Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#61

Post autor: Wojtek »

Można. Nie ma przepaści. Nuda np.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Jam2
Posty: 10
Rejestracja: 10 lis 2014, 09:28

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#62

Post autor: Jam2 »

co sądzicie o tym: http://allegro.pl/show_item.php?item=70 ... d00be2ff62

to jakaś konstrukcja DIY ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#63

Post autor: Wojtek »

No raczej. Widzisz jakąś markę, tabliczkę znamionową, cokolwiek? ;)

Jak to przy DIY - sądzę że to może być cokolwiek więc wybieraj na własną odpowiedzialność.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#64

Post autor: 32lysy »

Wojtek pisze:
11 lis 2017, 17:01
Nuda np
Jakiś kierunek poszukiwania ? Z tego co znalazłem to DIY i jest pełno wersji. Czego konkretnie szukać ? od kogo konkretnie można kupić ? Może jakieś kity do samodzielnego poskładania da się kupić ?
Jam2
Posty: 10
Rejestracja: 10 lis 2014, 09:28

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#65

Post autor: Jam2 »

Jak to przy DIY - sądzę że to może być cokolwiek więc wybieraj na własną odpowiedzialność.
Gość z allegro napisał: wykonany na nowych elementach rezystory są metalizowane 1%, tranzystory na wejściu J-FET dalej bipolarnych Toshiba, korekcja RIA jest pasywna

zastanawiam się tylko czy lepiej wziąć takie DIY czy Pro-Ject Phono Box E ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#66

Post autor: Wojtek »

32lysy:
To prawda, nie jest to produkt do kupienia od ręki, a jak ktoś już ma to rzadko kiedy sprzedaje. Niemniej, istnieje :)
Jam2 pisze:
12 lis 2017, 19:43
Gość z allegro napisał: wykonany na nowych elementach rezystory są metalizowane 1%, tranzystory na wejściu J-FET dalej bipolarnych Toshiba, korekcja RIA jest pasywna
Fajnie, ale jaką gość ma renomę jako konstruktor? :) Dlaczego sprzedaje? :P
Jam2 pisze:
12 lis 2017, 19:43
zastanawiam się tylko czy lepiej wziąć takie DIY czy Pro-Ject Phono Box E ?
Nie kupuje się preampów spod znaku PJ.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#67

Post autor: Tarkus »

Wojtek pisze:
13 lis 2017, 01:14
Nie kupuje się preampów spod znaku PJ.
Takie złe?
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#68

Post autor: darkman »

Może inaczej, nie tak dobre jak ich reklama, wszechobecna podaż i świetnie wydane foldery oraz materiały reklamowe.
Akurat Box E z zapytania kolegi jest sporo poniżej potencjalnych oczekiwań. I po prostu jest kiepski. Modele wyższe już lepiej, ale te znowu wypadają zdecydowanie słabo na tle równoległej konkurencji (innych konstrukcji, brandów, DIY itd przy podobnych lub lepszych cenach).
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#69

Post autor: 32lysy »

Przeczytałem temat z wiosny dotyczący zamówień na pcb i elementy do Nudy.
Trochę za późno zacząłem szukać. Może jeszcze taka akcja będzie na forum. Na razie zostaje mi wbudowane pre. Nie będę sie spieszył z zakupem bo pośpiech to zły doradca
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#70

Post autor: kielek »

Ostatnio testowałem PJ Phono Box DS i powiem,że w tej cenie całkiem spoko pre. Kolega na Alle...wyrwał go za niecałe 500 zł (za 600 zł można często od ręki wyrwać) i gra to z niezłą sceną i szczegółami,jedynie co trochę w.g mnie mu brakuje to nieco basu,ale też to kwestia pozostałego toru audio(moje kolumny grają dość liniowo a wzmak mam bez regulacji tonalnej o bardzo neutralnej charakterystyce brzmienia). Ma ten pre podstawowe regulacje gain,impedancji i pojemności a więc nie jest źle jak na tą klasę,cena nowego to 900 zł i moim zdaniem warty jest grzechu szczególnie że używki są zazwyczaj w bardzo dobrym stanie.Myślę ,że po zaopatrzeniu go w nieco lepsze zasilanie może być nawet lepiej,bo zasilacz w nim to taki prosto z komórki ;)
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#71

Post autor: Tarkus »

kielek pisze:
13 lis 2017, 12:04
Ostatnio testowałem PJ Phono Box DS i powiem,że w tej cenie całkiem spoko pre. Kolega na Alle...wyrwał go za niecałe 500 zł (za 600 zł można często od ręki wyrwać) i gra to z niezłą sceną i szczegółami,jedynie co trochę w.g mnie mu brakuje to nieco basu,ale też to kwestia pozostałego toru audio(moje kolumny grają dość liniowo a wzmak mam bez regulacji tonalnej o bardzo neutralnej charakterystyce brzmienia). Ma ten pre podstawowe regulacje gain,impedancji i pojemności a więc nie jest źle jak na tą klasę,cena nowego to 900 zł i moim zdaniem warty jest grzechu szczególnie że używki są zazwyczaj w bardzo dobrym stanie.Myślę ,że po zaopatrzeniu go w nieco lepsze zasilanie może być nawet lepiej,bo zasilacz w nim to taki prosto z komórki ;)
Może byłby niezły do Szczurów?
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#72

Post autor: kielek »

Dlaczego do szczurów? ja go akurat testowałem na Shure i to na kilku modelach. Każdy ma inne gusta i może dla kogoś taka ilość basu jest wystarczająca,poza tym to szeroki temat bo moje odczucia są sprawą niezwykle subiektywną ,każdy z nas ma inny słuch,sprzęt,akustykę etc. Na pewno jeśli chodzi o scenę,szczegóły zagrał lepiej niż CA 651p i nie gorzej niż VSPS,który posiadam i sobie chwalę
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#73

Post autor: 32lysy »

Pożyczyłem rega mini na testy. Porównam ze swoim wbudowanym w hk 670. Będzie punkt odniesienia do dalszych poszukiwań i kolejnych pytań :) Pro Ject Phono Box DS również biorę pod uwagę kierując się wypowiedzą kolegi kielek

15.11.2017
Więc sytuacja wygląda tak że rega zagrała z większym kopem w dolnym paśmie. Bas jest mocniejszy ale dalej punktowy i dobrze kontrolowany. Sygnał wyjściowy z regi jest mocniejszy. Nie jestem w stanie określić w dB ale na gałce volume wzmacniacza to jest około 40-45 stopni kątowych. Charakter brzmienia porównywanych przedwzmacniaczy jest niemal nie do odróżnienia. górne pasmo regi jest identyczne jak w harmanie. Ładne i nie natarczywe w odbiorze. Rega gra pełnym pasmem choć na początku miałem wrażenie że środek jest lekko wycofane, ale po dłuższym porównaniu doszedłem do wniosku że mocniejszy dół powodował takie wrażenie. Może minimalnie niżej gra hk ale różnica jest w zasadzie niemal iluzoryczna Podsumowując, rega wygrywa nieznacznie test i trafiła w mój gust ale różnica pomiędzy harmanem jest tak niewielka, że wydatek 400 zł na używaną regę trochę mija się z celem, i nie pozostaje nic innego jak szukać preampa z wyższej półki. Na pewno postaram się odsłuchać tego Pro Ject Phono Box DS. Jakieś inne propozycje mile widziane.

16.11.2017
Kolejny preamp przetestowany. Tym razem na tapetę poszedł ,,cambridge cp2,, vs zwycięzca wczorajszego testu ,,rega mini,,Nie będę się rozpisywał zbytnio bo i nie bardzo jest o czym. Rega gra bardziej mięsistym dołem, cambridge ma nieco ostrzejszą górę i możliwe że jest nieco bardziej szczegółowy w środku.Jak dla mnie ca2 po prostu jest równy w całym paśmie z lekkim podsyceniem góry i świetnie sprawdzi się muzyce klasycznej i jazzie, tak na moje ucho. Do rocka i heavy bardziej siadła mi rega. Osłuchałem się z tym pre i jest duża szansa że jednak będzie to mój docelowy do aktualnego zestawu (wbrew temu co napisałem podczas porównania regi z integrą ) o ile nie znajdę nic lepszego. Nie odważę się wskazać zwycięzcy dzisiejszego pojedynku ponieważ zarówno rega jak i cambridge grają bardzo dobrze i różnią się tylko detalami. Nawet poziom sygnału jest taki sam.
Zobaczymy co przyniesie kolejny tydzień i co uda mi się zdobyć na testy :)
Awatar użytkownika
sadziu1
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2017, 12:39

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#74

Post autor: sadziu1 »

Witam. Słucham na pożyczonym wzmacniaczu Kenwood KA-V3700 (moja reszta toru: technics sl-1600/ADC integra + canton karat 300), ponieważ mój Denon pma-255uk nie ma przedwzmacniacza. Przyszedł czas na zwrot koledze kenwooda, więc chciałbym kupić pre do mojego Denona. Myślałem o ART DJ Pre II. Jak się ma przedwzmacniacz wbudowany w Kenwood KA-V3700 do ART DJ Pre II?
technics SL-1600 mk1 + ADC integra | sansui au-d9 | canton karat 300
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#75

Post autor: darkman »

Kolego, podobnie.Będzie różnica w 'decybelach' ale nic więcej.
Do SL1600 są sprawdzone rozwiązania z górnej półki. Najprościej: dwie konstrukcje/rozwiązania autorskie:
- Misse, Steamhammer`s - 5 modeli,(dział DIY i pochodne) / lampowe,
- Ahaja, Local Hero - 2 modele z obecnej oferty, (dział DIY i pochodne)/ nie lampowe,

W pewnym sensie na dość dobrą formę przejściową w postaci DJArcio, szkoda czasu i tej niewielkiej kasy nawet. Kiedyś wspomnisz moje słowa, bo teraz i tak pewnie nie posłuchasz. Taki urok przyrody audio hifi :character-cookiemonster:
ODPOWIEDZ