HUSARIAA v2

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: HUSARIAA v2

#226

Post autor: charliez88 »

Taki opis brzmi dla mnie dosyć kosmicznie, bo za detal odpowiada przede wszystkim szlif, a tego preampem nie przeskoczysz :x
Z tego względu zakładam że chodzi jednak o coś innego niż "detal" :)
Zresztą, od kiedy to wartość złotówkowa wkładki wyznacza jej klasę? :) To tak nie działa.
Kasa mimo wszystko determinuje klasę wkładki raczej nie ma tak, że MMka za 200zł zagra lepiej w jakimkolwiek aspekcie niż MM za 1500zł.
Jak dla mnie, jeśli mamy pre, który lepiej wzmacja sygnał podczas skrobania czarnego krążka to automatycznie ma szansę być słyszalne dużo więcej informacji niż przy tym gorszym, czyż nie ?
Jeśli trzeba kręcić gałami po to by brzmiało dobrze to siłą rzeczy ciężko mówić o zgraniu systemów :)

Skoro Gany gra "ciemno" to może być to dobry mariaż dla jasnych AT ? Taka myśl :)
W sumie do Ortofona OM też to pasuje, a to już znasz.
Gany gra jasno, ciemno gram wzmak Haiku SOL2. Stąd zgranie. Co do kręcenia gałami to przy tego typu konstrukcji wygląda to tak, że albo producent ustala to na sztywno i nie montuje gałek, albo pozwala taki dźwiek modyfikować montując dodatkowe (kosztowne ) elementy. Nie przypomina to typowej regulacji bass - treble z jaka spotykałem się dotychczas.
Wojtek pisze:
11 wrz 2017, 11:34
charliez88 pisze: ↑dzisiaj, 10:07
Mnie zaimponował fakt, że wkładka MC Denona zagrała faktycznie lepiej od Twojej MMki
Co w tym imponującego?
Mnie zaimponował fakt, że wkładka MC Denona zagrała faktycznie lepiej od Twojej MMki, ale jak sam powiedziałeś - to zwykła tania MM'a za kilka stówek - mimo to przepaści nie było.Sens zdania został ukryty raczej w drugiej części. :)
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: HUSARIAA v2

#227

Post autor: Wojtek »

charliez88 pisze:
11 wrz 2017, 12:16
Kasa mimo wszystko determinuje klasę wkładki raczej nie ma tak, że MMka za 200zł zagra lepiej w jakimkolwiek aspekcie niż MM za 1500zł.
No właśnie nie i dlatego napisałem to co napisałem, a nie przytaknąłem Tobie :)
Generalnie: zdziwiłbyś się. Może nie przy takich skrajnościach, ale serio nie ma co się sugerować cenami.
Już choćby zestawiając ze sobą aktualne linie MMek AT z Ortofonami, Goldringami czy Nagaokami to wychodzi szybko na wierzch.
charliez88 pisze:
11 wrz 2017, 12:16
to automatycznie ma szansę być słyszalne dużo więcej informacji niż przy tym gorszym, czyż nie ?
Przypomnij sobie co odpowiada za wyciąganie informacji z rowka. Wskazówka: nie, to nie preamp :)
Lepszy preamp potrafi lepiej "wyartykułować" sygnał z wkładki, w ramach korekcji i wzmocnienia. Tego nie dysputuję.
charliez88 pisze:
11 wrz 2017, 12:16
Sens zdania został ukryty raczej w drugiej części. :)
Teraz kumam co miałeś na myśli, choć kuriozalnie nie zmienia to aktualności mojego pytania :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: HUSARIAA v2

#228

Post autor: Myszor »

Grała Sony XL-15 z tym eliptykiem od Thakkera co Reg polecał (ND25).
MC tylko na koniec puściłem przez swój tor bo Charliez był ciekaw jak to gra a Gany tego nie obsługuje.
Za mało słuchania by wyrobić sobie zdanie o MC bo wg mnie jest przepaść :)
Wojtek pisze:
11 wrz 2017, 11:34
Jeśli trzeba kręcić gałami po to by brzmiało dobrze to siłą rzeczy ciężko mówić o zgraniu systemów
Tak, też miałem podobne zdanie na ten temat. Ja przy ocenie systemów nie używam korekcji bo wtedy trudno coś ocenić tak naprawdę.
Wojtek pisze:
11 wrz 2017, 11:34
Skoro Gany gra "ciemno"
Nie, nie. Samo gany u mnie jak typowa lampka właśnie górą jasno gra.
Ciemno, jak dla mnie, gra wzmak Haiku. A razem się matchują idealnie.
Pewnie gość stroi pod własne klocki.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: HUSARIAA v2

#229

Post autor: Wojtek »

Myszor pisze:
11 wrz 2017, 13:23
Grała Sony XL-15 z tym eliptykiem od Thakkera co Reg polecał (ND25).
OK :) Dzięki za uzupełnienie info.
Szkoda że charliez88 nie wziął swojego Ortka ze sobą na przekładkę ;)
Co prawda nie byłby to najlepszy mariaż z PUA-7, ale sama igła jest z wyższej półki jednak (bliżej XL-45 z Shibatą).

charliez88:
"Kilka stówek" przy XL15 to cena na wyrost, patrząc na rynek wtórny ;) Tak w ramach uściślenia.
Niemniej jest to fajna, muzykalna wkładka.
Myszor pisze:
11 wrz 2017, 13:23
a Gany tego nie obsługuje
Ups :x Skoro nie ma sekcji MC to opłacalność wyleciała przez okno właśnie IMHO :(
Myszor pisze:
11 wrz 2017, 13:23
Nie, nie. Samo gany u mnie jak typowa lampka właśnie górą jasno gra.
Ciemno, jak dla mnie, gra wzmak Haiku. A razem się matchują idealnie.
OK, wychodzi na to że pomyliłem nazwy :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: HUSARIAA v2

#230

Post autor: Myszor »

Wojtek pisze:
11 wrz 2017, 13:27
Co prawda nie byłby to najlepszy mariaż z PUA-7,
Graliśmy na Ps-P7X bo z PUA mam na kable wyciągnięte na XLR a Gany nie miało wejścia XLR.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: HUSARIAA v2

#231

Post autor: Regsoft »

Myszor pisze:
11 wrz 2017, 13:23
XL-15 z tym eliptykiem od Thakkera
Wtedy najważniejsze było aby nie wrzucać tego sferyka z Wamatu.
W tej chwili są lepsze opcje (Astatic NOS) w zbliżonej cenie ... 8-)
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: HUSARIAA v2

#232

Post autor: charliez88 »

Wojtek pisze:
11 wrz 2017, 13:21
charliez88 pisze:
11 wrz 2017, 12:16
Kasa mimo wszystko determinuje klasę wkładki raczej nie ma tak, że MMka za 200zł zagra lepiej w jakimkolwiek aspekcie niż MM za 1500zł.
No właśnie nie i dlatego napisałem to co napisałem, a nie przytaknąłem Tobie :)
Generalnie: zdziwiłbyś się. Może nie przy takich skrajnościach, ale serio nie ma co się sugerować cenami.
Już choćby zestawiając ze sobą aktualne linie MMek AT z Ortofonami, Goldringami czy Nagaokami to wychodzi szybko na wierzch.
A co konkretnie wychodzi? Powiedz coś więcej, albo podlinkuj gdzie jest to dyskutowane.
charliez88 pisze:
11 wrz 2017, 12:16
to automatycznie ma szansę być słyszalne dużo więcej informacji niż przy tym gorszym, czyż nie ?
Odnośnie MM-MC - chętnie posłuchałbym dłużej na MC, jak masz Myszor czas to dawaj znać, może jakos na weekend się zgadamy.

Rozmawiałem właśnie z Wiktorem od Haiku i jak dobrze pojscie to na weekend ma podesłać mi najwyższy model Ganymede - bez regulacji barwy, ale w dual mono, także jeśli miałbyś czas to wezmę swoje OM30 i możemy się jeszcze chwilę pobawić w testy.

Jeśli np. Husaria + MC Denona >>> Ganymede + OM30 to naturalnie będzie trzeba jeszcze przemyśleć temat PRE, Wiktor nie ukrywa, że jest fanem MMek stąd to Pre jest głownie pod to zrobione.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: HUSARIAA v2

#233

Post autor: Myszor »

charliez88 pisze:
11 wrz 2017, 15:18
Rozmawiałem właśnie z Wiktorem od Haiku i jak dobrze pojscie to na weekend ma podesłać mi najwyższy model Ganymede - bez regulacji barwy, ale w dual mono, także jeśli miałbyś czas to wezmę swoje OM30 i możemy się jeszcze chwilę pobawić w testy.
Jeśli np. Husaria + MC Denona >>> Ganymede + OM30 to naturalnie będzie trzeba jeszcze przemyśleć temat PRE, Wiktor nie ukrywa, że jest fanem MMek stąd to Pre jest głownie pod to zrobione.
Dobry pomysł. Znajdę czas. Numer znasz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: HUSARIAA v2

#234

Post autor: Wojtek »

charliez88 pisze:
11 wrz 2017, 15:18
A co konkretnie wychodzi? Powiedz coś więcej, albo podlinkuj gdzie jest to dyskutowane.
To już chyba lepiej na PW, żeby nie zaśmiecać Husariowego wątku :)
charliez88 pisze:
11 wrz 2017, 15:18
Wiktor nie ukrywa, że jest fanem MMek stąd to Pre jest głownie pod to zrobione.
No jak nie ma sekcji MC to ciężko mówić o czymkolwiek innym.
U Husarii, jak już wspomniałem, masz ogarnięte MM i MC, także gadanie że Husaria jest głównie pod MC jest trochę nie na miejscu z tej perspektywy :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: HUSARIAA v2

#235

Post autor: Zeroqll »

Wojtek pisze:
11 wrz 2017, 21:56
charliez88 pisze:
11 wrz 2017, 15:18
A co konkretnie wychodzi? Powiedz coś więcej, albo podlinkuj gdzie jest to dyskutowane.
To już chyba lepiej na PW, żeby nie zaśmiecać Husariowego wątku :)
Fajnie by było, gdybyś podzielił się tą wiedzą na forum, a nie tylko w PW. Większa liczba osób skorzysta.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: HUSARIAA v2

#236

Post autor: Wojtek »

Tzn. ja się tym dzielę publicznie cały czas tylko nie ma jakiegoś jednego wątku gdzie byśmy sobie dyskutowali o tym dlaczego niektóre tańsze wkładki można stawiać na równi z droższymi. Dla dobry wskazówek zerknij do "pokaż mi swoją wkładkę" ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: HUSARIAA v2

#237

Post autor: Zeroqll »

Już zerkałem na kilka stron z tego wątku :)
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: HUSARIAA v2

#238

Post autor: charliez88 »

Panowie, tak krótko i na temat:
Jakie sa różnice pomiędzy husarią 1 i 2, ile kosztowała nowa 1 i ile warto dać za taką sztukę z drugiej ręki?
Roznice bardziej w funkcjonalnosci,czy także w brzmieniu? Będę wdzięczny za cynk :)
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: HUSARIAA v2

#239

Post autor: klin »

Myszor weź przeczytaj to:
http://www.audiostereo.pl/przedwzmacnia ... try4205104
Zmieniałeś już na pasywną??
Wkładkami żonglujesz, wzdychasz do Romana, pre lampowe odsłuchujesz a Husarii nie chcesz do końca sprawdzić... :hand:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: HUSARIAA v2

#240

Post autor: Myszor »

klin pisze:
17 paź 2017, 09:04
Myszor weź przeczytaj to:
http://www.audiostereo.pl/przedwzmacnia ... try4205104
Zmieniałeś już na pasywną??
Wkładkami żonglujesz, wzdychasz do Romana, pre lampowe odsłuchujesz a Husarii nie chcesz do końca sprawdzić... :hand:
Trochę masz Pan racji a trochę nie.
PIERWSZE co zrobiłem po zakupie Husarii to zrobiłem połączenie zbalansowane od wkładki do pre.
Pisałem Wam o tym że przez XLR dźwięk jest bardziej przestrzenny, lepsza scena i oddech.
A ty mnie tu teraz, bohaterowi, audiostereo w twarz wycierasz ? :lol:
Co do zmiany układu korekcji to....masz rację. Zapomniałem o nim i leży gdzieś w szufladzie.
Obiecuję poprawę ;) Odnajdę, założę i potestuję.
Co nie przeszkadza mi wzdychać do Romana ;)
ODPOWIEDZ