polański vel Liebling podejdzie, byle robił kasę. A skoro dzieła jego kasę robią, tym lepiej.
Wrota dziewiąte przywołują klimatem swym "Imię róży" Umberto Eco (i film Jeana-Jacques’a Annauda) mistycznym, choć bez satanistycznej okrasy, której poskąpił swemu dziełu Arturo Pérez-Reverte, a którą nałożył nań Polański vel Liebling. Zarówno powieść jak i film warte są uwagi, bowiem niosą one wartości i przesłanie, których trudno doszukać się w tzw. "bestselerach" lansowanych przez speców z NYT, poważnie traktowanych przez "entelegencję" rodzimą (vide "dzieła" Dan Brown'a, onegdaj lansowane przez PR Trójkę, jako lektura ludzi inteligentnych).
Ale ad rem: Oto końcowe kadry z dzieła Polańskiego/Liebling'a:
01snap.png
02snap.png
Piotr
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2397
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Ostatnio oglądałem...

#1511

Post autor: dale »

pedro9 pisze:
09 cze 2020, 23:01
A skąd wrócisz i dokąd podążysz, Dale?
Wrócę do filmu :)
Myszor pisze:
09 cze 2020, 21:00
W tym przypadku - uzasadnioną
Uwierz mi, wielu "gangsterów" ma bogatsze słownictwo i większą kulturę obycia niż "średnia statystyczna" nie muszą się uciekać do takich środków wyrazu.

Natomiast taki język jest dosyć prostym narzędziem budowania postaci. Niestety tutaj mocno stereotypowym. I równie nachalnym, jak gra rekwizytami.
Zilustruję to przykładem - pierwsza scena - widok kamienicy - w jednym oknie kobieta robi pranie. I centralnie przed nią, proszek IXI... Niby się zgadza, ale zamiast wprowadzać nas w klimat, wali po oczach... po co? Ano po to, że inaczej ani reżyser, ani scenograf nie potrafi. Wyjaśnię to sztampowym przykładem opisanym dokładnie w jednym z filmów na YT przez Cezarego Pazurę, On mówiąc o rekwizytach nawiązał do Lindy siedzącego przed komisją (PSY) - zwróć uwagę na okulary komisji i papieros Lindy. W komisji, w sytuacji nerwowej aktorzy bawią się okularami, zdejmują, zakładają, przecierają, poprawiają (jedna ze szkół ogrywania rekwizytu), natomiast Linda po prostu pali papierosa, trzyma go często poza kadrem, nie epatuje nim. A jednocześnie ten papieros dopełnia jego postać. Bez niego by jej nie było.
Dlatego, w mojej ocenie, jest to film sztuczny i zagrany miernie, góra poprawnie.
Zobacz takie Pulp Fiction czy Sin City (obie części), tam masz również przejaskrawienia, sztuczne, plastikowe postacie, stereotyp wyciągnięty do granic absurdu (bardziej Sin City niż Pulp Fiction), ale wszystko współgra ze sobą, odbieramy całość jako naturalną konsekwencję i wręcz oczekujemy pewnego sposobu gry, zgrzytającego w innych wypadkach.

Ale, wszystko jest względne i to że Tobie film się podoba, dla mnie "jest spoko". Nie przeszkadza mi to, bo każdy jest inny i ja też mam wiele filmów czy książek, które obiektywnie są słabe, a ja wracam z przyjemnością :)
Fajnie jest wymienić poglądy, podyskutować, ale nie narzucać komuś swojego zdania, co mam nadzieję, z mojej strony nie miało miejsca, jeśli zaś tak to zostało odebrane, proszę wybacz, nie miałem zamiaru.
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4916
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Ostatnio oglądałem...

#1512

Post autor: eu4yaon »

Nowy polski serial Netflixa "W głębi lasu" na podstawie książki Harlan Cobena. Drugi odcinek za mną i chce jeszcze :)
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10467
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#1513

Post autor: Myszor »

Poszedłem dalej śladami Joon-ho Bonga. Dostępny na Netflixie film "Okja" to historia przyjaźni dziewczynki z superświnią.
Oczywiście dla reżysera jest to tylko pretekst do nabijania się i z ekologów i z korporacji mięsnych.
Jednak na końcu zostaje ważne pytanie: czy naprawdę musimy jeść tyle mięsa i robić krzywdę naszym braciom mniejszym ?
Znów Tilda Swinton ale show kradnie jej Jake Gyllenhaal.
Dobre i pouczające kino familijne.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2020, 21:42 przez Myszor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostatnio oglądałem...

#1514

Post autor: dot87 »

https://www.looper.com/215584/this-2013 ... ite-movie/
Jak ktoś ma chwilę to polecam. Dość fajny western/kryminał noir do obejrzenia w całości za darmo na YouTube
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
Awatar użytkownika
Hiper86
Posty: 1274
Rejestracja: 13 maja 2017, 22:32
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#1515

Post autor: Hiper86 »

eu4yaon pisze:
12 cze 2020, 22:06
Nowy polski serial Netflixa "W głębi lasu" na podstawie książki Harlan Cobena. Drugi odcinek za mną i chce jeszcze
jestem w trakcie, wczoraj trzy odcinki, dzisiaj mam zamiar zakończyć, dobrze się ogląda!
Kenwood KP-990+Denon 103r +NUDAmini+Snell E III+ LAR IA 30mK2 +Rotel RCD 955
ODPOWIEDZ