HUSARIAA v2

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sogol
Posty: 148
Rejestracja: 04 lip 2016, 21:25
Gramofon: Kenwood KD 990

Re: HUSARIAA v2

#136

Post autor: Sogol »

klin pisze: :clap: No i jakie wrażenia??
Coś tam gra.... :mrgreen:
A na poważnie ,wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach - potwierdzam,a już rozebrana - fabryka i to konkret.
Odsłuch ...co tu pisać...jechałem poprzednio na wbudowanym pre.,więc nie ma do czego porównywać.Różnica po wpięciu Rotela jest szczególnie niesamowita,a w sobotę montuje wkładkę denon dl 106 i już ciurlam na coś naprawdę MC. Chyba ciepne robote...będę słuchał :dance:
Także jestem niesamowicie zadowolony że porwałem się od razu na Husariię,mimo że przekroczyła budżet :doh: .Cieszy mnie też że pitaki wróciły do Polski,a sprzęt kupiłem od Gościa który wkłada duszę i serce w swoje projekty.Ahaja dzięki raz jeszcze !!!
Ogar to ma klawe życie... :doh:
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: HUSARIAA v2

#137

Post autor: MISSE »

Fajna opinia ale za dużo cukru. Się nam kolega od preampów rozbestwi :lol:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: HUSARIAA v2

#138

Post autor: Myszor »

Sogol pisze: Także jestem niesamowicie zadowolony że porwałem się od razu na Husariię,mimo że przekroczyła budżet :doh: .
To fakt. Tanio nie jest ale temat preampa zamknąłeś na lata. 8-)
Awatar użytkownika
Sogol
Posty: 148
Rejestracja: 04 lip 2016, 21:25
Gramofon: Kenwood KD 990

Re: HUSARIAA v2

#139

Post autor: Sogol »

MISSE pisze: Fajna opinia ale za dużo cukru. Się nam kolega od preampów rozbestwi :lol:
...to możliwe :mrgreen: ,cukrowato trochę wyszło ,może wyciąć i zostawić tylko wstęp ? :dance: :roll: :lol:
Myszor pisze: To fakt. Tanio nie jest ale temat preampa zamknąłeś na lata. 8-)
.. w temacie preampa zajączek przydupiony na max.,a lata to mi zajmą ustawienia he he,ale jazda ...
Ogar to ma klawe życie... :doh:
Awatar użytkownika
Sogol
Posty: 148
Rejestracja: 04 lip 2016, 21:25
Gramofon: Kenwood KD 990

Re: HUSARIAA v2

#140

Post autor: Sogol »

wczoraj zamontowałem denon dl 160 ...i klapa,próbowałem wielu konfiguracji ,nawet nie zbliżyła się do Elac esg 870...
Ogar to ma klawe życie... :doh:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: HUSARIAA v2

#141

Post autor: Myszor »

Sogol pisze:wczoraj zamontowałem denon dl 160 ...i klapa,próbowałem wielu konfiguracji ,nawet nie zbliżyła się do Elac esg 870...
Ale to klapa Demona czy Husarii ?
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: HUSARIAA v2

#142

Post autor: Regsoft »

Myszor pisze: Ale to klapa Demona czy Husarii ?
Moim zdaniem Jogurt się nie sprawdził na tym ramieniu (masa efektywna pewnie koło 10g). Elac ma 2x większą podatność ...
Ale tak tylko teoretyzuję 8-)
Awatar użytkownika
Sogol
Posty: 148
Rejestracja: 04 lip 2016, 21:25
Gramofon: Kenwood KD 990

Re: HUSARIAA v2

#143

Post autor: Sogol »

Myszor pisze: Ale to klapa Demona czy Husarii ?
bez egzorcysty sie nie obejdzie...
Regsoft pisze: Moim zdaniem Jogurt się nie sprawdził na tym ramieniu (masa efektywna pewnie koło 10g). Elac ma 2x większą podatność ...
Ale tak tylko teoretyzuję 8-)
myślę że masz rację,szczególnie słabo jest przy cichym słuchaniu,na jakie byłem wczoraj skazany,wszystko zbija się w jeden punkt.Pocieszający jest fakt że ładnie się te ramię zgrało z elaciem.
We wekenda będę próbował z Heybrokiem z ramieniem ACOS Lustre GST 1...myślicie że za lekkie też będzie ? Chętnie bym wpiął oba ,ale to już grubsza przeróbka z przemeblowaniem...
Regsoft czemu Jogurt :?:
Ogar to ma klawe życie... :doh:
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: HUSARIAA v2

#144

Post autor: Regsoft »

Sogol pisze: Regsoft czemu Jogurt
Denon, Danon czy inny ... jak zwał tak zwał ... :lol:
Awatar użytkownika
Sogol
Posty: 148
Rejestracja: 04 lip 2016, 21:25
Gramofon: Kenwood KD 990

Re: HUSARIAA v2

#145

Post autor: Sogol »

Ach zapomniałem już o danonkachdonkach...pójdę potem ścieżką ATOC9 II , choćby boso :dance:
Ogar to ma klawe życie... :doh:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: HUSARIAA v2

#146

Post autor: darkman »

Sogol pisze: z ramieniem ACOS Lustre GST 1...myślicie że za lekkie też będzie
Powinno być dobrze. Zakres wkładek określają nawet na 6-12g, cokolwiek to znaczy, ale w razie czego chłopaki od SME Ci doradzą jak to dobrze ograć.
Myślę, że będzie dobrze. Ja w ogóle myslałem, że tam ją powiesiłeś, a nie na Denonie.
tu masz optymstyczny powiew:
'Acos Lustre GST 1
I have had one of these for a couple of years now. It is superb with my new Denon DL 160. Plenty of space around the instruments. Excellent bass, Middle and treble. Silky strings and biting brass it's such an exciting sound. Tracks at 1.6 grams'.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: HUSARIAA v2

#147

Post autor: Regsoft »

darkman pisze: It is superb with my new Denon DL 160.
Swoją drogą to wciąż nie mam czasu na dokładny test ale wydaje mi się, że na 20-gramowym PUA-7 DL-110 chodzi mi lepiej niż DL-160. Inna sprawa, że ten DL-160 jest jeszcze nie przetarty a tamta to weteran 8-)
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: HUSARIAA v2

#148

Post autor: ahaja »

Acos też nie należy do lekkich ramion.

Z DL1XX trza pokombinować z ustawieniami. W szczególności impedancja.
A jak masz dźwięk na środku ... nie masz czasem mono włączone w preampie?
Awatar użytkownika
Sogol
Posty: 148
Rejestracja: 04 lip 2016, 21:25
Gramofon: Kenwood KD 990

Re: HUSARIAA v2

#149

Post autor: Sogol »

darkman pisze: Ja w ogóle myslałem, że tam ją powiesiłeś, a nie na Denonie.
Dark ja nie mam gramofonu Denona ;) ,możliwe że nie szło mnie zrozumieć bo oblewałem zakup Husarii dosyć mocno,ale trzeba było tak...jeszcze by się zaraz spaliła albo co...dzięki za wiaterek otuchy ,póki co wisi na tym i po gruntownym czyszczeniu igły jest troszkę lepiej...chyba(fot.2)
ahaja pisze: Z DL1XX trza pokombinować z ustawieniami. W szczególności impedancja.
A jak masz dźwięk na środku ... nie masz czasem mono włączone w preampie?
Kombinuje.Mono wyłączone,aż tak zakręcony nie jestem :mrgreen: ...za problemy przy cichym odsłuchu winny potencjometr od wzmaka CEC,który zdewastowała czad gałka,a właściwie czad kropla.Po demontażu tejże jest lepiej.(fot.1)
I teraz dwa lamerskie pytania czy może się wkładka źle zgrywać ze wzmacniaczem tak jak wzmacniacz z głosnikami ?
I drugie czy można Husarie wpiąć jak przedwzmacniacz ,tzn.bezpośrednio do końcówki mocy rozpinając te zworki z tyłu,,.? Planuję na sobotę próby z Yamahą Cr 1020,która ,w moim odczuciu ,lepiej się zgrywa z głośnikami.
Przyjdzie wieszać TV na ścianie ,mało miejsca :doh: ,ale ściana wątła a TV pancerny!!!
Załączniki
2017-01-16-1737.jpg
2017-01-16-1719.jpg
Ogar to ma klawe życie... :doh:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: HUSARIAA v2

#150

Post autor: darkman »

Sogol pisze: .dzięki za wiaterek otuchy
Wiesz co, zagra raczej bez łaski, bo to około 16g z oryginalnym headshellem (jeśli z tym 8g), kableki, śrubki na pusto. Czyli tyle prawie co w np w Thorensie TD160 z TP16 jak pamiętam. Zatem waga średnia dobra półka ;) Powalcz z dopasowaniem.

p.s. sprawdź sobie jeszcze w manualu dla pewności (po zalogowaniu):
https://www.vinylengine.com/library/aco ... st-1.shtml
ODPOWIEDZ