HUSARIAA v2

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10454
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: HUSARIAA v2

#211

Post autor: Myszor »

charliez88 pisze:
28 sie 2017, 22:37
Odwiedziłbym chętnie kogoś z Ganymedesem w celach porównawczych,
Możemy się zgadać. On ma wejścia XLR ?
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: HUSARIAA v2

#212

Post autor: charliez88 »

Może mieć, standardowo jednak są to normalne czincze
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10454
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: HUSARIAA v2

#213

Post autor: Myszor »

charliez88 pisze:
29 sie 2017, 12:28
Może mieć, standardowo jednak są to normalne czincze
Żeby nie śmiecić w wątku pisz do mnie na PW. Umówimy się.
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2416
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: HUSARIAA v2

#214

Post autor: Lukasz31 »

Charliez widzę w stopce haiku sol 2. Możesz na Pw coś skrobnąć o wzmacniaczu? ?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10454
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: HUSARIAA v2

#215

Post autor: Myszor »

Ja ci skrobnę. Sorry że w wątku H ale była ona poddawana torturom też :)
Bardzo fajny wzmak. Jednak gra dość ciemno jak dla mnie. Pewnie Charielz będzie miał inną opinię :)
To do czego doszliśmy to:
Husariaa nie gra z Haiku.
Haiku nie gra z Husarią.
Haiku gra z Haiku wyśmienicie. Fajna szeroka scena i soczysty dzwięk.
Gany z accuphase wykazuje typowe mankamenty lampy : słaby bas i hałasujące wysokie.
Gany z haiku gra w sam raz. Dla mnie nieakceptowalny jest brak ustawień parametrów wkładki.
Dla młodszych roczników to nie problem. Charliez dzięki za wizytę !
Winyl - connecting people :)
Załączniki
IMG_1964.JPG
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2416
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: HUSARIAA v2

#216

Post autor: Lukasz31 »

Dzięki Myszor za opinię :D
Jeszcze chwilę poczekam z zakupem.
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: HUSARIAA v2

#217

Post autor: charliez88 »

Myszor pisze:
10 wrz 2017, 20:54
Ja ci skrobnę. Sorry że w wątku H ale była ona poddawana torturom też :)
Bardzo fajny wzmak. Jednak gra dość ciemno jak dla mnie. Pewnie Charielz będzie miał inną opinię :)
To do czego doszliśmy to:
Husariaa nie gra z Haiku.
Haiku nie gra z Husarią.
Haiku gra z Haiku wyśmienicie. Fajna szeroka scena i soczysty dzwięk.
Gany z accuphase wykazuje typowe mankamenty lampy : słaby bas i hałasujące wysokie.
Gany z haiku gra w sam raz. Dla mnie nieakceptowalny jest brak ustawień parametrów wkładki.
Dla młodszych roczników to nie problem. Charliez dzięki za wizytę !
Winyl - connecting people :)
Dzięki jeszcze raz Myszor za możliwość sprawdzenia Husarki i zrobienia porównania z Ganymede. :dance:
Grają systemy - nie pojedyńcze klocki. Zrobiliśmy tak naprawdę szybkie przetasowanie natomiast pozwoliło ono kilka wniosków wyciągnać. I Gany i Sol2 lubią kilka minut pograć zanim dzwięk się ułoży.

Dla mnie Ganymede to absolutnie klasa grania Husarii - co cieszy mnie niezmiernie, bo ten klocek pasuje do mojego wzmaka. Oczywiscie charakterystyka grania zupełnie inna, muszę dopytać jeszcze Wiktora o to co można byłoby skorygować wymianą lamp i jak wyglada kwestia grania potem na MC (można zrobić dużo customowych rzeczy). Ganymede kapitalnie otwiera granie, wznosi nawet bardzo kiepskie wkładki MM na naprawdę spektakularny poziom (u mojego kolegi słuchaliśmy wczoraj 2m Reda i w życiu nie spodziewałbym się tyle detalu z tej wkładki), zresztą u Myszora też byłem przekonany, że gramy co najmniej na wkładce klasy 1000zł w górę.

Z tym słabym basem na Accu+Gany bym nie ferował, bo zagralismy raptem 2 kawałki w tej konfiguracji, a lampy jak wspominałem na początku potrzebują chwili, a znam tego pre na tyle, że wiem jak potrafi zejść. Góra faktycznie mogłaby być bardziej wycofana. Gany ma jednak niewątpliwą zaletę w postaci regulacji barwy bez sprzężenia zwrotnego zrobione jest to na lampach i daje fajne efekty - trzeba jednak najpierw odpowiednio to ustawić na kilku płytach, na co też czasu nie było :)

Sol2... hmm czy gra ciemno? w moich systemach właściwie nie miałem nigdy tego problemu, owczem ma ciemne tło, co jest jego dużym plusem, natomiast w ostatnio próbowanych systemach faktycznie bywały elementu toru z którymi się kompletnie nie polubił, ważne jest jednak to, ze lubi się z Ganymede, z którym daje duuużo frajdy :)

Podsumowując - miałem ostatnio okazję posłuchać kilka klasowych Pre i Gany i Husarka wypadają naprawde bardzo dobrze, wszystko jest kwestią tego czego szukamy. Nic nie otwiera tak grania i nie tworzy przestrzeni jak Gany, a Husarka gra spokojniej na górze i ciężej na dole.

PS: Stary dobry Tannoy Cheviot nadal żyje i ma się dobrze :)
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10454
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: HUSARIAA v2

#218

Post autor: Myszor »

Zgadzam się że gany+sol to klasa husarii. Piękny dzwięk. Niemęczący i przestrzenny. Jednak zauważę że husaria jest dla każdego dzięki nieskończonej ilości ustawień. W gany musimy się na coś zdecydować przed zakupem.
Szkoda że nie starczyło czasu by posłuchać haiku z cd. Może w przyszłości bo wzmak robi dobre wrażenie.
Ja zresztą nie jestem dobrym słuchaczem lampy. Zawsze mnie coś wnerwia :)
Ale bardzo cieszę się że pomieszaliśmy klockami. Puzzle jest puzzle. Nie zawsze wyjdzie.
Ps.
Nie spotkałem do tej pory ani jednej osoby na której hpd315a nie zrobiłoby dobrego wrażenia :)
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Re: HUSARIAA v2

#219

Post autor: caveas »

Husaria V2 zagubiłem się w ogromie tego wątku - gdzie jest schemat ideowy? - Help!

HPD315A - ja spotkałem się z niepozytywnym zaskoczeniem, że w deathmetalu jest tyle bluzgów.
Po prostu słychać niezależnie od tego jak ktoś śpiewa, co śpiewa. I w nawet kiepskim miksie są czytelne pośród jazgotu i rzężeń słowa.
Idę spać bo piszę tak jak mówi miszcz Joda "May the Force be with you".
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: HUSARIAA v2

#220

Post autor: charliez88 »

Husarka obsłuży wszystkie wkładki świata - to atut niezaprzeczalny, ale juz skopanego nagrania nie poprawi, a Gany może ;) Pamiętajmy też, że z Wiktorem Krzakiem kontakt jest i tam nawet po zakupie można razem dopracować temat. Husaria jest dziś na pewno bardziej uniwersalna :)

W ten weekend bardzo duzo dowiedziałem sie o graniu z Winyla - okazuje się, że zamiast walić hajs w super wkładki warto czasami dołożyć do pre, a wtedy i wkładka za kilka stówek potrafi zagrać świetnie, a im lepsza tym dopiero bardziej jest to odzwierciedlone.

PS: Szukam po cichu , może jakiś Tannoy sie trafi :)
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10454
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: HUSARIAA v2

#221

Post autor: Myszor »

Tak już na spokojnie...wydaje mi się że dowiedliśmy też mocy konstrukcji Husarii.
W końcu Ganymede to poważny zawodnik....chyba z 10kg, dedykowane, customowe, lampowe pre MM z wyższej półki cenowej a H, konstrukcja seryjna, staje z nim jak równy z równym.
Masz rację, dźwięku nie poprawi i nie zamaskuje niedociągnięć wkładki czy płyty. Inna filozofia.
A ja chyba się wciągnę bardziej we wkładki MM i w końcu pójdę do klina po tę V15.
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: HUSARIAA v2

#222

Post autor: charliez88 »

Ganymede jest mimo wszystko konstrukcją jeszcze właściwie anionimową. Jakość Husarki potwierdziło już wielu wyjadaczy, stąd dla mnie była ona sparing partnerem nr1, który miał mi powiedzieć coś o klasie Gany. Husarka nie od wczoraj kosi i droższe pre seryjne także chciałem to skonfrontować. Samo PRE Gany kosztuje ok 5000zł i cały klocek jest ciut lżejszy, także to dość zbliżona półka cenowa. Z drugiej strony faktycznie - stawiając obok siebie oba klocki ciężko Haiku traktować jako coś gorszego :)

Jest to rzeczywiście inny koncept, bo pre Ahaji jest nastawione na wkładki MC mimo wszystko - to nimi uzyskujemy scenę, przestrzen miedzy instrumentami, detal... W Gany tą przestrzeń generują lampy, więc zmierzamy do podobnego efektu, tylko innymi drogami. Mnie zaimponował fakt, że wkładka MC Denona zagrała faktycznie lepiej od Twojej MMki, ale jak sam powiedziałeś - to zwykła tania MM'a za kilka stówek - mimo to przepaści nie było. Gdybyśmy zapęli do Ganymede OM30, czy coś z półki 1,5-2k mogłoby być już zaskakująco w drugą stronę :)
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: HUSARIAA v2

#223

Post autor: zbyszek1982 »

Ładne to Haiku. Chętnie bym posłuchał.
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: HUSARIAA v2

#224

Post autor: charliez88 »

zbyszek1982 pisze:
11 wrz 2017, 10:16
Ładne to Haiku. Chętnie bym posłuchał.
Ty akurat daleko nie masz :)
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: HUSARIAA v2

#225

Post autor: Wojtek »

charliez88 pisze:
10 wrz 2017, 22:35
(u mojego kolegi słuchaliśmy wczoraj 2m Reda i w życiu nie spodziewałbym się tyle detalu z tej wkładki), zresztą u Myszora też byłem przekonany, że gramy co najmniej na wkładce klasy 1000zł w górę.
Taki opis brzmi dla mnie dosyć kosmicznie, bo za detal odpowiada przede wszystkim szlif, a tego preampem nie przeskoczysz :x
Z tego względu zakładam że chodzi jednak o coś innego niż "detal" :)
Zresztą, od kiedy to wartość złotówkowa wkładki wyznacza jej klasę? :) To tak nie działa.
charliez88 pisze:
10 wrz 2017, 22:35
Gany ma jednak niewątpliwą zaletę w postaci regulacji barwy
Jeśli trzeba kręcić gałami po to by brzmiało dobrze to siłą rzeczy ciężko mówić o zgraniu systemów :)

Skoro Gany gra "ciemno" to może być to dobry mariaż dla jasnych AT ? Taka myśl :)
W sumie do Ortofona OM też to pasuje, a to już znasz.
Myszor pisze:
11 wrz 2017, 09:38
A ja chyba się wciągnę bardziej we wkładki MM i w końcu pójdę do klina po tę V15.
Myślę że warto :)
charliez88 pisze:
11 wrz 2017, 10:07
bo pre Ahaji jest nastawione na wkładki MC mimo wszystko
Pierwsze słyszę. Husaria jak i NUDA mają rozbudowane sekcje MM i MC.
W MM siłą rzeczy nawet więcej się dzieje niż w preampie MC jeśli chodzi o nastawy.
charliez88 pisze:
11 wrz 2017, 10:07
to nimi uzyskujemy scenę, przestrzen miedzy instrumentami, detal...
Daruj...
charliez88 pisze:
11 wrz 2017, 10:07
Mnie zaimponował fakt, że wkładka MC Denona zagrała faktycznie lepiej od Twojej MMki
Co w tym imponującego? :D

Generalnie mam wrażenie że charliez wie coś czego nikt inny nie wie i stąd takie bajki teraz wychodzą na jaw :morda:
Bez urazy oczywiście.
charliez88 pisze:
11 wrz 2017, 10:07
to zwykła tania MM'a za kilka stówek
A z ciekawości: co grało? :) Pamiętam że Myszor ma ze dwie MMki Sony.
charliez88 pisze:
11 wrz 2017, 10:07
Gdybyśmy zapęli do Ganymede OM30, czy coś z półki 1,5-2k mogłoby być już zaskakująco w drugą stronę :)
Na pewno inaczej, ale zupełnie nie chodzi o półkę cenową.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ