Przechowywanie headshelli z wkładkami

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2353
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Przechowywanie headshelli z wkładkami

#61

Post autor: Peliks »

darkman pisze:
31 lip 2018, 23:07
Nie bardzo mi się chce ciągnąć z Chinladii, te wskazane. Takie 10 bym potrzebował właśnie, albo 8ki ze dwie
Tu masz Darku najtańszy drewniany kejsik na alle https://allegro.pl/kasetka-etui-na-zega ... ml#thumb/6
Pozdrawiam. Marek.
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przechowywanie headshelli z wkładkami

#62

Post autor: darkman »

No fajna. Bardziej mi taka na 6 odpowiada, która jest na tej aukcji też ale znowu takie bym potrzebował dwie. to już inny budżet trochę psia kość. Coś muszę pokombinować taktycznie, bo w tej chwili mam dość ładny i solidny box herbaciany / drewno z szybą i klapką tego typu, tylko dużo ładniejszy w ciemnej wersji:
https://emako.pl/product-pol-2162-Drewn ... rodek.html
i wypełnienie karimatą. Dość solidny tylko bez zamknięcia/zatrzasku czy zamka.
Ten z linku / przykładowy to jakiś Luxury, ja mam Riverside o dużo wyższej jakości.. ale trzymam w nim zegarki :lol:
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3284
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przechowywanie headshelli z wkładkami

#63

Post autor: bms01pl »

ten z lidla dość przyzwoity mimo, że ekoskóra. na osiem sztuk bodajże, bez materiałowej wyściółki, ale spoko poduszeczki a ekoskóra nie zostawia nawet mikrorysek na kopertach. czasami można dużą skrzynkę w komplecie z rotomatem obczaić, no ale w kwestii użyteczności to już zależy, jakiego rodzaju naciągi ma się w zegarkach. maksymalną ilość w takim zestawie, jaką widziałem, to jeśli dobrze pamiętam rotomat na cztery sztuki i skrzyneczka na 10 (dwa rzędy po pięć).
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przechowywanie headshelli z wkładkami

#64

Post autor: darkman »

Ano Bartek jak się rezyduje na Mordorze, to wiadomo CYWILIZACJA i Lidloki są bez łaski. U mnie jak wiesz same Biedry bez płyt i Żabki. Szkoda, bo te tanie boxy z lidleja bym kupił jako znany chomik.
Jakoś zbyt póxno się dowiedziałem o nich i jak wstapiłem do L koło teściowej(O`chota), to już wyszły.

Co do rotomatów, to ja raczej nie. Nie mam takich potrzeb, bo głównie zbieram tzw kieszonki dewizkowe, więc toto się nie rotuje (ekpozycyjnie inaczej się prezentuje). do wkładek to już w ogóle, chociaż Therion coś na poprzedniej stronie bodaj pokazywał.
Ja co prawda jestem leniwy, ale nie aż tak co by mi się wkładka musiała sama ustawiać do "sztorcu".
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3284
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przechowywanie headshelli z wkładkami

#65

Post autor: bms01pl »

darkman pisze:
02 sie 2018, 12:14
Ano Bartek jak się rezyduje na Mordorze, to wiadomo CYWILIZACJA i Lidloki są bez łaski. U mnie jak wiesz same Biedry bez płyt i Żabki. Szkoda, bo te tanie boxy z lidleja bym kupił jako znany chomik.
Jakoś zbyt póxno się dowiedziałem o nich i jak wstapiłem do L koło teściowej(O`chota), to już wyszły.
jak napotkam, to Ci nabędę uprzednio dzwoniąc.
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Cantilever
Posty: 406
Rejestracja: 13 gru 2017, 16:19
Gramofon: Yamaha PX-3
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#66

Post autor: Cantilever »

A TY gdzie trzymasz swoje wkładki?! :lol:
Załączniki
IMG_20180831_192735.jpg
Yamaha PX-3 / Yamaha CX-830 i MX830 / Quadral Vulkan Mk V
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przechowywanie headshelli z wkładkami

#67

Post autor: Wojtek »

Fajna ekspozycja :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Therion
Posty: 456
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:49

Re: Przechowywanie headshelli z wkładkami

#68

Post autor: Therion »

Z perspektywy czasu, jestem bardzo zadowolony z tego pudełka na wkładki z headshellami. Fajnie wyglądają zwłaszcza ze wzmacniaczem lampowym.
Załączniki
2018-09-27 12.18.05.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przechowywanie headshelli z wkładkami

#69

Post autor: Wojtek »

Jak już kiedyś wspominałem w tym wątku, oprócz "kopułek" z logiem AT można też zanabyć niezależne kopułki które można między sobą dowolnie łączyć :) Przypuszczam że robił to ten sam producent, choć oferował to samodzielnie (na kopułkach nie ma żadnego oznaczenia producenta).

Sam używam je do kompletów wkładka+headshell gdzie "rączka" koszyka mocno odstaje ponad płaszczyznę dachu - nieprzystosowane do trzymania w zamykanych pudłach gdzie koszyki leżakują na plecach.

Wkładki i koszyki Grace + kopułki
Wkładki i koszyki Grace + kopułki
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4062
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Przechowywanie headshelli z wkładkami

#71

Post autor: trafalgar »

Fajne.Rozpocząłem"produkcje" podobnych z tym że podstawa będzie z drewna-mahoń,dąb i sosna.Pokrywa także z plexi.Niebawem wkleję fotki z prac.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przechowywanie headshelli z wkładkami

#72

Post autor: Wojtek »

Podoba mi się ten okrągły cylinderek :) Dzięki za znalezisko!
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: Przechowywanie headshelli z wkładkami

#73

Post autor: BlackDevil »

trafalgar pisze:
19 lut 2019, 21:14
Fajne.Rozpocząłem"produkcje" podobnych z tym że podstawa będzie z drewna-mahoń,dąb i sosna.Pokrywa także z plexi.Niebawem wkleję fotki z prac.
Ja zrobiłem taką prostą deseczkę @trafalgar gdzie robisz pokrywki z plexi ?
Załączniki
IMG_20190221.png
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przechowywanie headshelli z wkładkami

#74

Post autor: darkman »

BlackDevil pisze:
21 lut 2019, 14:30
@trafalgar gdzie robisz pokrywki z plexi ?
Artur ogarnia całość we własnym zakresie. Od projektu po gotowy plexicoś wyrób. Robi pokrywy do gramofonów, klipsy na LP (mam=super są!),inne pierdoły. Z doświadczenia wiem, że rysunek poglądowy/wymiary mile widziane. Zamawiasz, czekasz :)
Też będę zamawiał prostopadłościenny (tylko desku z frezem jest u mła) jak u Ciebie, bo te okrągłe nie trafiły akurat w mój gust, ale spoko.
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: Przechowywanie headshelli z wkładkami

#75

Post autor: BlackDevil »

darkman pisze:
21 lut 2019, 15:59
Artur ogarnia całość we własnym zakresie.
Dzieki za info trzeba to będzie w końcu ogarnąć bo wkładek przybyło i walają się po szafce.
ODPOWIEDZ