NUDAmini - przedwzmacniacz gramofonowy MM/MCHO ; MCLO.

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4908
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: NUDAmini - przedwzmacniacz gramofonowy MM/MCHO ; MCLO.

#196

Post autor: eu4yaon »

Dzięki, napewno instrukcja nie tylko mnie się przyda. Może warto by było do wpisu Wojtka dodać te 3 tabelki w grafice ( wzmocnienie, pojemność i obciążenie) według wzoru których trzeba sie kierować.

Rzeczywiście na Nagaoka mp110 podstawa to 47k 100pf i tak u mnie narazie zostaje choć zastanawialem się czy nie zwiększyć wzmocnienia na 45dB, wtedy dopiero wszystko jest wyłożone na stół. :)
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: NUDAmini - przedwzmacniacz gramofonowy MM/MCHO ; MCLO.

#197

Post autor: MMarek »

eu4yaon pisze:
04 gru 2018, 12:32
wtedy dopiero wszystko jest wyłożone na stół.
Baw się Damianie z nastawami - spora to frajda i ciekawe doświadczenie....

BTW: od Maniusia do Nudy mini - skąd ja to znam.... :lol:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: NUDAmini - przedwzmacniacz gramofonowy MM/MCHO ; MCLO.

#198

Post autor: darkman »

eu4yaon pisze:
04 gru 2018, 12:32
Rzeczywiście na Nagaoka mp110 podstawa to 47k 100pf i tak u mnie narazie zostaje choć zastanawialem się czy nie zwiększyć wzmocnienia na 45dB, wtedy dopiero wszystko jest wyłożone na stół. :)
Yyyy Damian, ale sądząc po fotografii, którą zamieściłeś na poprzedniej stronie ustawienie banku switchy u Ciebie to "1-on" co daje gain 45 dB, a zatem już masz ustawione to co sugerujesz.
Na fotografii Nudy_M Dragantowej, słicze są w pozycji "4x off" (wszystkie na off), co daje
wzmocnienie/gain 40 dB.
Moim zdaniem masz ustawione dość fajnie. Mam teraz akurat NP-110 w domu (dragantową BTW), tyle, że mój sprzęt to Nuda Dual Mono (wydaje mi się, że banki są identyczne w obu konstrukcjach, choć u mnie podwójne i nie posiadam waszej tabeli nastawów).
40 i 45 dB to dość dobry wskaźnik sygnału idącego "w tor". Zbyt wysoki gain (np. 47,5 dB - można doświadczalnie próbować - idąc za tekstem i postulatem Wojtka, by mieć jasność jak to brzmi i co się zmienia; ogólnie dobrze jest zaczynać właśnie od wysokiego nastawu i potem zmniejszać) to głośno (tylko głośno w zasadzie) ale mniej "sygnału w sygnale" czyli mniejsze nasycenie parametryczne niejako co daje efekt głośności ale wpływa na gorsze sterowanie wzmakiem w ogóle. nie ma nic za darmo i rzecz jasna zależy to od jakości całego toru jak i sprawności kolumn.
Sprawdź sobie na rozpisce nastawów i porównaj, a oczywiście odsłuchy bezcenne :)

BTW, ja akurat u siebie gram obecnie na zmniejszonym gain. To mi bardziej odpowiada.
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4908
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: NUDAmini - przedwzmacniacz gramofonowy MM/MCHO ; MCLO.

#199

Post autor: eu4yaon »

darkman pisze:
04 gru 2018, 15:34

Yyyy Damian, ale sądząc po fotografii, którą zamieściłeś na poprzedniej stronie ustawienie banku switchy u Ciebie to "1-on" co daje gain 45 dB, a zatem już masz ustawione to co sugerujesz.
Na fotografii Nudy_M Dragantowej, słicze są w pozycji "4x off" (wszystkie na off), co daje
wzmocnienie/gain 40 dB.
Darek, ja te zdjecie zamieściłem razem z prośbą o prawidlowe nastawy do nagaoki. Tak ustawiona Nuda mi niedawno przyszła więc dałem przyklad jakie nastawy mam aktualne ale jak dla mnie trochę było za ostro. Teraz mam wg. wzoru Draganta czyli 47k,100pf i 40dB i jest naturalność, uszy odpoczywają.
Pewnie z czasem bede podbijal na wzmocnieniu do 45dB bo to naprawde fajnie wyciąga dźwięk do przodu. Szkoda ze za każdym razem trzeba do tego ściągać obudowę :)
MMarek pisze:
04 gru 2018, 13:04
BTW: od Maniusia do Nudy mini - skąd ja to znam.... :lol:
Marku, droga jest prosta i ważne że krok do przodu a nie w tył. :)

Nastawy dla NUDA mini, dla potomnych ;)
Załączniki
wzmocnienie mm.png
pojemność mm.png
obciążenie mm.png
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
ODPOWIEDZ