gramofon pro-ject 1.2 co dokupić?

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
dominik.adc
Posty: 14
Rejestracja: 15 lip 2016, 18:03

gramofon pro-ject 1.2 co dokupić?

#1

Post autor: dominik.adc »

witam

posiadam gramofon pro-ject 1.2 z wkładką ortofon mk510II
przedwzmacniacz Behringer PP400
a całość jest podpięta do kina domowego

załączyłem pink floyd "meddle" z nowej reedycji i...
no właśnie, i spodziewałem się czegoś innego. tzn. gra fajnie ale wcale jakiejś różnicy w odniesieniu do cd nie słyszę.

mam nadzieję, że problem jest w kinie domowym, a może liczyłem po prostu na zbyt wiele?
jeśli problemem jest zestaw kina to do czego mam podłączyć? jaki wzmacniacz i głośniki byłby odpowiednie? i na co mam zwrócić uwagę przy zakupie?
czy ktoś mógłby mi polecić coś ciekawego? myślę raczej o używanym sprzęcie, budzet to +/- 1000pln
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15192
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: gramofon pro-ject 1.2 co dokupić?

#2

Post autor: darkman »

W kinie domowym kolego to nie będzie grało jak ma grać, bo kino domowe jest do kina domowego i w nim najlepiej się spisuje. Odwróć proszę proporcje i wrzuć jakiś film DVD '5.ileś tam' na gramofon i tego Behringera :) . Efekt powinien dać wiele do myślenia.
W zestawiem Hi-Fi najlepsze ogniwo Twojego sprzętu, to gramofon. Zatem przyczyny należy sie doszukiwac w głośnikach i wzmacniaczu, którego nie masz. Gramofon też nie jest najwyższych lotów, ale osobiście starałbym się go podciągnąć lepszym przedwzmakiem phono, choć na forum to nie popularna teza. Ewentualnie być może wybrany wzmacniacz będzie z pre phono, jednak trudno liczyć na to, że będzie to coś lepszego niż poziom Behringera.
Skocz sobie do wątków: wzmacniacz do 450 oraz kolumny do 550, a jak ich nie ma to sobie załóż ;) (400 : 600 to też dobry podział lub odwrotnie, spore pole do pooglądania). Coś powybieraj i pytaj.
dominik.adc
Posty: 14
Rejestracja: 15 lip 2016, 18:03

Re: gramofon pro-ject 1.2 co dokupić?

#3

Post autor: dominik.adc »

ok dzięki za uwagi.
z dvd próbowałem jak napisałeś, ale nic z tego. igła się ślizga...
:)

forum już przeglądałem, ale nie znalazłem nic co by mi odpowiedziało na moje pytania.

więc może nieco inaczej:

jaki wzmacniacz byłby odpowiedni dla mojego pro-jec'a z wymienionych niżej? jakie są ok, a jakich lepiej unikać? jak do któregoś z tych modeli dobrać głośniki?
a może ma ktoś z Was jakieś gotowe zestawy do polecenia?
chciałbym się zmieścić w przedziale do powiedzmy +/- 1700pln (wzmacniacz i głośniki)

1. IMG Stageline SA-50
2. Pioneer A-10-K 50W
3. Denon PMA520AE
4. Pioneer A-20-K 50W
5. Denon PMA720AE
6. Marantz PM5005

lub jakieś inne w podobnej cenie.

dzięki za wskazówki.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41654
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: gramofon pro-ject 1.2 co dokupić?

#4

Post autor: Wojtek »

dominik.adc pisze: forum już przeglądałem, ale nie znalazłem nic co by mi odpowiedziało na moje pytania.
To smutne, skoro działy zakupowe wzmacniaczy i kolumn mamy dość potężne i w szerokim zakresie.

Zastosuj się do rady kolegi powyżej i przenieś się do odpowiednich działów. Radzę zacząć od poszukiwań wzmacniacza, a do niego dobierać kolumny.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ