Rodzaje mat i ich właściwości

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
olo77
Posty: 39
Rejestracja: 12 wrz 2014, 18:01
Gramofon: GRUNDIG PS 8000

Rodzaje mat i ich właściwości

#1

Post autor: olo77 »

Witam serdecznie.

Chciałbym się przymierzyć do zakupu nowej maty do mojego gramofonu. Posiadam gramofon Grundig PS-8000 czyli klon gramofonu Dual CS-455. Fabrycznie jest przy nim mata gumowa. Nie kupiłem gramofonu nowego, mata da się jeszcze użytkować i jeszcze jakoś wygląda ale nie jest pierwszej świeżości.
Widziałem wiele mat na allegro. Niektóre wykonywane ręcznie i o różnej mieszance materiałów z których są wykonane. Uczę się jeszcze o gramofonach i akurat o tym nie wiem nic. Piszą że materiał z którego są wykonane ma też różny wpływ na brzmienie. Matę chciałbym zakupić maksymalnie do 150zł z przesyłką. Proszę o podpowiedź jeśli maił ktoś do czynienia z różnymi matami jaką kupić i ewentualnie na co ma która wpływ przy odsłuchu.
Mam jeszcze jedno zapytanie, pewnie banalne i śmieszne. Chodzi o założenie paska napędowego. Pasek ma dwie strony, jedna jest jasnego koloru i dość płaska, druga czarna, bardziej wypukła i pokryta warstwą gumy. Moje pytanie którą stroną paska należy go założyć? Płaską przylegającą do koła zamachowego i trzpienia silnika, czy drugą stroną? Czy ma to znaczenie i wpływ na pracę, eksploatację paska oraz samego gramofonu?

Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuje.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Rodzaje mat i ich właściwości

#2

Post autor: kielek »

ODPOWIEDZ