[szukam porady] problem z sygnałem gramofonu

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
elwojti
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2016, 14:04

[szukam porady] problem z sygnałem gramofonu

#1

Post autor: elwojti »

Witam,
jestem absolutnie nowy na forum. Nie znalazłem działu odpowiedzialnego za porady, więc piszę tutaj. Jeśli coś pominąłem, powinienem pisać gdzieś indziej lub moje pytanie jest wyjątkowo głupie - przepraszam.

Od dzisiaj jestem posiadaczem zestawu wzmacniacz Yamaha RX-797 z kolumnami Canton Karat M 30 DC.
Po oględnym zapoznaniu się z tematyką i przejrzeniu instrukcji do wzmacniacza wydedukowałem, że mogę do niego podłączyć gramofon bez konieczności używania pre-ampu. Zestaw został dziś podłączony z resztą sprzętów działa poprawnie, jednak przy próbie odsłuchu gramofonu podłączonego do gniazda phono sygnał wychodzi jednej z dwóch kolumn oraz jest wyraźnie przesterowany. Gramofon podłączony do innych wtyków (DVD, CD etc ) daje ten sam sygnał. Co ciekawe przy podłączeniu go do zestawu komputerowego Logitech z4 (2.1) sygnał jest lepszy, chociaż oczywiście daleki od pożądanego. Gramofon to tani model Mediona taki jak ten : https://www.amazon.co.uk/Medion-MD-8382 ... B006XT6OXO

Wiem, że jest to tani prawie nic niewarty sprzęt, jednak otrzymałem go prawie za darmo oraz zamierzałem go używać jedynie przez krótki okres czasu zanim dozbieram na porządny gramofon.
Czy coś robię źle albo pominąłem jakąś oczywistość?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: [szukam porady] problem z sygnałem gramofonu

#2

Post autor: chudy_b »

A czy ten Medion przypadkiem nie ma wbudowanego przedwzmacniacza? Jeśli tak, to wzmacniasz sygnał dwa razy. Nic dziwnego że jest przesterowany. Co do tego, że gra tylko jeden kanał, to po prostu zamień wtyczki wychodzące z gramofonu, kanał lewy do prawego i prawy do lewego i dowiesz się gdzie jest usterka.
ODPOWIEDZ