Schiit mani

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1684
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Schiit mani

#76

Post autor: winylowy_luke »

Ach ta Nuda...:) Może kiedyś! Póki co na celowniku mam jakiś AMP lampowy, może Yaqin czy MingDa. Zobaczymy:)
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Schiit mani

#77

Post autor: darkman »

Albo i wywieje.
winylowy_luke pisze: mogę śmiało napisać że, zadomowił się już na dobre w moim systemie ;)
Maniek rules!
Gratulaje _Luke :angelic-whiteflying:
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Schiit mani

#78

Post autor: -Wolf- »

winylowy_luke pisze:Póki co na celowniku mam jakiś AMP lampowy, może Yaqin czy MingDa.
Zapoznaj się z ofertą FezzAudio.
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3981
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Schiit mani

#79

Post autor: SimonTemplar »

NO i żeście nachwalili :D /MMarek razem z Darkmanem - pozdrawiam :D/
Wczoraj złożyłem zamówienie na Mańka do USA. w UK - out of stock do końca Maja podobno. Ciekaw jestem jak to długo będzie lecieć? Pierwszy pre w moim systemie ever! :mrgreen: Będzie jazda coś czuję :dance:
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Schiit mani

#80

Post autor: MMarek »

SimonTemplar pisze: Wczoraj złożyłem zamówienie na Mańka do USA. w UK - out of stock do końca Maja podobno
Hehe, czyli cały nakład już się w UK sprzedał - ładnie......
Oczywiście czekamy na Twoją recenzję i opinię nt. Mańka - ale coś czuję, że będziesz zadowolony.... :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Schiit mani

#81

Post autor: darkman »

Marku no jak Ty wziąłeś jeden, Luke drugi, to trzeci zostawili na wystawkę. I po nakładzie.
8-)
winylowy_luke pisze: na celowniku mam jakiś AMP lampowy, może Yaqin czy MingDa. Zobaczymy:)
Luke to dawaj znać jakby co? Też się szeroko i spokojnie rozglądam niekoniecznie za ping pongiem, ale tu ze wskazaniem na Mingda bardziej. (Copland mi się bardzo podoba ale po odsłuchu 2szt., dałem szansę innym zainteresowanym, bo miał mało lampy w lampie). Może jakiegoś Kaina czy tam innego Abla posłucham jeszcze.
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3981
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Schiit mani

#82

Post autor: SimonTemplar »

MMarek pisze: Oczywiście czekamy na Twoją recenzję i opinię nt. Mańka - ale coś czuję, że będziesz zadowolony.... :)
Jasne, coś tam skrobnę :D choć raczej będzie in plus bo to mój pierwszy preamp...
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Schiit mani

#83

Post autor: MMarek »

SimonTemplar pisze: choć raczej będzie in plus
To na pewno..... :D

Poza tym masz dobry gramofon, bardzo dobrą wkładkę i świetne głośniki
Awatar użytkownika
herbee
Posty: 97
Rejestracja: 18 lut 2013, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Schiit mani

#84

Post autor: herbee »

Jestem bardzo ciekawy tego Mańka i chętnie porównałbym go do moich klocków. Jeśli jest chętny właściciel Mańka z Warszawy (wysyłka z mojej strony raczej nie wchodzi w grę), to wystawiam do porównania sprzęt z mojego podpisu. Chociaż właściwie wystarczy sam Kenwood, bo uważam, że ma najlepszą sekcję gramofonową ze wszystkich wzmacniaczy i amplitunerów vintage jakie miałem do tej pory. Wiem, że są osoby na forum, które są ciekawe takiego sprzętu vintage z wyższej półki, więc porównanie mogłoby cieszyć się dużym zainteresowaniem. Szczegóły do dogadania na PW.
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3981
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Schiit mani

#85

Post autor: SimonTemplar »

Maniek wylądował! Wczoraj rwałem pudełko jak szalony i podłączyłem na szybko. Nie obyło się bez lekkich perturbacji z uziemieniem :D Ale jak ryknął! O matko :o Kilka ulubionych kawałków odsłuchałem na próbę. Co mi się rzuciło od razu w uszy to środek i góra tak wyraźna, detaliczna, metaliczna jak by mi ktoś sztućcami po całym pokoju rzucał :lol:
Po 30 min zabawy z kabelkami itp postanowiłem temat odsłuchu/oceny pozostawić na weekend. Nie byłbym obiektywny pod wpływem emocji, nic a nic :D Jak zestroję/ustawię wszystko do kupy i przesłucham NA spokojnie ulubione płytki to postaram się podzielić wrażeniami. ;)
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Schiit mani

#86

Post autor: MMarek »

SimonTemplar pisze: Jak zestroję/ustawię wszystko do kupy i przesłucham NA spokojnie ulubione płytki to postaram się podzielić wrażeniami
Chętnie poczytam.... ;)
Nomad
Posty: 13
Rejestracja: 26 lip 2017, 00:05

Re: Schiit mani

#87

Post autor: Nomad »

Czy maniek będzie dobrym kompanem dla dl103/103r? Poszukuje właśnie przedwzmacniacza, zawęzilem listę do cp2 i mani właśnie, a po przeczytaniu tego watku sklaniam sie bardziej w stronę Mańka. Czy słusznie?
Tor analogowy: Thorens td 150/grace g-940/denon dl103r> Shiit Mani>Heed Canamp>AKG k701

Tor cyfrowy: PC>Arcam IR dac>Arcam a85>System Audio SA1530
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Schiit mani

#88

Post autor: MMarek »

Nomad pisze: Czy maniek będzie dobrym kompanem dla dl103/103r? Poszukuje właśnie przedwzmacniacza, zawęzilem listę do cp2 i mani właśnie, a po przeczytaniu tego watku sklaniam sie bardziej w stronę Mańka. Czy słusznie?
Czy słusznie... pytasz? To trudne pytanie i w sam musisz sobie na nie odpowiedzieć.
Może podpowiedzią będzie pierwszy post z tego wątku:
viewtopic.php?f=36&t=10080&hilit=schiit+mani
Nomad
Posty: 13
Rejestracja: 26 lip 2017, 00:05

Re: Schiit mani

#89

Post autor: Nomad »

Jedyna opcja żeby się przekonać to spróbować samemu, a wiec zamówiłem Mańka. Dotarł jakiś tydzień temu, od dwóch dni podpięty i.... przyznam że jestem trochę zawiedziony :think:
Mój dotychczasowy tor audio to Shure m75+ eliptyk jico, thorens td150 z ramieniem Grace g940. A dalej Little bear T10, Heed Canamp i AKG K701. Jestem świadomy tego ze ramię jest zbyt ciężkie dla tej wkładki, stąd pomysł na dl103(poza tym chciałem spróbować wkladki mc) zanim jednak podepne jogurta chciałem porównać sekcje mm Mańka do, little bear_a którego znam, i tu po zamianie T10 na Mani pierwsze rozczarowanie: słychać wyraźnie mniej detali(typu przesunięcia palców po stronach itp) separacja instrumentów też znacznie ucierpiała, tam gdzie można było rozróżnić pojedyncze instrumenty muzyka jakby zlewa sie w jedno. Poza tym gra przyzwoicie, jest bardzo cichy(zwłaszcza w porównaniu do T10) nie odczuwam nadmiernego preferowania wysokich tonow jak ktoś wczesniej wspominal. Nie mam dużo doświadczenia w przerzucaniu sprzetem a Mani to dopiero mój drogi preamp, wiec nie chce wystawiac mu jakiejs złej opinii, ale chyba nie jest dla mnie. Muszę jeszcze przetestować sekcje mc i wtedy postanowie czy go zatrzymać czy odeslac
Tor analogowy: Thorens td 150/grace g-940/denon dl103r> Shiit Mani>Heed Canamp>AKG k701

Tor cyfrowy: PC>Arcam IR dac>Arcam a85>System Audio SA1530
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Schiit mani

#90

Post autor: Wojtek »

To ciekawe.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ