Soundbar do winyli - czy to ma sens?

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
pmad
Posty: 10
Rejestracja: 02 maja 2016, 12:48

Soundbar do winyli - czy to ma sens?

#1

Post autor: pmad »

Witajcie, Od dłuższego czasu planowałem zakup zestawu do winyli, ale cały czas ograniczał mnie brak miejsca w domu na kompletny sprzęt ;-) Ostatnio zacząłem się zastanawiać się nad możliwością zakupu soundbara. Zaznaczam, że nie jestem audiofilem i na moje ucho jakość dźwięku jest z nich zadowalająca :) Pytanie - czy można do nich podłączyć gramofon? A precyzyjniej czy znane są Wam soundbary posiadające wejście PHONO? Szukałem w google wg hasła soundbar+phono, ale niestety nic nie znalazłem. Tutaj na forum jak wpisze się hasło soundbar to niestety wyskakuje tylko jeden wpis... Z góry dzięki za uwagi.
Awatar użytkownika
notopa
Posty: 278
Rejestracja: 19 mar 2016, 19:27
Gramofon: Technics SL-1600mk2
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: Soundbar do winyli - czy to ma sens?

#2

Post autor: notopa »

Cześć,
nieeee, odpuść sobie soundbary- skoro masz miejsce na gramofon, to masz miejsce na jakiś wzmacniacz/amplituner. Jeśli chodzi Ci o głośniki, to też powinieneś znaleźć jakieś mniejsze- polecam najpierw określić jaki masz budżet a później rozpocząć poszukiwania w odpowiednich wątkach. Ja jakiś czas temu zastanawiałem się nad dodatkowym soundbarem który miałby obsługiwać Playstation, Apple TV, dekoder NC+ i odpuściłem sobie. Sprawdziłem nawet jak to wygląda w sklepie- plastik fantastik. Jest sporo rozwiązań, dzięki którym można podpiąć wszystko do wzmacniacza (akurat to był mój problem- u Ciebie jest to brak miejsca).
Tak czy inaczej, nawet przez myśl mi nie przeszło żeby do soundbara podłączać gramofon- pewnie że się da, wszystko się da, ale moim zdaniem to nie ma kompletnie sensu- to nie będzie grało tak jak powinno...No chyba że na tym Ci nie zależy bo tylko chcesz oglądać winyle ;) Zobacz jeszcze raz ile masz miejsca, zaplanuj budżet i ruszaj na poszukiwania.
well of course I'd like to sit around and chat
well of course I'd like to stay and chew the fat
pmad
Posty: 10
Rejestracja: 02 maja 2016, 12:48

Re: Soundbar do winyli - czy to ma sens?

#3

Post autor: pmad »

OK. Dzięki za info. Poszukam małych głośników.
ODPOWIEDZ