Przedwmacniacze lampowe Little Bear z ebay

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
jamcito
Posty: 6
Rejestracja: 09 paź 2016, 09:44
Gramofon: Denon DP-300f

Przedwmacniacze lampowe Little Bear z ebay

#1

Post autor: jamcito »

Co sądzicie o chińskich przedwzmacniaczach lampowych Little Bear T7 i T10 z ebaya?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedwmacniacze lampowe Little Bear z ebay

#2

Post autor: Myszor »

Właśnie szukaliśmy ochotnika co to kupi, przetestuje i napisze jak wrażenia :lol:
jamcito
Posty: 6
Rejestracja: 09 paź 2016, 09:44
Gramofon: Denon DP-300f

Re: Przedwmacniacze lampowe Little Bear z ebay

#3

Post autor: jamcito »

Nie spodziewam się audiofilskich doznań, ale traktuję to jako ciekawą zabawkę. 150 pln z przesyłką za tego malucha to żadna cena,można zaryzykować zamiast bawić się samemu w konstruowanie preampa lampowego. Na angielskich portalach piszą że trzeba wymienić chińskie lampy na radzieckie i gra to ciekawie. Ciekawi mnie jaka będzie różnica w stosunku do wbudowanego preampa w gramofonie Denon dp-300f.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwmacniacze lampowe Little Bear z ebay

#4

Post autor: darkman »

Aha, to trochę wyjaśnia sprawę.
Szukamy kogoś kto się poświęci na model za 900-1100 pln z alixpress. to o czym napisałeś to pre słuchawkowe lub amp sł.
Istotnie podałeś model o który Tobie chodzi, jednak bez linku to nie każdy wyszukuje (ja nie).
Słuchawkowy ale i tak droższy model, to jest nam znany całkiem dobrze, bo ma go np: nasz kolega @Quinn..nie sorry Kłin z forum tegoż.. możliwe, że @Klin.. ale ludzie mają te nicki 8-) (masz to opisane lekko na forum). Zatem nihil novi.
Chyba, że masz na myśli tego małego na 2 lampach, to niedawno go miałem w wersji bez lampek, które w e wzmiankowanej konstrukcji niczego nie wnoszą. - > opisany na forum (już nie mam, wyszedł i możliwe, że skasowałem post z giełdy ale nie pamiętam).
Przepraszam za swego rodzaju ekshibicjonizm ale za 150 to nie musimy się poświęcać, a i ciekawość w tej cenie jakby mniejsza ;)
jamcito
Posty: 6
Rejestracja: 09 paź 2016, 09:44
Gramofon: Denon DP-300f

Re: Przedwmacniacze lampowe Little Bear z ebay

#5

Post autor: jamcito »

mówię o tym T7 który nie jest słuchawkowym, tylko gramofonowym z korekcją RIAA http://www.ebay.com/itm/282054007262?_t ... EBIDX%3AIT

albo o T10 http://www.ebay.com/itm/281864738789?_t ... EBIDX%3AIT
jamcito
Posty: 6
Rejestracja: 09 paź 2016, 09:44
Gramofon: Denon DP-300f

Re: Przedwmacniacze lampowe Little Bear z ebay

#6

Post autor: jamcito »

Tylko w tym T7, na zdjęciu płytki w aukcji, wydaje mi się że są tranzystory (?) Nie znalazłem na forum tego opisu. Jeśli możecie, to proszę wrzućcie link. Nie znalazłem też nigdzie w internecie schematu.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedwmacniacze lampowe Little Bear z ebay

#7

Post autor: klin »

Poprzednio utknęliśmy na tym:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=36 ... ittle+bear

Nikt jeszcze nie zamówił i nie odsłuchał u nas. Czekamy na śmiałka :D
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwmacniacze lampowe Little Bear z ebay

#8

Post autor: darkman »

O to ten Pan w masce, właśnie. Człowiek maska :character-cookiemonster:
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedwmacniacze lampowe Little Bear z ebay

#9

Post autor: klin »

darkman pisze: Człowiek maska
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_OC0LYPHNNA[/youtube]
jamcito
Posty: 6
Rejestracja: 09 paź 2016, 09:44
Gramofon: Denon DP-300f

Re: Przedwmacniacze lampowe Little Bear z ebay

#10

Post autor: jamcito »

W tym T7 nie przekonują mnie, pomimo pozytywnych komentarzy nabywców, te tranzystory. Widać to na płytce, zarówno w wersji słuchawkowej jak i phono. W takim razie po co lampy? dla wyglądu?
Załączniki
s-l1600.jpg
s-l1600 (1).jpg
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedwmacniacze lampowe Little Bear z ebay

#11

Post autor: klin »

Bo to pewnie hybryda jest. Poczytaj w necie. Mój wzmacniacz słuchawkowy P1 Little Bear jest właśnie taką hybrydą. Mos-fety plus lampy. Nie wiem jak to do końca działa ale chyba niskie idą przez Mos-fety a reszta przez lampę (poprawcie jak się mylę).
Pedro
Posty: 10
Rejestracja: 04 lip 2016, 00:32

Re: Przedwmacniacze lampowe Little Bear z ebay

#12

Post autor: Pedro »

Ja ma t10 juz prawie rok, nie gra zle po wymianie lamp na ruskie, ja jeszcze wymienilem kondensatory wimy na jenzteny. Przy wiekszej glosnosci lekko brumi. Teraz robie do niego metalowa obudowe i chce wywalic transformator na zewnatrz, mam nadzieje ze brumienie ustanie.A tak po za tym za 150e nie oczekujcie cudow chociaz gra lepiej niz moja cambodza 640p .
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwmacniacze lampowe Little Bear z ebay

#13

Post autor: darkman »

Pedro pisze: A tak po za tym za 150e nie oczekujcie cudow
Nie oczekujemy. Nie, nie w tym rzecz. Interesujemy się phono pre po prostu. Różnymi. Od tanich do drogich. od złych po dobre. Takie hobby :D
Wydaje nam się, że jako posiadacze sporo droższych pre i uchodzących za jednoznacznie dobre, mamy podstawy by pokusić się o porównanie wzmiankowanego T10 z innymi konstrukcjami tej klasy. Bynajmniej nie tymi swoimi, bo tu sens byłby zapewne dyskusyjny.
Opinie forumowe (ang.) były dość entuzjastyczne. Doszliśmy więc do wniosku, że najlepiej byłoby wyrobić sobie własne zdanie, najlepiej z autopsji. Bo jak inaczej?
CA mamy obsłuchane i parę innych, więc to jest jakaś informacja.
Jeśli kupowałeś rok temu nowy, to jest to też interesująca informacja, bo wówczas były już na rynku chińskim wersje poprawione i nie brumiące. Dokładnie, którą masz wersję?
Pedro
Posty: 10
Rejestracja: 04 lip 2016, 00:32

Re: Przedwmacniacze lampowe Little Bear z ebay

#14

Post autor: Pedro »

Mam ta niby nie brumiaca z trafem toroidalnym i filtrem oraz kapturkami na lampach. Ale z praktyki wiem ze przy tak duzych wzmocnieniach potrzeba obudowy metalowej a nie pleksi bo i tak brumi mimo tych wszystkich filtrow. Jutro bede montowal nowa obudowe, wiec napewno opisze co i jak.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2016, 23:27 przez Pedro, łącznie zmieniany 1 raz.
Pedro
Posty: 10
Rejestracja: 04 lip 2016, 00:32

Re: Przedwmacniacze lampowe Little Bear z ebay

#15

Post autor: Pedro »

Ok z obudowa przegialem a w zasadzie z wymiarami jest troche za duza, ale wycialem sekcje zasilania + trafo i odseparowalem ja ekranem od sekcji sygnalowej i wreszcie cisza zero brumienia !!! . Do tego przyszla dzisiaj wkladka denon dl-110 i mnie wcislo w fotel, ten chinski przedwzmacniacz po przerobkach naprawde potrafi zagrac oczywiscie jesli sie spasuje z reszta systemu. :D :D :D :D
ODPOWIEDZ