NUDAmini - przedwzmacniacz gramofonowy MM/MCHO ; MCLO.

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
azael
Posty: 220
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:46
Gramofon: PS-X7, TS850
Lokalizacja: Tychy

Re: NUDAmini - przedwzmacniacz gramofonowy MM/MCHO ; MCLO.

#61

Post autor: azael »

ahaja pisze: Grot lepiej 2mm lub chociaż 1.5mm ścięty - 1mm moim zdaniem może mieć za mały styk z padem i tym samym dłużej trzeba będzie go rozgrzewać.
O widzisz, a ja przymierzałem się do jak najcieńszego grota. Super, dzięki za podpowiedzi. Czas na trening. :)
Sony PS-X7 (Shure V15 III) -> NUDAmini -> W. Colburne Pass HA/mod.AVT2850 -> DT1990Pro

TS 850 (Shure M75+N91E, TM500) -> DSP-A5 -> Grundig Box 1600/Canton Quinto 530
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: NUDAmini - przedwzmacniacz gramofonowy MM/MCHO ; MCLO.

#62

Post autor: ahaja »

Ja ten szpikulec który dodawali w zestawie od razu wyciągnąłem i kupiłem taki ścięty. Ostrym nie nagrzejesz padu.
Miedź będzie 70um czyli fest gruba. Dodatkowo jak pisałem ja nie stosuję thermal padów czyli np tam gdzie jest masa cały pad jest z nią połączony. To z kolei wymaga mocniejszej lutownicy/grzałki.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: NUDAmini - przedwzmacniacz gramofonowy MM/MCHO ; MCLO.

#63

Post autor: Myszor »

ahaja pisze:Ja ten szpikulec który dodawali w zestawie od razu wyciągnąłem i kupiłem taki ścięty. Ostrym nie nagrzejesz padu.
Miedź będzie 70um czyli fest gruba. Dodatkowo jak pisałem ja nie stosuję thermal padów czyli np tam gdzie jest masa cały pad jest z nią połączony. To z kolei wymaga mocniejszej lutownicy/grzałki.

O to ja też ścięty kupię bo mam cienki tylko.
Ten będzie chyba w sam raz:
http://allegro.pl/grot-do-smd-wep-aoyue ... 04779.html
Awatar użytkownika
azael
Posty: 220
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:46
Gramofon: PS-X7, TS850
Lokalizacja: Tychy

Re: NUDAmini - przedwzmacniacz gramofonowy MM/MCHO ; MCLO.

#64

Post autor: azael »

Myszor pisze:O to ja też ścięty kupię bo mam cienki tylko.
Ten będzie chyba w sam raz:
http://allegro.pl/grot-do-smd-wep-aoyue ... 04779.html
Dokładnie ten sam zamówiłem. :)
Sony PS-X7 (Shure V15 III) -> NUDAmini -> W. Colburne Pass HA/mod.AVT2850 -> DT1990Pro

TS 850 (Shure M75+N91E, TM500) -> DSP-A5 -> Grundig Box 1600/Canton Quinto 530
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: NUDAmini - przedwzmacniacz gramofonowy MM/MCHO ; MCLO.

#65

Post autor: Myszor »

Bo mamy podobne stacje :) Ja do grubszych rzeczy jak kable używam transformatorowego pistoletu.
Precyzji mało ale moc jest :) Dlatego w stacji tylko cienki mam.
Awatar użytkownika
azael
Posty: 220
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:46
Gramofon: PS-X7, TS850
Lokalizacja: Tychy

Re: NUDAmini - przedwzmacniacz gramofonowy MM/MCHO ; MCLO.

#66

Post autor: azael »

Myszor pisze:Bo mamy podobne stacje :) Ja do grubszych rzeczy jak kable używam transformatorowego pistoletu.
Precyzji mało ale moc jest :) Dlatego w stacji tylko cienki mam.
Ja robię dokładnie tak samo. :)
Sony PS-X7 (Shure V15 III) -> NUDAmini -> W. Colburne Pass HA/mod.AVT2850 -> DT1990Pro

TS 850 (Shure M75+N91E, TM500) -> DSP-A5 -> Grundig Box 1600/Canton Quinto 530
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4006
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: NUDAmini - przedwzmacniacz gramofonowy MM/MCHO ; MCLO.

#67

Post autor: chudy_b »

ahaja pisze: Ja ten szpikulec który dodawali w zestawie od razu wyciągnąłem i kupiłem taki ścięty. Ostrym nie nagrzejesz padu.
Nie zgadzam się. Ja akurat wolę ostry grot. Ścięty ma często za dużą powierzchnię i źle się lutuje szczególnie bardzo drobne pady tranzystorów czy scalaków. Podstawą jednak jest dobra stacja lutownicza z regulacją temperatury.
Awatar użytkownika
lopek3
Posty: 1333
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:46
Gramofon: SL-5300, PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: NUDAmini - przedwzmacniacz gramofonowy MM/MCHO ; MCLO.

#68

Post autor: lopek3 »

A czy ma ktoś doświadczenie w lutowaniu SMD na pastę i Hot Air?
Jak z jakością połączeń w porównaniu do lutowania lutownicą i cyną?
Technics SL-5300 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > Canton Quinto 520
Sony PS-X60 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > AudioPro Avanto FS20
My Discogs
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: NUDAmini - przedwzmacniacz gramofonowy MM/MCHO ; MCLO.

#69

Post autor: Myszor »

Chyba nikt bo hotair to egzotyka trochę.
Awatar użytkownika
lopek3
Posty: 1333
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:46
Gramofon: SL-5300, PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: NUDAmini - przedwzmacniacz gramofonowy MM/MCHO ; MCLO.

#70

Post autor: lopek3 »

W takim razie obejrzę opinię na elektrodzie i jutubie.
Technics SL-5300 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > Canton Quinto 520
Sony PS-X60 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > AudioPro Avanto FS20
My Discogs
Awatar użytkownika
azael
Posty: 220
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:46
Gramofon: PS-X7, TS850
Lokalizacja: Tychy

Re: NUDAmini - przedwzmacniacz gramofonowy MM/MCHO ; MCLO.

#71

Post autor: azael »

ahaja pisze: W zestawie będzie wszystko co na pcb, oprócz:
[...]
- nie będzie trafa - zalecam pomyśleć o takim 2x18V o mocy około 50VA. Jeśli ma być dodatkowo wykorzystane zasilanie z sekcji zasilacza do układów typu przekaźniki to trzeba zamówić trafo z jeszcze jednym uzwojeniem 1x12...14V do ich obsługi. Jesli zasilacz ma być w osobnej obudowie to trzeba go połączyć z preampem - polecam wtedy gniazda wtyki Neutrika. 3 lub 5 pinowe - zależy czy będzie wykorzystane dodatkowe zasilanie czy nie.
- nie będzie obudów, gniazdek rca, okablowania. Ja do tego zakupiłem 2x Economica E z modushop.pl : wysokość 55, szerokość 180, głębokość 150.
[...]
Jako, że z reguły będziecie to robić dla siebie to nie polecam oszczędzać na obudowie/wach , trafie, gniazdach rca. Potem się to mści.
To ja jeszcze mam troszkę pytań do zaopatrzenia projektu:

1. Trafo - czy do tego projektu wystarczające jest trafo Audio np. z toroidy.pl: https://sklep.toroidy.pl/pl/p/TTSA0050- ... o-50-V/309, czy też szukać należy bardziej wyszukanego?

2. Gniazda RCA - jakich porządnych gniazd szukać aby nie miały audiofilskiej ceny? Pytam o przykłady konstrukcji, materiałów etc., niekoniecznie o przykładowe oferty, ale jak się znajdą chętnie poznam. ;-)

3. Obudowa - czy wykonanie jej z profili alu będzie wystarczające, nie zemści się na mnie? :)
Sony PS-X7 (Shure V15 III) -> NUDAmini -> W. Colburne Pass HA/mod.AVT2850 -> DT1990Pro

TS 850 (Shure M75+N91E, TM500) -> DSP-A5 -> Grundig Box 1600/Canton Quinto 530
brbr
Posty: 49
Rejestracja: 26 paź 2015, 10:32

Re: NUDAmini - przedwzmacniacz gramofonowy MM/MCHO ; MCLO.

#72

Post autor: brbr »

Kiedy będą rozsyłane zestawy? :)
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: NUDAmini - przedwzmacniacz gramofonowy MM/MCHO ; MCLO.

#73

Post autor: ahaja »

Azael:
1. Tak, jest OK. Trzeba pamiętać tylko by były 2 uzwojenia wtórne po 18V.
Jeśli natomiast ktoś chce wykorzystać stabilizację do przekaźników załączających różne funkcje o której pisałem to potrzebuje jeszcze jedno uzwojenie na tym samym trafie 12-14V (5-10VA).
2. Minimum przyzwoitości - Neutrik NYS-367.
Lepiej to np CMC - ebay, albo u nas np w modushop - ostatnio mieli promocję na srebrne.
Jeszcze lepiej - Gaofei rodowane zakręcane.
Trzeba pamiętać, że bardzo tanie gniazda rca dostępne w handlu to żelastwo. Nie mają nic wspólnego z miedzią czy mosiądzem.
3. Wolna amerykanka. W co zapakujesz w tym będziesz miał. Ważne by to było metalowe bo wtedy ekranuje. Najlepsza do tego jest chamska blacha stalowa. Jednak by ten ekran działał to buda musi się w jednym miejscu łączyć z układem. Trzeba być pewnym, że wszystkie elementy obudowy mają ze sobą kontakt elektryczny.

Brbr:
zekrnij do wątku zamówieniowego. Napomknę tylko, ze pcb się robią a klamoty sukcesywnie spływają do mnie.
Awatar użytkownika
azael
Posty: 220
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:46
Gramofon: PS-X7, TS850
Lokalizacja: Tychy

Re: NUDAmini - przedwzmacniacz gramofonowy MM/MCHO ; MCLO.

#74

Post autor: azael »

ahaja pisze:Azael:
[...]
2. Minimum przyzwoitości - Neutrik NYS-367.
Lepiej to np CMC - ebay, albo u nas np w modushop - ostatnio mieli promocję na srebrne.
Jeszcze lepiej - Gaofei rodowane zakręcane.
Trzeba pamiętać, że bardzo tanie gniazda rca dostępne w handlu to żelastwo. Nie mają nic wspólnego z miedzią czy mosiądzem.
[..]
Dzięki za sugestie.
Ostatnio do mojego AVT2680 kupowałem takie cudo: http://auden.pl/img/p/1/8/8/188.jpg Nie mam porównania z topowymi modelami, bo nigdy ich nie używałem. Te kupiłem, bo wyglądają solidnie i ponoć masa zrobiona jest z mosiądzu, a sygnał z miedzi z domieszką telluru. Blaszaków unikam.

A czy w tych CMC srebro jest zabezpieczone przed utlenianiem? Bo srebro jest dość aktywne w tym temacie i może konsensus pomiędzy jakością połączenia a jego trwałością jest gdzieś indziej. ;-)
Sony PS-X7 (Shure V15 III) -> NUDAmini -> W. Colburne Pass HA/mod.AVT2850 -> DT1990Pro

TS 850 (Shure M75+N91E, TM500) -> DSP-A5 -> Grundig Box 1600/Canton Quinto 530
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: NUDAmini - przedwzmacniacz gramofonowy MM/MCHO ; MCLO.

#75

Post autor: MISSE »

Jeszcze lepiej - Gaofei rodowane zakręcane.
Ciekawe u kogo widziałeś Gaofei-e. Choć jedna paczka doszła i połowa była gaofei a połowa WBT i wyglądały jednakowo

nie zmienia to faktu, że 8szt rca w dobrym wykonaniu to prawie cena zestawu :mrgreen:

Przy zamawianiu transformatora starajcie się zaplanować wszystkie przyszłościowe odczepy. Jeden odczep to około 10-15zł, nawet mały transformator z jednym odczepem kosztuje więcej. Biorąc trafa zalewane pozbywamy się dziwnych rezonansów i łatwiej je przymocować (nie potrzebujemy dekielków). Zaletą niezalewanego trafa jest możliwość dowinięcia dowolnego uzwojenia(w granicy rozsądku jeśli chodzi o moc).
Ponieważ wielu z was zapomina o zasilaczu ponieważ leży za szafą, regałem itd. i nie wyłącza ich nigdy, warto przewymiarować transformator o 20-50% tak aby nigdy nie wydzielał zbyt dużej ilości ciepła i ..... :mrgreen:
ODPOWIEDZ