Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#46

Post autor: Tarkus »

Dzięki! Lepszy tor (amp + speakers) powinien być już w przyszłym miesiącu. Zgadzam się, że aktualny wzmacniacz, nie mówiąc już o kolumnach, to nie sprzęt najwyższych lotów.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
P4R4D0X
Posty: 95
Rejestracja: 02 wrz 2015, 11:28

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#47

Post autor: P4R4D0X »

Podłaczę się do pytania,
Jest Rotel RC-995 z wejsciem phono, czy jest sens pod gramiaka dokładać osobne pre Rotel RQ970?
Co do zasady pewnie tak, na pewno z klasą phono stage w cenie 2000+ ;) Ale jak się ma sprawa z budzetowymi?
Z wkładkami idę w kierunku OMP30 lub EPC310MC.
QL-Y66F,SL-6,RX-505,SN-6170,RCD991EA,RC995/RB990, mały revelator + węglowa 18-tka od SS w betonie
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#48

Post autor: kielek »

Czy jest sens to nie wiem. Wiem,że Rotel nawet w budżetowych wzmacniaczach miał zazwyczaj bardzo przyzwoite wbudowane pre i takie jest zapewne w Twoim preampie,natomiast dodatkowy preamp gramofonowy teoretycznie powinien być jeszcze lepszy. Tutaj to chyba decyduje portfel,gdyż wiadomo że im lepszy tor analogowy, tym efekt wąskiego gardła(jakim często jest słabe pre gramofonowe) jest mniejszy a wkładkę na lepszą zawsze może zachcieć się wymienić i wtedy lepiej być już przyszykowanym z resztą toru na taki wypadek ;)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#49

Post autor: darkman »

P4R4D0X pisze: jest sens pod gramiaka dokładać osobne
Tak.
P4R4D0X pisze: pre Rotel RQ970?
Nie. To budżetowy <400 nieodbiegający od tego co już masz.+ takie sobie trafo w gratisie.
P4R4D0X
Posty: 95
Rejestracja: 02 wrz 2015, 11:28

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#50

Post autor: P4R4D0X »

darkman pisze: Nie. To budżetowy <400 nieodbiegający od tego co już masz.+ takie sobie trafo w gratisie.
Tak właśnie podejrzewałem, zatem jak już przejdę na MC to rozglądnę się za wartym im osobnym pre. Dzieki
QL-Y66F,SL-6,RX-505,SN-6170,RCD991EA,RC995/RB990, mały revelator + węglowa 18-tka od SS w betonie
doremifas
Posty: 17
Rejestracja: 17 sty 2017, 22:21

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#51

Post autor: doremifas »

Witam. Podłączę się do wątku.Kupiłem dla córki najtańszy (żeby wogóle był) z AVT. Poskładałem i nie ma się do czego przyczepić.W porównaniu z moim w Superscope chodzi i inaczej,raczej nie gorzej. A to jest tańszy z dwóch jakie oferuje AVT. Ten droższy wychodzi koło 50zł. Jest z lepszych elementów i jest zaprojektowany jest na osobne zasilanie kanałów.
Shure MB44 ,Technics Epc 207,Technics sl Q2 ,Superscope Marantz MS-60, Sansui ES 100.
Awatar użytkownika
sadziu1
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2017, 12:39

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#52

Post autor: sadziu1 »

Witam. Posiadam zestaw: Denon PMA-255uk, Canton Karat 300, Technics sl-1600+ADC Integra. Niestety mój wzmacniacz nie ma wejścia PHONO. Chciałem zapytać czy lepiej kupić nowy/używany przedwzmacniacz do ok 500zł (np.Cambridge Audio Azur 551P) czy sprzedać mój Denon i zainwestować w używany wzmacniacz z wbudowanym preampem? Jak się ma jakość przedwzmacniaczy wbudowanych we wzmacniaczu do np.Cambridge Audio Azur 551P w tym zakresie cenowym?
technics SL-1600 mk1 + ADC integra | sansui au-d9 | canton karat 300
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#53

Post autor: Tarkus »

Mój wzmacniacz Kenwood KA-60 ma wbudowany preamp na scalaku. Kupiłem CA 540p i różnica jest słyszalna, szczególnie w basie. Tak, że CA polecam. Jaki jest ten Denon - nie wiem, ale podejrzewam, że nie jest zły. Jeśli w konfiguracji z Cantonami brzmi dobrze, to bym się go trzymał.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#54

Post autor: 32lysy »

Duża różnica będzie w brzmieniu pomiędzy Cambridge Audio Azur 551 a ART DJ PRE II ? Pytam bo zacząłem przeglądać forum w tematach dotyczących preampów i te dwa są często polecane w przedziale cenowym który sobie założyłem dlatego też nie pytam o inne. Kolejna sprawa to gdzie jest granicach rozsądku w zakupie preampu do mojego zestawu (wkładka at100 kolumny Avance omega 503 i HK670). Generalnie w moim HK 670 jest preamp wbudowany, ale w końcu przyszedł czas na poprawę toru i ten element może się wydawać najsłabszym w łańcuchu, choć jak pisałem wyżej DYNAVOX-a za 180 zł zdeklasował dość mocno. Nie znalazłem w sieci żadnych informacji, porównań z czymkolwiek zewnętrznym dlatego też nie pytam wprost o porównanie z moim wbudowanym preampem. Zgodnie z tym co zdążyłem wyszukać i popytać to większość wbudowanych preampów jest szmelcem i każdy zewnętrzny nawet z tych tanich wypadnie lepiej. U mnie to zupełnie inaczej wyszło w praktyce więc mam dylemat. Nie bardzo mam skąd zdobyć na testy w/w CA i Art pre. ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć. Dzięki z góry.
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#55

Post autor: Zeroqll »

Im starszy wzmacniacz tym lepszy wbudowany preamp gramofonowy.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#56

Post autor: kielek »

A jaki masz ten HK 670 ? nowej generacji czy ten vintage? Kolumn bym nie ruszał,bo są spoko. W sumie to AT 100 to nie jest żadna rewelacja,ot taka trochę lepsza niż AT 95. Art DJ miałem a CA mam(nawet na sprzedaż) i powiem,że nieco lepiej wypada CA ,ale to też kwestia dopasowania do całego toru a różnice pomiędzy tymi preampami są,ale to nie jest jakiś mega przeskok.
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#57

Post autor: 32lysy »

A były różne HK 670 ? Nie mam pojęcia. Kupiłem w sklepie jakieś 12-13 lat temu :) Po nim wyszedł chyba model 675. Co do wkładki to na razie cieszę się tą. Faktycznie trochę lepsza od AT95 (mam obie). Kiedyś na pewno pójdę wyżej. Teraz rozkminiam sens dokupienia preampu.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#58

Post autor: Merrick »

32lysy pisze:
10 lis 2017, 20:35
Kiedyś na pewno pójdę wyżej
Nie ma się co napinać i szaleć. Stopniowe dochodzenie do lepszego sprzętu ma sens ale.... zawsze kupuj coś co potem z łatwością będziesz mógł sprzedać
Zeroqll pisze:
10 lis 2017, 15:09
Im starszy wzmacniacz tym lepszy wbudowany preamp gramofonowy.
Też jestem tego samego zdania.
kielek pisze:
28 kwie 2017, 08:47
Rotel nawet w budżetowych wzmacniaczach miał zazwyczaj bardzo przyzwoite wbudowane pre
Dokładnie. Rotel zawsze miał udane przedwzmacniacze i końcówki mocy. Miałem w sumie dwa przedwzmacniacze Rotela i dwie końcówki mocy i byłem w sumie zadowolony
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#59

Post autor: kielek »

32lysy pisze:
10 lis 2017, 20:35
A były różne HK 670 ? Nie mam pojęcia. Kupiłem w sklepie jakieś 12-13 lat temu :) Po nim wyszedł chyba model 675. Co do wkładki to na razie cieszę się tą. Faktycznie trochę lepsza od AT95 (mam obie). Kiedyś na pewno pójdę wyżej. Teraz rozkminiam sens dokupienia preampu.
Spróbuj z tym DJ Art jak Ci nie podpasuje to odsprzedasz z niewielką stratą i tyle. Każdy z nas dochodził lub dochodzi do satysfakcji w ten sposób,nie ma innej drogi. Opinie są tylko opiniami,jednemu przypasuje a drugiemu niekoniecznie a jak sam sprawdzisz na własnej skórze to już jesteś mądrzejszy o kolejne doświadczenie. My możemy jedynie wskazać kierunek coś zasugerować,ale nic więcej praktycznie.
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#60

Post autor: 32lysy »

Wracam do pierwszego pytania. Czy w ogóle biorąc pod uwagę różne przedziały cenowe tych urządzeń Cambridge Audio Azur 551 i ART DJ PRE II , można je porównywać, czy pomiędzy nimi jest przepaść. Idąc dalej- jaki będzie ( może za ile) kolejny polecany pre gdzie będzie wyraźnie słyszalna różnica klas. Nie ograniczam sie tylko do tych w/w.
ODPOWIEDZ